ceca-ceca

Hoteli u Kairu - vasa iskustva

7 poruka u ovoj temi

Krecem za mesec dana sa Argusom na turu Kairo (3 dana) + 8 dana Hurgada.

Obzirom da cemo tri dana biti u Kairu u kako kazu jednom od sledeca tri hotela:

DELTA KAOUD PYRAMIDS

(komentari putnika sa stranih sajtova da je jako bucan i da je u njemu nemoguce spavati i da tek visi spratovi iznad 6. imaju pogled na piramide... ako imate srecu da imate sobu s pogledom na tu stranu...)

GAWHARET AL AHRAM

(od tri nabrojana ovaj je imao najbolje ocene turista tj. najmanje je bilo onih losih ako je za utehu...)

SIAG

(ovaj su uglavnom ocenjivali kao prljav sa cudnim i teskim mirisom koji se siri i hodnicima i sobama....)

Svi su inace kategorizovani kao 4+ ili 4-lux pa me sad cude onda bas tako negativni komentari turista...

E sad me interesuje da li je neko od vas mozda bio u nekom od ovih hotela i ako vam nije problem, obzirom da tamo imamo samo nocenje sa doruckom kako ste se snalazili za hranu i pice tokom dana tj. koji su restorani najbolji i najpouzdaniji a u koje ste vi isli... i kako se krecu cene hrane u Kairu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam cuo ni za jedan od tih hotela, niti da je neko u njima bio. Pa, ne mogu nikakav komentar da dam. Ne bi trebalo da bude lose ako su zaista sa 4*, mada, ko zna?!

Ja sam se hranio u hotelu. Isto smo imali samo dorucak, pa sam isao u restoran oko 16-17h. Cene su bile ok, s obzirom da se radilo o luksuznim hotelima. U Sheratonu je pizza bila oko 6-7 eura, pice (cola, fanta, sokovi) oko 1,5 eura, flasica vode oko 0,8 eura, snackovi (sendvici sa pomfritom) oko 3 eura. Kada sam bio u Hiltonu, jeo sam u italijanskom restoranu u okviru hotela, i vecera za dvoje sa picem je bila oko 12 eura. Najbolje je da za ta 3 dana jedes u Mc Donald's-u, Burger Kingu, KFC. Ili, pitaj vodica da ti preporuci neki restoran u blizini hotela.

A, sto se negativnih komentara tice- treba pogledati ko ih daje! Ako su Zapadnjaci, ni ne cudi sto su tako losi. Za hotel u UAE u kome sam bio Englezi su davali lose ocene, zalili se na hranu, poslugu, buku... Pa, sam pre nego sto sam krenuo na put posto skeptican i zapitao se kakav je to hotel sa 5* ako ima toliko kritika!? Medjutim, oni su suvise razmazeni i bahati, pa im ni Burj al Arab ne bi odgovarao. Nikad u boljem hotelu nisam bio, niti probao bolju hranu! A sto se tice buke, 200 m od tog hotela se gradi jedan novi, ali od buke ni B. Nego, stoka videla da ljudi rade na +50 stepeni (a pri tom se ni ne cuje da rade!!!) dok se oni odmaraju, pa kompleksi proradili. Jer, u Londonu je sigurno bucnije kada se neka zgrada gradi u njihovoj blizini, pa im nije jasno kako je moguce da se tamo ama bas nista ne cuje, a vidi se lepo da ljudi rade!? Tako da bih ja sve te komentare uzeo s rezervom. Jer, 100 ljudi-100 cudi ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Interesuju me imena hotela u Kairu za vreme boravku u aranzmanu Kairo-Hurgada preko Kontikija. U Kontikiju su mi dali informaciju da koliko zvezdica si platio za Hurgadu toliko ce zvezdica biti hotel u Kairu ali tacno ime hotela nisu mogli da mi kazu.

Za one koji su bili na ovom aranzmanu pitanje: Kakvi su utisci o hotelima u Kairu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U Hurgadi sam bila u Safiru, a u Kairu u hotelu Husa (ima još neko dugačko ime koje nisam zapamtila). Hotel je dosta loš, sobe su male i s pogledom na zid :angry: U Kairu smo imali samo noćenje sa doručkom. Oni koji su uplatili Hilton i ostale skuplje hotele bili su u hotelu Zoser. Ovako je pristojno izgledao, ali ne znam kakve su sobe.

U biti, tih par dana u Kairu, u hotelu se samo prespava, preko dana su izleti.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cini mi se da ima neka stara tema u ovome, ali da pomognem. Ja sam bio u Zoseru. Nista specijalno, sobe imaju sve sto treba ali nesto nisu preterano ciste (zavese su bile pune prasine), hrana raznolika ali ne nesto wow, bazen lep na slici, ali u praksi pun arapa u onim mantijama (znaci neupotrebljiv). Jedino dobro je sto je prekoputa Mek. ;)

Drugi deo ekipe koja je isla preko Jolly-ja je bio u katastrofalnom hotelu Evropa.. ako vam slucajno spomenu ime tog hotela, odmah trazite premestaj (pre nego sto uopste stignete u njega) jer to nije hotel nego ruina i kupleraj.

U svakom slucaju za hotel u Kiaru ti je bitno samo da je dovoljno cist i siguran da mozes na miru da prespavas te tri noci, jer veruj mi, najmanje vremena ces provesti u njemu.

Nadam se da sam pomogao, poazdrav!

Izmenjeno (Milos5)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno svima.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U Kontikiju su mi dali informaciju da koliko zvezdica si platio za Hurgadu toliko ce zvezdica biti hotel u Kairu

Nije bilo tako pre 2 godine. Postojale su razne kombinacije zvezdica, zavisno od smene.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Guest
Tema je sada zaključana za dalju diskusiju.

  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka