medivh

Skiatos vs Skopelos

49 poruka u ovoj temi

Iskreno jeste malo ali opet koliko toliko mozete u jednom aranzmanu videti oba ostrva. U svakom slučaju nije loše

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kada smo vec kod te price o island hopping ja sam daleke 2007.godine uspeo da tako nesto iskombinujem preko tadasnje sjajne ekipe koja je sedela u grckom odeljenju u "Kon Tikiju" i ocekivao sam da ce to postati standardna vrsta ponude u njihovim aranzmanima. Istu pricu sam ponovio i 2008.godine, da bi nakon ukidanja viza, sam postao svoj majstor i pravio kombinacije koje meni najvise odgovaraju.

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Nakon posete Skopelosa, pre dve godine i apsolutnog odusevljenja tim ostrvom ove godine je na red dosao mali, carobni Skijatos.

Izuzetno je tesko reci koje je ostrvo lepse. Skopelos je mirniji i veci , prostraniji pa se duze putuje autobusom ili kolima sa kraja na kraj, sve kroz predivne predele i sume. Plaze su izuzetno lepe i prostrane, nema sabijenih lezaljki i imate bas udobnost. Bili smo u drugoj polovini avgusta i nije bila guzva. Skijatos je manji , kompaktniji, plaze su gotovo jedna do druge i vecina je pescanih sa nesto toplijom vodom. 

Kada bih poredila glavne gradove, Hore, dala bih izvesnu prednost Skopelosu. Bio mi je interesantniji za setnju i manje komercijalizovan . Luka sa restoranima i kafeima je takodje lepsa i nekako udobnija. Nisu pretrpani stolovima. Manje ima i promotera i konobara ispred restorana koji vas dozivaju da udjete. U Skijatosu gradu je nekako sve podredjeno velikom broju turista, manje je autenticno i hrana mi se nije previse dopala. Nisam uspela da pronadjem poslasticarnice ili pitarije kao sto ih ima na Skopelosu. 

Za one koji dolaze bez automobila i ne planiraju da ga rentiraju na Skijatosu je lakse prevoziti se autobusom i dosta mozete cak i peske. Na Skopelosu zbog konfiguracije terena nije bas za pesacenje izmedju plaza a autobusi idu sa razmakom sat, dva cak i vise izmedju nekih mesta. 

Najbolje je posetiti oba pa zatim ponavljati koje vam se svidi ili kombinovati koje u mogucnosti . Svakako bih opet posetila i Skopelos i Skijatos. Skijatos van sezone da izbegnem guzve a Skopelos u bilo kojem delu leta. 

Izmenjeno (Hladovina)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Iako su jedno do drugog ova dva ostrva su toliko različita da je nemoguće definisati gde je bolje.

Odabir mesta za odmor je stvar ličnih preferencija, lepota je subjektivna stvar.

Skopelos, mir, zelenilo, šljunak, obavezan sopstveni prevoz.

Skijatos, buka i gužva, pesak, nepotreban sopstveni prevoz. 

Nekom sledećom prilikom,, kada opet budem dolazio u "kraj" ću verovatno  više dana boraviti na Skopelosu i to tako da on u rasporedu časova  bude na kraju odmora. 

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26025
    Ukupno tema
    868417
    Ukupno poruka