Blok

LIMNOS

146 poruka u ovoj temi

Vise od godinu dana nisam ulazila na forum, ali svake godine kad treba da putujem ovde se informisem. Ljudi divni ste, hvala vam svima na svim informacijama vezanim i za Limnos i ostale destinacije. :volim:
Naime, mi ove godine idemo na Limnos, nesto na brzaka nasli last minut ponudu. Mirina je udaljena oko 8 km od Agios Ioannisa pa me zanima cena taxija, ako neko moze da mi kaze. Ima li se sta videti u Agios Ioannisu uopste? Mozda cemo za par dana rentirati auto, ali sve je to mozda, pa bar da znam kako stojimo sa cenom taxija, da ne budemo svih 10 dana u Agiosu.
I cena lezaljki za ovu godinu me zanima, za dvoje? Da li ako se uzme pice lezaljke se zadrzavaju za ceo dan ili...? :suncase:

Izmenjeno (Dzela)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo se danas vratili sa Limnosa. Na ovo ostrvo smo otisla vodjena pozitivnim komentarima. Ukratko, izbegavati Agios Ioanis,taxi do Mirine i nazad je 24 € a u Agiosu nema bukvalno nista uvece,nema staze za setnju. Ima par kuca,hotel i to je sve. Cak su i stariji ljudi kojima prija da budu u takvom vidu smestaja bili nezadovoljni.  Mi smo bili u porto plazi,hrana je jednolicna,a all inclusive nema veze sa pravim znacenjem te vrste usluge.  Moj savet je da ukoliko se odlucite za Limnos izaberete sto jeftiniju pristojnu varijantu smestaja u gradu i tamo imate te njihove lokalne taverne i hranu po smesnim cenama,tipa pileca salata 6e,giros oko 3e,riba i meso 7-10e. Plaza u gradu Riha nera je prelepa. U svakom slucaju na Limnosu ne vredi skupo platiti hotel jer je bzv da pored 3 obroka u hotelu,ljudi idu u tavernu da jedu. Iznajmili smo auto i obisli celo ostrvo za 1 dan i to je bilo zaista lepo iskustvo. Iskreno, ja licno ne bih ponovo otisla na ovo ostrvo a mislim da je razlog toga to slepo crevo gde smo bili smesteni. Da smo bili u Mirini smesteni mozda bi mi celokupan utisak bio drugaciji. 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moguce je da nisi obratila paznju na ponudu i lokaciju samih apartmana. Mi smo se juce sa cerkicom vratili sa Limnosa i proveli smo se fenomenalno.

Veliko hvala ljudima na ovoj temi koji su odradili fenomenalni "review" ostrva.

Odseli smo u hotelu Ifestos u Mirini, aranzman sa nocenjem i doruckom. Celo ostrvo smo obisli kolima i zaista ima sta da se vidi.

Nismo toliko potencirali arheoloska mesta i muzeje, posto se maloj gospodjici vise svidela ponuda plaza na ostrvu.

Ostrvo ima malo stanovnika i Mirina je najvece naseljeno mesto. U prevodu, ako ste smesteni u manjim mestima, logicno je da je manja ponuda bilo kakvih "sadrzaja". Vodic nam je rekao da celo ostrvo ima kapaciteta za oko 3000 turista.

Cene taxi usluge:
Od Mirine do Agios Loanisa - 12e, do Platija - 7e, do Thanosa - 10e.

Preporuka Cafe Cave u Agios Loanisu, Thanos, Plati, Zematas i Gomati su vrhunske plaze, Riha Nera, Plati i Agios Loanis plaze su plitke, idealne za decu.

Ko zeli da ide na istok ostrva, Keros plaza je odlicna, mada su tamo plaze pretezno namenjene za kitesurfing.

Taverne imaju odlican izbor hrane, nema greske koju god da odaberete. U Mirini je hrana kod Limanija odlicna, mada je odlicna i u restoranu preko puta benzinske pumpe u gradu "kouziva uas" se valjda zove. Porcija Girosa je 6.5 e i dovoljna je za dve odrasle osobe.

Ko iskljucivo potencira plaze, nema potrebe da iznajmljuje kola, dakle, Riha Nera u Mirini, Thanos, Plati, Agios Loanis, Zematas su odlicne.

Ko iznajmi kola, ima vise mogucnosti. Mi smo u gradu, u svojoj reziji, zaobilazeci ponude vodica, nasli auto sa full osiguranjem za 30e. Auto je iz najslabije kategorije po jacini motora ali je nama bio idealan. (chevrolet matiz)

Napomena za one koji iznajme kola:

Nista prvi dan, vec polako;

Ulice u gradu i naseljenim mestima su na nekim delovima bas tesne;

Putevi do plaza su pretezno makadamskog tipa sa dosta rupa i tesnaca, pa treba voditi racuna (zvuci kao da Alvirovic daje savet)

Obavezno treba posetiti malo mestasce Sardes, odlicna je taverna u tom mestu Mantella, probali smo divljeg zeca i pevca, njihove tradicionalne recepte i bili smo zadovoljni. Za gurmane nece biti problema na ostrvu. :)

Ljudi su opusteni, ljubazni i ovo je mesto gde bih rado ponovo na odmor. Ogromna vecina turista su grci, ima malo engleza, holandjana i bugara. Pretezno porodicno mesto, bez nekih ludih nocnih provoda po klubovima i diskotekama.

Evo malo slika, pa kome treba jos informacija, pitajte.

Plati:

Plati.JPG

Thanos:

Thanos.JPG

Riha Nera:

Riha Nera.JPG

Agios Loanis: (cafe cave)

Agios Loanis.JPG

Cafe Cave:

Cafe Cave.JPG

Taverna Mantella

Mantella.JPG

Izmenjeno (iowa)
4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nikako da se i ja oglasim...
Dakle, bili smo u Agios Ioannis-u, odseli u hotelu Porto Plaza, all inc koncept. Zbilja, Dikica44 je to vec navela, hotel je u veoma malom mestu.... da se ne ponavljam sad, na istoj smo destinaciji bile i u istom hotelu. Meni je licno ovaj vid odmora jako prijao. Bez buke, galame i guzve. Jedina stvar, sve su nasi ljudi bili u hotelu, pa je jedna plaza (kad se sidje od hotela ide se nekih stotinak m levo) bila puna dece i tamo je galama bila aktuelna s toga smo izbegavali tu plazu. Kupali smo se na plazama desno. Na prvoj plazi desno nalaze se lezaljke koje mozete koristiti i ako ne kupite nikakvo pice, a podalje od nje nalazi se jos jedna plaza sa modernijim lezaljkama i tamo ste u obavezi da uzmete pice jer ide svakako devoja, obilazi lezaljke. Stvari nije dozvoljeno ostavljati na plazi tipa, uzeli smo pice (ili nismo zavisi koja plaza), ostavimo peskire idemo da rucamo pa cemo se vratiti. Toga nema ni na jednoj od ove tri pomenute plaze.
Dalje, cene su vec navedene u prethodnim postovima. 
Nama je licno hrana bila vrlo ukusna, zbilja bude tu ponavljanja, ali dobro, nekako je bas ukusno pa mi ni ne smeta. Za dorucak i veceru je svedski sto, dosta lepo izlozen. Dorucak: marmelade, med, kremici, maslac, slane i slatke przenice, barena jaja, virsle, przena jaja, omlet (svakod dana drugaciji, ali bilo je ponavljanja tip danas i za dva dana opet isti, ali to je po meni sasvim OK), sir neki ovciji i koziji valjda, ne znam to ne jedem pa nisam probala, ali mom muzu se svideo jako, kackavalj, sunkarica, salate, mleko.... ne znam jesam li izostavila nesto, ali stvarno se mogu dobre kombinacije praviti, ah bude i lubenica.
Rucak deli osoblje i dobije se po jedna porcija na tanjiru, a corbu gosti sami uzimaju. Neki od obroka kojih se secam: musaka, riba sa rizom, neke kuglice od mlevenog mesa i spagete kao prilog... i salatu uzimate sami (kupus, paradajz, paprika, krastavac, luk i masline), bilo je i lubenice i dinje pa ko je hteo....
Vecera: salate, kolac :) samo se za veceru sluzio kolac, spagete, grasak kao prilog jelu... neki sosevi su bili, ali nisam ih probala i uvek bude neko meso ili krmenadla, ili pileci batak ili dinstano svinjsko meso...
Sto se pica tice tu se sluzi neki djus, mnooogo sladak i gadan, barem meni, kao plastiku da pijem, sprite, neki gazirani kao limun, ali sto moj muz kaze ima ukus deterdzenta, nekako ga miris deterdzenta asocira na ukus tog soka, pivo (dobija se u limenci ili konobar sipa odmah u casu), kafa i voda sa aparata i vino (belo).
Hotel je cist i lep, jednom su nam menjali peskire i posteljinu, svakog dana su dodavali male sampone, kupke i sapun po potrebi.
Jedina zamerka-mravi u sobi 117. Mali zuti mravi. 
Rent a car smo uzeli preko vodica za 53 e i obisli smo sve sto smo zeleli, a bilo je mnoooogo destinacija i ja sam kratko receno dosevljena. Jedino sto nismo obilazili su plaze, ali to mi i nije od znacaja, prosto je stvar ukusa u pitanju i smatram da sam mnogo, za mene, znacajnije stvari videla. 
Ulice su im izuzetno uske, ima dosta makadama na odredjenim lokacijama. Komentarisala sam sa muzem da smo  isli nasim kolima (ne znam da li ta ponuda uopste postoji) kroz dosta ulica ne bismo mogli proci (u naseljenim mestima).
U Mirini, negde pred kraj setalista, prema luci, sa leve strane ima giros, Fanta ili Coca Cola i pomfrit (zapravo krompir secen na kolutove) za 5,5 e. Ne znam kako se zove taj lokal. 
Ako neko ima neka konkretna pitanja neka pise, nadam se da pored nas tri nece ostati uskracen za odgovor. 
Izvinjavam se na ovolikoj opsirnosti i detaljima. Neka bude sto jasnije. :)

P.S. 50% ljudi (iz naseg hotela) koji su dosli sa nama nisu znali gde dolaze. Ali svakako se slazem da to uvek treba dobro prostudirati i ko voli burnija mesta obavezno neka odsedne u Mirini.
By the way Caffe Cave je fantastican.

Izmenjeno (Dzela)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mene je zainteresovao Limnos i imam par pitanja za one koji su bili na ostrvu.Pre svega interesuje me kolika je Mirina?Da li ima šetalište,prodavnice nešto što bi bilo interesantno za veče?

Drugo,išao bi početkom augusta,pa me interesuje temperatura vode i da li ima vetra i talasa(posle Krita obavezno pitanje talasa) ?

Predpostavljam da pošto nema puno vegetacije nema ni komaraca,ili se varam ?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Црква без крова, јел био неко? Бродићи, из ког места крећу, које плаже обилазе? Аг Ефстратиос острвце, које често иде у пакету са Лимносом, нека искуства превоз, листа најбољих плажа, које су доступне без 4Х4 -и до којих води асфалтни пут?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@puf1 mirina je sasvim ok mesto. prodavnice i restorani su poooootpuno KUL !!! vishe me je interesovala hrana pa sam svake veceri jurio drugo mesto - bilo ih je za 10dana (:

ako pak racunash na giros, to bas i nije zastupljeno. tako da preporucujem morske plodove i ostale karakteristicne spec.

@Srbko Crkva bez krova je pod oooooooooobavezno! najbolji je put do tamo koji ide kroz ogoljeni brdoviti kamenar, pesachi se nekih 30-45min u jednom smeru. Crkvica je bash nekako poseban/intiman dozivljaj tako da ne bih vise o tome ovde.

Sto se tice plaza, ja sam vozio i "dusty roads" fiestom i nista mi nije falilo. na primer, plaza malo ispred tzv pustinje na Limnosu je odlicna, a nema asfalta. realno se betonom dolazi samo do par zanimljviih plaza, ostalo je sve off road.

Izmenjeno (marbaa)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@marbaa, konačno neko da se javi na temi :) 

Mi idemo u julu, hotel Ifestos, znam da nije ništa posebno, ali prelomila je blizina Riha Nere, jer idemo sa malim detetom. Biće valjda ok.

Ima valjda negde giros? Volim ja i morske plodove, ali volim i giros :D a i specijalitete od divljači, kojih negde pročitah ima dosta na Limnosu, samo ne znam kakve su cene.

Ima li talasa/vetra i kakva je T vode, sredinom jula, pre svega na Riha Neri?

- Da li se i do Sardesa i Mudrosa može doći taksijem, s obzirom da najverovatnije nećemo rentirati kola? Znam da se pisalo (da li ovde ili negde drugde, ne sećam se) da nema gradskog prevoza, ali na nekom stranom blogu nađoh da ga ima, pre svega do ovih seoca, ne znam da li je tačno ... a ni taksi nije skup rekla bih.

- Da li se od Ifestosa može uveče doći lako do centra i prošetati po gradu, u smislu da nije daleko (pitam zbog deteta od 3 godine?

Toliko za sada, hvala unapred :)

Izmenjeno (dunjas)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Cena trajekta za odrasle,dete i auto, da li neko moze da mi kaze?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@dunjas Mirina  nije velika, tako da je setnja do centra potpuno ok. Divljac je isto kul, ali je ja nisam jeo tu pa ne znam. Koliko sam cuo uglavnom sluze zecetinu, ali sam to probao na drugom kraju ostrva, u Mudrosu (:

S obzirom da sam bio u septembru T vode je bila potpuno prijatna, a vetra je bilo na celom ostrvu, ali najmanje u Mirini. Ima jedna plaza sa bas jakim vetrom, al to je gore kod jezera, cini mi se Keros plaza?!

Za prevoz ne znam, isao sam kolima. Stigli smo svuda bez problema. Svima preporucujem obilazak ostrva - rentacar na makar tri dana!

@biljagenije bluestarferries, ja sam 2015 bookirao online preko njih i sve je bilo ok. Povratna karta oko 160e za dvoje odraslih i fiestu.

Izmenjeno (marbaa)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Neko je napisao da što se tiče ovih poznatih plaža nema potrebe rentirati auto, da li je zaista tako? Kako se stiže do pustinje? Deluje zaista veoma lepo...:rolleyes:

Imam izvesnu dilemu da li Rodos ili Limnos?

Izmenjeno (Brazilera)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zavisi šta tražiš i očekuješ od odmora. Rodos je destinacija svetskog kalibra, turistički veoma razvijen, sa  raznolikim plažama i fantastičnim gradom, kulturno-istorijskim spomenicima itd. Na Limnosu nisam bila, ali mi se, po onome što sam ovde i na drugim mestima čitala,  čini da je ostrvo daleko mirnije, pejzaži su interesantni ali goli, sa malo zelenila.  Plaže mi na slikama  uglavnom deluju  manje nagužvane, a glavni grad je malecki, Ko je bio na oba ostrva, neka me ispravi ako grešim.

Izmenjeno (rakel)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

На Родос може увек преко агенције, а на Лимонос питање је... Наравно млади жељни провода пре Родос.

@Brazilera До пустиње колима, по не баш повољним ценама (33 евра дан).

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zanima me da li je vanpansionski deo skuplji nego u ostalom delu Grcke? Mislim pre svga na cene u prodavnicama?

Recimo, kazu da je Parga i taj deo tamo dosta skup..... Kako vam se cini za ovo ostrvo?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sax, meni se čini da su cene niže u odnosu na ostatak Grčke. Razlog - Limnos ima plodno zemljište, veliko je ostrvo, stanovnici se bave zemljoradnjom i stočarstvom i većinu namirnica sami proizvode, te nema potrebe za uvozom (čak dosta toga i izvoze). To bi trebalo da znači da su cene niže. Iz onog što sam čitala zaključih i da su ležaljke i suncobrani dosta jeftniji, negde čak pišu da su i besplatni, na pojedinim plažama. 

Izmenjeno (dunjas)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25889
    Ukupno tema
    862320
    Ukupno poruka