tanja82

Hotel Don Juan 3*, Ljoret de Mar

44 poruke u ovoj temi

Hejzel, upravu si, Viva prodaje Argusovu Costa bravu, mislila sam da mislis na bus varijantu gde su sami organizatori

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li mi neko može reći od koliko sati počinje doručak u Hotelu Don Juan u Ljoretu?

Ovo mi je značajna informacija da bih znao kada najranije posle doručka mogu krenuti za Barsu vozom?

Hvala unapred!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

uplaceno Doh Juan za 27.07 ,jer ide jos neko mozda u slicnom terminu???

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li mi neko može reći od koliko sati počinje doručak u Hotelu Don Juan u Ljoretu?

Ovo mi je značajna informacija da bih znao kada najranije posle doručka mogu krenuti za Barsu vozom?

:

Hvala unapred!

Evo možda će nekog zanimati, dakle za Hotel Don Juan 3*:

Doručak: 8-10 časova

Ručak: 12.30-14.45 časova

Večera: 19.00-21.15 časova

Doručak je zvanično od 8 ali veoma često otvore restoran u 7.30 zbog Agencija koje svoje putnike a njihove goste vode na neke od ekskurzija. Ako otvore ranije, onda se može stići na bus u 8.20 iz Ljoreta za Blanes estacio i voz u 9.03 iz Blanesa za Barselonu, što znači da ste u centru Barselonu u pola 11. Autobuska od Hotela je na 5 minuta, ali zna biti gužva za kupovinu karata. Hotelu se dan ranije do 19 časova najavljuje lanč paket umesto sutrašnjih obroka. Ako otvore restoran u 8 onda se sva vremena pomeraju za pola sata, osim ako nemate ambiciju da jedete za 10 minuta kako bi stigli na bus u 8.20

Pozdrav,

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je bilo porodica sa bebama u don juanu? Da li je restoran na spratu, tj. da li moze kolicima da se udje u restoran? Da li je tamo guzva? Ljoret razmatramo kao jednu od opcija za kraj avgusta, pocetak septembra, a ovaj hotel je cini mi se najjeftiniji u odnosu na to sta pruza.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Restoran je u odnosu na recepciju tj. prizemlje, rekao bih na polu spratu, postoji rampa i do restorana se mogu dogurati kolica bez problema. Sam Hotel je veoma živ, ima mnogo ljudi i glasne muzike u holu do kasnih sati što se čuje i u sobama. Nama to nije smetalo, bili smo bez dece, ali ako je bebi potrebna tišina onda mi se čini da ovo nije Hotel za vas. Možda je u nekom drugom krilu Hotela mirnije, ali pitanje da li na to možete uticati prilikom rezervacije aranžmana.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

bas slab odziv na ovoj temi :-( ... pitanje jedno: jer u Don Juanu ima frizider (mini bar) u sobi ili nema??? negde pise da ima a negde da nema....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi nismo imali frižider u sobi, niti mini bar, da li postoje neke sobe sa frižiderom u Hotelu, ne znam...Čak i da postoje pitanje da li ih naše Agencije zakupljuju...

Izmenjeno (mufljuz)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima

Ima li u Don Huanu WiFi, ako ima koliko kosta, da li se koristi kao regularan WiFi ( dobijes sifru i na net ides sa svog kompa ,telefona,tableta) ili samo na racunarima u internet cafeu hotela ?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ima WiFi, možeš sa svog uređaja, prvih 15 minuta se može dobiti za džabe ako tražiš, dalje se plaća, ne sećam se cena, mislim da je najviše bilo nedelju dana za 20 evra, znači na kraći rok manja je cena. Takođe imaju i njihove računare, ali je skuplje negu u gradu, mi smo našli internet kafe, 1 sat je bio 1 evro, i to nam je bilo dovoljno da se čujemo skype-om i bacimo pogled na još neke stvari, tako da osim onih 15 minuta mufte nismo koristili WiFi u Hotelu.

Izmenjeno (mufljuz)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Prosle godine sam bila u hotelu Grand Don Juan i bilo je ok. Sobe su ciste, sto je meni jako vazno, kupatilo takodje. Sto se buke i klinaca - bilo ih je, ali nije bilo toliko strasno. Meni je jedini problem bila hrana, sve mi je bilo odvratno i bljutavo. Kad udjete u restoran hrane ima toliko da vam oci zinu, ali je meni sve bilo bez ukusa. Voce izgleda kao rajsko, a ako ga uzmete i ponesete sa sobom da pojedete kasnije, dok stignete na playu ono je vec pocrnelo (meni se to desilo sa bananama). Jos jedna stvar na koju nisam mogla da se naviknem, a to je more koje je bilo veoma hladno. Ne znam da li je tako stalno, ali prosle godine u avgustu je bilo.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bili smo u HTL Gran Don Juan ovog leta. Uplatili smo ga jer je u njemu jedinom preostalo mesta tako da nismo imali mogućnost izbora. Bili smo uplašeni zbog negativnih kritika na netu, naročito na stranim sajtovima.Pokazalo se da smo brinuli bez razloga.

Hotel je ogroman i u holu i kod recepcije je uvek puno ljudi, ali mu to ne smeta da odlično funkcioniše.

Naša soba je gledala na teniski teren. Kada smo uplaćivali hotel stavili smo napomenu „mirniji porodičan deo“ tako da smo to i dobili. U našem krilu su bili smeštene porodice sa decom, stariji parovi i penzioneri tako da nismo imali problema sa bukom. Svih deset noći smo odlično spavali, bez ikakvih uznemiravnja. E sada, ne znam da li stvarno prave raspored, tipa mirniji i deo za mlade, ali nama je ispalo OK. U avionu sam čula da neki putnici iz drugih hotela nisu mogli da spavaju danima zbog žurki, buke i slično ali mi stvarno nismo imali taj problem.

Sobe su čišćene svaki dan, dobijali smo čiste peškire, sapunčiće i šampončiće svakodnevno. Rekli su nam da sef ne uzimamo jer je u hotelskoj sobi bezbedno i da nisu imali problema sa krađom u sobama, da zaposleni imaju klauzulu zabrane rada u hotelijerstvu u Španiji ukoliko se nešto desi i dokaže i da na ovu nezaposlenost neće da rizikuju. Tako smo pasoše i novac držali u sobi i sve je bilo OK. Jedna porodica iz našeg hotela je pokradena na ulici tako da na ulicama, aerodromu, ispred i u holu hotela treba baš biti obazriv.

Hrana je bila odlična, baš raznovrsna. Imali smo pun pansion i nabacili smo nekoliko kilograma za ovih 10 dana. Svaki dan je bilo nekoliko vrsta mesa, roštilj svakodnevno, ribe i plodovi mora, najrazličitiji prilozi od povrća, salate, testenine, pizze, kolači, voće, sladoledi.... Za dane kada smo bili na izletima dobijali smo lanč pakete koji su sadržali hleb, šniclu, salamu i trapist, jabuku, vodu i naravno pribor. Bitno je samo da se dan pre izleta na recepciji prijavi lanč paket i sutradan vas u dogovoreno vreme čeka u kuhinji. Prvi dan smo došli kasno i čekala nas je „hlada večera“ u restoranu.

Hotel ima 3 bazena ali kako izbegavam kupanje u bazenu i sinu dozvolim bazen samo poslednjeg dana (ako zakači neku infekciju lečićemo je kući) mogu na osnovu kupanja zadnjeg dana da kažem da izgleda OK.

Svakog dana ima mnogo dešavanja u hotelu (karaoke, vaterpolo, odbojka, ples, aerobik, dečije radionice...) i raspored je istaknut kod liftova.

Hotel je odlično pozicioniran, mi smo se pre podne kupali na gradskoj plaži a popodne na Finalsu. Na Fenals smo išli peške i trebalo nam je 10-15 minuta sa klincem. Autobuska stanica je na minut od hotela pa smo odatle išli u Marineland.

U svakom slučaju, nama je bilo OK, hotel je za preporuku.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Na izlete smo išli preko Kontikija. Vodič Nađa je sve odlično organizovala i prava je riznica znanja.

Pre polaska sam se dvoumila da li da idemo preko agencije ili u sopstvenoj režiji, ali zbog lakše organizacije, veličine Barselone, puno stvari koje treba videti i naročito zbog klinca odlučili smo se za agencijski obilazak. Slobodno vreme koje smo imali u BCN na oba izleta smo iskoristili za dodatna razgledanja onoga što nam je blizu, uz pomoć kniige Barselona TOP 10. Nismo šopingovali, iako su bila super sniženja, jer mi je bilo bzvz da gubim vreme po radnjama pored prelepe BCN.

1. Barcelona panoramika ( 30 eura odrasli, 15 eura dete): krenuli smo posle doručka, obišli smo Olimpijsku luku, Sagrada Familia, Trg Katalonije, Kasa Batljo, Kasa Mila, Avenija Diagonal, Trg Španije, Nacionalna palata, brdo Mon Žuik, Olimpijski stadionom, nova luka......Dobije se 2-3h slobodno popodne ali za to vreme nam je organizovan Camp Nou. Ulaznica za nas troje na Camp Nou – Tour expirience je izašla 63 eura ( 23 eura odrasli, 17 eura dete), Neimarov dres u oficijalnoj prodavnici na stadionu 120 eura.

2. Barcelona magica ( 25 eura odrasli, 15 eura dete): krenuli smo oko 13h, obišli Triju­mfalnu kapiju, Pasaž Luisa Kompanisa, šetalište kod Palate pravde, Park Citadela, Gaudijeva fontana „Gran Cascada“, jezero, marina Port Vell, Kolumbov spomenik... Tu se dobije slobodno 2-3h, do 21h kada se polazi na fontane. Mi smo za to vreme otišli u Akvarijum ( 20 eura odrasli, 15 eura dete). Prošetali smo La Ramblom, otišli do La Bokeria pijace, katedrale, šetali ulicama i tgovima u Gotskoj četvrti. Uveče smo bili oduševljeni spektaklom na fontanama i vratili smo se u Lloret posle ponoći.

3. Figueras ( 25 eura odrasli): krenuli smo iz Lloreta oko 14:30, putovali smo malo više od 1h, obišli smo muzej i dobili slobodno do 18:30 za šetnju po gradiću. O muzeju, Daliju i gradu je dosta pisano pa da se ne ponavljam.

Sada mogu slobodno da kažem da je dobro što smo išli preko agencije prvenstveno kada sam videla koliki su redovi u avgustu na blagajnama Camp Nou ili Akvarijuma. Organizona poseta ulazi na poseban ulaz tako da smo izbegli duga čekanja u redu.

Jedino što nismo uspeli da vidimo je Park Guelj jer se više ne nalazi u okviru izleta i ne nudi ga nijedna agencija. Jedan par je isao samostalno i kažu da su čekali u redu skoro 2h na ulazu za kupovinu karata za park Guelj. Kako nam na svakoj destinaciji ostane po neka stvar koju smo propustili kao razlog povratka u BCN biće park Guelj, jednog dana....

Početkom avgusta more je bilo toplo i čisto. Naš sedmogodišnji dečak je ulazio bez zadrške i bio je u vodi po 1-2h. Popodne je bilo talasa i baš smo uživali. Na delovima plaže na sredini i više levo (gledano ka moru) nije bilo gužve i mladih željnih provoda. Na Fenalsu su više bile porodice sa decom.

Izmenjeno (boxi)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

2012 isao sa burazom don juan center vrhunska hrana za svakog po nesto i jako obilno! Sobe su ok mozda su malo manje, nema friza to je mana! Menjane posteljina i peskira sve po PS-u, sto se tice bazena super je! Blizu je plaza tj hotel je u centru!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26816
    Ukupno tema
    900697
    Ukupno poruka