budvaa

Iran

101 poruka u ovoj temi

Sinoć se vratio iz Irana. Bio 15 dana.

Svakome bih preporučio da ide. Divna zemlja, divni ljudi, sređeni i čisti parkovi (što me najviše iznenadilo pozitivno - i puni cveća) prelepe džamije, Nacionalni muzej Irana u Teheranu ( Islamski muzej & Iran Bastan muzej) je svetske klase!

 

Sve u svemu, moj dugogodišnji san se ostvario

shutterstock_387841540.jpg

Izmenjeno (Phillippe)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je 15 dana dovoljno ? :)

Nego reci mi kako ide sada sa irsnskom vizom – bilo je reči da je potpunoi ukinuta (za SRB pasoše), a ipak da treba (preko ref. koda)  ili da se samo na IKA može dobiti VOA  za “bednih” 75 evrića…  

Ispada neka konfuzija – daj pojasni… 

Pretpostavljam da je Pegasus do IKA (via SAW) bio najpovoljniji... 

Kako stoje sa cenama: prevoz  /smrštaj…. Da li I dalje deru turiste skupim uzaznicama (domaći  x  5)   

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za moj prvi put je dovoljno bilo. 

Ništa osim pasoša ne treba. Niko ništa ne pita niti traži na pasoškoj kontroli. Da, Pegasus preko Istanbula - 249 evra povratna karta.

 

Jesu ulaznice 5 puta skuplje ali su ipak pristupačne jer je to sve 3 do 5 evra.

Najskuplje platio Iranski nacionalni muzej - 550.000 riala - 11 evra - 2 muzeja + izložba Luvr u Teheranu.

Smeštaj preko sajta homestay.com koristio - sve najbolje preporuke.

 

Mene ceo put koštao tačno 500 evra :) + 20 evra karta od mog grada do BG-a.

249 avio karte i 251 sve ostalo

Bio

Isfahan ~ Širaz ~ Persepolis ~ Yazd ~ Teheran

Da nema tog muzeja u Teheranu, totalno bi mi bio nezanimljiv. Ostali gradovi su bili lepši od mojih očekivanja, posebno džamije.

 

p.s. Da dodam da sam ceo put - kao i uvek - sam skockao. Nisam koristio pisanja ovde sa foruma pošto su zastarela. Tripadvisor mi je bio glavni izvor informacija, kao i razni blogovi backpacker-a i slično.

Izmenjeno (Phillippe)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

OK  - hvala ti... Dobro da su sredili to za vizu. J

15 dana za prvi put, odlično  – dakle, biće još koji put ? J

Da homestay.com radi u Iranu nisam znao - kako to radi?  

Plaćaš na „licu mesta“ (normalni platni promet još ne radi sa Iranom – ili radi?)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Isto kao airbnb radi, a plaćaš u kešu (rijal, evro, dolar...) kod vlasnika.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam bio u Iranu, taj deo sveta me ne privlaci, mada ko zna, ne odbacujem ni jednu destinaciju a priori, osim Indije.

Mali off-topic, ali Iran ima trenutno mozda i najboljeg rezisera na svetu: Asghar Farhadi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hmmm... kul

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Isto kao airbnb radi, a plaćaš u kešu (rijal, evro, dolar...) kod vlasnika.

Ako mozes daj molim te odgovori na sledeca pitanja. Jel moraju domacini da prijave tvoj boravak? Jel moras generalno negde da se prijavis? Koliko su pouzdani u vezi cene i rezervacije i koliko su tacne slike smestaja? Kako fukcionisu te osnovne stvari tipa javni prevoz, taxi...?

Hvala na odgovorima.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Ako mozes daj molim te odgovori na sledeca pitanja. Jel moraju domacini da prijave tvoj boravak? Jel moras generalno negde da se prijavis? Koliko su pouzdani u vezi cene i rezervacije i koliko su tacne slike smestaja? Kako fukcionisu te osnovne stvari tipa javni prevoz, taxi...?

Hvala na odgovorima.

Ne moraju i ne treba nigde da se prijavljuješ.

Pa slike su ono što je uslikano, ne znam šta ti to znači da su tačne?!

Taxi nisam koristio jer ga nigde ne koristim (osim u Maroku) a metro je super.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ok, hvala ti na odgovorima. Za slike sam pitao zato sto zna da se desi da ljudi postave stare slike ili jos gore das slike obrade u photoshopu. Video sam neke smestaje koji kostaju 20-30€ po danu a izgeldaju stvarno dobro.  To me je navelo da pitam u vezi slika.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Iskreno, taj sajt a i bilo koji drugi nije sajt za upoznavanje pa da devojke fotošopiraju dupe, sise, lice i slično - pa ne znaš kako izgleda u stvari.

Ja na svim sajtovima za smeštaj jesam video to što zaista jeste kad odeš negde. No, dobro... 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka