Blok

LIMNOS

145 poruka u ovoj temi

@Holiday@Sabrijel

Koliko ste placali trajekt? Koja su bila vremena polaska? Kada sam pretrazivao termine polaska uglavnom je termin povratka sa Limnosa ka Kavali bio neki nocni. Polazak oko 1 posle ponoci. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za nas četvoro odraslih i auto do 4,25m cena povratne karte je bila 233€. Kupili smo unapred preko hellenic-ovog sajta početkom juna. Što se tiče termina za feri to mi je bio najveći problem, različite informacije na raznim sajtovima, što je u situaciji kad je jedan polazak dnevno značilo da negde ima a negde nema polaska. Dobila sam i red vožnje od agencije iz Kavale koja je helenikov predstavnik, ali i tu je bilo izmena. Na kraju je povratak sa Limnosa pomeren sa 18 na 18:30 i brod je bio zamenjen. Dobili smo nove karte za povratak u agenciji u Mirini. Na linku je red vožnje koji bi trebalo da je tačan i izgleda da su svi polasci uveče kad je u pitanju brod Diagoras a Express Pegasus ima petkom i nedeljom u 9 ujutru. Ipak to treba proveriti na licu mesta. Da bi izbegli noćnu vožnju mi smo prespavali tu noć u Solunu.

https://hellenicseaways.gr/en/routes/view/20

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Holiday@Sabrijel

Koliko ste placali trajekt? Koja su bila vremena polaska? Kada sam pretrazivao termine polaska uglavnom je termin povratka sa Limnosa ka Kavali bio neki nocni. Polazak oko 1 posle ponoci. 

Moram skruseno da priznam da smo mi otisli da kupimo karte u 6h, za trajekt koji je kretao u 7h :D Naravno da smo se ispalili i uspeli smo da nadjemo karte tek za sutradan uvece u 19h. Ali smo imali srece sa smestajem u Kavali i onda smo iskoristili priliku da malo uzivamo i u tom prelepom gradu (uvek nam je bio samo prolazna stanica za trajekte).

E, u povratku nije bilo tako romanticno :D Imali smo super ideju da odremamo na brodu koji polazi u 23.55h i onda se ili vozimo put Srbije ili prespavamo negde usput. Ali posto imamo psa, nismo mogli da se uglavimo u 'lounge', nego smo lezali po onim tvrdim klupama - ja naravno oka nisam sklopila (ja vozim) i ta voznja od 200-tinak km do jezera Kerkini gde je trebalo da prespavamo, je bila jeziva - mislis da si budan, a nisi:rolleyes:

Inace, iskusni posetioci ostrva ocigledno imaju razradjenu semu za ta nocna putovanja - covece kad su poceli da unose duseke, posteljinu, jastuke - jedan je okacio onu ljuljasku izmedju dva stuba i tu se uvalio, a mi nismo mogli da se isparkiramo kad smo stigli, jer se porodica hipja - uspavala!:D

Zapravo je to sa trajektom jedina manjkavost kad je Limnos u pitanju. Mi smo izgubili dva dana placenog smestaja zbog toga. Ali dobro, sad bar znamo - na  spisak za sledece letovanje idu jastuci i duseci pod obavezno :D

I da, nas troje odraslih i auto 203e.

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala na odgovorima. Ja sam ove godine razmatrao Limnos, ali nikako nisam mogao da uklopim trajekt da u oba smera putujem u toku dana. Posto mi je klinac jos uvek mali, nisam hteo da ga maltretiram, pa smo se odlucili za Skijatos. Iako je Limnos dalji i do njega vozi ista kompanija kao i do Skijatosa cena trajekta je povoljnija.

Izmenjeno (vekijag)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav, Teogonija! :hello:

Bitno je da ste lepo stigli, odmaraj i uživaj sada, :suncase: a ja sam uvek zainteresovana za čitanje putopisa.  :)

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Baš sam čekala da se javiš sa utiscima. :) Za ovo leto i meni je Limnos bio u užem izboru, ali su plaže presudile da odaberem Andros. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

He, he, mene je bas ta golgota odbila od ostrva i smetala mi je, mada mi je  je zanimljivo sto je drugacije! Mozda ga nekad ponovim, bilo bi i drugacije drustvo, pa prikupim drugaciej utiske! Citamo te :)!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25360
    Ukupno tema
    841848
    Ukupno poruka