milicar

Put Za Indiju

210 poruka u ovoj temi

Ako si sama kroz Jordan i Siriju ce te zagledati al nesme dlaka sa glave da ti fali :D .Slobodno poseti ove dve gostoljubive i prelepe zemlje,autobuski prevoz ti je skoro pa djabe,obidji Petru u Jordanu,Palmiru u Siriji,Damask i Alepo i tu se ukrcaj na neki let do Indije niskobudjetnom Air Arabiom(niskobudjetna je barem za letove prema Indiji).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

:P Zvuci super, malo mi samo treba da se odlucim da idem preko Jor. i Sir., ako je tako kao sto kazes, to bi bilo fenomenalno. Cak imam i resenje za pasos, ako dobijem Izrael. vizu nju cu uzet u stari pasos, a sve ostale vize u novi, hehe, a stari prestajem da koristim sa izlaskom iz Izr. Hvala za savete. Ako imas jos koju pametnu samo izvoli, neces dosaditi.

Pozdrav!

Izmenjeno (Ronilica Maja)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdravljam sve pristutne! Moram da kazem da mi je bilo pravo zadovoljstvo citati ove postove od ljudi koji su licno bili i putovali po Indiji ili tek planiraju da odu. Ovdje sam saznao dosta korisnih informacija... Moja djevojka i ja zajedno sa jos dvoje drugara smo planirali da idemo u Indiju na nekih mjesec, mjesec i po dana. Sto se tice marsute otprilike ovako smo nesto planirali, mada to jos nije konacno Delhi, Ladakh (Leh), Dharamsala, Shimla, Chandigarh, Amritsar, Varanasi, Khajuraho, Agra, Jaipur, Jaisalmer, Jodhpur, Udaipur, Bundi, Mumbai... ovo je marsuta koju je inace misa prosao...

E sad ima nekoliko pitanja:

Koje doba bi mi bilo idealno da obidjem ovo sve, znam da je sezona od novembra pa do marta, ali s obzirom na Himalaje i sve, sta mi vi preporucujete?

VODA I HIGIJENA?

NOVAC? Da li ste sav novac imali u gotovini, gdje ste ga cuvali, kolike su provizije banaka ako se dize sa kartice...

SIGURNOST? Svi dobro znaju za ubistvo Seksovog sina, ima dosta prica kako Indija spada u red najopasnijih zemalja za putovanja... Sta je istina u svemu tome, kako se ponasati...

P.S. Pozdrav za CEJLONA od Igora, bili smo u istom camcu na Tari ove godine i ti si me inspirisao na ovo putovanje :-)!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

He he,pozdrav Igoru,drago m ije da si odlucio na put,licno nisam bio u Indiji al znam dosta momaka koji su bili po nekoliko meseci,tako da ces biti informisan i neces imati pravo na gresku:)Nadam se da ce se jos neko sa ovog sajta ukljuciti i pomoci ti u organizaciji.Kako god okrenes ,trebao bi da ubacis i Cejlon u program putovanja :D .Sto se tice Sirije i Jordana ja sam detaljno opisao u odeljku Azije,tako da je glupo sad da dupliram destinaciju,al cu ti na svako tvoje pitanje odgovoriti.Samo me buni kako si zamislila taj put iz Izraela ka Siriji preko Jordana?Mislim da ti ta fora nece proci kod Sirijaca,jel pitace te gde si usla,a i kako mozes da imas 2 pasosa u isto vreme a da to nije dvojno drzavljanstvo?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako imas vazecu vizu u starom pasosu, a onda vadis novi iz bilo kog razloga, ne treba ponovo vaditi istu vizu zbog novog pasosa nego samo poneses stari kao dokaz za vizu. To je ono sto sam do sada saznala da je sasvim legalno. Ako odem u Izrael, na zalost moracu da se vratim do Egipta, pa onda trajektom za Aqabu pa za Jordan. Znam da se Jordanska viza placa 20 dol. a Sirijska je besplatna. A sad idem da pogledam tvoje pisanije o Jor i Sir.

Najbolje je kada se sve lepo na vreme u napred isplanira, sto je retko kad moj slucaj, pa tako i sada imam malo vremena da sve to detaljno uradim :wacko: . Ali nece nista propasti.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako imas vazecu vizu u starom pasosu, a onda vadis novi iz bilo kog razloga, ne treba ponovo vaditi istu vizu zbog novog pasosa nego samo poneses stari kao dokaz za vizu. To je ono sto sam do sada saznala da je sasvim legalno. Ako odem u Izrael, na zalost moracu da se vratim do Egipta, pa onda trajektom za Aqabu pa za Jordan. Znam da se Jordanska viza placa 20 dol. a Sirijska je besplatna. A sad idem daraa pogledam tvoje pisanije o Jor i Sir.

Najbolje je kada se sve lepo na vreme u napred isplanira, sto je retko kad moj slucaj, pa tako i sada imam malo vremena da sve to detaljno uradim :wacko: . Ali nece nista propasti.

kada ideš iz nuweibe do akabe plaćaš cenu od 80 evra za brzi feribot u jednom pravcu (spori nije radio početkom jula prošle godine). U tu cenu je uračunata jordanska viza. Izlazna taksta je 5 ili 6 JD a sirijska izlazna taksa je oko 7 evra ako zemlju napuštaš kopnom odnosno 15 na aerodromu......

Izmenjeno (miroslavg)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Miroslave! Kada si ti bio tamo? Ja cu biti u Hurgadi, pa cu odatle da idem dalje.

Oduševljena sam voljom ljudi za pomoć i savete.

Sto se tice pasosa, negde u oktobru sam vodila jednu Filipinku u Hrvatsku i ona je imala tri pasoša sa sobom, sva tri priheftana jedan za drugi. Jedan je bio potpuno ne vazeci, ali ga je ponela zbog gomile viza koje je imala u njemu (smatrala je da ce joj pomoci kada vide da je puno putovala), drugom je rok isticao tih dana, ali sadrzao je vazecu mađarsku vizu, a treci je bio novi sa novim vizama. Devojka je obilazila Evropu i nije imala problem sa tri pasosa. Malo sam se raspitala i saznala da je to sasvim u redu. Postoji mogucnost da se ljudi na granici zbune, kao na Hrvatskoj granici, malo smo sacekali dok nisu proverili stvar i pustili nas. Drugacija prica je bila kada smo se vracali nazad, zbog nje nismo mogli uci u Srbiju (ja jesam, ali bez nje), a jedva su nas pustili nazad u Cro, ali ne zbog 3 pasoša, već zbog toga što je imala vizu za Srb samo sa jednim ulaskom. Jedan dobar 24časovni kurs strpljenja.

Izmenjeno (Zmaja)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Od prijatelja sam saznala da sto se tice novca, i u Jordanu i u Siriji postoje bankomati tako da nije problem da se uzima, ali je preporucljivo da covek uz sebe ima i sitnu gotovinu najbolje u dolarima koje ce tamo menjati u Jordanski dinar ili Sirijske funte. Odnos je od prilike ...za bilo koju valutu idi na CoinMill.com.

Izmenjeno (Zmaja)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Miroslave! Kada si ti bio tamo? Ja cu biti u Hurgadi, pa cu odatle da idem dalje.

Oduševljena sam voljom ljudi za pomoć i savete.

Sto se tice pasosa, negde u oktobru sam vodila jednu Filipinku u Hrvatsku i ona je imala tri pasoša sa sobom, sva tri priheftana jedan za drugi. Jedan je bio potpuno ne vazeci, ali ga je ponela zbog gomile viza koje je imala u njemu (smatrala je da ce joj pomoci kada vide da je puno putovala), drugom je rok isticao tih dana, ali sadrzao je vazecu mađarsku vizu, a treci je bio novi sa novim vizama. Devojka je obilazila Evropu i nije imala problem sa tri pasosa. Malo sam se raspitala i saznala da je to sasvim u redu. Postoji mogucnost da se ljudi na granici zbune, kao na Hrvatskoj granici, malo smo sacekali dok nisu proverili stvar i pustili nas. Drugacija prica je bila kada smo se vracali nazad, zbog nje nismo mogli uci u Srbiju (ja jesam, ali bez nje), a jedva su nas pustili nazad u Cro, ali ne zbog 3 pasoša, već zbog toga što je imala vizu za Srb samo sa jednim ulaskom. Jedan dobar 24časovni kurs strpljenja.

Oprosti što nemam više vremena. Za nekoliko sati idem na novo putovanje dugo 77 dana po zemljama jugo-istočne azije. U jordanu sam bio od 25-6 juna a siriju sam napustio oko 8 jula....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Oprosti što nemam više vremena. Za nekoliko sati idem na novo putovanje dugo 77 dana po zemljama jugo-istočne azije. U jordanu sam bio od 25-6 juna a siriju sam napustio oko 8 jula....

miroslave lepo se provedi,i javi se sa nekom slicicom iz raja

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Miroslavu: Posetila sam tvoj site, super je. Sretan put!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sta je sa svim onim ljudima sa pocetka koji su energicno pisali o svojim planovima da putuju na Istok ili Aziju??? Ako ste vec bili, bilo bi lepo da opisete svoja iskustva i stavite neke informacije sta treba izbegavati ili preporuke sta treba videti ili uraditi.

Ja jos uvek planiram svoje putovanje avionom do Tel Aviva-Jerusalim-Jordan-Sirija-(ako mora avionom) Indija-Tajland-Kambodza-Vijetnam-Kina-(ako bude novaca) Malazija-Indonezija...

Jedan problem koji imam vec na pocetku jeste da Izraelci pri ulasku u njihovu zemlju insistiraju na tome da osoba ima povratnu kartu ili kartu za dalje od Izraela, inace ne pustaju u zemlju bez obzira na vizu...Ako ne smislim nista, moracu da bacim novac na povratnu kartu i onda da pokusam da refundiram jedan manji deo!

Ako neko ima resenje za ovo ili neku ideju, javite!

Ako postoji neko kome se svidja tura i zainteresovan je, to bi bilo strava, onda ne bismo morali da prelecemo i Irak i Iran do Indije.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa nije bas da nisu pisali-ninana,nonamed,sirkepa,ali ne na ovoj temi,vec na sekciji Azije.I dalje mislim da ces iz Izraela lako do Jordana al tesko do Sirije iako imas 2 pasosa.Mada je moguce da im popusti paznja ,ali ti trebas ne samo da udjes vec i da izadjes iz Sirije,sto je dupla kontrola.Po meni najbolje resenje ti je da ides direktno do Sirije(mozes avionom do Istanbula,pa busom do Alepa),Sirije do Jordana,predjes u Izrael(mozes da udjes iako imas Sirijsku vizu u pasosu,ja sam dobio vizu uprkos Sirijske u pasosu,uz objasnjenja naravno),i iz Aleksandrije Air Arabiom do Indije?Bilo bi sjajno,kad bi iz Damaska skoknula taksijem do Bejruta za 10 e,put traje nekih 2 sata,e sad ne znam dal ides sama,jer bi tad postojala mogucnost da te Libijci nepuste u zemlju.Bejrut je slag na torti posle bliskoistocne turneje :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Zmaja

Hvala ti za pohvalu za sajt.

Slažem se sa Cejlonom. Na tvom mestu, ostavio bih Izrael za neko drugo putovanje jer sirijci ne traze izraelski pecat u pasosu samo zato što im je tako naređeno. Palestina za njih je veoma ozbiljna rana i s tim nema zezanja.

Gledaju svaki pečat i razmišljaju kako si stigla do njih.....

Mene su držali pola sata na izlasku jer nisu odmah ukapirali da sam iz emirata doleteo do aleksandrije pa preko jordana do sirije..... a problem je što niko ne priča engleski....završio bih u pritvoru da jedan od saputnika iz autobusa mi nije pomogao...

pozz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Razumem, jos cu razmisliti o Izraelu, mozda malo obrnutim redom kao sto je Cejlon predlozio...Nema puno zainteresovanih, za sada samo jedna osoba mozda krene sa mnom, mada mi izlgeda da cu ipak sama. Otici cu da pogledam i odeljak za Aziju da vidim sta su pisali...hvala Cejlon i Hvala Miroslave (jesi li ti dosao sa puta?), shvatam da cela deonica mog plana nije najbolje resenje sa samu zensku, ali sta sad da se radi, ne mogu zbog toga sedeti kuci :angry:

Idem da se ubijem razmisljajuci sta cu i kako cu. Pozzz!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905029
    Ukupno poruka