milicar

Put Za Indiju

210 poruka u ovoj temi

Isla bih u indiju na nekih 20tak dana- krajem godine(najvjerovatnije krajem oktobra i pocetakom novembra)!Obzirom da sam cula da je za takav put uvijek bolje imati drustvo, interesuje me da li je neko zainteresovan za takvo putesevstvije?!? Takodje bih bila veoma zahvalna ako bi mi neko (ko je vec bio tamo) dao zanimljive ili korisne informacija!? :) Pozdrav! :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja bih u indiju

Dragan

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

samo toliko neznani dragane??!? :blink:

salim se!

ako si zaista zainteresovan, pisi mi na mail. Mada, moj put je ipak odlozen za sledecu godinu!

pozdrav!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja bih u Indiju iduce godine, poznajem i neke ljude koji tamo idu cesto, ali mi nedostaje drustvo, jer nemam medju prijateljima nikoga sa slicnim ambicijama. Neka agencija na Terazijama vodi deset dana u Indiju za 1200 eura.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cula sam da je tamo prilicno jeftino, tako da se svakako ne isplati ici preko agencije.Ja sam razmisljala o raznim varijantama,pa i o Indiji, ne znam samo za kad si tacno pomerila put?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hmmmm...nije lose- dakle ima nas vise koji bismo isli! :D

E pa, ovako- kao sto rekoh ja sam odlozila put za recimo maj ili jun sledece godine(mada bi se definitivno morali raspitati u kom periodu je najbolje ici da nas ne uhvate one silne monsunske kise!)Ali naravno, isla bih jedino ako nas bude pa recimo minimun troje-cetvoro jer je, u suprotonom, to prevelika avantura cak i za mene! :)

E sad - cula sam i ja za agencije koje imaju neke aranzmane za indiju ali to mi nije intersantno jer biti 10 dana u indiji je isuvise malo, a drugo je to sto se takva putovanja,koliko ja znam, uglavnom baziraju na jednom,dva mjesta i to turisticke destinacije tipa Goe.Mislim, nemam ja nista protiv odlaska u Gou ali ako vec odlazim u Indiju, onda mislim da je bolje dobro isplanirati put, biti 20-tak dana, i posjetiti par razlicitih krajeva.Naime, ako bi se dogovorili da putujemo, svako bi dobio po neko zaduzenje, i takav put bi se definitivno planirao par mjeseci.Da se zakljuciti da sam ja ipak vise za odlazak "u nasem aranzmanu". :)Cula sam za neke malo povoljnije avionske karte a sto se tice smjestaja isli bi na foru rezervacije. Naravno, bilo bi jako pozeljno da razgovaramo sa nekim ko je vec bio tamo, da nabavimo vodic kroz indiju u izdanju lonely planet-a itd.

Evo vam link od jednog, meni mozda najinteresantije opisanog, boravka u Indiji

http://vajra.blog.hr/

Nakon citanja shvaticete da je takav put zaista jedna prava avantura!

Ja sam za!

Who else dares to play???!?? ;)

pozdrav!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

nemojte planirati nista,20 dana je dovoljno da se covek navikne na klimu,tamo treba ici na duze vreme jer je to velika zemlja i ne moze se videti nista za 20 dana.najbolje je ici posle nove godine,sto se tice smestaja ako ste backpack fazon onda smestaj uzimate po potrebi kada vam zatreba jer toga ima na svakom koraku.ponesite malo stvari kako biste mogli da mrdate a isve sto vam treba mozete kupiti tamo za male pare.stranci obicno bleje na tajlandu do nove godine a posle idu u indiju,naravno putovanja traju po par meseci,ja sam izdrzao samo 3 sa 600 eura

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ej gost ajde pisi mi na mail. interesuje me kako sta gde u vezi indije.

ja sa isto za takav put ali bar mesec dana i mislim da je najbolje ici u zimskom periodu

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko već bio u Indiji? Ako jeste kakva su iskustva? Čula sam da su starosedeoci zaista gostoljubivi? Da li je to istina?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam zainteresovan da idem u Indiju, ali ja bih mogao tamo negde u avgustu, septembru 2007. Pishite mi na mail ako planirate oko tog doba ichi, i ako ima neko neke korisne informacije o Indiji, ili mozhe da turi post na 4um, ako ga ne mrzi tipkati ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

pozdrav svima, nešto sam prelistavala u nuždi forum, pa srećom nabasala na ovu temu :) kažite mi, da li još postoje ovde zainteresovani za taj put u indiju i oni koji znaju nešto više o tome? zahvalna sam na bilo kakvoj informaciji... zapravo me najviše zanima kako da što jeftinije stignem do tamo, nešto se ne nerviram previše oko smeštaja i hrane, valjda bismo se nekako snašli... ;) usput me zanima i to zna li neko za neku varijantu volontiranja u indiji, a da je oslobođena plaćanja participacije i sl? ja se ubih tražeći na netu, al' izgleda da nisam dovoljno pametna...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ova tema se veoma dugo razvlaci . No dobro sve sto vas interesuje po pitanju Indije tu sam . Sto bi rekli covek sa terena . Neko je gore vec dobro rekao da se ne isplati putovati za Indiju na 20 dana . Djaba trositi pare , a nista ne vidjeti . Najbolja varijanta je u trajanju od 3 do 6 mjeseci pa polako od sjevera do juga .

Nastavit cu ovih dana ako vas intresuje !!

Pozdravljam !

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ova tema se veoma dugo razvlaci . No dobro sve sto vas interesuje po pitanju Indije tu sam . Sto bi rekli covek sa terena . Neko je gore vec dobro rekao da se ne isplati putovati za Indiju na 20 dana . Djaba trositi pare , a nista ne vidjeti . Najbolja varijanta je u trajanju od 3 do 6 mjeseci pa polako od sjevera do juga .

Nastavit cu ovih dana ako vas intresuje !!

Pozdravljam !

Mene interesuje, čoveče sa terena, tako da bih te molila da slobodno nastaviš i da napišeš sve što bi moglo da bude od neke koristi ;) . Hvala ti unapred! :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Izvini , ja sam novi pa dok ukapiram kako se to funcionira treba mi 3 dana :lol:

Ovako , vidim gore da si spremna da ides na put krajem Oktobra pa jos malo Noembra itd. Kao prvo ako ides prvi put koliko god da se dobro pripremis nikada neces biti toliko spremna za onaj prvi sokamtni susret sa Indijom . Dakle , budi spremna da prvih 5 dana proklinjes sebe (a i mene) sto si se upustila u tu magicnu avanturu . Da li si ti pricala o Goi kao nije to blalaaalala . Ja sam prvi put isao do Indije kopnom i nakon 2 i po mjeseca putovanja ( usput vadjenje viza u Teheranu za Pakistan & Indiju ) kada sam stiga na Gou to je bilo nesto kao iz bajke . Do sada sam 3 puta isao i ukupno proveo godinu i po dana u Indiji . Ove godine idem ponovo , ne znam kada jer to za mene nije niti bitno , bitno da idem .

U Indiji imas dve mogucnosti , jedna je da skratis svoje putovanje na manje od tvojih predvidjenih 20 dana i nikda vise ti ne padne na pamet da se tamo vratis .Druga varijanta je da se relativno dobro provedes , a istek po povratku kuci ukapiras da si zaljubljena u Indiju , a da ne znas tacan razlog . Od tog trenutka ( nekoliko tjedana , mjeseci ) pocinjes da zivis za sljedece putovanja . Tada nastaju veliki problemi jer se tebi zuri , niko te ne razumije dolim nekolicina njih koji imaju neki stav o Indiji ali nikada nece otici na put . To su pasivni zaljubljenici , a tebi treba neko ko bi koliko sutra krenuo na put . Zasto je to tako ni ja nisam nikada odgonetnuo , a pricao sam sa 100-tine ljudi iz cjelog sveta i svi se slazemo da je sve to tako ali niko nije dao ( barem meni ) tacnu definiciju ovoga sto ti pricam .

Sada , ti bi voljela da dozivis iskonsku Indiju za 20 dana to nece moci . U vreme kada ti ides .....izvini nisam sve procitao sta si pisala ali nije bitno ....ja cu da pisem po svome . Ako mislis da ides sa nekom agencijom tu ce te odrati , domacinski te ugostiti , za ruku te vodati sve zanimljivo organizovano ti prikazati , a ti uz foto digitalac sve to uslikati itd. Pak ako ides kao idvidualac u svom arazmanu onda je druga prica . Tada moras biti malo namazana ili najbolje upoznati neku ekipu po hotelima gde budes boravila pa s njima na putovanje po Indiji . Vozovi su im cudo nevidjeno , ja obicno putujem 2.-gom klasom + sliper tj. imas mjeto za spavanje po noci . Noc u Indijskim vozovima je idealni trenutak da te pokredu , ne biraju pokupe sve sto je moguce itd. zato uvjek posebno stekuj ( sakri ) paseporte & pare i uvek trezi onaj lezaj na vrhu jer onda mozes da se izlezavas i po danu , stvari obavezno zabezati lacem i lokotom za konstrukciju . Na kraju krajeva vidi sta Indijci rade pa teko i ti . Ako vas u ekipi bude nekoliko onda obavezno organizujte dezurstva . Necete valjda samo spavati u Indiji , morate biti malo i budni ..hahaha . Za pocetak nemojte ni slucajno piti vodu a da nije flasirana . Dizenterija je veoma nezgodno oboljenje uz to obavezno dolazi i do dehidracije tako da bi mogla u bolnici zavrsiti , a to ti nebi preporucio . Evo ti savjet za to , cim dodjes u Delhi idi odmah u apoteku i trazi nesto za probleme sa stomakom . Imaju ( zaboravio sam kako se zove ) neki prasak koji se sipa u litar flasirane vode i polako to pijucakas po cjeli dan . Stav je super jer ako imas problema sa tim za 2 si sprenma za dalje , a ako nije na odmet to piti kao osvezenje .

Izvini umorio sam se ....mogu nastaviti neki drugi dan . Ima dosta jos do Oktobra , ne boj se napisat cu ti sve sto znam . Pitaj ti ako te nesto posebno interesuje ako znam razjasnit cu ti sve do detalja .

Sada budite pozdravljeni pa se kucamo :-))

Rayo

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Što se mene tiče, hvala ti na svim ovim informacijama, ja takvo putovanje i priželjkujem, mene bi samo zanimalo da nešto više napišeš o onoj kopnenoj varijanti putovanja, pošto sam ja pre svega ciljala na to. Ajde, ako ti nije teško neke detalje - sam put, vize i sl... ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905030
    Ukupno poruka