Blok

LIMNOS

167 poruka u ovoj temi

Koliko vas je izasao trajekt?Stavljate i auto na trajekt ili kako?

 

Kog uzrasta su vam deca?

 

Nadam se nekom izvestaju po povratku

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da,sa autom cemo ako Dog da.Klinci su nam dve i pet godina.A trajekt sve ukupno 170 evra povratna.Mislim da daju 5% popusta za rezervacije 15 dana unapred.Ferry ide iz Kavale do Lemnosa tri sata i dvadeset minuta.Nasli smo Hellenic Seaways,neki veliki brod sa imenom Ariadne :),izgleda cool.Tamo bi trabalo da budemo dve nedelje pa pisem iskustva po povratku :kamera:.

Aj,nadam se da je neko bio tamo pa da nam malo pomogne opisima.Svako mi se ostrvo cini super na svoj nacin pa mislim da i Lemnos ima dosta svojih cari.Onako usidren usred Egeja.Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To uopste nije tako mnogo za trajekt. Srecan vam put, nadam se jednom lepom izvestaju sa sto vise fotografija :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala,javljam kad se vratim kako je bilo.Izgleda da cu ja morati da popularizujem ovo ostrvo :).Nadam se da je bar neko vec probio led sto se tice Lemnosa?Nemoguce da je ostalo bas toliko dugo skriveno za nase ljude iz Srbije.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@bosonogi

ja vec dve godine razmisljam o limonasu, i mislim da cu ovog leta konecno imati vremena da sve organizujem kako treba.

bas me raduje da vidim da si ti vec krenuo u tu akciju (:

 

moj plan je kraj avgusta i dobio sam neke cene za trajekt iz kavale, oko 165e = nas dvoje + auto. za avgustovski raspored samo ova kompanija daje rezultate:

www.ferries-booking.com

hellenic seaways jos uvek nije izbacio polaske za avg.

 

koliko vidim po netu na limonasu su tek od skoro pocheli sa "ozbiljnim" turizmom. po obliku je slicno kefaloniji, sto garantuje raznolikost mesta za kupanje i odmor, kao i veliki broj uvala za osamljivanje. realno, to me je i privuklo ovom ostrvu (:

 

lep odmor & srecan put !

 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

VIVA FERRIES je ok.Mozda vredi probati tu rezervisati karte.Nekoliko puta sam to cinio i uvek je bilo u redu,mozda cak i nijansu jeftinije.Kazu na vise mesta da je ostrvo mirno sto nam i porodicno odgovara.Mali primorski gradici,pescane plaze za decu i cista voda za koju tvrde da je zaista takva ovde.Idemo na Lemnos dok je jos tajna,u avanturu:)  bez guzve.Nebo,more i jedinstvena priroda.Miris centralnog Egeja.

Marbaa,javicu kako je po povratku,Boze zdravlja.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bosonogi, hvala ti na opisu. Bilo bi lepo da napravis foto turu :)

Plaze su vam se dopale?Da li mozes da napravis neko poredjenje? 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kakva je Mirina?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hm,plaze;Pa na Tanosu i Nevgatisu koje su prilicno velike i siroke pesak je divan i prilicno lep i beo.Tanos je najpopularnija plaza na ostrvu ali je zaista divna i velika i ima mesta za sve i svaciji ukus.U desnom delu je divan kafic sa dobrim terenima za odbojku na pesku a tu se igra fino i tenis na pesku.TV je dostupan tu pa se mogu ispratiti sportski dogadjaji od znacaja.Mi smo bas ovde odgledali i proslavili Novakovu pobedu na Vimbldonu.Riha Nera i Agios Ioannis su fine i sa malo vise vegetacije s tim sto je ova prva znatno veca.Ag.Ioannis je mala i divna a tu u blizini je prelep CAFE CAVE.Zematas i Sotira su na dalekom severo istoku,i mirne su.Zematas je pomalo organizovana sa suncobranima i lezaljkama sa kantinom.Velika je i sa divnim dubokim peskom,za decu raj od peska za igranje.Sotira pak malo dalje i manja je i neorganizovana ali uvala sa mirnom i najlepsom vodom za kupanje.Fanaraki plaze,blizanci sa dalekim plicakom.Lepsi je Megalo F. 

Mirina-lep mali gradic sa zanimljivom tvrdjavom iznad.Brzo se obidje. 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

i ja sam bio sredinom jula na limnosu. vrlo prijatno iznenadjenje, otisao sam bez ikakvih ocekivanja da bi se odmor pretvorio u jedan od najboljih kada je u pitanju grcka. u principu se slazem sa dosta impresija bosonogog a bili smo smesteni u istom mestu, mada sam ja odabrao neki bazicni i jeftini smestaj (nikos apartmani, 30e za studio).

sa druge strane, ne bih voleo da sada srbi preplave limnos, posto mi je izmedju ostalog posebno prijalo to sto sam samo jednom cuo srpski jezik u gradu. ima nesto bugara, ali ne previse, kao i miksa raznih drugih stranaca ali generalno odnos je 80/20 u korist grckih turista i tako treba da ostane.

ne znam da li ste videli ovaj tekst ali ima lepih slika i generalno je pozitivan o limnosu:

 

http://www.sitoireseto.com/limnos-tako-blizu-a-tako-daleko/

Izmenjeno (grau)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@grau @Bosonogi

organizujem trajekt za kraj avgusta, tipa da krenem 24,25 ili 26. jedine opcije su mi polasci od 20h iz Kavale preko HellenicSeawaysa, kada je vama bilo vreme polaska?

da li imate kontakte apartmana u kojima ste bili?

unapred hvala (:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo bili u apart-studio "Meltemilemnos" i na netu se mogu naci sve informacije o njima sa kontaktima.Sto se tice ferija,isli smo Hellenicom.Brod 'Ariadne' i ide Nedeljom iz Kavale u 10:30.Mislim da brod 'Nissos Rodos' ide Utorkom,samo bi trebalo pogledati njegovu satnicu na stranici Hellenic Seaways-a.Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Bosonogi @Grau

Podelite neku sliku sa nama, plaže, grad, vidikovci, bilo šta... :turista:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka