Bogalinac

Temperatura vode, Ljoret de Mar

33 poruke u ovoj temi

Da li je krajem jula i u augustu temperatura vode bar 26 stepeni, pa da i trezan čovek može da se kupa? U sećanju mi je ostao neprijatan osećaj hladnoće iz ranijih poseta Costa Bravi, mada sam bio mnogo mlađi, još je pokojni Franko bio živ. Ili ići u toplije krajeve?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo bili prosle godine u augustu. Od 5 dana na plazi, 3 dana je voda bila korektna za kupanje, a dva dana je bila izuzetno hladna. Pretpostavljam da su u pitanju neke morske struje, posto se temperatura vazduha nije menjala i nije bilo padavina. Moja devojka ta dva dana u opste nije ulazila u vodu, a ja temperaturu mogu da uporedim sa temperaturom mora u Geteborgu, gde sam se kupao mesec dana pre Costa Brave.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na potvrdi mojih crnih slutnji. Super je tamo, samo nije za kupanje već je za provod + Barselona.

Izmenjeno (Nikolami)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A da li bi krajem avgusta mozda bila malo toplija voda? :tuga:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja poslednjih godina idem u Ljoret početkom septembra (u periodu od 1.-15.septembra),temperatura vode je 22-23 stepena. Meni lično ta temperatura odgovara,jer želim da se rashladim kad uđem u more,a ne da se kupam u bari. Voda jeste hladnija nego u Grčkoj ili Turskoj npr,ali sve prema ličnom afinitetu-kako ko voli...

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To zvuci prihvatljivo, sto se mene tice ne mora da je bara, ali ovde su pricali da je ledeno i u julu i avgustu, a ne bih bas volela da mi trnu noge ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Suki, mislim da ljudi preteruju, odnosno navikli su na nesto topliju vodu. Ja sam bila krajem juna, svaki dan smo se kupali. Bilo je uvek i male dece u vodi, to ti govori sve.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To zvuci prihvatljivo, sto se mene tice ne mora da je bara, ali ovde su pricali da je ledeno i u julu i avgustu, a ne bih bas volela da mi trnu noge wink.gif

Sto rece Lav,ljudi preteruju...U septembru je najnormalnije kupanje svakog dana,i svi ostali ljudi na plazi se kupaju...Dakle,da zakljucimo pricu-more jeste hladnije nego u Grckoj i Turskoj,ali nije Severni ledeni okean,pa da ne mozes da se kupas...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dobro, bas te me obradovali! Na temi Spanija 2010 nema coveka koji nije komentarisao hladnocu vode, samo sto niko nije napisao sa cim poredi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja planiram da idem za Lloret pocetkom, eventualno sredinom juna, jel zna neko kako je tad za kupanje, da li ima svrhe uopste ici ako mi je do kupanja? Da li je mozda bolje sredinom nego pocetkom meseca?

I da, kakva je temperatura inace, samo majice ili moram da nosim jaknu i dukseve?

Izmenjeno (DraganV)
spojene poruke
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma toplo je! Ja sam isla od 25. juna, uvece samo kratak rukav, ali ponesi neku jaknicu da ti se ipak nadje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sto rece Lav,ljudi preteruju...U septembru je najnormalnije kupanje svakog dana,i svi ostali ljudi na plazi se kupaju...Dakle,da zakljucimo pricu-more jeste hladnije nego u Grckoj i Turskoj,ali nije Severni ledeni okean,pa da ne mozes da se kupas...

Zdravo svima,

Zamolićemo za par informacija:

  1. Kakve su temperature vazduha i vode početkom jula meseca
  2. Da li je neko išao do Valensije , šta preporučujete u vezi nje
  3. Da li je neko prisustvovao koridi u julu mesecu - Valensija
  4. Kada se najčeše održava korida u Valensiji tokom jula meseca (početak, sredina, kraj)
  5. Da li ima neko dobar sajt o istom
Hvala na info

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma toplo je! Ja sam isla od 25. juna, uvece samo kratak rukav, ali ponesi neku jaknicu da ti se ipak nadje.

A kako je za kupanje u tom periodu? :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja planiram da idem u Ljoret krajem juna, tačnije kreće se 21. juna ali me jedino brine temperatura mora i da li ću moći da se kupam. Vidim da se na ovu temu ne priča mnogo, sem što većina kaže da je hladno ali da li neko može da mi kaže da li je hladnije od Jadranskog mora jer je meni tamo bilo hladno (npr. Bečići ) ali sam ipak mogla da se kupam( kud svi tu i mali Muja:bolje-da-cutim:)? Sve mi se sviđa što se tiče ponude koju sam pronašla, smeštaj, hrana, plaže, cene ali me jedino to brine jer ipak idem na more da se kupam:kupanje:a ne samo da razgledam....

pozdrav!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo vise puta bili u CG i junu i uvek mi je bila hladna voda..Tako mi je bilo i u Calelli i to krajem jula :( Ali, svako razlicito reaguje na tu temperaturu, pa je ovo samo subjektivno misljenje :(

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905039
    Ukupno poruka