valjevac

VENCANJA U INOSTRANSTVU?!

22 poruke u ovoj temi

Opet ta-ta-ra-tira!

ne znam da li je neko gledao na TV prilog u kojem je Dragan Gulic (poznat kao voditelj BAU-BAU), pricao o svom vencanju negde na Karibima... stvarno izgleda do j...

on je rekao da bi ga isto kostala i svadba u BG za oko 100-ak ljudi... komentar za prilog ako je neko gledao...

e sad mene interesuje da li neko zna sta je potrebno za vencanje na Krfu, kad se vec letuje kod brace pravoslavaca.... ajde da vidim koliko vam je ovo interesantna tema?!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ucestvovao sam licno u organizaciji vencanja nasih ljudi na skiathosu u manastiru Evagelistria a vencavaju se i englezi.nije neki extra postupak.informativno,pomenuti manastir ima portret patriarha Pavla,koga IZUZETNO cene u grckoj.u sustini trebaju papiri kao da ste u srbiji,prevedeni i overeni od strane gr ambasade sa haskim pecatom.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pitanje za g. Milera.

Posto smo vec komunicirali oko "skiathos palace" hotela i kad vec dolazimo na skiatos 06.08.2007. g. buduca supruga i ja, interesuje me kako najkrace da organizujemo vencanje tj jel moze bez tih overenih dokumenata ili ne. Ne dolazimo sa ind. vizom vek sa grupnom i ambasadu necemo ni da vidimo a sada je malo kasno da organizujemo prevodjenje i odlazak u ambasadu jel ce nas primiti oko nove godine s obzirom na guzve.

Jel postoji mogucnost da se na licu mesta prevedu dokumenta. Koliko sam upoznat za crkveno vencanje u Srbiji ne treba nikakav papir.

Pozz kemmik

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koliko sam upoznat za crkveno vencanje u Srbiji ne treba nikakav papir.

Koliko sam ja upoznat - treba.

Pod jedan krštenica, a pod dva mnoštvo papirnih novčanica.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dragan Gulic (poznat kao voditelj BAU-BAU)

Off: poznat kao hodajuća pilula za spavanje. Veća doza.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa Nikola S(ine) ne znam sta da kazem.

Uzimajuci u obzir da iza sebe imam 1 ( i slovima jedan) propao brak i da znam kako to ovde funkcionise, crkva mi nije trazila nikakve dokumente. Postoji mogucnost da su sami uzimali sta im treba s obzirom da su crkvene knjige iz kojih se vade izvodi u njihovom posedu. Crkvi je jedino bitno da li si krsten, stoga sam usmeno upitan jesam li.

Sto se tice suske ce se nabroji ako nije nesto mnogo, nego kljucno pitanje je da li se moze doboti grcko drzavljanstvo tim putem, ranije je postojala neka varijanta.

pozz kemmik

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kemmik, ne znam u kojoj crkvi ti nisu trazili, ali treba ti krstenica (pismena, ne usmena potvrda!) i sto rece Nikola, mnostvo papirnih novcanica! ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa u mestu u kome sam rodjen, krsten i ziveo dobrih 29 godina dok nisam pobegao glavom bez obzira.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ugred kolko je to malih zelenih shuskavih papirica ( orijentaciono)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa da. Tada je verovatno bilo drugacije, ne znam gde si trenutno, ali u BG (u poslednje 2 god.) trazili su tu krstenicu (provereno!).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U KG sam trenutno. A to se desavalo pre dobrih hmmmm 8 godina tako nekako. Znaci ne moze samo crkva da da papire i to da vazi nego mora i overa u ambasadi. Bash bezveze. Mislim od crkve mogu da dobijem papire za 5 minuta al da dodjem u ambasadu treba mi 100 godina pogotovu u sezoni. Jel postoji neki drugi nacin. Lakse cu da dodjem do patrijarha da udari crkveni pecat, nego do grcke ambasade.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Postoji mogucnost da su sami uzimali sta im treba s obzirom da su crkvene knjige iz kojih se vade izvodi u njihovom posedu.

Dobra interna umreženost ekspozitura SPC nema nikakakav uticaj, sa stanovišta krajnjih korisnika.

Kršteni po obaveljnom ritualu ne dobija nikakvo pisano uverenje o tome, ALI ga zato može naknadno, na lični zahtev dobiti.

U zamenu za one druge uvek potrebne papire, koji se zovu - PARE.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa dobro ljudi 'el zna neko kolko je to para. Nemoj posle da bude svi pricaju da kosta puno a ja odem tamo kad ono kosta simolicnih nekoliko eura ili desetina eura neke takse. Onda samo da pojedem ........ sve is svasta sto nisam poneo pomenute papire ( iz SPC ) naravno. :blink:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

sto se tice krstenja: paaa, koliko se secam, treba ti oko tridesetak evra, ne racunajuci platno i svece. ne zaboravi da i kum mora da bude krsten, pa i njemu/njoj treba dokaz o krstenju. mada, istini za volju, moj kum je zaboravio krstenicu i to je shvatio cirka 45 sekundi pre pocetka ceremonije. verovali su nam na rec, sva sreca.

i tako je mene krstio moj najbolji drug abdulah... :lol:

Izmenjeno (ugly_bastard)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa evo i ja cu nesto da dodam....uglavnom redovno posecujem crkve manastire,krstena sam....mislim da sto se tice nekog placanja vencanja u crkvi ili krstenja,ne znam dali sam u pravu ali to sve zavisi od parohije,kao prvo POP nema pravo da tebi kaze VENCANJE TI JE 1000 EURA,ili krstenje jer niko se nebi ni krstio niti vencavao,znaci ti po svojoj presudi ostavi prilog za crkvu,to je to,POPU ni slucajno ne davati pare.to je po meni greh,on ima svoju platu,ne znam kako se cpravilno kaze POPOVSKA PLATA...prisustovala sam vencanju pod OSTROGOM par je ostavio prilog za manastir....tako da po meni je dovoljno samo da ostavite vas prilog koliko vi mislite,nebitno koliko para ali bitno da date prilog!!!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka