zeljusa

Putovanje kroz Evropu

32 poruke u ovoj temi

Opet smo danas izmenjali plan puta :brm:

Tako da je plan da posle Nemacke, tj. Rothenburga ob der Tauber umesto do Holandije, odem prvo do Belgije. Malo pre smo rezervisali dve noci u Brizu (Brugge) u Etap Hotel Brugge

yahoo.gifyahoo.gifyahoo.gif

Pa nakon Briza idemo pravo do Goude na pijacu sira, pa tek onda do Hengela koji ce nam biti baza.

Pa par dana odmora, pa do Amsterdama, Volendama, Harlema..................... yahoo.gif

Obilazak Holandije cemo probati malo da rasporedimo.

Dragom da proslavimo tamo rodjendan, uzivancija :dance:

Sve u svemu vecina plana je napravljena, sve rezervacije su uradjene. Jedino ostaje jos gde cemo nociti pri povratku iz Holandije za Srbiju, verujem da ce biti Nuremberg ili Garmish-Parten kirchen, ali ko zna,mozda se predomislimo. To cemo rezervisati iz Holandije. :)

Izmenjeno (mikap)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kod vas se planovi menjaju brže nego kurs evra prema dinaru :plez:

Biće to jedno super putovanje po svemu isplaniranom.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Opet smo danas izmenjali plan puta :brm:

Tako da je plan da posle Nemacke, tj. Rothenburga ob der Tauber umesto do Holandije, odem prvo do Belgije. Malo pre smo rezervisali dve noci u Brizu (Brugge) u Etap Hotel Brugge

yahoo.gifyahoo.gifyahoo.gif

Pa nakon Briza idemo pravo do Goude

A gde je tu Gent, Brisel i Anverpen. Ne preskaci gradove dobices jedinicu iz turizma. :hahaha:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

cao

koliko ste placali smestaj u salzburgu..posto planiramo i mi tamo da pravimo pauzu?

jos uvek smisljamo rutu...vi ste to po kratkom..nadjes smestaj i tu je gotova prica:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kod vas se planovi menjaju brže nego kurs evra prema dinaru :plez:

Biće to jedno super putovanje po svemu isplaniranom.

:D

Ma mi to planiramo vec mesececima, ali neke okolnosti nesto izmene, pa se opet desi nesto drugo pa se vratimo na staro... tako u krug. Bice sigurno sjajno putovanje :)

A gde je tu Gent, Brisel i Anverpen. Ne preskaci gradove dobices jedinicu iz turizma. :hahaha:

Ne vredi, ne moze sve. Moramo da napravimo neki izbor, u ovom slucaju sto se tice Belgije to je Brugge. Ostatak Belgije ostavljamo za neki drugi put.

cao

koliko ste placali smestaj u salzburgu..posto planiramo i mi tamo da pravimo pauzu?

jos uvek smisljamo rutu...vi ste to po kratkom..nadjes smestaj i tu je gotova prica:)

Ako se odnosi ovo na mene. Mi smo rezervisali smestaj nekih 50-60km pre Salzburga i nocenje sa doruckom, za nas dvojce, ali zajednicko kupatilo, sa besplatnih parkingom je 44 eura. Smestaj je u blizini jezera, tako da taman imamo uvece gde da skitamo. Link je gore u porukama.

Inace mi rutu smisljamo vec mesecima, napisala sam vec u odgovoru Tristanu1. Ovo rezervisanje je bilo da se vise stavi tacka na razne kombinacije, a i krecemo vec za 3 nedelje.

Izmenjeno (mikap)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@mikap ako hoces da nocis u Garmischu - mogu da ti preporucim guesthouse Clementine..kod gdje. Borke, jako je fino...mi smo prosle godine isli na Oktoberfest, pa smo izmedju ostalog svratili u Garmisch.....nocenja su bila:Bled-Salzburg-Minhen, obisli Neuschwanstein, svratili do Garmisa tu bili jedan dan, ostatak je bilo oblilazak Italije, tipa Venezia, Vicenza i sl....

ja inace Garmisch obozavam...od malena sam htela da idem da gledam ski skokove tj. novogodisnju skakaonicu, i isli smo ovde god.tamo docekali Novu Godinu :)...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@unchi

Hvala na preporuci. Imacu ga u vidu :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

nema na cemu :) mi smo je nasli preko neta, pa kad smo shvatili da je nasa, bas smo se odusevili :) inace plan puta je divan...bice to prava uzivancija :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko putovao iz Antwerpena za Pariz. Interesuje me sve, bus, voz, avion. Naravno najjeftinije. Hvala!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Putovao sam kolima po Evropi.Stigao sam juče.Prešao sam 6200km,bez problema.Tura je bila Ivanjica-Beograd-Budimpešta-Bratislava-Kuti-Zlin-Brno-Prag-Chemnitz-Keln-Antwerpen-Pariz-Lion-Gap-Ženeva-Dižon-Bazel-Cirih-Sent Galen-Insbruk-Rid(pored Linca)-Viner Nojštat-Đer-Ivanjica.Put je trajao 11dana -10 noći. 1.noć Prag,druga Keln,dve noći Antwerpen,dve noći Pariz,Jedna noć Gap,Jedna noć Ženeva,jedna noć Insbruk i jedna Rid.Moj rođak je imao službene posete a mi ostalči smo to iskoristili za obilazak.Ako nekom trebaju sveže informacije o putovanju autom stojim na raspolaganju.Pozz.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Svaka vrsta informacije je dobrodošla!

:D Bravo za vozača, bravo za saputnike.

Moja pitanja, cene putarina i benzina? Da li ste noćenja zakazivali unapred ili na licu mesta?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam bio aktivan neko vreme na forumu.Sada vam mogu dati neke informacije ako nije kasno.Cena benzina je manje više svuda slična,tačne cene imate na web strani Amss-a.Kroz Mađarsku,Slovačku,Češku,Austriju i Švajcarsku vam treba vinjeta.Obično su najjeftinije 7-10 dana i koštaju oko 10eura.Jedino je za Švajcarsku skuplja,morate kupiti godišnju,oko 40eura.Kroz Nemačku,bar kuda sam išao nema putarine kao i kroz Holandiju i Belgiju.Kroz Francusku aproksimativno je 100km oko 10 eura.Prvi put sam koristio navigaciju i na ovakav put bez nje ne treba kretati.Više puta mi je dobro pomogla,Na kraju smo je prozvali Njegoš.Npr ući u Pariz bez nje a ne lutati skoro da je nemoguće.Policija vas ne dira ako vozite prema ograničenju odnosno do oko 10% više.U jednom selu u Nemačkoj hteo sam nepropisno da stanem i odmah se pojavio policijski auto iza mene,srećom sam nastavio pa me nisu zaustavili.Mada policiju će te retko videti.Kroz Nemačku nema ograničenja brzine(autoput).Smeštaj smo rezervisali preko Net-a korišćenjem platne kartice dan dva unapred.Jedino u Ženevi su nam skinuli pare ostalo to je bila garancija plaćali smo na licu mesta,Smeštaj od 40eura u Pragu(sa doručkom)do 65eura u Parizu i Antverpenu bez doručka,Tu sam ako treba još neka preciznija info.Pozdrav.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vidim da svi idu kroz Madjarsku, pa mi nikako nije jasno zašto se tuda lomatati kad se može lepo i lako proći auto-putem kroz Hrvatsku i Sloveniju. Velika ušteda vremena.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dragi članovi, 

 

Svi smo ovde sa jednim razlogom. Ukoliko želite da putujete i čitate o svojim omiljenim i potencijalnim destinacijama, ako su vam potrebne informacije oko posete pojedinih gradova u Evropi, preporučujem sajt: https://majusnikolicmajus.wordpress.com/

 

Svaki komentar je dobrodošao.

Ukoliko želite da se ubuduće informišete o novim destinacijama i da priče dobijate mail-om, follow :). 

Uživajte!

Pozdrav,

Majus

Izmenjeno (MajusMajus)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima

planiram sledeceg leta da krenem u obilazak evrope,beograd-bec-pariz-rim-milano-madrid-barselona-hrvatska-crna gora-beograd,planiram ici kolima zanima me kako je najbolje resiti pitanje smestaja u ovim mestima(izuzev beca i hrvatske to je prolazno mesto bez nocenja)?tj.kako proci sto jeftinije citao sam o raznim studentskim domovima i sl.pa me zanimaju vasa iskustva?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka