Blok

LIMNOS

146 poruka u ovoj temi

@nspace Odličan link, a još su bolje vaše foto ture sa drugih destinacija. Ne znam gde da ih lajkujem pa koristim priliku da to uradim ovde. Super, :aplauz:!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Do pre par godina, postojala je u sezoni brodska veza izmedju Limnosa i Alonisosa (1-2 puta nedeljno) a duzina putovanja je iznosila oko 4 h.

Pitanje za one koji su isli u predsezoni na Limnos, da li je more hladnije nego sto je to slucaj u drugim delovima Egeja. Naime, potez izmedju Lezbosa, Hiosa i Limnosa poznat je po nesto hladnijim podvodnim strujama i tu temperatura vode cak i u glavnoj sezoni retko prelazi 24-25 C.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ne brini,

Bili smo u prvoj polovini  Jula i voda je svugde bila extra.Temperatura vazduha svaki dan od 27-30 stepeni i bez oblacka svo vreme a voda divna.Idealna temp vazduha,ma milina.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Cao Bosonogi, interesuje me konkretno sto se tice Mirine, koliki je grad, jel ima gde da se proseta uvece ili je to jedan trg, dve ulice i to je to? Po slikama mi deluje vrlo mali, a iskreno smor bi mi bio da se zavucem u hotel 10 dana i da nema gde da se proseta.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pa jeste mali grad,onako pomalo postarinski ali lep i originalan.Ima dovoljno da se proseta i to sa jednog u drugi deo grada koji su medjusobno odvojeni starim utvrdjenjem.Mislim,automobil obavezan.A onda nista nije daleko i krstaris lagano svojim cetvorotockasem.Svako ostrvo ima svoj sarm,zavisi samo ko sta voli.

Pozdrav,BokacS.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li na ostrvu postoji gradski prevoz?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li neko mozda zna koliko kosta iznajmljivanje kola na LImnosu, i da li su kola neophodna? Da li postoji neki drugi nacin da se obidje ostrvo, autobuske linije ili slicno....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima. Mi smo se pre nedelju dana vratili sa Limnosa i imamo samo pozitivne utiske. Isli smo avionom čerter letom iz Beograda i to je bio prvi zvanicni let iz Srbije za Limnos. Na aerodromu nas je docekao i gradonacelnik, pozelio dobrodoslicu i posluzio nas njihovim tradicionalnim kolacicima. :) Svi su jako ljubazni.

dixi1982 - ostrvo nema javni prevoz. Postoji samo taxi i rent a car. Moja preporuka je da ne idete na Limnos ako ne zelite iznajmljivati kola. Najjeftina kola su 35 evra dan i mi smo to i uzeli. Posle nam je jedan italijan rekao da je on iznajmio za 18 evra :angry: preko interneta pre dolaska i da ga je auto cekao na aerodromu. Svih 10 dana platio je 180 evra i posle kola ostavio na aerodromu. Tako da je moja preporuka da procesljate malo internet strane, i procicete jeftinije.

Ostrvo je vredno da se obiđe. Sve su plaze lepe, pescane...Mi smo isli na divlje plaze gde nema nikoga...Ponesite suncobran jer nema prirodnog hlada. 

Toliko...ako ima neko pitanje tu sam...pozzz

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala puno na opisima ostrva, zaista znace, samo bih zamolio da oni koji su bili, napisu neke stvari o ostrvu konkretnije.

Da li neko moze da postavi svoje slike plaza na ostrvu gde su bili? Na guglu ih ima dosta kao i na guglovim mapama. Pola od njih je propustano kroz filtere iz fotosopa.

Da li mozete da napisete bilo sta o cenama na ostrvu? Primer: giros, hleb, mleko, cigare, rucak u restoranu i slicno.

Sto se tice rent-a-car sajtova, vec 10 dana pokusavam na tri sajta da saznam bilo sta o dostupnosti njihovih vozila, kao i o cenama istih i ne vredi. Tri razlicita mejla sam ostavio, nema odgovora, moracu izgleda da ih zovem telefonom.

Preko koje agencije, tj rent-a-car firme ste uzimali vasa vozila? Koliko otprilike kosta taxi?

Pozdrav,

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
U 23.7.2016. at 18:35, Moonwalker je rekao/la:

Pozdrav svima. Mi smo se pre nedelju dana vratili sa Limnosa i imamo samo pozitivne utiske. Isli smo avionom čerter letom iz Beograda i to je bio prvi zvanicni let iz Srbije za Limnos.

U koliko sati je bio vaš let iz Beograda, odnosno kad se stize? Kakve su cene pica, girosa, rucka, taksija?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Svaka cast, hvala puno!!! :D

Bas gledam na mapama, odlicna ste mesta posetili. Krajem avgusta bi trebalo da odemo dole preko odeona, pa vec gledam sta bismo mogli da posetimo.

Da li ste za celo vreme boravka iznajmljivali kola ili?

Izmenjeno (iowa)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima!

Nazalost, ove godine ne mogu da ga posetim, ali sam već sada počeo da prikupljam informacije o ovom fenomenalnom ostrvu koje ću posetiti sledećeg leta. Toliko me očarava... Posebno mi je interesantno što ga turizam nije "pojeo"... Upijam svaku reč koju ovde pročitam :D

Bosonogi,Moonwalker

hvala na informacijama i fotkama - puno znače.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25779
    Ukupno tema
    857517
    Ukupno poruka