AleksandraNis

7 dana u Moskvi

40 poruka u ovoj temi

Pozdrav forumasi,

Krajem marta (tacnije 24.) putujem u Moskvu radi prezentacije rada na kongresu i planiram da ostanem oko 7 dana. Kako mi obaveze oko prezentovanja rada oduzimaju samo 1 dan, ostatak vremena bih provela obilazeci grad.

Interesuje me kakvo je vreme marta meseca i savet za oblacenje?

Da li postoji neka kartica za sve vrste prevoza za tih 6-7 dana i sa popustima za muzeje (kao sto to postoji kada posecujete gradove Evrope)?

Kako se hraniti tih 7 dana, a da nije Mek ili neki skup restoran? Sta probati od lokalnih specijliteta?

Da li je potrebna viza, prijavljivanje u policiji ili slicno?

I jos savet za shoping: da li su cene garderobe (mislim na marke poput Mango, Zara, SPF...) nize nego kod nas?

Gde kupiti subaru i cilibar?

Unapred hvala :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav Aleksandra,

nadam se da si uspela da se informises pre odlaska u Moskvu.. Meni su, godinu dana kasnije, potrebne iste informacije jer idem na verovatno isti kongres na kom si i ti bila:). Bilo bi odlicno kad bi mi dala neku informaciju ili savet do 8. marta zato sto vec 9-og putujem.

Hvala unapred!

Izmenjeno (Aleksandar S.)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Prevoz je razdvojen: metro i ostalo. Karte su na broj voznji (nesto slicno nasem BUS-PLUS sistemu). Bar je tako bilo 2009.

STo se karata za ulazak u muzeje tice cini mi se da ne postoji nesto tipa Moscow city card, ali treba otici na sajtove muzeja koji te interesuju, jer postoji za svaki neki dan kada je besplatno, ili kada je ulaz upola manje...

STo se sopinga tice, imas Arbat ulicu ona je kao Knez Mihajlova i imas veliki trzni centar GUM gde ima sve i svasta. O cenama nemam pojma :)

STo se klope tice mi smo imali apartman i kupovali smo klopu u lokalnim bakalnicama, bilo je pomalo cudno, nismo uspeli da nadjemo nesto tipa MAxi-ja vec sve neke male prodavnicice u kojima ima ogranicen izbor artikala. Ali smo se snalazili i jeli smo najnormalniju klopu. Imaju svuda coffee house ili na ruskom КАФЕ ХОУС (posto svuda pise na cirilici) i tu imas neke sendvicice i sl koji kostaju ok.

Izmenjeno (MMarijaMM)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav Marija,

Interesuje me kako ste nasli smestaj? Da li vam je neko iz Moskve nasao smestaj ili ste ga bukirali preko interneta?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam bila smestena ovde Gloden Ring Apartmans To je apartman za 4 osobe i bio je 100e.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ok, pogledacu da li ima slobodnih mesta. Neki savet sto se tice obilaska Moskve? 8 dana sam tamo pa bih hteo da ih maksimalno iskoristim...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sto se obilazaka tice pokusacu da se setim kako smo i sta obilazili, a ponesto ima i u mom potpisu dole u okviru Putopisa Istocna Evropa.

U Moskvi smo bili, ako me secanje dobro sluzi, 4 noci, s tim sto smo poslednjeg dana nocu putovali Moskva-St. Petersburg, pa smo zaista imali 4 dana na raspolaganju.

Kako smo bili smesteni nedaleko od muzeja Borodinske bitke, prvog dana smo obisli upravo njega, i tu i poceli svoj obilazak Moskve. U blizini se nalazi i Trijumfalna kapija i Park pobede, mi smo u park isli drugog dana. Odatle smo metroom otisli u Puskinov i Tolstojev muzej, nakon toga obisli Lmonosov. Jos smo tog dana stigli da obidjemo i hram Hrista Spasitelja. Tad smo se vratili u smestaj i uvece krenuli krug crvenim metroom, izlazili na svakoj stanici slikali se i sl.

Plan za drugi dan je bio da obidjemo Kremlj, ali je u periodu kad smo mi bili u Moskvi u nju dosao Obama pa smo morali da menjamo plan jer je Kremlj i ceo Crveni trg bio zatvoren. Taj dan smo obilazili GUM, otisli do Arbat ulice. Uvece smo mama i ja otisle na Crveni trg.

Treceg dana smo obisli Aleksandrovski had, uspeli da udjemo u Baziliku Sv. Vasilija (koja mene licno nije odusevila neke crkve u St. Peterzburgu su mi mnogo lepse) i u Lenjinov mauzolej (na nagovor mojih roditelja smo cekali par sati da udjemo). Uvece smo tata i ja otisli do Parka Pobede koji je neverovatan nocu, kada se ugase svetla i kada su sve fontane crvene boje, sto nazalost, simbolizuje prolivenu krv.

Poslednji dan, Kremlj...ako neko ide u Moskvu obavezno neka se nacrta u pravo vreme da kupi karte za Armory jer mi nismo uspeli :( usli smo samo u unutrasnjost zidina, obisli fantasticne katedrale i parkove...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala ti na informacijama, nadam se da cu stici da obidjem sve!

Izmenjeno (Aleksandar S.)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vratio sam se iz Moskve pre par dana i resio da obogatim i osvezim ovu temu novim informacijama.. Nadam se da ce ovo pomoci ljudima koji planiraju da putuju za Moskvu jer ja nisam mogao da nadjem detaljnije informacije o ovom gradu te sam jako slabo bio pripremljen (korisne inf sam dobio jedino od Marije kojoj se ovom prilikom zahvaljujem).

Krenucu od karte.. Putovao sam iz Beograda aviokompanijom Lufthansa, sa presedanjem u Minhenu. Cena povratne karte je bila 200e sa svim taksama. Moji prijatelji su uspeli 2 nedelje pre mene da nadju kartu za 160e iz Nisa sa presedanjem u Podgorici, preko Montenegro Airlinesa.

Na booking-u smo nasli smestaj za 6 osoba u centru grada (Arbatska ulica) koji smo placali 130e po osobi za 8noci tj. 9 dana. Mislili smo da smo bukirali apartman u hotelu ali se ispostavilo da smo dobili trosoban stan u stambenoj zgradi koji nije bas bio prelep ali je bio pristojan.

Prevoz od aerodroma (Domodedovo) do smestaja je za nas bio posebno iskustvo:). Kao sto vec rekoh, nismo bili bas najbolje informisani, jedino sto smo znali je da je taksi veoma skup, pa smo se odlucili da od aerodroma uhvatimo voz. Stanica je odmah na izlazu iz aerodroma. Karte se kupuju na automatima koji kao jedini jezik imaju ruski pa je prava premija ako uspete da kupite pravu kartu.. Zamolite nekoga ko imalo prica engleski da vam kupi kartu, sami cete se tesko snaci. Vozom smo putovali oko sat vremena a onda smo uhvatili metro koji fenomenalno funkcionise i lako mozete doci do zeljene stanice. Problem je bio sto smo mi izasli jednu stanicu ranije i 4 sata trazili "Arbat hotel" za koji se ispostavilo da je stambena zgrada. Da ne pricam da je te veceri temperatura bila oko -10 i da smo se smrzli kao nikad. Za povratak smo obezbedili kombi koji nas je pokupio ispred stana i vozio do aerodroma za 10e po osobi.

Veoma bitna stvar.. Ako ste student obavezno izvadite ISIC karticu koja kosta 500din, ustedece vam dosta para za ulaznice u muzeje i crkve. Npr. kompletan obilazak Kremlja je kostao nesto oko 40e a sa karticom smo placali oko 15, ulaz u muzej Borodinske bitke je za nas studente bio besplatan a inace se placa 400-500rublji sto je oko 13e.

Sto se obilazaka tice.. Moskva je ogromna, mislim da je i mesec dana malo da bi se sve obislo tako da smo se mi fokusirali na samo najpoznatije gradjevine i lokacije. Ono sto bih preporucio da obidjete jeste Kremlj u kome je smesteno svo blago Rusije (obavezno dijamantsku sobu u Kremlju za koju se naknadno placa ulaz , valjda oko 500rub, sa karticom 100rub), Hram Hrista spasitelja, koji je najveci pravoslavni hram na svetu (ulaz besplatan), Hram Vasilija blazenog (gradjevina sa kupolama kao lizalice, ulaz se placa oko 200rub), Crveni trg, Arbatsku ulicu, Boljsoj teatar, Lomonosov univerzitet, Moscow city (moderni deo grada sa oblakoderima i poslovnim zgradama), VDNH (veliki park sa zlatnom fontanom), Park pobede, Muzej aeronautike (oko 200rub), Gum trzni centar...

Sto se cena tice, Moskva je preskupa.. Desilo se da sam prvog dana u nekom kaficu pored crvenog trga platio caj 10e dok je drug u kaficu u nasoj ulici platio flasicu vode 12e:). Sto se hrane tice, za dorucak i veceru smo kupovali namirnice u supermarketu, cene mnogo vise nego kod nas ali ok. Prosecan rucak u restoranu sam placao po 20e. Sve je dosta skuplje nego kod nas tako da osim suvenira nismo nesto mnogo sopingovali..

Sve u svemu Moskva je jedan prelep grad koji bih svakome preporucio da obidje...

A da... ruskinje su prelepe, ne znam da li je to zbog mnogo zena u gradu ali dnevno po 30 prelepih zena sam sretao po ulici. Sto se rusa tice svi su nekako isti, devojke koje su bile sa nama se nisu bas nesto odusevljavale:)

Ako nekome treba jos informacija neka pita, rado cu pomoci.

Pozdrav!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Поздрав,

само бих желела да охрабрим потенцијалне посетиоце овог прелепог града да не верују гласинама да је Москва прескупа ( молим Вас, ништа скупља од неке друге европске метрополе), да се не устручавају резервације јефтиног хотела који је од центра удаљен 30, 40+ км уколико је близу станице метроа, да обавезно пробају боршч,може у "Му-му"-у, посебно прија у хладним, зимским данима, да слободно покушају да комуницирају са грађанима Москве који су комуникативни и дружељубиви и да без устручавања посете неки "Бистро" ( нешто попут некадашњих млечних ресторана, сиромашан ентеријер али јефтина и укусна храна ( посебно на "лицу места" умешени пироги)).

Уживајте у дивној, пречистој и срдачној Москви!!!

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav, bicu u Moskvi od 13.03.-17.03.2014 god. :)

Interesuje me koliko su bezbedni jeftiniji smestaji (Hosteli)?

Gde mozemo da jedemo za male pare?

Ako neko moze u kratkim crtama sta obici a da su lokacije koliko toliko blizu jedna drugoj.

Prvobitni plan je odlazak na utakmicu CSKA-Partizan (Ako neko zna gde je hala, koji metro ide do tamo itd.) a usput obici i videti sto vise u Moskvi.

Takodje me interesuje udaljenost aerdroma Vnukovo od centra Moskve?

Ako neko ima da preporuci neki povoljan smestaj bio bih mu veoma zahvalan.

Hvala.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

cao svima... i ja idem u moskvu,ali tek u maju, pa na vreme da se informisem.. i mene interesuje sta je najvaznije da obidjem, ostajem 15ak dana.. da li je stvarno toliko skupo.. a posebno me interesuje transfer sa aerodroma vnukovo? koliko je karta itd.. Tnx :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

cao Milena

da li se vratila iz Moskve, kako je bilo....da li možes da kažes svoja iskustva.....sta videti, ulaznice, cene.....

poz

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Cao. Vratila sam te se tek pre par dana :) Ostala sam malo duze nego planirano, oko 20dana. Nadam se da nije kasno za moj odg. Moram da se slozim da je Moskva Preskupaaa :)) Ja sam bila smestena kod druga. jeli smo doručak i veceru uglavnom kod kuce, ali i to im je skupo dosta, npr,sir je 15-20e, salame 20-30e (kg), mleko 2e, sokovi,čokolade 2-3e. jeftina je hemija i sladoledi, metro i gorivo :)) Metro voznje su 12e 20voznji. Ulaznice u Muzeje su Npr :

kremlj ulaz u dvoriste 7e,oruzana palata 15e i + jos 1 palata 15e.

Tretjakovskaja galerija 7-8e,

Muzeji Čehov, Puškin, Bulgakov itd od 3-5e.

Crkva vasilija blaženog je 7e čini mi se.

Panorama borodinske bitke 6ipo e.

Sta treba obici :

Crveni trg : krasnaja plosad, crkva vasilija blazenog, kremlj, gum(trzni centar) u blizini je i baljšoj teatar i trzni centar CUM (muzej odece, sve je od 2hilj e pa na vise :)

Park Pobjede, na njemu se nalazi trijumfalna kapija kao ona u Parizu, i u blizini nje je muzej ,,Panorama Borodinske bitke". (tamno plava linija metroa)

Univerzitet lomonosov i u nastavku univerziteta vorebjih gorja (to je savrsen pogled na Moskvu) (crvena linija metroa)

Novodevicni manastir (crvena linija metroa)

Park Kulture(Gorki park) (crvena linija metro)

Novi i stari arbat-ulice,tj šetališta (tamno plava linija metroa)

Hram Hrista spasitelja on je blizu kremlja, moze se peske,(20min max ) i kad idete od njega do kremlja naići cete na muzej Puskina,a to je ustvari muzej umetnosti,

MOSKVA CITY obavezno, mada je jos u izgradnji,ali je savrsen, mislim da je svetlo plava linija metroa.

Park Kolomenskie (zelena linija metroa)

Ismailski kremlj, (tamno plava linija metroa, stanica partizanskaja, to je na potpuno drugom kraju od parka pobede)

E sad pošto sam ja bila bas dugo i u drustvu 2ruskinje, svasta sam nesto obisla, pa cu dati jos saveta :

caricino (zelena linija metroa)

Muzej tj kuca Puskina (stari arbat)

Muzej Bulgakova..

Muzej Čehova (mislim da je braon linija metroa, nisam sig)

Tverskaja ulica, Šetaliste

imate strava luna park VDNH stanica, narandzasta linja metroa (ali je preskup, voznja je 7-9e)

i ne mogu vise ničega da se setim ;)

Sto se tiče restorana bas su skupi, mi smo se trudili da idemo u neke jeftinije, da se jede i pije je oko20e-30e, ali to je npr.pica,i ostanes gladan, onda jeli smo neke njih,kolacice, onda dosta u McD on nije skup,a čaj im je najskuplji, a ja sam pila koka kolu ona je uvek oko 5e, Voda na ulici nije ko sto sam pročitala na forumu 12e vec je oko 2e, a sladoledi su im jeftini :) oko 1e :)

A diskoteke su bas skupe, 2 ture pice za nas 4 i ulaz bili su preko 200e, to je u tverskoj ulici neka fency diskoteka.

Garderoa je mnogo skuplja, sto je kod nas 50e kod njih je 5hilj rublji a to je 110e ;) Trzni centri su vam kod kremlja, u podzemlju ohtojni rad, onda evropejski (braon i tamno plava linija metroa gde se ukrstaju) i Kurskaja (takodje braon i tamno plava gde se ukstaju ali s dr,str) (braon linija metroa je kruzna.

Moj vam je savet da vam je sasvim dovoljno za moskvu 7d. sve da obiđete...

Ne znam sta vise da napisem, ako imate kakvih pitanja slobodno me pitajte.

Izmenjeno (mileenap)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26517
    Ukupno tema
    888124
    Ukupno poruka