balto

Sta je po vama zadovoljavajuci smestaj?

109 poruka u ovoj temi

Upravo jedan od modernih postulata je potrositi sto manje na godisnjem odmoru a opet biti na dobrom mestu i u zadovoljavajucim uslovima. Naravno ko zeli Hilton ili Crowne Plaza to mora da plati. Imam neke Engleze poznanike koji bi najvise voleli da se super provedu a da bude za dz, iako to nije moguce oslikava tendenciju da letovanje bude povoljno.

Avioni se mogu naci low cost barem za Grcku, Italiju i Spaniju. Sada i iz Beograda ima letova ka razlicitim destinacijama a pravilo je najvise 2 leta do zeljene destinacije. Hoteli u Spaniji se mogu naci veoma povoljno, pa i u Grckoj, u Italiji je vec druga prica, tamo su cene dosta vise, mada ima krajeva gde se moze proci jeftinije ali ne kao u Spaniji ili Grckoj. Napominjem da ovo govorim za opciju samostalnog aranzmana hotel (FB ili AI) i avion, ne preko agencije.

Sve u svemu letovanje FB ili AI u pristojnim hotelima u Spaniji, pa i Grckoj, sa dve ili tri zvezdice i avionski prevoz iz Beograda sa dva leta do zeljene destinacije i nazad (do Grcke za Krf i Rodos ima direktno WizzAir iz Beograda) moze biti veoma povoljno i u mestima koja su sama po sebi zanimljiva sa lepim plazama i odlicnim provodom. Samo za avione je pravilo, sto se ranije kupi karta let je jeftiniji. Kada se kupe avionske karte onda se rezervise hotel preko odabranog sajta. I za hotele, mada ne tako striktno moze vaziti pravilo sto ranije to jeftinije ali do neke odredjene granice, posle toga ukoliko se sa maksimalnim cenama hotel ne proda, ponovo krece snizenje sve do last minute. Ali last minute ne ostavlja prostor za avionske karte, sto se vreme leta priblizava avio karte su skuplje.

Po meni Spanija je najpovoljnija destinacija kada se gleda odnos cena kvalitet. Po veoma niskim cenama mogu se naci neki hoteli u sezoni, koji su veoma pristojni (u drugim zemljama bi slican hotel bio skuplji) a na super lokacijama. Recimo na Jadran vise ne idem jer mi je Jadran skup za to sto trazim. Moja crta je iskljucivo hotel, max 1100 do 1200 evra (zavisno od mesta) pun pansion ili sve ukljuceno za minimum 12 dana za cetiri osobe. Jedino za Italiju sam spreman da dam vise.

Aranzmani van Mediterana, na primer u nekim karipskim zemljama mogu se naci po niskim cenama. Medjutim tu si u pravu, avio let je taj koji poskupljuje. Tako da mediteranske opcije su jeftinije kada se uzme u obzir komplet hotel, avion.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

:cestitam: potpuno svesni koliko para, toliko i muzike, a opet sve pre toga snimiti ponudjeno i sebi probati priuštiti najbolje u odnosu na budjelar i očekivanja. Najvažnija je po meni realnost i "lepota u oku posmatrača"!

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zaista lepo receno...veliki pozdrav... :hello:

@ Sofija i Bata

Potpuno se slazem sa vama. Veliki pozdrav. :thankyou:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Samo da ne prokišnjava, to je dobar smeštaj.

Ono, od ranije rečenog tipa Full, All, novi nameštaj i sl., odnosi se na ipak višu kategoriju ljudi sa budžetom nama smrtnicima nedostupnu,mada ne spadam u grupu siromaha. Nekom logikom svi koji se ovde dopisuju nisu sirotinja čim imaju za letovanje.

Uglavnom politićari, kriminalci i poneki zaista zasluženi intelektualac koji zarađuje pameću može sebi da dozvoli letovanje od kile po glavi.. Svako će se naći u nekoj od ove tri kategorije, mada malo je ovih zadnjih. Zanemarljivo malo.

I kada mi neko kaže da je najbolje najskuplje, vidim a da ne gledam, osobe iz prve dve kategorije.

Izmenjeno (stojadin)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zadovoljavajuci smestaj je onaj koji mi je predstavljen u agenciji i koji sam tamo platila. Volim kada mi u agenciji navedu mane smestaja, pa da znam sta me ceka. Nasla sam takvu agenciju i za sada sam zadovoljna.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Potpuno se slazem, zato ispitajte sve do detalja, moraju da vam kazu...Ja imam divnu subagenticu preko koje godinama putujem, i koja kad joj kazem sta me zanima kaze apsolutno sve.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Najvise sam zadovoljna kad sam u nekom dobrom hotelu. Sto se tice apartmana, bitno mi je da bude cisto i kao sto ocekujem da ce biti, da ne zeznu pa recimo neka manja soba, bez terase. Nisam nicim posebno cistila kupatilo, valjda oni  ociste pre nego sto gosti dodju. Mozda uzmem u obzir da od sad ponesem neko dezinfekciono sredstvo da operem kupatilo.

Izmenjeno (Srecnica)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ja sam uvijek u dobrom drustvu tako da mi je smjestaj u drugom planu:) mi izaberemo vec do decembra kuda iduce godine . dve ili tri zvezdice mali family hotel -cistoca sobe i kupatila mi je na prvom mjestu - mi smo u sobi da prespavamo i tusiramo - i to naglasim u agenciji da mi potvrde. i dogodilo se da su mi predlozili onda drug hotel. za sve ostalo sami najbolje znamo i sami potrazimo -dobra grcka hrana hladni mytos sunce more ogledi - e za to mi treba dobro drustvo :)

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Slažem se sa @Amorfna što se tiče kupatila. Veoma mi je važno da imam SVOJE kupatilo, u koje mogu otići kada poželim i zadržati se koliko želim, bez pritiska. Zato hostele ne uzimam u razmatranje. Pored toga bih dodao još da mi je važna udobnost kreveta i jastuka, kao i higijena prostora, te hlađenje/grijanje u zavisnosti od sezone. Sve ostalo manje-više.

Izmenjeno (Scorpio)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Samo da dodam mali komentar na prethodne poruke u vezi hostela. Postoje hosteli, dvokrevetni sa svojim kupatilom. Razlika u odnosu na hotelske sobe su u velicini  i opremljenosti sobe. Najcesce osim kreveta imate neku policu ili klupicu za odlaganje stvari i to je to.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ako poželim da budem trezan, stcjajem okolnosti, imam sitne zamerke. Ako pak krenem na deset dana anestezije, smeštaj mi nije ni bitan. Pre nekih dvadesetak godina posle dobrog pijanstva i lupanja tanjira, nesvesno smo zamenuli sobe nas dvoje sa dvoje Holanđana u Platamonu. Niko nije primetio i o ćemu mi sad uopšte pričamo?

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Biljana 2302 Do sada se u svom iskustvu nisam susretao sa destinacijama gdje nisam mogao naći pristojan hotel po povoljnoj cijeni. Jednostavno sam imao sreću ili sam birao takve gradove gdje se potrefilo da se mogu uklopiti u cijenu hotela. Ne kažem da ne bih nikada spavao u hostelu, ali pošto imam naviku da se budim noću u wc jer u toku dana popijem dosta tečnosti, onda želim da mi je toalet u sklopu sobe, a ne da izlazim po hodniku u neka doba noći. Takođe hosteli su obično meta mladih turista sklonih opijanju i stvaranju buke, a noću želim mir jer se preko dana iscrpim u obilascima.

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26307
    Ukupno tema
    877285
    Ukupno poruka