balto

Sta je po vama zadovoljavajuci smestaj?

109 poruka u ovoj temi

~OVO JE UTOPIJA~

Nije ali da se plati iznad 50 eura dnevno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da je mnogo vise od 50e dnevno!

Prelep mi je Sani Beach i Sani Village u Grckoj, ali je dan minimum 400e!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni je zadovoljavajuci smestaj onaj koji sam ocekivala. Ako platim 50 eura, znam sta mogu da ocekujem i, ako to ne nadjem, nisam zadovoljna. Ako platim 200 eura, isto tako, mnogo vise ocekujem i ne odricem se nicega. Npr. vidim da ljudi idu u hotele od po 4 -5* u Egiptu i zale se na hranu. I komentar je, najcesce, "ali nisam dosao/dosla da jedem." Pa nisam, ali u hotelu od 4 ili 5 * hrana mora da bude savrsena i po izboru i po kvalitetu i po ukusu, a ako nije tako, smestaj je nezadovoljavajuci.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako platimo minimalno spremni smo na to sto nas ceka i ne zalimo se, ako platimo vise - znamo sta da ocekujemo!

Obicno znam sta trazim, po razumnoj ceni. Mada, uvek cu pre dati novac na izlete, ulaznice u muzeje i slicno nego na sam smestaj, ali ako pise hotel je u centru ili na plazi - znaci da se to podrazumeva, ako pise da je apartman onda je apartman, ako je studio - studio je, ako pise pogled taj i taj - znaci takav je .... pa biram sta mi je u tom trenutku i u tom mestu, za taj broj nocenja bitno. A desi se da se osetim prevarenom jer trazila sam tacno to sto mi treba, naizgled pronasla i kada sam otisla imala sam sta da vidim.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zadovoljavajući smeštaj je onaj koji izaberem u agenciji i to i dobijem. Velika terasa, minimum prvi sprat, kuhinja toliko velika da ima i sto jer neću uvek jesti na terasi, kreveti i jastuci udobni da možeš da se odmoriš i neću da mi gazde ili spremačice ulaze u apartman. Pogled sa terase nikako da bude komšijina terasa.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Gde se to uopšte nabavlja i koja je cena / količina ??? :thankyou:

Videla sam bas pre neki dan da ima u DM-u i to vise vrsta. Gledala sam u katalogu tako da ne mogu da kazem da li ima u svakom DM-u... Mada, meni to nije prakticno za wc u samom apartmanu. Ko ce svaki put da stavi papir na dasku u prostoru u kome provodi 10 dana :D to je ok ovako da se ima za neke druge situacije.

Sto se smestaja tice, od kada smo zaposleni neke stvari su se drasticno promenile. Sada biramo hotele gde zaista ne treba ni alkohol da se nosi radi higijene toaleta :)

Jako nam je bitno da imamo pogled na more i da je vrlo blizu plaze, pa makar to znacilo da do centra mesta treba da palimo kola i idemo 10ak minuta na primer. Drugo, da ono koliko platimo znaci da toliko i dobijemo. Ako je smestaj skup, hocemo kvalitetan doprucak, menjanje peskira i ciscenje sobe svaki dan, menjanje posteljine svaki drugi-treci, veliku privatnu terasu i udobne krevete, itd. Sto je cena pristupacnija, to se neke stvari manje podrzumevaju.

Na primer, sada cemo platiti lokaciju i pogled, a smestaj ce biti skroman, a opet nece biti nerazumno skupo. Naravno, ocekujem da bude izuzetno cisto i da se peskiri i posteljina redovno menjaju (znaci ne mora svaki dan ali ne ni na 5 dana), to se podrazumeva, ali i na slikama se vidi da je sve jako jednostavno. Zato svako vece zalazak sunca nad Kathizmom. Vredi :)

Prethodni smestaj gde smo bili u junu je bilo na najvisem mogucem noviu za mali, porodicni hotel, tacno preko puta plaze, more se vidi iz kreveta i nista manje od toga za te pare ne bi bilo prihvatljivo. Tako da sve zavisi sta ocekujemo i sta placamo da bi bilo prihvatljivo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mogu da kažem da vila ENASTRO u Dionisosu zadovoljava 90 posto mojih kriterijuma koje sam naveo u svom postu od pre 20-ak dana.Fali samo pogled na more i da je plaža preko puta apartmana.Za cenu se ne bunim i smatram da je ok,jer ovo što ENASTRO nudi i vredi te pare.

Zadovoljavajući smeštaj je:

1.Klima

2.Apartman sa velikom terasom i pogledom na more

3.Odvojene sobe-jer svašta ljudi zovu apartman

4.Sav pribor za ručavanje (tanjiri,šerpe, lonci i poklopoci)

5.Da je preko puta plaže ili na plaži

6.Da nije buka i galama

7.Da je blizu nekih marketa,Lidlova itd

8.Da se menjaju peškiri i posteljina češće

9.Da gazdarica-gazda budu super

10.I naravno najbitnije ,da ne košta puno

Pošto ovo nema nigde tj da je sve spojeno u jednom najbitnije je da se ja lepo osećam pa makar bilo i pola od ovoga ,bilo šta.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dionisos 2 je sličan, pola terasa ima pogled na more, dvosobni apartmani, ali nema klimu. Za predsezonu, ili postsezonu odličan

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni je vazno da ne moram da cistim, a da je klozetska solja dezinfikovana i da mogu odmah da sednem. Pogled na more mi je bitan samo na mestima kao sto je Santorini, gde je pogled nesto posebno, a inace vise volim blizinu centra, jer volim uvece da izadjem, a plaze ionako menjam. Desilo mi se da budem u fantasticnom hotelu na plazi, sa ukljucenim lezaljkama i peskirima, sto nisam koristila, jer sam isla da obilazim plaze, a uvece krenemo u grad i po sat vremena trazimo parking, a desilo se i da ga ne nadjemo i iznervirani se vratimo u hotel.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Iščitala sam kompletnu temu i dopada mi se.. :dance:

Ja sam starija-i u vreme svojih mladjih dana sam uživala u kampovanju.. Jedno vreme smo suprug i ja zbog dece išli u apartmane i studije.. Sada se opet preokrenula situacija .. Deca velika- svako na letovanje na svoju stranu.. Ove godine planiramo suprug i ja da se vratimo prirodi.. :rolleyes: ..

Kako imamo i psa - rešili smo ove godine u septembru da pronadjemo kamp koji prima kućne ljubimce- i da provedemo desetak dana u čistoj prirodi u nekoj kamp kućici u nekom od kampova.. :)

Znam da kamp prikolice ne mogu biti nešto naročito čiste ali mi ne smeta.. Ponesem Asepsol i išpricam prikolicu prvi dan i to je to.. Ponesem i ampulu neostomosana koji rastvorim i išpricam takodje prikolicu ukoliko vidim da ima insekata.. Kampovi su obično pri obali i blizu plaže.. Bitnije mi je kakav je sanitarni čvor u kampu.. - to proverim i super..

Eto- povratak u prirodu i druženje sa svojim kućnim ljubimcem.. :wub:

Izmenjeno (veca2)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

meni je kod smestaja najvaznije da bude cisto,nebitno da li je rec o hotelima (ovde mislim na hotele sa npr.2 zvezdice ili cak i sa 3) ili privatnom smestaju,pored toga bitna mi je i lokacija hotela - nekad da je blize centru, nekad ne zavisi gde putujemo i sa kojom namerom (letovanje, obilazak nekog grada...).ako smo izabrali hotel onda je pozeljno i da hrana bude solidna i raznovrsna

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ivan_bgd je lepo pobrojao sve...utopija ili ne ,ali ovako nesto se moze naci, za malo vece pare. Ja sam ove godine bila vrlo blizu toga. Recimo na 90 % .

Ipak onaj minimum koji treba da sadrzi svaki apartmanski smestaj ako govorimo samo o smestaju je udoban krevet, cisto kupatilo, kuhinja sa svim neophodnim priborom i klima ( mada je mi ove godine nismo ni koristili) i naravno terasa, koju mi nismo imali ali smo ispred kucice imali prostor za sedenje u vrtu sto moze da zadovolji negde i ovaj zahtev, pa cak i bez pogleda na more koje je bilo na svega 10-ak m.

Kako nam je u planu za naredno letovanje, koje nisam sigurna da li ce biuti sledece godine, ili vec one tamo iz dosta razloga, jeste apartman sa odvojenim prostorijama, jer planirmo da nas ide vise, kuhinjski sto po mogucnosti , odvojena terasa i dovoljan broj udobnih kreveta jer tesko da se pomocni lezaj moze racunati adekvatnim lezajem, sem za neko manje dete: nesto sumnjam da bi odrasla osoba udobno spavala na njemu. :komp:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zadovoljavajući smeštaj za 100e za dvoje u full sezoni su tuš, krevet i WC šolja.

Za 150e može i terasa.

Za 200 bila bi poželjna i kuhihinja.

Za 300 klima bi bila dobra i plaća se.

Za 350 sve ono od ranije, a klima je uračunata u cenu.

Za 400 biram i mesto u koje ću da idem.

Za 450 biram i poziciju vile.

Za 500 i više već sednem i razmislim gde ću na letovanje.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Najvazniji mi je odnos kvalitet-cena pri oceni smestaja. Iskljucivo biram hotele i kada sam sa familijom all inclusive ili full board varijante a kada sam sam moze bed&breakfast ili half board. Za letovanje sam zadovoljan kada nadjem aranzaman za cetvoroclanu familiju ispod 1200 evra 12 dana AI ili FB (bez prevoza) a pokaze se da je i soba bila dobra i hrana raznovrsna i solidna. Ako platim 1600 evra za isti broj dana onda ocekujem vise, bolju sobu, kvalitetniju hranu, vise sadrzaja u hotelu. Za 2000 evra ocekujem jos vise, obicno sto se skuplje plati vece su razlike od razocaranja do odusevljenja. Medjutim cene zavisi od krajeva.

U Spaniji se mogu naci neverovatno jeftini hoteli a za te pare izvanredno kvalitetni. Na Jadranu (u Albaniji nisam bio pa je ne uvrscujem) nema sansi. U Italiji se mora ici dosta gore sa cenama da bi se to postiglo, jednostavno cene hotela u Italiji su dosta vise. U Grckoj su cene veoma sarene od kraja do kraja i veca ushicenja odnosno razocaranja su moguca.

Licno za mene su jedine prave destinacije na Mediteranu Spanija, Italija i Grcka (i ne svi delovi njihove obale), ostalo je druga ili treca liga (ovde iskljucujem Francusku ali je ona objektivno najskuplja i ne stavljam je izbor). Za Italiju sam spreman da platim visu cenu u odnosu na Spaniju i Grcku, ali samo za Italiju od mediteranskih destinacija.

Medjutim turizam je cudnih kriteruijuma kada su cene u pitanju. Znamo razliku u kvalitetu i ceni juga i mercedesa. Medjutim u turizmu u nekim zemljama (poredim iskljucivo Mediteran i sva mora koja mu pripadaju) su cene cudnovate, u nekim zemljama koje su objektivno losije hoteli su mnogo skuplji (a nista vise ne nude nego manje a i same destinacije su losije) u odnosu na favorite, drugim recima jugo je skuplji od mercedesa. Takve destinacije me naravno ne zanimaju.

Ako vec hocu da dam vece pare ici cu u neki hotel sa cetiri ili pet zvezdica u svoje omiljene destinacije ili na egzoticne destinacije van Mediterana.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Naravo ko može,super.Međutim mnogo je onih koji taj odlazak van Mediterana mogu samo da sanjaju.Čak šta više vrlo je zanimljivo da ni smeštaj tamo daleko nije preskup ali zato avionski prevoz bude kao cena letovanja.Tako da po meni Španija,Italija,Francuska itd jesu lepe ali dati za avion skoro koliko i za boravak...ne isplati se osim ako baš imaš love i boli te uvo za trošak.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905029
    Ukupno poruka