Aleksat

Costa del Sol

7 poruka u ovoj temi

Sinoc smo se vratili iz Fuengirole (Costa Del Sol) u kojoj smo bili 16 dana. Sami smo organizovali ceo put (preko neta). Zelim toplo da preporucim celu obalu jer je fantasticna. Nije za neki lud provod, mada ima i mesta za izlazak, ali ako vas interesuje da vidite nesto lepo i naucite nesto o istoriji ovo je pravo mesto za vas. Jedina mana je sto je more malo hladnije, ali ne znam da li je to bilo jer smo mi otisli malo ranije ili je kriv okean. Temperature su od 32 - 35, ali stalno pirka vetric pa i nije tako strasno. Cene su pristojne, a ako se sami hranite (kao mi) cene hrane su iste kao ovde s tim sto treba voditi racuna gde kupujete. Ima nekoliko super marketa pa izvolite. Mi smo obisli celu obalu (Benalmadena, Toremolinos, Marbelja, Mijas Costa...), Sevilju koja je fenomenalna i fascinantna, Granadu sa Al Hambrom i Rondu. Steta. Nahodali smo se, ali se vise nego isplati jer je svuda lepota. U Maroko nismo mogli da odemo jer nismo imali vize, a na to smo skroz zaboravili ovde. Iznajmili smo auto koji nas je za 16 dana kostao 222 evra + 45 evra za puno osiguranje (opciono). Dzabe! Sve u svemu, Andaluzija je pravo mesto za odmor. Uzivali smo. Putevi su novi i fantasticni, a policija nas nijednom nije zaustavila. Cak, na autoputevima ih nigde nismo ni videli. Mi smo odusevljeni, ali 16 dana je malo da bi se sve videlo. Sledece godine cemo nadoknaditi propusteno. Pozdrav!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zvuci super!! Jos kad bi pala neka fotkica.. :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Biće fotkica samo da dođemo sebi i sredimo se.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ćao

možeš li mi reći koju rent a car agenciju ste koristili? I ako se sećaš gde se nalazi u Fuengiroli?

Hvala unapred!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima. Ovog leta plairamo porodicno na letovanje u Spaniju. Naravno obilayak Barselone je nesto sto je vredno ne zaobici, ali nismo preterano zainteresovani za Costa Bravu. Nekako nas bas privlaci Andaluzija i, naravno, Costa del Sol. Ne, tako ku konstrukciju puta smo vec napravili, povratno avionom do Barselone i odatle low cost do Malage i nazad, kako bismo opet par dana izdvojili za razgledanje iste. Smestaj bi isao preko bookinga, vec smo gledali nekoliko mesta Torremolinos, Benalmadena, Nerja, naravno, i Marbelja. Moje konkretno pitanje je da li neko ima iskustva sa ovim delom Mediterana i ima li kakvu preporuku? Naravno, ukoliko ima nekih ideja u vezi sa prevozom (a da nije Spain air, koji se do sada pokazao kao najvise OK), dobro je dosao... Hvala unapred

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

E ovako,

Costa Del Sol treba svakako videti, prosle godine smo bili 2 nedelje tamo, bili smo smesteni u Marbelli mirno mesto sa dosta golf terena, videces da su svuda golf tereni oko vas po celoj Costa Del Sol :) pa ako igrate golf bice vam extra :), moze da prica svako sta hoce al ako planirate da se kupate Costa Del Sol i nije neko mesto za to uticaj Atlanskog okeana je i vise nego primetan, voda je nekad ledena, i videces da se mnogo ljudi i ne kupa nego samo sunca vecina apartmana i hotela imaju privatne svoje bazene i tu ti je kupanje :), mada je ostalo stvarno predivno, Malaga je isto lep grad i ima sta da se vidi, Marbella stari grad obavezno, Puerto Banus ako volis da vidis bogate ruse i arape sa svojim "jahticama" i ludilo diskoteke, Cadiz lep gradic , Tarifa, i ako vas ne mrzi na dva ipo sata je udaljena Sevilla koja je na mene ostavila jak uticaj, karte smo kupili preko Spainair-a, beograd-barsa-malaga, smestaj preko booking-a, ako treba jos neki info slobodno pitaj!

pozdrav!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Na stranu to, to se i ocekuje od tog dela obale - mislim na hladnocu. Pitanje bih konkretno suzio na podrucje gradova: Toremolinos, Benalmadena, Nerha i slicnih. Plusevi i minusi... Marbelju bismo izbegli zbog malog deteta, ali bismo svakako otisli koji dan. Hvala

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26816
    Ukupno tema
    900695
    Ukupno poruka