medivh

Skiatos vs Skopelos

51 poruka u ovoj temi

Ja sam bas u dilemi za letovanje sl godine... Mislim da ce ipak biti skopelos i to u junu...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na kraju, niko nije konkretno napisao zasto ejdno ostrvo, a ne drugo.

Meni ne treba odgovor, na S.sam bila, na Skopelos cu, postoji velika mogucnost, ove godine, ali stvarno je bezveze da nema 5-6 recenica zasto jedno, a ne drugo.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zato sto treba ici na oba:cvetic:

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima.

Nikad nisam bila na Skijatosu jer sam cula da je u sezoni prevelika guzva, a da u junu more nije dovoljno toplo. Da li je na Skijatosu u julu moguce naci neko mesto i plaze gde nije prevelika guzva i koja su to mesta?

 

 

 

 

Izmenjeno (Tijuana)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

meni je na banani bilo idealno sad krajem jula; i to 3 dana za redom. doduse , bananistas bar ne radi pa moguce da zato nema neke velike guzve. krenuli da trazimo druge plaze a onda recimo dodje brod sa njih xyz koje iskrca na ag eleni i plus usmrdi celu plazu. na banani cak i camcima brane prilaz. a preko puta pelio, bas lepe boje...podsetilo me malo na la maddalena arhipelag. u hori je guzva. msm da ima milion vikendica. 

sto se tice teme...svakako oba ostrva o jednom trosku paprenog trajekta (450eur za 4 odraslih i kola). idealna su za island hopping. meni su 9 noci skopelos + 4 noci skiathos izbile na 2. mesto top letovanja u grckoj. jednostavno bas volim kad ima dosta drveca i prirodnog hlada cak i na mnogim plazama u dobrom delu dana....

love-banana-minions.jpg?w=310&h=182

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Jack Sparrow

nakon 2 letovanja na Skiatosu i jednog kratkog izleta na Skopelos, potpuno razumem sto si ih stavio na 2. mesto. A sta je na prvom?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

karpatos

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hmm, Karpatos, ljudi se vracaju sa pozitivnim utiscima,uglavnom. A kad je onako golisav pobedio borove Skopelosa i Skiatosa, znaci da ima nesto divlje u zraku:D Hvala.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prosle godine sam letovao od 20 jula do 1 avgusta na oba mesta sticajem okolnosti, imao sam neki peh te sam jurnjavu za aranzmanom poceo dan pre polaska :D. Svuda u svakoj agenciji sve puno i dodjemo u jednu poznatu agenciju ne znam smem li je reklamirati, i devojka kaze sve je puno e sad imamo slobodno 5 dana Skijatos i 5 dana Skopelos, ali bila cena nesto malo skuplja, ja i devojka se razmisljamo kad ona kaze cekajte da pitam gazdu za popust ako ste zainteresovani jer autobus krece sutra. Reko jesmo pitaj pa da vidimo koliko bi to izaslo, uglavnom odobri nam gazda popust i to nije bio bas mali tako da nas nije  izaslo skupo jedino sto se moralo ici busem a nije bas blizu.

Imam 33 god i iskreno Skijatos mi se mnogo vise svideo. Puno je mladih, uglavnom Grka, ima Skandidavaca i Engleza po koji Nemac ali nisam primecivao njihovo bahato ponasanje i pijancenje. U to vreme nasih gradjana je bilo vrlo malo, za tih 5 dana mozda jednom ako sam cuo srpski. Ostrvo je prelepo kao i sam grad, plaze su lepe i lako dostupne i autobusom mada u to vreme guzve u autobusima su abnormalne (cak i bogati Britanci, Skandidavci i Nemci se voze autobusima) i guranje je kao u gsp Beograd. Stanice tj plaze su oznacene brojevima i ima ih dosta i na mapi ih lako mozete naci, od stanice do plaze se ne mora mnogo pesaciti i relativno su blizu (ovo je znacajno u odnosu na Skopelos gde sa stanice do plaze ima podosta da se pesaci). Gradska plaza na Skijatosu nije prelepa i tirkizna ali pescana je i sasvim upotrebljiva. Uvece je kroz grad na setalistu prava gungula i graja dok po ulicicama izmedju onih belih kuca nema guzve, tu isto ima i restorana i kafica i mozete vecerati za 30 evra nocni meni za dvoje, vecera, vino i desert. Plaze su lepe, lako dostupne, voda je cista i ima plaza za svakoga, ako hocete guzvu ili hocete mir i tisinu. Lezaljke se placaju i niste u obavezi da narucujete pice. Ima mesta i za suncobrane bez da se gurate. Girosi su manji u odnosu na Halkidiki i Tasos i valjani giros cete tesko pojesti.

 

E sad Skopelos.

Dooosta manja guzva, dosta mirnije, opustenije i uglavnom sa restoranima, brzo se primeti da je ostrvo namenjeno ozbiljnijim ljudima. Gradic je lep, ulicice izmedju belih kucica  su dosta ocuvanije u odnosu na Skijatos jer se primeti da je turisticki manje eksploatisano. Cene su malo jace u odnosu na Skijatos ali nije strasno. Gradska plaza je neupotrebljiva jer je u pitanju kamen i zemlja a i od luke je deli samo bedem tako da moracete ici na najblizu Stafilos koja je nekih msm 5-6 km od Skopelosa grada. Plaza je pola pescana pola sljunkovita, voda je cista i nema kamenja u plicaku, jedino sto do plaze od stanice ima nekih 600-700 metara niz brdo asfaltom. Guzve u autobusima nema a od stanica do plaza ima podosta da se pesaci nizbrdo a onda kad se vracate uzbrdo. Problem je i sto posle te plaze Stafilos sledeca je tek nekih 20 ak km i to se ide sve krivinama i serpentinama pa ko je slabijeg stomaka kao moja devojka malo teze ce to podneti tako da smo se kupali na Stafilosu.

 

Skijatos je pobedio jer mi je dosta zivlji, lepsi, plaze su mi lepse i lako dostupne te vam ne treba rent a car.

E sad ako vas jos nesto zanima slobodno pitajte :)

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja sam kolima isao na oba ostrva prosle godine, i samo komentar da je skiatos zivlji  mogu da aminujem. + hora skiatosa je malo lepsa. priroda i plaze su ko dva oka u jednoj glavi. mrtva trka. mada se meni skopelos tu za nijansu vise svideo...

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima!

Napisah vec u temi o Skopelosu da je za moju porodicu i mene Skijatos pobednik.

Ukoliko su godine za davanje prednosti presudne mi sada imamo 39 godina, na Skijatosu smo bili sa 37 :)

 

Skijatos je meden, upakovan, prirodan, umirujuc ali u isto vreme  prostorno relaksiran, zivahan i mondenski.

Plaze su pristupacnije i pescane bas bas sa puderastim peskom. Opremljene beach barovima sa odlicnom klopom.

Oseca se miris borovine.

Taverne rade od jutra do sutra.

Zalasci Sunca fantazija.

Ostrvo bukvalno pulsira hedonistickom energijom.

 

Skopelos je prostraniji, bujniji, miran, manje zivahan, i ne tako prefinjen, vise avanturisticki i divalj.

Plaze su manje pristupacne- do svake se pesaci finom nizbrdicom. Vise su sljunkovito stenske sa peskom tek tek koji nije tako fino puderast.

Beach bar u pravom smislu te reci je samo na plazi Kastani i Panormos. Ostalo su bukvalno modifikovani kisocsi sa ne tako dobrom ponudom.

Taverne su vecinom radile tek od 17h a na Stafilosu je cak bila zatvorena.

Ne oseca se miris borovine.

Zalasci Sunca nisu tako lepi.

Ostrvo je namenjeno vise avanturistima nego hedonistima.

 

Svakako oba su za preporuku- vredi videti kako da ne!

Srecan put :)

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nike, ovde opet moram da uskocim sa komentarom ................ zanimljivo mi je to vase dodatno zapazanje da je Skijatos prefinjeniji u odnosu na Skopelos i da se na Skopleosu ne oseca miris borovine. Ovo su dve stvari oko kojih definitivno ne mogu da se slozim, a posto sam na oba ostrva bio mnogo puta, odgovorno tvrdim da je bas suprotno.

Evo i moje impresije o Skijatosu, to je bilo moje omlljeno ostrvo, ali samo do trenutka kada sam po prvi put proveo jedan celi dan na susednom Skopelosu, krajem avgusta 2003.godine (ne racunam one izlete na po dva-tri sata, gde se samo protrci glavnim mestom).

Tamo negde od 2006.godine Skijatos postaje prenatrpan turistima i uprkos tome sto tamo imam par prijatelja, gledam da ga uvek nekako izbegnem u periodu jul-avgust. 

Secam se da smo silom prilika morali pre par godina da provedemo noc tamo (zbog kasnjenja aviona, izgubili smo poslednji trajekt za Alonisos i Skopelos), smestaj smo nasli u centru i izbog buke (tacnije dranja pijanih Engleza) nismo uspeli da te noci spavamo vise od 3-4 h (kasnijih godina je bilo jos jedno nocenje, uz samo nesto manje buke). Tu se zavrsava svaka prica o tome da je Skijatos prefinienjiji od Skopelosa.

A o tome da se miris borovine na Skopelosu ne oseca, to vec stvarno ne bih komentarisao.

Dalje, takodje je poznato da je za razliku od Skopelosa, Skijatos poznat po tome sto tamo dominiraju pesacane plaze, ali je cinjenica da je najlepsa plaza na ostrvu (tako nalik Hovolo, Perivolu, Pethameni itd.) Lalaria, a na njoj dominira sljunak. Dakle, ko obozava pesak, a ne voli toliko sljunak, nema sta da trazi na Skopelosu (jos jedan razlog vise da se ide na Skopelos, barem iz moje perspektive).

Kazete da je restoran iznad plaze Stafilos bio zatvoren, cudim se, jel se tamo odlicno jede, a i sam sam bio tamo neke 3 nedelje pre vas ...................

Takodje, netacan je podatak da taverne na Skopelosu na plazama uglavnom rade tek od 17h, slucajno znam vlasnika jedne od njih na Panormosu.

I na kraju zalazak sunca, ne zna se na kojoj plazi je lepsi (Panormos, Milia, Kastani, Adrina, Hovolo), jel je vecina lepih plaza sa zapadne strane ostrva, za razliku od onih na Skijatosu, koje leze na istocnoj strani, pa sunce ranije zalazi.

Jos jednom veliki pozdrav

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja na zalost ne mogu da uporedjujem jer na Skiatosu nisam bila, ali ono sto se meni posebno svidelo na Skopelosu je upravo taj miris borovine, uz predivne, ciste nepretrpane plaze. 

Hovolo

GYIo8Fq.jpg

Perivolu

6imt5Ux.jpg

Uvala nakon plaze Hovolo

20vFZel.jpg

Od Skiatosa me odbija guzva i to sto mi se cini da su plaze jednolicne. 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Ja na zalost ne mogu da uporedjujem jer na Skiatosu nisam bila, ali ono sto se meni posebno svidelo na Skopelosu je upravo taj miris borovine, uz predivne, ciste nepretrpane plaze. 

Hovolo

GYIo8Fq.jpg

Perivolu

6imt5Ux.jpg

Uvala nakon plaze Hovolo

20vFZel.jpg

Od Skiatosa me odbija guzva i to sto mi se cini da su plaze jednolicne. 

Divna je Ftelia, do nje se moze i doplivati sa Hovola.

Izmenjeno (Dragan)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka