Blok

LIMNOS

167 poruka u ovoj temi

 

Ove godine bismo isli na Limnos u sopstvenoj reziji kolima.Da li neko zna termine trajekta iz Kavale?Da li je potrebna rezervacija unapred ili se karte kupuju nalicu mesta?Da li su termini trajekta isti svakog dana ili se menjaju?

Unapred zahvalan na informacijama

Devojka koja nam je izdala smestaj nas je uputila na ovaj sajt: http://www.pravlis.gr/index.php/gr/

Trabalo bi da su vec izbacili raspored za leto, ali eto, nisu :)

Mislim da trajekt ide jednom dnevno, osim ponedeljkom, bar je tako bilo kad sam gledala s jeseni, nadam se da ce malo pojacati liniju u sezoni...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zna li neko da li se toci LPG na pumpamai gde?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Devojka koja nam je izdala smestaj nas je uputila na ovaj sajt: http://www.pravlis.gr/index.php/gr/

Trabalo bi da su vec izbacili raspored za leto, ali eto, nisu :)

Mislim da trajekt ide jednom dnevno, osim ponedeljkom, bar je tako bilo kad sam gledala s jeseni, nadam se da ce malo pojacati liniju u sezoni...

 

ovaj info za trajekt nije tacan,

sad sam gledao ferries.gr, sledece voznje su

20, 21, 22, 23 i 25. 3, znaci ima trajekta koliko hoces

vec sam ovde pisao da treba gadjati ove koji u nazivu imaju NISSOS, trenutno je samo NISSOS CHIOS a do leta ce biti i RODOS ili MIKONOS.

EXPRESS PEGASUS je sat vremena sporiji i stariji a ista je cena voznje

 

 

ovo je zaista losa vest ako nece biti cartera za limnos i ne znam sa cime bih to doveo u vezu jer su prosle godine praznjikavi bili samo prvi i poslednji letovi, u peaku sezone je delovalo dobro. sad ne znam da li su bas svi isli na hotelske aranzmane. mozda je neko predsezonsko istrazivanje ukazivalo na to da nece ici? ono sto sigurno znam je da su drzali jako niske cene osim u visokoj sezoni, meni nije bas bilo jasno sa kojim interesom rade.

u svakom slucaju, ko hoce i moze da ide kolima, mogu da pomognem oko opcija za smestaj na ostrvu kojih ima dovoljno ako se bukira na vreme, u zavisnosti od toga sta ljudi zele.

plin (TNG) moze da se kupi na ostrvu, jedna pumpa koja je tik pored aerodroma je pocela da prodaje krajem prosle godine. metana (CNG) nema kao uostalom i skoro pa nigde u grckoj sem u solunu i atini.

 

Screen Shot 2018-03-19 at 11.08.49 AM.png

Izmenjeno (grau)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

 

ovaj info za trajekt nije tacan,

sad sam gledao ferries.gr, sledece voznje su

20, 21, 22, 23 i 25. 3, znaci ima trajekta koliko hoces

vec sam ovde pisao da treba gadjati ove koji u nazivu imaju NISSOS, trenutno je samo NISSOS CHIOS a do leta ce biti i RODOS ili MIKONOS.

EXPRESS PEGASUS je sat vremena sporiji i stariji a ista je cena voznje

 

 

ovo je zaista losa vest ako nece biti cartera za limnos i ne znam sa cime bih to doveo u vezu jer su prosle godine praznjikavi bili samo prvi i poslednji letovi, u peaku sezone je delovalo dobro. sad ne znam da li su bas svi isli na hotelske aranzmane. mozda je neko predsezonsko istrazivanje ukazivalo na to da nece ici? ono sto sigurno znam je da su drzali jako niske cene osim u visokoj sezoni, meni nije bas bilo jasno sa kojim interesom rade.

u svakom slucaju, ko hoce i moze da ide kolima, mogu da pomognem oko opcija za smestaj na ostrvu kojih ima dovoljno ako se bukira na vreme, u zavisnosti od toga sta ljudi zele.

plin (TNG) moze da se kupi na ostrvu, jedna pumpa koja je tik pored aerodroma je pocela da prodaje krajem prosle godine. metana (CNG) nema kao uostalom i skoro pa nigde u grckoj sem u solunu i atini.

 

Screen Shot 2018-03-19 at 11.08.49 AM.png

Citajuci ovaj forum velike su sanse da ce ove godine biti Limnos dobitna kombinacija. Mi bih isli svakako kolima,da li mozete da mi preporucite neki smestaj za dvoje odraslih? i da li je Mirina dobra za bazu zbog obilaska ostrva?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ovako, prvo izgleda da info da nece biti cartera mozda i nije tacan

http://missliberty.rs/aranzmani-kategorija/leto-2018/grcka_avio/limnos_grcka/

ovi najavljuju limnos na avio aranzmanima. videcemo.

mirina ili obliznja sela kao sto je agios ioannis su dobra baza za prvi put. automobil se podrazumeva da se obidje ceo otok i uspostave relacije prema atrakcijama a pre svega sondira sta vam se od toga svidja. jedno letovanje na limnosu definitivno nije dovoljno sem ako necete da brzate.

pravilis koji je gore pominjan za rental je najveca agencija na ostrvu i najprofesionalnija ali shodno tome najskuplja. provericu sa prijateljem koji drzi agenciju u mudrosu da li ima preporuku. on je vrlo solidan i temeljan, sa dugorocnim interesom u turizmu (mlad je, bavi se profilisanjem ostrva kao "drugacije" ponude sa naglaskom na gastronomiji - https://tastelemnos.com/ je njegov projekat) tako da ce verujem preporuciti samo nesto dobro i prihvatljivo.

 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

izgleda da stvarno nema carter letova ove godine, sta da vam kazem.... izmalerisali ste, moracete kolima ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

 

 

plin (TNG) moze da se kupi na ostrvu, jedna pumpa koja je tik pored aerodroma je pocela da prodaje krajem prosle godine. metana (CNG) nema kao uostalom i skoro pa nigde u grckoj sem u solunu i atini.

 

 

 

Hvala Grau :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dajte napovoljniju varijantu za trajekt 21og avgusta .

Viva ferry izbacuje 77e za auto, 2 odrasla i 3 dece.

Dodao mi je u samoj rezervaciji opciju za popust.

Dok go.ferry lupa skoro uduplanu cenu za isti brod. Nisam išla do kraja rezervacije, nisam sigurna da li se uopšte uračunava popust s obzirom da nije nigde prikazan.

 

Neki predlog?

Hvala.

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima,

i mi smo se zaintersovali za Limnos pa smo u potrazi za smestajem. Voleli bi da bude u Mirini i to cetvorokrevetni apartman tipa dupleks ili dva dvokrevetna studija, sta bude povoljnije. Ako imate neki predlog pomagajte.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Idem za 10-tak dana na Limnos pa cu se raspitati kod drugara koji su bliski turistickoj organizaciji ostrva kako je doslo do toga da nema srpskih cartera i aranzmana ovog leta. Sto se mene kao redovnog posetioca ostrva tice potpuno mi je svejedno sto ce Srba biti samo onih koji potegnu u svom aranzmanu ali sam fasciniran gluposcu i lenjoscu agencija, koje samo mogu da prodaju nesto sto je poznato i na prvu loptu. Limnos je jedna od najboljih destinacija koje su korak dalje od Halkidiki turizma, narocito za one koji su navikli na tu vrstu plaza kao sto su Kriaritsi, Kalamitsi i slicno. Ovde je sve to samo bolje, jeftinije, autenticnije i mnogo mirnije. Na Limnos ce nastaviti da dolaze turisti iz zemalja koje su blizu (kao sto je Bugarska) ili kojima nije problem da se iscimaju (Nemci, Poljaci), a pre svega Grci koji cene vrlo specifican vajb ostrva. U principu, ove 2 godine chartera iz Srbije su ostavili neke pomake i znam ljude koji su prvi put dosli u aranzmanu a ove godine ce svojim kolima. To sto je u agencijskom svetu Limnos doziveo istu sudbinu kao i Lezbos, ne treba da cudi, jer su upravo ova dva ostrva vrlo posebna u odnosu na standardnu ostrvsku ponudu koja je dosadna da dosadnije ne moze biti.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Idem za 10-tak dana na Limnos pa cu se raspitati kod drugara koji su bliski turistickoj organizaciji ostrva kako je doslo do toga da nema srpskih cartera i aranzmana ovog leta. Sto se mene kao redovnog posetioca ostrva tice potpuno mi je svejedno sto ce Srba biti samo onih koji potegnu u svom aranzmanu ali sam fasciniran gluposcu i lenjoscu agencija, koje samo mogu da prodaju nesto sto je poznato i na prvu loptu. Limnos je jedna od najboljih destinacija koje su korak dalje od Halkidiki turizma, narocito za one koji su navikli na tu vrstu plaza kao sto su Kriaritsi, Kalamitsi i slicno. Ovde je sve to samo bolje, jeftinije, autenticnije i mnogo mirnije. Na Limnos ce nastaviti da dolaze turisti iz zemalja koje su blizu (kao sto je Bugarska) ili kojima nije problem da se iscimaju (Nemci, Poljaci), a pre svega Grci koji cene vrlo specifican vajb ostrva. U principu, ove 2 godine chartera iz Srbije su ostavili neke pomake i znam ljude koji su prvi put dosli u aranzmanu a ove godine ce svojim kolima. To sto je u agencijskom svetu Limnos doziveo istu sudbinu kao i Lezbos, ne treba da cudi, jer su upravo ova dva ostrva vrlo posebna u odnosu na standardnu ostrvsku ponudu koja je dosadna da dosadnije ne moze biti.

Želim srpskim agencijama da zaobiđu Limnos od sveg srca!!!

I želim nam srećan polazak na Limnos za dva meseca.

I želim nam što manje ljudi iz Srbije za susretanje ( osim sa izuzecima koji ne vole mas- turizam i dolaze na Limnos jer žele isto što i mi, mir) .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Želim srpskim agencijama da zaobiđu Limnos od sveg srca!!!

I želim nam srećan polazak na Limnos za dva meseca.

I želim nam što manje ljudi iz Srbije za susretanje ( osim sa izuzecima koji ne vole mas- turizam i dolaze na Limnos jer žele isto što i mi, mir) .

Slazem se :) 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Dajte napovoljniju varijantu za trajekt 21og avgusta .

Viva ferry izbacuje 77e za auto, 2 odrasla i 3 dece.

Dodao mi je u samoj rezervaciji opciju za popust.

Dok go.ferry lupa skoro uduplanu cenu za isti brod. Nisam išla do kraja rezervacije, nisam sigurna da li se uopšte uračunava popust s obzirom da nije nigde prikazan.

 

Neki predlog?

Hvala.

 

mislim da ces tesko naci povoljnije, evo i ja gledao za jul mesec prevoz auta do 5 m i dve osobe je 165 e i to preko viva a na drugim sajtovima ide i do 200 e..  nije bas povoljno a i moglo se primetiti da su trajekti u Gr znacajno digli cene, sad je za skijatos automobil i dve osobe 245 e sto je van svake pameti ali sta je tu je, il se vozi il se ne vozi..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam kupila karte direktno preko sajta Hellenic Seaways 

https://hellenicseaways.gr/en/

septembar za dve odrasle  osobe i automobil veci od 4.25 platila 165.5 eur, oba pravca

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka