boba

Bugarska

25 poruka u ovoj temi

Ja sam iz Republike Srpske i putovala bih u Bugarsku na more iz N.Sada sa jednom od agencija.Sa mnom bi isli moj sin koji je star 5 godina i moja sestra.Zanima me koliko se dugo putuje,da li nama agencija sredjuje vize ili mi to moramo sami u Sarajevu vaditi?

Zanima me sta nam j sve potrebno za ovo putovanje

Hvala

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

:(

O viznom režimu i uslovima putovanja moraćeš ipak lično da se raspitaš u agencijama koje organizuju putovanja.

Ja sam išao kolima ali pretpostavljam da put autobusom ne bi trebao da traje duže od 12-13 sati s tim što je put O.K. pa se nećete ni umoriti.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Meni su u agenciji rekli da voznja autobusom iz Bgd traje petnaest sati.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da, verovatno je tako sa usputnim zaustavljanjima i čekanjem na granici. U svakom slučaju put je dobar i do naše granice a i do mora. Još ako bus ide preko Plovdiva autoputom..... dry.gif

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Drugari,

Išla bih u Bugarsku 27.avgusta na 10 dana. Da li je to kasno, odnosno da li je hladno u tom periodu?

Takođe me interesuje da li su hoteli sa tri zvezdice prihvatljivi? Pitam uglavnom zbog bazena odnosno potencijalne opasnosti da more bude "neupotrebljivo".

Hvala

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam bio 2007 i 2008 od 25 avgusta 10 nocenja i vreme je bilo idealno oba puta ali to ne mora nista da znaci,vidis sta se desava ceo jul nam pada kisa tako da ako budes imala srece bice lepo vreme.A hoteli sa tri zvezdice pogledaj po internetu ako te konkretno neki zanima inace su ok.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

:thankyou:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ova tema mi se čini najprikladnija za neke informacije o zainteresovanosti turista za predstojeću letnju sezoni na bugarskom primorju.Na osnovu dosadašnjih ranih rezervacija očekuje se da će sezona 2016.godina biti među najboljim sezonama do sada što se tiče posete bugarskom primorju.Prvi put za 6 godina ima najavljenih čarter letova iz Francuske.Rast najavljenih turista iz te zemlje je oko 109% u odnosu na prošlu godinu tj.190000 turista.Rast se beleži i kod nemačkih velikih turističkih operatera u proseku za 25%.Što se tiče ruskih turista i ranih rezervacija tu se beleži rast od 30% a planirani čarter letovi iz te zemlje prema Varni i Burgasu su za  83 % veći nego 2015 tj.planira se da ih bude oko 8000.Iz Poljske rast je oko 100% tj.200000 ranih rezervacija.Iz Rumunije što se tiče ranih rezervacija beleži se rast od 8% u odnosu na prošlu sezonu.Prošle godine su rumunski turisti u Bugarskoj potrošili oko milijardu eura.Na turističkim sajmovima u Nemačkoj,Francuskoj,Rusiji,Austriji i Italija ove godine se beleži dosta veća zainteresovanost turista  za bugarsko primorje nego minulih godina.

Izmenjeno (Troskot)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da preporucim svim buducim putnicima u Bugarsku dva njihova specijaliteta na koja smo se mi bas"navukli": cevapi i menta.

Cevapi uopste ne lice na nase, imaju po 80 gr, od cistog su mesa i dodat zacin cubricu, porucuju se na komad. Prosle nedelje u Trnovu cena im je bila od 1.30 do 2 leva po komadu. Doduse, neko je negde na forumu pisao da su to najgori cevapi koje su u zivotu jeli, sve je stvar ukusa, mi ih obozavamo.

Menta je pice, neka vrsta likera na bazi mentola koje oni sluze sa soda vodom. Pomesaju se liker i soda, bas je osvezavajuce ali ne preporucujem vise od jedne duple doze.

Eto, kada se spomene Bugarska meni je vec u ustima ukus toga. A ove godine cekaju me, pored proslonedeljne posete Velikom Trnovu, jos dva puta u tom pravcu: Melnik, na putu ka Grckom moru u junu, i Kamcija na Crnom moru u septembru (ako bude sve Ok, rezervisali smo preko booking.com jos prosle jeseni).

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kao što sam gore rekao ove godine se očekuje dosta bolja turistička sezona u Bugarskoj.Rast rezervacija ove godine u odnosu na predhodnu godinu u Nemačkoj za Bugarsku je 40%.

UNISTER-Travel_Buchungstrends_TJ-Halbjah

Izmenjeno (Troskot)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bliži se jun  mesec i početak putovanja na razna mora.Mogao bi neko ko će ove godine ići u Bugarsku na more u junu da da neke informacije po povratku za nas koji idemo kasnije.U svakom slučaju svima želim lep i ispunjen odmor ma gde letovali.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke
U 4/9/2016 at 11:37, Bubica je rekao/la:

Da preporucim svim buducim putnicima u Bugarsku dva njihova specijaliteta na koja smo se mi bas"navukli": cevapi i menta.

Cevapi uopste ne lice na nase, ....... dodat zacin cubricu......

Menta je pice, neka vrsta likera na bazi mentola koje oni sluze sa soda vodom. Pomesaju se liker i soda, bas je osvezavajuce ali ne preporucujem vise od jedne duple doze.

Cubrica i kimion /mleveni kim/ su zacini koje Bugari cesto koriste u pripremi mesa i ostalih jela. Cubricu, krupnije mlevenu, koriste pri kuvanju, a sitno mlevenu za meso i sl. Ukus je jak i ima onih kojima se uopste ne svidja. Licno, koristim kim kad pravim cufte, a cubricu za zacinjavanje kuvanih jela sa dosta povrca i za pripremu mesa. Moja porodica voli ukus cubrice.

Mastika je, verovatno, pice na koje mislite kad kazete: menta. To je nacionalno pice, ima ukus anisa i pobeli kad mu se doda voda, pri picu. 

Izmenjeno (divmicika)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ne,menta je nesto drugo i bas ima taj ukus.Nema nikakve veze sa mastikom.Interesantno pice,treba probati...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo kako izgleda to pice - menta

chto-privezti-iz-Bolgarii.jpg

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Pre 4 sata, sljivko je rekao/la:

Ne,menta je nesto drugo i bas ima taj ukus.Nema nikakve veze sa mastikom.Interesantno pice,treba probati...

pre sat vremena, Bubica je rekao/la:

Evo kako izgleda to pice - menta

chto-privezti-iz-Bolgarii.jpg

Vidim da sam pogresila, izvinjavam se na pogresnoj informaciji. Prvom prilikom, kad budem isla u Plovdiv, trazicu od mojih da mi daju da probam ovo pice.

Pozz.

Izmenjeno (divmicika)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26993
    Ukupno tema
    905514
    Ukupno poruka