budvaa

Iran

101 poruka u ovoj temi

Idemo kopnom,preko Bugarske,Turske,Gruzije i preko Jermenije ulazimo u Iran,a u povratku direktno na Tursku.Ja ne putujem sa agencijama,a u planu mi je Teheran-Isfahan-Jazd-Shiraz i Persopolis,a u povratku i Tabriz.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

4h voznje od teherana je divna kaspijska obalastidljivko.jpg

Izmenjeno (anahita)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

pa neistrazene plaze persijskog zaliva stidljivko.jpg

a ima i leopardabiggrin.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Idemo kopnom,preko Bugarske,Turske,Gruzije i preko Jermenije ulazimo u Iran,a u povratku direktno na Tursku.Ja ne putujem sa agencijama,a u planu mi je Teheran-Isfahan-Jazd-Shiraz i Persopolis,a u povratku i Tabriz.

Razmislite i o Iraku. Na svom putovanju po BI sam upoznao putnika iz Severnog Iraka, Kurda koji me je srdacno pozvao u Irak uz uveravanje da u severnom Iraku je apsolutno bezbedno.

p.s. probali smo i kolacice koje je njegova mama pravila da se sinu naje na putu "da ne umre od gladi".

p.s. 2. drago mi je da ste tibetanci... dobro!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ti me navodis da riknem u cvetu mladosti,nije vreme za posetu Iraku sad.Mozda dodam neku slicnu zemlju iz regiona,da mi adrenalin dignebiggrin.jpg .

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

hihihi cejlon se uplasiobiggrin.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

A ja mislio da ima uz sebe ono sekirce iz Sibira.

Izmenjeno (DraganV)
nema potrebe za citiranjem ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nesto sam pisala o Iranu pa cu postirati i ovdje, sve one koje zanima ova zemlja neka mogu procitati :

Kad god negdje odem svi me pitaju «Odkud baš tu?». Svijet je mali, mogućnosti da odem bilo gdje su velike, prema tome džaba me pitate «Odkud baš tu?», ali daću vam odgovor. Radila sam za Irance i kao nagradu dobila put po cijelom Iranu, a da vidiš sve ono sto sam ja vidjela i da spavaš u najekskluzivnijim hotelima, moraš prodat jedan bubreg. Sve su finansirali naftaši iz Irana.

Kome god sam rekla da putujem za Iran, u jeku nereda zbog izbora Mahmouda Ahmadinejada, u vremenu kad su dva iranska aviona pala jedan za drugim (špekulisalo se da ih neko obara), a jedan let unutar zemlje valjalo je letjeti iranskim avionom, svi su me sažaljivo gledali i nagovarali da odustanem. Po nekima samo je luđak mogao baš sad otići u Iran, a sa moje tačke gledišta samo je luđak mogao odustati od jedinstvene prilike koja mu se pružila. Nikakve nerede, blokade, vatre, demonstracije, ja nit sam vidjela, nit sam osjetila…da je Tito kojim slučajem vladao Iranom, ja vjerujem da zbog silnih cenzura Iranci ni dan danas ne bi znali da je umro.

Prvi grad u koji sam kročila bio je Tabriz (trgovački grad), poznat po skupim persijskim tepisima (imate u Sarajevu radnju tepiha na Skenderiji koja se zove Tabriz). U ovom gradu Nijemci su sagradili par zgrada. Iranci su inače bili Hitlerovi saveznici. ;-)

Od samog ulaska u državu imala sam ličnog tjelohranitelja: ženu u crnom čadoru. Bila je moj štićenik, iako sam bila duplo veća od nje…a onda mi je u jednom trenu prošlo kroz glavu «Jebote šta ako ona ima bombe ispod onog betmenskog odijela???». E, tu su me počeli oblivati znojevi, a ona nikako nije htjela da se odvoji od mene. Spucala me paranoja: ja u wc, ona zamnom, ja u lift, ona zamnom…iako nije znala ni riječi engleskog, skužila je da nešto samnom nije uredu.

<P class=MsoNormal><SPAN style="FONT-SIZE: 12pt"><FONT size=2>Iz Tabriza sutradan otišla sam za Teheran. Naravno, ponovo u pratnji «bombaša samoubice».Teheran ima 14 miliona stanovnika, toliki je da ni jedan taksista ne zna grad u cijelosti. Po zagađenosti je četvrti u svijetu. Nisam baš impresionirana Teheranom. Ima puno siromašnih kvartova, sivih zgrada i izgleda mi bijedno. Tu sam posjetila Ministarstvo nafte, gdje sam održala kratki govor i dobila aplauz. Naravno podilazila sam Irancima pričajuci o istoriji stare Perzije, a zatim dodala kako je njima u genima da budu kraljevi, a mene su tako ugostili da sam se osjećala kraljicom. Gromoglasan aplauz odjeknuo je salom, a ja sam u sebi pomislila kako pričam drugu priču negdje u USA u nekom od Ministarstava. Interes i poltronstvo studirala sam u Bosni.

Izmenjeno (kriticarka_nickova)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

<P style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt">Planina na kojoj sam bila zove se Abali. Ne mogu reci njenu visinu, jer to mi ni vodici nisu znali odgovoriti. Cula sam da su planinarili i nasi Bosanci koji rade u Energoinvestu (cini mi se) i da su ocarani planinama Irana. Imaju pravo, i ja sam! Izgledaju fantasticno, a i planinarski domovi su im fino uredjeni kako za djecu, omladinu, tako i za starije. Takodjer sam cula da je nedavno uhvacena grupica planinara iz USA, jer su navodno ilegalno usli u zemlju. Ja ih potpuno razumijem, narocito ako se radilo o travel freakovima. Moras biti lud da se kao Amerikanac provuces kroz neku supljinu u Iran. <SPAN style="FONT-FAMILY: Arial; mso-bidi-font-size: 9.5pt">

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

PA STA JE OVO JA KOPIRAM TEKST I ZALIJEPIM OVDJE A PRIKAZE MI SE SAMO DIO DA SAM ZALIJEPILA???????? STA SE DESAVA SA FORUMOM, MA DAJJJJ...

Ime grada Isfahan znaci- polovina svijeta. Taj grad je najveći multikulturni centar u Iranu. Ima oko 2 miliona stanovnika, svih vjera, kršćana, jevreja, ali naravno najviše ima muslimana. Bez obzira kojoj religiji pripadaju, žene na glavi moraju imati maramu, jer tamo je šerijatski zakon.(Mislim ne samo u Isfahanu, već u cijelom Iranu ;-) Tako sam i ja kao turista mjesec dana nosila hidžab.

<P class=MsoNormal>U Isfahanu sam spavala u najluksuznijem hotelu sa 7 zvijezdica (Hotel Abbas-koga zanima nek ide na gugl). To je hotel -muzej,...dva sata mi je trebalo da obiđem sve odaje da me smorio. Eh, u tom istom, baš istom hotelu, bio je i Zuko prije 40 godina: «Da se obnovi i pretvori u bajku u kojoj se može i stanovati i hraniti utrošeno je 672 000 časova ljudskog rada, a samo za uređenje jednog od nekoliko velikih i malih restorana 20 000 zlatnih indijskih pločica. Po bazenima plivaju nježne latice ruža, a odaje mirišu na dunje i jeribasme. Hotel Abbas je stjecište umjetnosti svih epoha najmoćnijih carskih dinastija u povjesti Persije: Seldžuka, Safavida i Kadžara. Do maloprije vjerovao sam da su najljepši mozaici u brušenim ogledalima oni u Đulistanu teheranskom dok nisam vidio duvare Abbasa u Isfahanu. <EM style="mso-bidi-font-style: normal">Ko u ovim odajama sa pozlaćenim kvakama i tavanicama provede bar jednu noć, sanjaće čitave večeri jednu po jednu priču iz «Hiljadu i jedne noći».

Izmenjeno (kriticarka_nickova)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nista. Opet isto. Kopiram i samo se dio kopira nece sve. :(

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

jeste i ja sam primetila problem sa copy/paste na forumu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ne putujem ni ja sa agencijama, ali me plasi da putujem sama sa 1-2 prijatelja po Bliskom istoku. Planiram da putujem u te krajeve (ne bas Iran, ali Sirija, Jordan, Mrtvo more) sledece godine, pa me zanima da li mozda znas koliko je to bezbedno za zene. Doduse, jos uvek nemam tacnu ideju marsute, ali bih volela da odem na Mrtvo more i usput proputujem okolne zemlje i vidim po mogucstvu sto vise.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vec sam pisao o tome na nekoj posebnoj temi ,koju sad ne mogu da nadjem,jer mi koci forum,al ponovicu da je za mene Bliski istok jedan od najbezbednijih regiona u svetu,pa i za zene.Ne znam zasto potenciras na Mrtvo more koje i nema neku svoju lepotu,pored bisera u okruzenju?Petru,Damask,Alepo,Bejrut i jos mnogo toga moras videti na ovom putu.Kopnenim putem iz Srbije ce te kostati oko 400 e,sa svim troskovimabiggrin.jpg ,ako te nesto interesuje pitaj,al na drugoj temi,ipak je ovde rec o Iranu.

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sjajno, imam gomilu pitanja, ali o tome na temi o Petri . Hvala puno. Sjajno - 400 evra! Mislila sam da ne moze ispod hiljadu.

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26503
    Ukupno tema
    887629
    Ukupno poruka