Mladen.Mladenovic

GOUVIA

90 poruka u ovoj temi

Video sam da je Kontokali relativno blizu tog smestaja gde sam, pa reko da pogledam. 

Da se razumemo, ne idem zbog provoda, idem sa devojkom, ali sam kontao da mozda tu u mestu ima nesto sto radi duze od ponoci i gde ide neka muzika :) Jesam, preko Argusa sam nasao smestaj, mozda nadjemo neke drugare u busu, pa odemo da izvidimo :)

Hvala oboma!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Letovali smo u vili Rosalia u Guviji. Sve pohvale za vilu-sve je kao na slikama i kao što je opisano na njihovom sajtu. Imaju parking, wifi je odličan, apartmani čisti i uredni, bazen lep i čist, imaju komarnike, čišćenje i zamena posteljine dva puta u toku našeg boravka.. Lokacija je odlična za obilazak ostrva i za česte posete glavnom gradu.

Preporučujemo! :rolleyes:

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Za sve one koji idu u Guviju autobusom...Od 63 strane foruma Dasija opisala sam detaljno kako obići Krf autobusom..Isto se odnosi i na Gouviu ...Razradite, pročitajte i u akciju...Krf je odlično povezan lokalnim prevozom. Ništa ne brinite.........Prepliće se sa forumom Plaze na Krfu i Krf glavni grad..Gouvia je lepa, a od plaze nemojte ništa očekivati...Prva sledeća lepa su Barbati pa nadalje............

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo da ostavim neke svoje utiske nakon povratka iz Guvije i sa Krfa.

Guvija je malo mesto, ali za razliku od Dasije ima da kazem pesacku zonu uz marinu, gde se na kraju nalazi par kafica i restorana. Osim toga, ima tu glavnu ulicu gde se takodje moze setati. Medjutim, plaza ne da nije nista specijalno, nego je cak i lose. Nema ni jednog bara na plazi, imate utisak kao da se kupate na nekom jezeru. Da je plaza malo bolja, komotno bi se moglo kupati vise dana, ovako smo tamo boravili samo prvog dana kad smo dosli i vise se nismo okupali tamo. Prilikom izbora mesta, uzeli smo Guviju, jer je bila najbliza gradu, ali ako se vec bira izmedju Guvije i Dasije, danas bih izabrao Dasiju. Plaza u Dasiji je dobra, na samom kraju ima pescani deo, gde ima drveca i prirodnog hlada, voda je cista. Kada smo isli u obilazak nekih drugih plaza na ostrvu, u povratku ili posle podne smo odlazili na plazu u Dasiji. U Dasiji jedino nema nekog mesta za setanje, pa sam video da ljudi setaju uglavnom uz plazu, jer je gotovo celo mesto smesteno uz magistralu.

Autobusi i plavi i zeleni funkcionisu dobro, veci deo plaza moze se obici njima. Plaze koje smo obisli su Barbati, Nisaki, plaze u Kasiopiju i Sidariju, Paleokastrica. Najvise od svega nam se svidela Barbati, relativno nam je blizu bila, a i imala je sve sto nam je bilo potrebno. Na Paleokastrici je voda bila prehladna. Dok sam citao komentare ovde, mislio sam da ljudi preuvelicavaju, ali stvarno je bilo tako. Imam neke slike plaze gde se kupa bukvalno 10 ljudi, a stotine su na plazi. Kanal ljubavi je bio toliko prljav od trave, da se skoro niko nije kupao. Tako da ovde dve destinacije su bile pogodne uglavnom za fotografisanje :)

Grad Krf je odlican, 5 puta smo odlazili do njega, sa tim da smo jedan ceo dan boravili tamo, obisli Srpsku kucu, Vido, novu tvrdjavu. U jednom od dolazaka smo obisli i staru tvrdjavu i poslednjeg dana Kanoni.

Krf mi se svideo, dosao bih opet, ali mi je Tasos ipak mesto ispred Krfa. 

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zdravo svima, interesuje me da li vila Dionisos ima parking svoj odnosno neposredno ispred vile, ja koliko sam uspeo da vidim na mapama postoji neki prostor tu koji može biti korišćen kao parking, ali mi je potrebna informacija da li zaista u samom dvorištu vile ili pored, ispred i sl. se može parkirati tako da je auto na primer vidljiv iz smeštaja, razumete već šta hoću da kažem :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Letovali smo u vili Rosalia u Guviji. Sve pohvale za vilu-sve je kao na slikama i kao što je opisano na njihovom sajtu. Imaju parking, wifi je odličan, apartmani čisti i uredni, bazen lep i čist, imaju komarnike, čišćenje i zamena posteljine dva puta u toku našeg boravka.. Lokacija je odlična za obilazak ostrva i za česte posete glavnom gradu.

Preporučujemo! :rolleyes:

Konacno odgovor :) 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vila Rosalia je, na moju žalost, koliko znam, od prošle godine izdata holandskoj agenciji.

Kada smo odseli tamo 2018. ( stvarno odlicno iskustvo) , vlasnik nam je rekao da upravo pregovara sa Holandjanima kako bi im izdao vilu za celu sezonu 2019.. Prošlog leta  smo se opet dopisivali, i rekao mi je da je dao vilu u zakup, kao što je i planirao. Možda u predsezoni ili krajem sezone moze da se slobodno bukira, ne znam, ja sam pitala samo za avgust. Na sajtu im ove godine ne radi ni  on line booking, pa pretpostavljam da je kuća i dalje zauzeta. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam se cuo juce sa gazdom (pozvao me posle mejla koji sam mu poslao ) .Razgovarali o smestaju i terminu koji nama odgovara ( 25.07 -.10.08. Sto bi znacilo da verovatno nije izdato drugima/agencijama

Ili mozda nije izdao celu kucu !

Izmenjeno (Acika1)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

To je odlična vest, rado bih se tamo vratila, hvala! 

Ps. Nadam se da pricamo o istoj kuci, vlasnik se zove Theodoros Adamopoulos. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Tako je.  (predstavio mi se kada me pozvao ) i na mejl mi je odgovorio i potpisao se. Valjda nije neki ludi holandjanin preuzeo i kucu i ime :D 

uvecaj fotografiju za bolji prikaz (nekim cudom sam je smanjio ) :) 

https://www.rosaliaapartmentscorfu.com/

Untitled.jpg

Izmenjeno (Acika1)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Photo not found... 

Pa, sta ja znam koliko ima raznih Rozalija po Krfu?:D

Kad budem imala vremena, postavicu i ja neke slike...

Izmenjeno (rakel)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

sada moze...nesto sam zeznuo malopre :D 

Nema druga rosalia . Ta je jedina na krfu ( tako sam bar procitao ovde na forumu/napisao neko od onih koji provereno znaju )

Izmenjeno (Acika1)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima,

Planiramo da idemo u hotel Molfetta Beach u Guviji ili Scheria Island hotel u Dasiji  od 01.09., dvoumimo se u koji da idemo. 

Na slikama hotel Molfetta u Guviji izgleda lepo i odmah je na plaži.  Givija ima i lepo šetalište pored marine što nam se takođe svidelo. Plaža nam se svidela na slikama, ima prirodnog hlada. Da li je voda stvarno loša, mutna? 

Scheria Beach hotel u Dasiji je isto na samoj plaži ali nema šetališta u mestu. Kakva je plaža u Dasiji? Da li ima prirodnog hlada?

Da li je neko bio u ovim hotelima i kakvi su utisci? 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mislim da je Molfeta bolji hotel od Sherie, ako ovaj potonji nije u medjuvremenu, u protekle 2 godine, možda renoviran . Po mom mišljenju, voda u Guviji je baš loša i meni nije poslužila ni za jedan buć. Kad sam htela da udjem u vodu, ugacala sam u mulj do kolena, i tu se moje kupanje završilo. Možda je u nekom drugom delu plaže bolje, ali plaža je mala i šta god da se mulja, verovatno dopire svuda. Dakle, što se tiče plaže i vode, mislim - bolja voda je u Dasiji. Plaža je tamo uska, ali jedan širi deo sa prirodnim hladom je baš blizu hotela Sheria. Postojali su na tom delu širem delu, ka rtu kluba Med, i trščani suncobrani i ležaljke koje su se naplaćivale, ne znam po kojoj ceni. 

Marina u Guviji za šetnju... Ne znam, stekla sam utisak da je marina namenjena korisnicima marine, i  ne znam baš da li je predvidjena da služi kao mesno šetalište (za razliku od marine na Lefkadi, koja je baš lepo uredjena). 

U Dasiji uz more ima betonska uska pešačka staza od Sherie do Ikosa i - to vam je to. Uz put po koji hotel, kafe ili zakorovljeni plac. 

Dobronamerno da vam kažem, na Krf se ne ide da bi se sedelo u Dasiji ili Guviji. Kao baza mogu da posluže oba mesta. 

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Istina, Guvija se ne ističe lepotom, ali, ipak, nađe se ponešto...

IMG_20210630_202059.jpg

Plaža, predveče...

Kupali smo se par puta, utisak je bolji u desnom delu zaliva gledano ka moru, prema marini. Voda je mutnjikava ali topla, pogled na okolinu  je lep, zelen... Krf je to!

IMG_20210630_210437.jpg

Marina, sa oblacima. Lepa je marina, ogromna,  može se šetati. Ima par kafića i restorana, Argo je hvaljen. Nismo probali.

IMG_20210630_203507.jpg

Kafe hotela Molfeta. Nismo tu odseli, ali spolja mi se dopada. Izgleda sredjeno, uredno, slatki mali hotel na obali.

IMG_20210630_210726.jpg

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26675
    Ukupno tema
    895433
    Ukupno poruka