Esfigmen

Pa sta ako ima nasih...!

218 poruka u ovoj temi

U 5.1.2017. at 8:42, Scorpio je rekao/la:

Moram se ponovo vratiti na ovu temu. Nikada nisam bio ljubitelj naših turista (mislim na sve sa našeg govornog područja), ali sam negdje sebe podsvjesno kritikovao zbog toga. Nakon posljednjeg iskustva za Novu godinu u Bugarskoj, moj konačni stav je da ne želim vidjeti domaće turiste u blizini. U nekoliko navrata sam čuo buku i svaki put su to bili ljudi iz ovih krajeva, ali jedan slučaj me je toliko iziritirao da sam skoro iskočio iz kože. Naime, dolazim u italijanski restoran, koji je krcat, slobodan jedan jedini sto, koji uzimam. Uprkos tome što je restoran pun, ljudi pričaju tiho i niko nikome ne smeta. Međutim... četvorica momaka/ljudi iz Hrvatske se toliko deru i pričaju uglas, da odjekuje čitav restoran, a konobaricama se na licu vidi osjećaj nelagode. To je onaj prodorni smijeh i vikanje, gdje razumijete svako pojedino slovo. A na stranu što se obraćaju konobarima na čistom hrvatskom, ne mareći za to što ih ljudi skoro ništa ne razumiju. Pa majku mu, zar nemamo ni gram osnovne kulture, niti osjećaja za okruženje.

Pa ne moze svako da prica tiho i ne pricaju svi tako! 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja imam razumevanja kada se desi da sede stariji ljudi, pa govore glasnije - ne cuju  dobro, oslabio im sluh ili slusni aparat. Ali to se retko desava. Za sve ostale koji govore glasno u restoranu, kaficu, autobusu, na plazi, bilo gde i time namecu drugima svoju pricu nemam razumevanja, jer je rec o nekulturi i samozivosti. I to vazi i za nase i za "njine" i za svake.

Izmenjeno (Paprika)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 1.7.2013. at 13:18, MC Guntzy je rekao/la:

Mesas nacionalizam, sto je po meni pozitivna pojava, sa sovinizmom koji je ne samo po meni svakako negativna pojava.

Sovinizam je voleti samo svoj narod i mrzeti sve ostale, ja to nisam rekao! Nacionalizam je voleti svoj i postovati ostale!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imam dvoje male dece. Posle negativnog iskustva od pre par godina na zajednička putovanja idemo isključivo tamo gde ima naših ljudi.

 

Bez dece, verovatno bi mi i prijalo da odem negde i da ne čujem srpski.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 13 sati, Scorpio je rekao/la:

Ova konstatacija je na toliko nivoa pogrešna, da evo zbunjeno čitam već nekoliko puta zaredom i ne vjerujem da je zrela osoba ovako nešto mogla napisati. Vrlo je moguće pričati tiho ili umjereno glasno, to se zove pristojnost i ne zahtijeva mnogo napora. Niko ne treba da bude toliko samoživ i bezobrazan da svojim govorom nadglasa 30 ljudi u restoranu i uznemirava ostale prisutne ponašanjem i bukom koji nisu primjereni mjestu gdje se nalazi.

Pogresna?! Ajd razmisli ponovo! Pa nemaju svi isti ton i boju glasa kad pricaju! Mnogi ljudi pricaju glasno jer tako jednostavno pricaju! To sto nekima smeta, znaci da treba da odu kod slusnog lekara da provere sluh!

Ja ne mogu da verujem da neko moze ovako da prica o svom narodu! Vama ako se ne svidja sto ima ``nasih`` kad odete negde, vi lepo idite pa zivite tamo gde nema ``nasih`` ceo zivot ne samo kad ste na odmoru i bice Vam super! SRAMOTA!

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Valjda ovi sto se deru dok pricaju treba da idu kod lekara..ili za sluh ili kod psihologa da vide sto se tako deru..

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja izgleda pricam spanski jezik kad svi pogresno kapiraju! Jos jednom cu ponoviti i kraj! Kod nekih ljudi boja glasa i ton je visi nego kod ostalih i to je normalno! A to sto drugima smeta je njihov problem! A ovakva generalizacija naseg naroda, mentaliteta, karaktera, osobina, vrlina i mana, je za najvecu osudu!! Treba da Vas je sve sramota! 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 2 sata, Nergos888 je rekao/la:

Ja izgleda pricam spanski jezik kad svi pogresno kapiraju! Jos jednom cu ponoviti i kraj! Kod nekih ljudi boja glasa i ton je visi nego kod ostalih i to je normalno! A to sto drugima smeta je njihov problem! A ovakva generalizacija naseg naroda, mentaliteta, karaktera, osobina, vrlina i mana, je za najvecu osudu!! Treba da Vas je sve sramota! 

Sto se deres ?! Bre ! :angry:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 2 sata, Nergos888 je rekao/la:

Ja izgleda pricam spanski jezik kad svi pogresno kapiraju! Jos jednom cu ponoviti i kraj! Kod nekih ljudi boja glasa i ton je visi nego kod ostalih i to je normalno! A to sto drugima smeta je njihov problem! A ovakva generalizacija naseg naroda, mentaliteta, karaktera, osobina, vrlina i mana, je za najvecu osudu!! Treba da Vas je sve sramota! 

Mora da je i nesretnu Anu Frank odala boja glasa.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 3 sata, Nergos888 je rekao/la:

Ja izgleda pricam spanski jezik kad svi pogresno kapiraju!

No entiendo por qué gritas ? :neznam:

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vasi komentari su odraz vaseg nevaspitanja i nekulture! 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka