Blok

LIMNOS

154 poruke u ovoj temi

Pozdrav,

Razmisljam o Limnosu i vili Nirides u mestu Plati. Izgleda dosta izolovano, mirmo i blizu plaze, sto volimo. E sada posto idemo sa malim detetom, zanima me  da li neko zna da li tu negde u relativnoj blizini ima neka prodavica, do koje moze da se dodje peske, i koliko treba do glavnog grada? Isli bi avionom, i ne planiramo da iznajmljujemo kola.

Posto idem sa detetom, lekar mi je naravno bitan, videla sam da u gradu ima bolnica, ali su kritike da jeste bolnica ali da nemaju bas lekare. Jel ima neko informaciju oko pedijatra i ginekologa, da li postoje uopste ili samo neki lekari opste prakse?

Hvala unapred na pomoci!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Niriides je bas takav kakvim ga opisujete: izolovan, miran, na samoj plazi. Iz dvorista sa travnjaka izlazite direktno na pesak. Sa desne strane je Beach bar sa picima, sladoledima, snekovima. Plaza predivna, suncobrani i lezaljke dovoljno razmaknuti, uredni, novi. Voda cista, bistra, uglavnom mirna iako je cesto vetrovito, postepen ulazak. Cini mi se da je bio veoma povoljan smestaj, prvi u cenovniku, najjeftiniji, pa na njega nisam ni obratila paznju dok ga nisam videla na licu mesta. Mi smo bili u vili pored. Uzivo je bolje nego na fotkama. Smestaj je bazicni grcki, ali beskprekorno cist, odrzavan i novijeg datuma, iako nezavidnog dizajna. Sama zgrada, tj. dve i dvoriste sjajni. 

Na prodavnicu na pesackoj udaljenosti ne racunajte. Postoji nesto ali se ni ne moze nazvati prodavnicom. Imaju vodu, krekere...pa to je uglavnom to :) ako se nesto ne promeni ove sezone, mada ne verujem. Imam utisak da se na Limnosu stvari sporo menjaju. I to je lepo ;)

Taksi do grada je ako me secanje dobro sluzi 7eur u jednom pravcu, fiksna cena. To je nekih par km ali nije za setnju pogotovo uvece. Neosvetljeno, bez trotoara, neka vojna baza usput kako mi rekose.

Bolnica ima, ne znam kakva je, ima stalno nastanjenih desetak hiljada ljudi i ostrvo je poprilicno daleko od kopna ili drugog ostrva pa sam samu sebe uveravala da moraju biti u stanju da pruze neku osnovnu medicinsku pomoc i malo vise od toga. Mozda ce se javiti neko ko vise zna ili precesljajte malo strane forume.

Meni je Limnos sasvim slucajno bio opcija i divno smo se proveli. Pomalo neobican, na fotografijama mi se i nije bas dopao, nekako bez vegetacije, sav mrk i braon, gradic kao iz neke starije Grcke koju ja nisam imala priliku da upoznam, turisticki nedevastirane, pomalo zaspao, gde u glavnoj pesackoj zoni pojedine radnje rade do 20h ili samo par dana nedeljno, gde vas niko ne ganja da narucite pice dok niste jos ni spustili stvari na lezaljke, gde nije neobicno da na plaznom baru bas u Niriidesu danas nema klope jer kuvar ima slobodan dan ali mogu da vam sklepaju nekakav sendvic ako zelite :)

Atipicno grcko ostrvo, mirno, za lagani odmor, ali i vodene sportove, ima se sta i za obici i videti, let od sat i pet minuta, ultra brz transfer do smestaja, nadam se da ce jos bar neku godinu zadrzati taj neobicni sarm, pa bih mu se mozda i vratila u nekoj last minute varijanti opet jer nije mnogo popularan kod nas.

Ovaj poduzi tekst je mnogo vise od onoga za sta ste se konkretno interesovali ali eto neka bude smatran izvestajem sa jednog od prethodnih letovanja koji ostadoh duzna forumu :)

Ne smeta poduzi tekst, daleko bilo :-)

Hvala na pomoci i pojasnjenju. Cekamo agencije da izbace cenovnike, pa cemo videti dalje.

Slabo ima review-ova i na stranim portalima, izgleda da nije bas top tursticka destinacija. Sto je plus naravno, jer se nadamo da nece biti guzva :-)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Imam utisak da se na Limnosu stvari sporo menjaju. I to je lepo ;)

Isti utisak i kod mene, u stvari dodajem, da stanovnici ni ne žele da se stvari menjaju, i to je lepo :)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Posto idem sa detetom, lekar mi je naravno bitan, videla sam da u gradu ima bolnica, ali su kritike da jeste bolnica ali da nemaju bas lekare. Jel ima neko informaciju oko pedijatra i ginekologa, da li postoje uopste ili samo neki lekari opste prakse?

Hvala unapred na pomoci!

Mi smo prošle godine bili na Limnosu, u julu, smeštaj u Mirini, i mališa (3 godine tada) nam dobije temperaturu i crvenilo u očima, pa smo odmah posumnjali na konjuktivitis. Do tada nije bio bolestan, pa nemamo baš iskustva, javili smo se vodiču i ona nam je odmah zakazala pregled kod oftamologa, privatnog, jer kažu da u bolnici nema oftamologa (da li ima veze što je dete u pitanju ne znam). Vodič došla po nas, odvezla nas do doktora. Aktivirala sam osiguranje, morala sam ja lično, zvala osiguravajuču kuću. Oftamolog pregledao, konstatovao konjuktivitis, dao 3 vrste kapi, naplatio čini mi se 35 eura, Ipak temperatura i pored Brufena nije padala, pa smo opet sutradan zvali vodiča, ona zakazala pedijatra, opet privatnog jer u bolnici kažu nema pedijatra, vodič došla po nas i odvezla do pedijatra. Dr. konstatovala da je u pitaju gnojna angina, koja često i ide vezana sa konjuktivitisom, dala antibiotik i naplatila 40 eura. Temperatura spala posle dan i po. Hoću da kažem, ne brinite, ima doktora, iako su privatni, sve je ok. Nama je Dunav sve refundirao vrlo brzo, i preglede i lekove koje smo tamo uzeli.

Opet bi smo na Limnos, samo da budemo zdravi sledeći put :) pa da se mališa i kupa, jer ovaj put i nije se puno kupao, ali bili smo na plaži stalno, i svako veče u gradu, do 23-24h, u julu je baš bilo živo do kasno.

Izmenjeno (dunjas)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mene zanima, kako je bilo onima koji su sa decom bili u smeštajima van Mirine?

Da li su uveče išli do grada, kakva je bila voda?

Na Riha Neri, u Mirini, gde smo se kupali, bila je predivno čista voda, temperatura prijatna, ali ipak malo hladnija nego inače. Možda i ne mogu da procenim, jer je mališa bio bolestan, pa nisam sigurna da li ga je od starta hvatala prehlada, on nikako nije hteo u vodu, ni prvih dana, ali je bio fasciniran peskom. Inače je dete koje na moru ne izlazi iz vode. Meni je samo taj ulazak u vodu malo bio čudan (ali i mužu, i još neki su se žalili na T vode), možda je to zbog onog dugog plićaka, pa sam imala osećaj da je hladnije, ali kada zaplivam, divota. Talasa je uvek bilo pomalo, osim prvog dana, tada je voda bila staklo. Zanima me baš, da li ima talasa van Mirine, i da li ste zadovoljni sa bazom van grada? Mi smo izabrali grad zbog večerenjih šetnji u kojima smo uživali, gradić je predivan, taverne su fantastične, cene pristojne, ima divnih parkića za decu. Planirali smo da iznajmimo kola, ali na kraj nismo, jer se mališa razboleo. Moramo opet na Limnos, da obiđemo sve što nismo :)

Izmenjeno (dunjas)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

A kampovanje na Limnosu? 

Ima li kakvih iskustava? 

Divlje kampovanje tačnije? 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Има то. Код плаже Керос нпр. У боровој шумици. Лепо људи оградили и написали забрањено камповање, али не. Не вреди људима ни да се напише. И после Срби најгори ;)

Баш један од ретких ружних утисака.

Дивље камповање је и иначе у Грчкој забрањено, али га наравно (општепознато) има. На овом примеру сам се лично уверио да не греше пуно што су донели ту одлуку.

Не кажем да негде на другом месту (Гавдос нпр.) то можда има смисла.

Izmenjeno (Srbko)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Има то. Код плаже Керос нпр. У боровој шумици. Лепо људи оградили и написали забрањено камповање, али не. Не вреди људима ни да се напише. И после Срби најгори ;)

Баш један од ретких ружних утисака.

Дивље камповање је и иначе у Грчкој забрањено, али га наравно (општепознато) има. На овом примеру сам се лично уверио да не греше пуно што су донели ту одлуку.

Не кажем да негде на другом месту (Гавдос нпр.) то можда има смисла.

Ček ček, to što je ograđeno je šta? 

Druga stvar, mi smo 5oclana porodica i volimo da smo u prirodi. 

Dakle, dajte predlog za jeftin smeštaj koji zadovoljava naše potrebe.

Treca stvar, imamo razvijenu ekološku svest, tako da ne bismo za sobom ostavljali smeće. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Оградили у смислу ставили траке на којима пише забрањено камповање. Поменутим тракама оградили како сам и написао борову шумицу.

И ту у на тај начин ограђеној шумици уз све упозорење постојао је прошле године дивљи камп.

Нисам се бавио јефтиним смештајем, а шта је за кога јефтино је питање, па и даље нећу да се бавим том темом. Смештај о коме пишемо и за који је питан је џ.

Еколошка свест је из мог угла увек под знаком питања када је у питању дивљи камп.

Под знаком питања је и иначе када је у питању дружење људи и природе, сматрам, али то је нека друга прича.

Заиста, не желим да ником држим било каква предавања, и свако нека сам одлучи шта му је и како да чини.

Питано да ли има дивљи камп, ја написао има, а коме се не допада остало, може да занемари.

Izmenjeno (Srbko)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Оградили у смислу ставили траке на којима пише забрањено камповање. Поменутим тракама оградили како сам и написао борову шумицу.

И ту у на тај начин ограђеној шумици уз све упозорење постојао је прошле године дивљи камп.

Нисам се бавио јефтиним смештајем, а шта је за кога јефтино је питање, па и даље нећу да се бавим том темом. Смештај о коме пишемо и за који је питан је џ.

Еколошка свест је из мог угла увек под знаком питања када је у питању дивљи камп.

Под знаком питања је и иначе када је у питању дружење људи и природе, сматрам, али то је нека друга прича.

Заиста, не желим да ником држим било каква предавања, и свако нека сам одлучи шта му је и како да чини.

Питано да ли има дивљи камп, ја написао има, а коме се не допада остало, може да занемари.

Ok, ok.

Nema ljutnje.

Mene u principu zanima koliko je moguce kampovati na Limnonsu, na kome  ne postoji regularan kamp?

Postoji surf kamp u Kerosu, ali su cene paprene. Recimo druga polovina septembra u šatorima koji primaju dvoje ljudi i eventualno jedno dete je 35e po danu.

Kao što sam već navela, nas je petoro. I da hoćemo da iznajmimo šator, ne možemo stati svi u njega.

Sviđa nam se Limnos kao destinacija za kampovanje, ali s obzirom da ne postoji odgovarajući kamp za nas, to znači da možemo kampovati jedino ''na divlje''.

A što se tiče ''jeftinog smeštaja'', u našem slučaju, to podrazumeva opremu za kampovanje u koju smo uložili novac da nam bude smeštaj. Ono što bi nam bilo prihvatljivo je kamp u kome bismo mogli regularno da boravimo, ali kao što smo već zaključili, takav kamp na Limnosu još nije napravljen.

Interesuje me da li neko ima iskustvo sa Limnosa koje je u vezi sa kampovanjem ( kontrole policije zbog postojanja divljeg kampa, komentari meštana o kamperima, kamperi na plaži, usluge koje svaki kamp može da pruži ali u naselju (pranje, veša, tuširanje, snabdevanje sa tehničkom vodom, ... ).

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Па ето. Дешавања са камповањем су на (и око) Кероса. Делује да дивље кампере нико не дира и поред упозорења које како сам и написао постоји. Мислим да их дира, не би их било колико их има, а има их условно прилично.

Делује и да имају традицију на Керосу.

Вероватно постоји и неко решење дивљих кампера за потребе које питаш. Наиме, не верујем да би их било толико да није тако (можда се око овога и јави неко упућенији).

На Керосу је иначе огромна гужва и чини се да кампере (питоме али и дивље) нико претерано не узнемирава. 

Сама плажа по мени је очајна и то је мало више онако подређено сурферима, којих има доста, мада и породица има, али сурферских углавном. Тај профил људи је тамо упадљиво присутан (цео тај сурферски фазон - опрема, фризуре, облачење).

И на крају, али да ме погрешно не разумеш учини ми се у једном од постова да је у питању 50члана породица (породица од 50 члана). Врати ме то у доба хипи заједница и слободног летовања (па и дивљег камповања) по Грчим острвима о којима сам читао. То време код мене рађа симпатије.

Е, сад, ово је друго време, и тога је све мање како  је и познато. Логика је да је пуно  данас више  смештаја и осталог изграђеног за потребе туризма, да би се дивље камповало. Даље, шта би било кад би свако кренуо у дивље камповање са енормно увећаним бројем туриста на Грчким острвима? 

Све у свему и сам (не значи да сам у праву) мислим да Лимнос није за дивље камповање. Остало је можда на срећу још пар Грчких острва која су за то погоднија, а све је и њих мање.

На супрот томе очигледно је и из онога што сам написао да не мисле сви да је време дивљег камповања на ЛИмносу прошло и то је ок.

Ја био, видео и брзо наставио даље. Ипак, укуси су различити, а и околности. Па ко воли (и ако воли), нек изволи, ја немам ништа против.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Izgleda da su ove godine agencije odustale od Limnosa. Zvala sam par njih koje su organizatori i rekli su da ove godine nece imati u ponudi. Nisu naveli razlog. Bas mi je zao jer je delovalo bas kao ono sto trazimo. Nazalost opcija putovanja u spostvenoj reziji nije moguca.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26052
    Ukupno tema
    869289
    Ukupno poruka