putnik namernik

Sigurnost u Egiptu?

346 poruka u ovoj temi

B92

Kairo -- Grupa od 15 stranih turista oteta je u Asuanu, na jugu Egipta, saopštila je egipatska policija.

Egipatsko Ministarstvo za turizam saopštilo je da se za sada zna da je u grupi bilo pet Nemaca, pet Italijana, jedan Rumun i četiri Egipćanina. Ministarstva inostranih poslova Italije i Nemačke potvrdili su da među otetim turistima ima pet italijanskih i pet nemačkih državljana.

Sumnja se da su turisti odvedeni u Sudan, a egipatsko Ministarstvo je navelo da su u toku pregovori o otkupu i oslobađanju talaca.

Za ovo je najvise kriva egipatska vlada koja nije u stanju da obezbedi sigurnost ne samo za turiste, vec ni za sopstvene gradjane. Pre nego sto sam otisao u Egipat prosle godine bas na ovom forumu sam procitao da je egipatska vlada jos pre par godina uvela naoruzanu pratnju za sve turisticke konvoje (pre svega mislim na izlete za Kairo i Luksor). Kako nije dozvoljeno ni jednoj agenciji da vodi turiste bez te pratlje zbog sigurnosti turista itd... Medjutim kada sam otisao video sam da je to samo farsa napravljena sa ciljem da se uzme jos para od turista, a da ni o kakvom obezbedjenju ne mozemo govoriti. Jer, kada smo mi isli i za Luksor i za Kairo imalo je bar 50 autobusa. "Obezbedjenje" su cinelo jedna ili dvoje kola na pocetku i isto toliko na kraju konvoja. A fora je u tome sto oni za to "obezbedjenje" uzimaju pare od agencija koje organizuju izlete, a sto na kraju placaju sami turisti. Ocigledno je da tu nesto debelo skripi.

Zanimljivo ce biti videti cene aranzmana za Egipat posle danasnjeg dogadjaja.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa sad, kako se uzme. Ako se ta vest pogleda na nekom stranom sajtu a ne u interpretaciji naših novinara, onda se vidi da ta otmica i nije baš "standardna" nego da su izgleda tih 10-tak turista iznajmili nekoliko džipova i od Asuana krenuli nekih 500-600-700 kilometara prema granici sa Libijom i Sudanom - što bi se reklo - poprilično dalekoooo od svih redovnih turističkih ruta...

Koga zanima, može recimo i da pogleda vest na BBC-u zajedno sa mapom...

http://news.bbc.co.uk/2/hi/middle_east/7629171.stm

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zanimljivo ce biti videti cene aranzmana za Egipat posle danasnjeg dogadjaja.

U svetu ce da pojeftine, naravno, zbog elementarnih zakona trzista.

Kod nas ce da poskupe (opet-naravno) zbog...recimo... sta bi mogli da navedu kao razlog...?

Recimo: troskovi dodatnog osiguranja.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ha, ha.... bravo! Dobra fora ( nazalost, i prilicno istinita...).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Recimo: troskovi dodatnog osiguranja.

I stoji sitnim slovima u ugovoru: "U slucaju otmice osiguranje pokriva troskove u visini do..." :rolleyes:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Te jadne ljude jos drze a sudanska vlada " posmatra" bandu..nece da ih napadnu da ne bi ugrozili turiste, bolje neka sami pocrkaju od gladi i sunca..a nemci pregovaraju sa otmicarima ( jos od kada su oteti), vrlo diskretno, preko zene od vlasnika agencije!!! mislim da bi ovako nesto cak i Gljivica Pacic bolje odradio..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uzas...nema sanse da tu svi ostanu zivi.... a i oni kreteni sto su se odvajali od grupe

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zar ih nisu oslobodili sve?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisu, demantovala Vlada oslobadjanje turista. Tako kaze blic.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A sta traze?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Neke silne pare ... tako sam danas cula na poslu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Upravo su javili na vestima da su zarobljene turiste odveli u Libiju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kruzna tura. Videce zemlje koje nisu planirali. Crni humor.

Ja ipak mislim da ce to dobro da se zavrsi. Ko u startu nije zrtva teroristickog napada nego ga tako otmu, to bude na kraju ok.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kruzna tura. Videce zemlje koje nisu planirali. Crni humor.

Ja ipak mislim da ce to dobro da se zavrsi. Ko u startu nije zrtva teroristickog napada nego ga tako otmu, to bude na kraju ok.

ma da ok, obicno vrate glavu rodbini..

koliko ja znam ovi traze 6 miliona dolara ili eura, nisam sigurna..ali samo od Svaba! nisu ni oni bas blesavi..

a citala sam juce u Bildu da je u februaru ove godine bio kidnapovan neki Svajcarac na istom mestu sa jos tri egipcana..od tih trojice je bio jedan koji je bio zaduzen za bezbednost i taj vojnik je dobio nervni slom od straha, drhtao, plakao, ostala cetvorica morali da ga smiruju sve vreme..jos su ovog jadnog svajcarca optuzili da je spijun, klasika..covek premro od straha, jos je na terapiji, ne moze da dodje sebi..ista tura: sudan - libija..posle 10 dana ih doveli do egipatske granice i pustili, ali posto su ih opljackali do gole koze, pare, auto, morali su peske do nekog mesta koje je najblize granici, i tu je malo falilo da umru dok nisu dosli..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kakav uzas tamo u zatvoru :unsure:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka