milicar

Put Za Indiju

210 poruka u ovoj temi

Miso, puno hvala na odgovoru, razmislicu jos o Jaisalmeru.

Rayo, kartu mozes da kupis preko neta gde mozes da vidis i cene, ja sam platio 166 eur Istanbul-Jaipur (24.12) i 154 eur Mumbai-Istanbul (8.01), dakle 320 povratna sa svim taksama. Mozes da ubodes i jeftinije zavisno od datuma. Ne znam sta te konkretno interesuje? Sve informacije su na airarabia.com. Posto ima jedan dan stop-over u UAE,zvao sam airarabia-u i pitao jel treba viza da bi se napustio aerodrom i skoknulo do Dubaia. Rekli su mi da ne treba, posto je samo tranzit u pitanju, samo se ostavi pasos na aerodromu i mozes da izadjes.

Izmenjeno (vukad)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Fatehpur Sikri - palata

fsikripalata3yu2.th.jpg fsikripalata2md9.th.jpg

Jaisalmer fort - spolja, unutar zidina postoje i hoteli, odvija se normalan zivot...

jaisalmer1tz8.th.jpg jaisalmer6xy3.th.jpg

Jaisalmer - obrati paznju na detalje ovih kuce, neke su palate a neke obicne kuce za zivot, sve su ukrasene rezbarijama u zutom kamenu, izgleda uzivo mnoooogo impozantnije nego na slikama...

jaisalmer2cc6.th.jpg jaisalmer3iv9.th.jpg

jaisalmer4jv9.th.jpg jaisalmer5iq7.th.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vukad , napisao sam ti mail na private ali u svakom slucaju Hvala za info . Da li kartu dobijas mail-om . Da ne omatam javi mi detalje mail-om .

Miso Miso , super si :-)) Ova pitanja koliko traju ta putovanja od grada do grada sam te pitao jer sam u prepisci sa jednom nasom gospodjom sa foruma . Ti si istek stigao sa puta pa da joj docaras koliko traju ta putovanja od grada do grada . Super si pobrojao sve . Meni bi trebalo vremena da se prisjetim ali znam da su neke dionice bile beskonacne da mi je doslo da izadjem na prvoj stanici , majke mi :-))

U Amricaru da li si obilazio Golden Templ ?

Vidim u Radjastanu nisi obisao Puskar , steta jer je to jedini grad gdje ti netreba riksa , sve pjesaka , sto je za Indiju prava rjetkost . Dharamsala(McleodGanj) jesi li imao tu srecu da je Dalaj Lama bio tamo . Ako jesi , onda svaka cast . Susret sa Tibetancima je posebno iskustvo .

Aaaaa , ovo ti je bila prava dionica Leh - Manali -- bus preko Himalaja - 10evra - 2dana traje - 17h+10h - FENOMENALNO ISKUSTVO :-))) dva dana u basu , super !!

Kakovi su im sada busovi , mislim da li imaju sliper i da li su obnovili vozni park . Ja se sjecam da sam izasao u Manaliju jer nisam mogao vise da izdrzim voznju .

Ipak je to naporan put , zar ne ?

Da ja sada nebi pisao o proslim putovanjima bolje da ti pises . Mene interesuje ovaj Himalajski dio puta jer imam u planu nastaviti put tamo gdje sam stao tj. od Manalija na gore jer ima varijanta da se spustis iz Dharamsala do Amricara . Zato bi morao pozuriti na put dok snjeg nije zavijao puteve .

Nebi da docekam proljece u Himalajima :-)))

Prepustam tebi stafetnu palicu dok se ne javim sa terena !!

Pozdravljam !!

Izmenjeno (Rayo)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Himalaji su fenomenalan dozivljaj, ja u to ubrajam i Dharamsalu zbog atmosfere sa Budistima. Imao sam srece da sam posetio palatu i hram 10og poslednjeg dana ucenja Dalai Lame u tom periodu, sto je poseban dozivljaj. Celo mesto je bilo prepuno monaha iz svih krajeva - svi nasmejani i prijatni - stvarno nesto sto moze da promeni coveku poglede na zivot i vrednosti, meni makar jeste...

Ladakh ce me sigurno videti opet. Bili smo u prilicno opustenoj varijanti pa nismo isli na planinarenje, rafting i sl. - jer nismo bili pripremljeni za to, tako da smo isli na izlete oko grada obilazeci palate i manastire... sledeci put - priroda i sportovi...

Anyway, to je dozivljaj koji se pamti. Jedan dan smo se penjali do Palate i do Tsemo Gompe - obe nad samim Lehom. Drugi obilazak je bio dzipom na zapad, manastiri i gompe Lamayuru, Rizong, Alchi, Likkir. Isli smo organizovano jos sa nekim ljudima dzipom na TsoMoriri jezero (preko 4500 nadmorske) i tamo bili 3 dana sa 2 noci u satorima. Manastire Spitok, Tikse i Stok palatu smo obisli koristeci do njih lokalni bus

Inace ono sto najvise pleni je vedrina tibetanskih budista u Ladakhu, njihova gostoljubivost... cela atmosfera je fantasticna, za odmor od svega sto nas inace pritiska i smara... Naravno priroda koja te okruzuje kada si tamo ne moze se opisati tako lako pa vam evo zato nekoliko fotki...

Karakteristicno je i da je potrebna aklimatizacija jer je Leh na 3500m nadmorske, pa smo spavali i odmarali prva dva dana bez ikakvih aktivnosti... (Bolje je kad stignes avionom pa onda iskuliras jer kad se penjes busom ako te uhvate glavobolje i dijareja od visine ne mozes da iskuliras dok ne stignes do Leha - to je iskustvo onih koji su prosli tako a sa kojima smo pricali)

evo i malo u slikama:

Leh Tsemo gompa; Leh palata; Manastir Lamayuru; Manastir Ridzong

00lehpalatafx0.th.jpg 00lehtsemogompanl9.th.jpg 01lamayuruog9.th.jpg 02ridzongwt1.th.jpg

Manastir Alchi; Manastir Likkir; Stok palata; Tso_Moriri jezero

03alchiej1.th.jpg 04likkirjb8.th.jpg 05stokpalatads6.th.jpg 06tsomoririwy7.th.jpg

Spitok gompa; Tikse gompa

07spitoksc2.th.jpg 08tikselj9.th.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@misa SVAKA CAST!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdravljam !!

Kao sto sam obecao da cu voditi statistiku o posjecenosti ovog topica pa evo sta brojevi govore . Dakle za 7 dana smo dogurali do 6280 citanja . Miso , 300 otvaranja ove teme do sada , a ti zakocio sa pisanjem . Posto si dosao sa puta gde si proveo 2 mjeseca zaista si mogao napisati koju rjec o nekim zanimljivim mjestima koje si obisao .

Jucer sam gledao na TV-u Travel chanell tvoje putovanje od Delhi-a do Leh ali motorima . Momci njih 10-tak koji su radili za Australisku TV . Zanimljiva ruta koja je trajala 10-tak dana ali na TV-u su sve to sabili u dva djela od po

15-tak minuta tj. najzanimljivije dionice . E sada Miso mogao si napisati neki redak od pobrojenih gradova po tvom izboru . Ipak da te zamolim za tvoje vidjenje Vanarasija , mozes sve to pokriti fotkama . U samom Vanarasiju da li si imao problema sa snimanjem mjesta gdje se spaljuju Hindusi . Mogao si napisati koji redak o proputovanju po Radjastanu . Maaa , pisi slobodno jer mnoge interesuje , veruj mi na rec , a i brojevi ti isto govore ako meni ne vjerujes :-)))

Tamo gde ti je problem rjecima docarati neki deo ti okaci fotku ....kako ono bjese 1 fotka vredi 1.000 rjeci :-))

Ti odradi posao do 8.000 otvaranja a ja cu resto do 10.000 :-))) Istek sada sam primjetio da Vukad je sabio svoje putovanje u 14 dana . Sada koliko ces imati vremena sve to obici u tih 2 nedelje , ne znam . Putanja je :

Jaipur-Agra-Jodhpur-Udaipur-Mumbai-Elora/Ajanta-Goa-Hampi-Mumbai .

Ovaj deo kroz Radjastan ide brzo . Sam put od Mumbai-a do Goe je cjela noc na Goi 2/3 dana do Hampija cjeli dan isto tako nazad i ode ti 7 dana samo za taj deo . No , dobro jest da ce biti na brzaka ali zato ces imati dobru podlogu za sljedece putovanje koje ces drugacije organizovati . U svakom slucaju SRETAN PUT !!

Miso ti budi pozdravljen i nemoj da ti je tesko napisati koji redak , a mi u iscekivanju !!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Istek sada sam primjetio da Vukad je sabio svoje putovanje u 14 dana . Sada koliko ces imati vremena sve to obici u tih 2 nedelje , ne znam . Putanja je :

Jaipur-Agra-Jodhpur-Udaipur-Mumbai-Elora/Ajanta-Goa-Hampi-Mumbai .

Ovaj deo kroz Radjastan ide brzo . Sam put od Mumbai-a do Goe je cjela noc na Goi 2/3 dana do Hampija cjeli dan isto tako nazad i ode ti 7 dana samo za taj deo . No , dobro jest da ce biti na brzaka ali zato ces imati dobru podlogu za sljedece putovanje koje ces drugacije organizovati . U svakom slucaju SRETAN PUT !!

Nisam mogao vise od 14 dana, a mislim i da je to dovoljno s obzirom da me plaze ne interesuju, tako da se u Goi ne nameravam zadrzavati, na jug idem pre svega zbog Hampija, a i kroz Mumbai cu samo da proletim, mozda samo neki shopping poslednjeg dana. Plan je odprilike Jaipur(2)-Agra(1)-Jodhpur(2)-Udaipur(2)- Mumbai(1)- Ellora/Ajanta(2)- Goa(1)- Hampi(2)- Mumbai(1). Od Mumbai-a do Goe i nazad sam mislio avionom, ima dosta jeftinih karata samo je problem sto vecina indijskih low-cost kompanija ne prima internacionalne kartice na svojim sajtovima, tako da nisam siguran kako cu to izvesti. I od Udaipura do Mumbai-a cu definitivno avionom, 30-satno klackanje u vozu bi mi definitivno upropastilo putovanje (mislim da mi je 10-12h neki limit, za mene se bas ne moze reci da sam backpacker od glave do pete).

Jesi li uspeo da napravis neku kombinaciju sa Air Arabia-om?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bas lepo da si tu !! Ako mislis taj deo puta preletjeti onda OK . Avionom od Mumbai-a do Goe tj. do Vasko de Gama aerodruma tu bi mogao u blizini ( mislim na neku plazu ) pronaci gde ces prenociti jer koliko se sjecam imas bus iz Margao-a imas varijantu i vozom , to ces odabrati na licu mjesta ali imat ces jedno 10-tak sati putovanja .

Upravo gledam kartu Goe . Tu imas dobre plaze Colva , Majorda , Utorda tu sam bio . Sve to mozes taxi-em , sve su u blizini Margao . Mislim da je Patrizija upravo tu boravila , mozda ti ona moze nesto podrobnije napisati .

Hampi je velicanstvan , ne vracaj se bez 100-njak fotki . Nego pazi na sljedece : Dolazis u spic sezone , cjene su im full . Ne uleci na prvu cjenu jer oni te startaju sa 3 puta vecom nego sto jeste . Sto se tice fly company , low-cost ima ih dosta zato kada budes dole odmah vidi kojom letis i direktno kod njih kupi kartu . Nije dobro da ti Indijci budu posrednici jer se debelo ugradjuju , a ja to ne volim jer nekada znaju bas da pretjeruju . Sezona kratko traje a oni bi da zive cjelu godinu :-)))

Nisam jos pokrenuo kupovinu karte jer sto se vremena tice imam ga na pretek :-)) tu fly varijantu iz Istambula imam vec dugo u glavi jer imaju najbolje cjene . Kartu dobijas mail-om , zar ne ?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala na iscrpnim informacijama.

Da, karta se dobija e-mailom. Moze da se rezervise i telefonom, prilicno su usluzni, ali jednostavnije je preko neta. Intersantno je da karta moze da se otkaze. Doduse ne dobijaju se pare nazad, nego dobijas kredit koji mozes da iskoristis u narednih godinu dana za kupovinu druge karte kod njih, sto nije lose s obzirom da ostale low cost kompanije ne daju ni to.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@ rayo&misa putujem (preko air arabia-320 evra povratna) krajem decembra za kochi (cochin) na jugu, pa me sve na ovom topicu, ns koji sam sada naishao, vise nego interesuje. ako bi neko od vas dvojice (ili neko trecji) mogao da mi da mi poblizhe opishe smeshtaj u kome je boravio (@ rayo video sam da si ti na goi iznajmljivao stan za 60$ mesechno), tj.kako ste za njega saznali, koliko koshta, kakvi su uslovi.. hvala unapred na svakoj informaciji bicje mi dragocena.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@ boshoku , vidim da si novi na forumu . Nije ti zgorega popuniti neke podatke o sebi

( opcija profil ) cisto da se barem i na taj nacin upoznamo ( relativan pojam ) Napisi koliko ostajes u Indiji , na Goi i drugim mjestima . Za tu cjenu od 60$ i + na Goi je ako si dole vec u Oktobru , moze se naci nesto i za Novembar jer kasnije sve kuce su vec izrentirane . Iskusniji poznavaoci prilika iznajmljuju kucu na 6 i vise mjeseci , a sve u svemu tamo provedu 3 mjeseca . Obicno je to neka ekipa od 4/5 ljudi tako da im je taj izdatak baznacajan . Kako ti kazes da si dole u Decembru ocekuj full cjenovnik .Oko Nove Godine sve je popunjeno i papreno ( $ ) tako da ti nebi znao locirati neku kucu u tom terminu . Sve zavisi kuda hodis i koliko vremena imas na rapolaganju . Iz tih parametara pravis financisku konstrukciju . Da imas nekoga dole mogao bi ti sve pripremiti za mnogo manje para nego kada banes u spic sezone . Ne znam da li ides sam ili ? Ajde napisi okvirno svoje putovanje pa da ti znamo prosljediti sto kvalitetnije info . Ima tu dosta ljudi s kojima sam u privatnom kontaktu i njih sve to interesuje . Izvinjavam se sto koristim ovaj forum ali moram da pozdravim svoju prijateljicu iz Slovenije koja cita sta pisemo . POZDRAV :-)))

Nije ni meni lako da sam pisem , a kako vidis ima dosta ljudi koji su isto boravili u Indiji pa ne bi bilo zgorega da se i oni ukljuce sa svojim iskustvima . Kucni koji redak da imamo jasniju sliku tvog putovanja pa ako budmo ti od neke pomoci onda castis jednim King fisher-om ( najbolje pivo na Goi , 0,7 lit. ) Dogovoreno !!

Nisam bio na forumu nekoliko dana .Za to vreme se vise citalo nego pisalo i tako smo trenutno na 8.902 otvaranja do sada , a misa nas bojkotuje ....Miso ..Miso ...

boshoku , kucaj dok smo jos tu :-))

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bit cu kratak ali moram samo da evidentiram ovaj podatak . Do sada je ova tema otvarana 11.627 puta , a moje zadnje javljanje je bilo 19.X 07 i tada je bilo 8.902 . Super , bas mi je drago da ima ljudi koje ova i ovakove teme interesuju . Jos da nisem ovako usamljen u kucanju text-ova ali meni nije tesko . Maaaa , bogat sam ja covjek i zato djelim svoje bogatstvo sa svim dobrim ljudima . Sta @ boshoku nema te . Pisi , pitaj nacicemo neki pametan odgovor za tebe , a to vazi i za sve ostale .

Budite pozdravljeni !!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dakle ovo je izvan svih mojih ocekivanja 18.525 do sada . Za mjesec dana 10.000 . Zaista sam zatecen brojem otvaranja ove teme .Kada sam ja poceo pisati ovaj topic je bio star 2 godine i imao je manje od 2.000 citanja . Znam , ima 2.000 novih clanova , a ovi stari po nekoliko puta dnevno otvaraju ovaj topic da vide sta ima novoga . Od novoga ostao samo ja hahahahahaa

No , bit ce uskoro novih javljanja sa terena pa cemo se citati & pisati :-))

Pozdravljam VAS sve koji citate ove postove i mudro planirate svoj put . Samo nemojte da ste skrti & lenji za pisanje , podjelite svoja iskustva sa buducim putnicima .Lep je to osjecaj kada mozes sa drugima ramjeniti casicu ljepih prica , zar ne ? U to ime , putujte , a mi cemo nazdraviti svaki vas povratak !!

Odoh !

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Odlicna tema sa puno korisnih postova Rayo-e i Misha-e i ostalih učesnika.

Nekoliko pitanja za Mishu:

koliko si novca prosecno po danu trosio za hranu? koliko je novca otislo na ulaznice i slicno?

smestaj, hoteli?

izvinjavam se ukoliko su mi promakle ove informacije....

hvala unapred!

Miroslav

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jeftina putovanja vec smo razgovarali o tvojim ruku djelo i to je OK . Nego vidjeo sam u vise navrata da je Vukad bio registrovan na site-u ali se nije oglasio sa svojim iskustvima sa putovanja po Indiji . Ovim putem bih da ga zamolim da napise koji redak sa svog putovanja . I bas me zarko interesuje kako se izorganizovao u 14 dana da obidje sve one pobrojane gradove . Nije da sam nepovjerljiv , nego su mi Indijci dobro poznati , vole mnogo da obecavaju , a realizacija ...otom potom . Vukad javi se brate da ti cujemo glas . Ispricaj nam jednu dobru i pola lose vjesti sa tvog putovanja . Nemoj da ti bude tesko ...tu smo citamo , cekamo .

Pozdravljam !!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26823
    Ukupno tema
    901189
    Ukupno poruka