Blok

LIMNOS

167 poruka u ovoj temi

Pozdrav svima :)

Nigde na forumu nisam ništa uspeo da nađem iskustva ili neke podatke o ostrvu Limnos (Lemnos). Putovao bih sa suprugom i dva mala školarca u junu tamo, a u sopstvenoj organizaciji. Bilo kakva informacija bi mi mnogo značila. Našao sam odgovarajući smeštaj na Platy plaži nadomak najvećeg grada na ostrvu Myrina. Intereseuje me sve i svaka informacija bi mi dosta značila. Pre svega kakva je klima i more, sastav turista, šta ima za videti, da li ići kolima i kakve su cene...

Takođe nigde na netu ne mogu da nađem ili rezervišem trajekt u tom periodu, ili ne znam gde da tražim.

hvala unapred :kez:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pre nekoliko godina, kada sam isao na tasos, otisao sam i na samotraki, ostrvo malo juznije od tasosa, a izmedju Tasosa i Limnos.

Secam se da smo bili na brodu koji je iz kavale isao na Samotraki, a nakon toga na limnos. Postojala je ideja da odemo i tamo,a li nismo mogli da se uklopimo u red voznje, koji nije bio bas svakodnevan. Shvatio sam da ima jedan brod, mozda dva, koji kruzi, tako da otprilike svaki drugi ili treci dan dodje na isto ostrvo.

E sada, ono sto ja znam da je jos rano za polaske trajekta, odnosno za letnji rezm voznje, on izlazi negde tokom maja meseca, pa ces tako moci tek tada da isplaniras, mada ako si kontaktirao nekoga na limnosu neka ti oni kkazu kada imas brod iz KAvale pa tako i uklopis dan polaska odnosno dolaska.

I jos nesto..Brod od Kavale do Samotrakija je isao negde oko 4 sata, bar ako se dobro secam, sto za limnos znaci jos dalje, pa i to imaj u vidu.

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

http://paleologos.forth-crs.gr/english/npgres.exe?PM=BR

Ovo je adresa gde ces moci da proveris redosled voznje, kada bude dostupan..

Ono sto sam ja uspeo da vidim, a to je po cenama koje za sada vaze, kola, koja su manja od 4.25, vas cetvoro, od kojih su deca od 6-10 godina, put iz kavale do limnosa i nazad kosta 230 eura, i putuje 5 sati u jednom pravcu.

Izmenjeno (Mirko)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mirko hvala

Za trajekt sam i ja pretpostavio da je takva situacija, nigde nisam uspevao da nadjem raspored za jun, a sada su polasci otprilike svaki drugi ili treći dan. Nešto mi je sigurnije da sam probam da rezervišem trajekt, ali izgleda da ću morati i vlasnika pansiona da iscimam. Znam da je trajekt tu negde između 200 i 250 evra u zavisnosti od toga da li uzimam kabinu ili samo sedište. Nije malo, ali ukalkulisao sam i taj trošak.

Neki mi je plan da narednih godina obiđem što više Grčkih ostrva. Bio sam na Tasosu i Skijatosu, ove godine razmišljao o Lesbosu i Limnosu. Lesbos mi je još uvek isuviše daleko tako da je odluka pala na Limnos.

Mnogo bi mi značilo kada bi bio neko ko je bio na ostrvu, ali i sve ostale informacije o ovoj destinaciji mi mnogo znače.

hvala :kez:

Izmenjeno (Blok)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lezbos jeste dalji, ali je bolje povezan broskim linijama sa vise strana (Solun, Kavala, Rafina, Pirej, mozda cak i Lavrio), plus imas i solidan avionski prevoz kako iz Atine, tako i iz Soluna. Do pre 2 godine, postojala je i brodska linija koja je povezivala Sporade sa Limnosom- jedanput nedeljno. Mi smo tada kasno saznali za to, pa smo umesto da provedemo par dana na Limnosu, otisli na Skiros.

Cuo sam da su plaze na Limnosu dosta lepe, ali i da obavezno treba otici do obliznjeg ostrva Agios Efstratios koji je proglaseno za ekolosku zonu u sred Egeja,

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala moderatorima što su ovde prebacili ovih par postova o Limnosu.

@Dragan

Lesbos mi jeste bio prvi izbor, lepo ostrvo sa dosta lepih gradića, sela i plaža,.. Razmišljao i o varijanti da se jedan dan prebacim u Tursku i spojim lepo i korisno. :) Čak sam prvo i prikupljao ponude sa Lesbosa, ali me pokolebalo 12 sati vožnje trajektom i cena karte za trajekt. O avionu nisam ni razmišljao, opet zbog cene prevoza, a i činjenice da volim da imam kola kada idem na letovanje, pogotovo kada idem na takvo mesto. Mogu naravno i tamo da iznajmim auto, ali i to opet diže cenu letovanja. Mislim da ću njega ostaviti za sledeću godinu.

O Limnosu uglavnom sve što znam sam pročitao na engleskim i Grčkim forumima. Svuda je zaključak da su plaže i more osnovni razlog da se ide tamo(verovatno i jedini) :-P. Uglavnom su to peščane plaže sa malo dužim plićakom, mirna i čista voda. Nema nekih drugih sadržaja, sem Myrina, par sela i peščanih dina.

Ono što me malo plaši je to što je smeštaj koji sam rezervisao bez hrane, samo apartman i ne znam kako se tamo hraniti. Kakve su cene u prodavnicama i restoranima. Naravno nećemo biti gladni, ali ne bih baš ni da se nešto preterano ustežem. Koliko sam video jako je slaba turistička ponuda.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala moderatorima što su ovde prebacili ovih par postova o Limnosu.

Molim, ali zato za uzvrat, po povratku, ocekujemo obecani izvestaj i puno, puno, fotografija :)

A sto se tice cena hrane, ne bih sada da pricam nesto sto mozda nije tacno, jer tamo nisam bila, ali na svim ostrvima na kojima jesam, cene hrane su jako slicne. Samo, verovatno je pitanje ponude, jer i meni se cini da to ostrvo nije previse turisticki eksponirano, pa ne znam da li to dize ili smanjuje cene.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala moderatorima što su ovde prebacili ovih par postova o Limnosu.

@Dragan

Lesbos mi jeste bio prvi izbor, lepo ostrvo sa dosta lepih gradića, sela i plaža,.. Razmišljao i o varijanti da se jedan dan prebacim u Tursku i spojim lepo i korisno. :) Čak sam prvo i prikupljao ponude sa Lesbosa, ali me pokolebalo 12 sati vožnje trajektom i cena karte za trajekt. O avionu nisam ni razmišljao, opet zbog cene prevoza, a i činjenice da volim da imam kola kada idem na letovanje, pogotovo kada idem na takvo mesto. Mogu naravno i tamo da iznajmim auto, ali i to opet diže cenu letovanja. Mislim da ću njega ostaviti za sledeću godinu.

O Limnosu uglavnom sve što znam sam pročitao na engleskim i Grčkim forumima. Svuda je zaključak da su plaže i more osnovni razlog da se ide tamo(verovatno i jedini) :-P. Uglavnom su to peščane plaže sa malo dužim plićakom, mirna i čista voda. Nema nekih drugih sadržaja, sem Myrina, par sela i peščanih dina.

Ono što me malo plaši je to što je smeštaj koji sam rezervisao bez hrane, samo apartman i ne znam kako se tamo hraniti. Kakve su cene u prodavnicama i restoranima. Naravno nećemo biti gladni, ali ne bih baš ni da se nešto preterano ustežem. Koliko sam video jako je slaba turistička ponuda.

Znam da je poznanica od jedne moje prijateljice udata za Grka sa Lemnosa. Ako nesto uspem da saznam, napisacu, mada mislim da je ostrvo sigurno jeftinije od jednog Skijatosa/ Alonisosa it.d.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam za 2009. nešto razmatrao Limnos kao opciju pa sam prikupio neke informacije, najviše u vezi plaža.

Plaža Platy, za koju si se ti odlučio za smeštaj važi kao najbolje organizovana na ostrvu u smislu sadržaja (sportovi na vodi, ležaljke , kafići). Prednost joj je, naravno, i blizina glavnog grada. U samoj Myrini postoje 3 plaže: Romaikos Gialos, severno od tvrđave, koja važi za glavnu gradsku plažu, Riha Nera (čini mi se da znači "plitka voda"), još nešto severnije, već ka periferiji i računa se boljeg kvaliteta od prethodne i jedna mala plaža kojoj ne znam ime a nalazi se južno od tvrđave. Severno od Mirine, vrlo blizu, su Avlonas i Ag.Ioannis, okrenute ka zapadu tako da su dobre za popodnevno sunčanje. Na severu se nalazi Gomati u čijoj se neposrednoj blizini nalazi neko brdo sa peščanim dinama. Na krajnjem istoku je Keros poznat po konstantnom vetru pa je zbog toga popularan među windsurferima, a nešto južnije je Makris Gialos, totalno divlja plaža sa dinama. Na istoku je i isušeno slano jezero, blizu Kerosa. U zalivu oko Moudrosa (koji je jedini drugi grad na ostrvu osim Mirine) postoje neke plaže, ali nisam siguran koliko su dostupne. Tu bi negde trebalo da bude i plaža Kokkina za koju sam pročitao da je jako lepa i totalno pusta mada je dostupna preko nekog zemljanog puta. A u neposrednoj blizini Platyja su Thanos i Evgati, onako, poludivlje, bez naselja ali sa ležaljkama za iznajmljivanje.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ono sto ja znam o ostrvu Limnos je da nema nijedno, jedino drvo.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Greška,ima ali veoma malo drveća...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ni jedna foto tura sa Limnosa..ccc.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Budući da radim u alexsandropolusu (info), imate odatle trajekt za Samotharki, pa odatle za Limnos ka luci Myrina (ako vam nešto znaci mogu se raspitati).

Tu imate par jeftinih hotela (15-20m2) i mislim tri r-car agencija. Možete i iz Alexsandropolusa avio-taxijem da se prevezte do ostrva, cena u jednom smeru (oko 400 kg) je 250€.

Samo ostrvo je poprilično ravno, ja se dosta loše osećam tamo (neprijatno) ima par brda kao kod nas Avala i kad god mogu penjem se na njega.

Van sezone je pusto, mislim da li ima 1000 žitelja, i to carina, policija, državna uprava, par lekara i peznioneri. Juni, juli i avgust već je bolje. Koga zanima može da ode početkom Maja (samo iz Kavale i Volosa), na desetak dana i da se polako obilazi (mogu vam posaviti moje slike sa posla, ali tu je samo kopno i premeri grada). Imate poprilično lepih peščanih plaža (u samoj i okolini Myrina) i sve su polu uređene (neznam u sezoni), treba vam vaš suncobran, peškir i sl. Ima ruševine nekoliko tvrđava, mislim da sade raž od kultura itd.

U gradu-seocetu Mudros imate lepo uređeno groblje boraca iz ratova za oslobađanje (moj projekat rasvete), tu se može iznajmiti brodić ili jedrenjak (ako nemate položeno (priznaje se naša dozvola do 12 m) možete iznajmiti sa posadom) cena je bez posade za 9 dana 300-900€ (ali vodite računa, nesme da se ošteti ništa, sve se plaća, sama upotreba sos je skoro 10000€).

U mestu Kalitali, ili Kaoutali, imate muzej (nikad nije radio kada sam je bio tamo (februar-kraj marta 2008,2011-12)). To je u kopnu, ali je sve dosta ravno, imate i solanu tu.

Van sezone je dosta pusto, sami ste bukvalno, iznajmite čamac i vozikate se uz obalu, rade male kafane, ima dosta talasa.

A u vezi Samothrakia tamo vam je baš pusto, jednom i to u novembru nisam nikog video skoro deset dana, izludeo sam. (na zapadu ima deset kuća, i to je to, na istočnoj obali nema nikog, na ovom ostrvu ima pitke vode).

Cene su po meni ok, ako nekog zanima neka pita šta pa ću odgovoriti.

Izmenjeno (jermenin)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Limnos ili po anticki Lemnos vazi za vrlo lepo ostrvo, ne mnogo eksploatisan skriveni biser, barem po pricama onih koji su bili. Ostrvo ima oko 17.000 stanovnika i podeljeno je u cetiri opstine. Kazu da ima puno zanimljivih plaza, mnogo vise od nekog prosecnog grckog ostrva. Mana je sto nema puno nacina da se dodje do ostrva a najbolje je iz Kavale. Nisam bio ali jednom cu sigurno ici kada ispucam neke svoje favorite po Mediteranu.

Koga interesuje evo jedne zanimljive foto ture, u pitanju je jedan grcki sajt, 14 strana fotografija (mada nisu sve sa Limnosa):

http://lemnosexplore...gallery/6180803

Izmenjeno (Raymond)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao ljudi,aj malo da razradimo ovu temu.Mislim da je Lemnos neotkriveni biser a kako mi Srbi sve vise osvajamo ovu prelepu Grcku 'lets discover it'.Rezerviso sam Lemnos u Julu i idemo do Kavale pa cemo odatle na Ferry.Hrabro u avanturu sa malom decom :D.Do pre desetak godina uglavnom nas je bilo samo na severu Grcke a onda smo se razmileli polako sve juznije i juznije pa nas je sad na ostrvima poput  npr Lefkade i Sliatosa kolko hoces a do nedavno nismo ni znali za njih.Haj sad da napadnemo Lemnos :).Jel ima ko da nam otkrije po koju tajnu ovog Egejskog dijamanta?Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka