Blok

LIMNOS

167 poruka u ovoj temi

@Holiday@Sabrijel

Koliko ste placali trajekt? Koja su bila vremena polaska? Kada sam pretrazivao termine polaska uglavnom je termin povratka sa Limnosa ka Kavali bio neki nocni. Polazak oko 1 posle ponoci. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za nas četvoro odraslih i auto do 4,25m cena povratne karte je bila 233€. Kupili smo unapred preko hellenic-ovog sajta početkom juna. Što se tiče termina za feri to mi je bio najveći problem, različite informacije na raznim sajtovima, što je u situaciji kad je jedan polazak dnevno značilo da negde ima a negde nema polaska. Dobila sam i red vožnje od agencije iz Kavale koja je helenikov predstavnik, ali i tu je bilo izmena. Na kraju je povratak sa Limnosa pomeren sa 18 na 18:30 i brod je bio zamenjen. Dobili smo nove karte za povratak u agenciji u Mirini. Na linku je red vožnje koji bi trebalo da je tačan i izgleda da su svi polasci uveče kad je u pitanju brod Diagoras a Express Pegasus ima petkom i nedeljom u 9 ujutru. Ipak to treba proveriti na licu mesta. Da bi izbegli noćnu vožnju mi smo prespavali tu noć u Solunu.

https://hellenicseaways.gr/en/routes/view/20

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

@Holiday@Sabrijel

Koliko ste placali trajekt? Koja su bila vremena polaska? Kada sam pretrazivao termine polaska uglavnom je termin povratka sa Limnosa ka Kavali bio neki nocni. Polazak oko 1 posle ponoci. 

Moram skruseno da priznam da smo mi otisli da kupimo karte u 6h, za trajekt koji je kretao u 7h :D Naravno da smo se ispalili i uspeli smo da nadjemo karte tek za sutradan uvece u 19h. Ali smo imali srece sa smestajem u Kavali i onda smo iskoristili priliku da malo uzivamo i u tom prelepom gradu (uvek nam je bio samo prolazna stanica za trajekte).

E, u povratku nije bilo tako romanticno :D Imali smo super ideju da odremamo na brodu koji polazi u 23.55h i onda se ili vozimo put Srbije ili prespavamo negde usput. Ali posto imamo psa, nismo mogli da se uglavimo u 'lounge', nego smo lezali po onim tvrdim klupama - ja naravno oka nisam sklopila (ja vozim) i ta voznja od 200-tinak km do jezera Kerkini gde je trebalo da prespavamo, je bila jeziva - mislis da si budan, a nisi:rolleyes:

Inace, iskusni posetioci ostrva ocigledno imaju razradjenu semu za ta nocna putovanja - covece kad su poceli da unose duseke, posteljinu, jastuke - jedan je okacio onu ljuljasku izmedju dva stuba i tu se uvalio, a mi nismo mogli da se isparkiramo kad smo stigli, jer se porodica hipja - uspavala!:D

Zapravo je to sa trajektom jedina manjkavost kad je Limnos u pitanju. Mi smo izgubili dva dana placenog smestaja zbog toga. Ali dobro, sad bar znamo - na  spisak za sledece letovanje idu jastuci i duseci pod obavezno :D

I da, nas troje odraslih i auto 203e.

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na odgovorima. Ja sam ove godine razmatrao Limnos, ali nikako nisam mogao da uklopim trajekt da u oba smera putujem u toku dana. Posto mi je klinac jos uvek mali, nisam hteo da ga maltretiram, pa smo se odlucili za Skijatos. Iako je Limnos dalji i do njega vozi ista kompanija kao i do Skijatosa cena trajekta je povoljnija.

Izmenjeno (vekijag)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav, Teogonija! :hello:

Bitno je da ste lepo stigli, odmaraj i uživaj sada, :suncase: a ja sam uvek zainteresovana za čitanje putopisa.  :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Baš sam čekala da se javiš sa utiscima. :) Za ovo leto i meni je Limnos bio u užem izboru, ali su plaže presudile da odaberem Andros. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

He, he, mene je bas ta golgota odbila od ostrva i smetala mi je, mada mi je  je zanimljivo sto je drugacije! Mozda ga nekad ponovim, bilo bi i drugacije drustvo, pa prikupim drugaciej utiske! Citamo te :)!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi i ove godine obnavljamo gradivo, sad sa malkice vise iskustva bar sto se putovanja do ostrva tice :) Za sve ostalo, Teogonija unapred se zahvaljujemo :D

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li se neko seća, da li svakog dana ima polazak trajekta iz Kavale? Znam da je još rano za red plovidbe, ono što mogu da nađem sada ne obećava baš (smeštaj sam rezervisao od ponedeljka do ponedeljka).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Odgovor u vezi trajekta verovatno možeš dobiti od vlasnika kod koga si rezervisao smeštaj. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prosle godine sam letovala na Limnosu u septembru. Tada su postojali polasci svakog dana ali ne uvek u isto vreme, koliko se secam nekada su polazili u 9 ujutro, a nekim danima su bile nocne voznje, sa polaskom u 1 h posle ponoci. Plovidba do Limnosa traje okom 4 sata.

Za nocnu voznju treba razraditi  bezobrazan plan, tako sto ce suvozac otici odmah na brod i zauzeti dobro mesto za dremku, a vozac ce morati da ceka red na ukrcavanje, naime Limnos je prva luka nakon Kavale, brod plovi dalje, tako da se automobili za Limnos ukrcavaju poslednji (kad su vec sva  bolja mesta za sedenje, tj. lezanje na brodu zauzeta). Prihvatljivo ponasanje je da se zauzme sto vise mesta, to svi iskusno rade, na zalost. Dakle, sednes, a oko sebe postavis kese, torbe, ranceve na kvarno, pa posle moze da se prilegne po sofama. Zvuci necivilizovano, ali tako je. Ko je  fin i kulturan izvisice i nocu ce se lomiti na onim malim klupskim foteljama i stolicicama. Neki leze u vrecama   - na palubi u zavetrini ili po coskovima na patosu u  salonima. Deo sa air sedistima je bio uzasno rashladjen, da se smrznes, tamo smo cak videli ljude koji su rasirili svoje  lezaljke za plazu sve sa jastucima i cebicima. 

Izmenjeno (Teogonija)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Da li se neko seća, da li svakog dana ima polazak trajekta iz Kavale? Znam da je još rano za red plovidbe, ono što mogu da nađem sada ne obećava baš (smeštaj sam rezervisao od ponedeljka do ponedeljka).

O ne! Trajekti ne idu ponedeljkom! Brzo menjajte datume ako je moguce:D

Prosle godine je bila prica da ce uvesti vise linija, ali to se nije desilo - ja ne bih rizikovala na vasem mestu.

Izmenjeno (Sabrijel)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka