belka

Hotel Alehandros Palace ***** Tripiti

189 poruka u ovoj temi

Da li neko ide ove godine u hotel ? Utisci?

Mi u avgustu........

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sta moze da bude drugacije sem cene. Sobe u novom delu hotela su super, pogotovu sa pogledom na bazen. Plaza je sredjena pre 2 godine i to je to. Znaci jedina razlika je u ceni i to oko 400 je visa nego pre 3 godine.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tako je u vecini hotela sa uslugom,svake godine podizu cene.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo se upravo vratili iz hotela. Sve je bilo super. Bili smo smesteni u porodicnoj sobi broj 206, koja je renovirana, prostrana, kao dve sobe odvojene zidicem i zavesicama. Kupatilo prostrano, ugaona kada,...Sve cisto i lepo. Sobe redovno sredjivane, menjani peskiri, posteljina... Klopa ok, raznovrsna, ukusna. Hotelska plaza prosecna, ima kamencica razlicite velicine na ulasku u more, gornji deo pescan, ima prirodnog hlada, lezaljke uz pice. Na tri min od hotela , plaza u Nea Rodi, super i nije guzva, kod kafica Xerxis, lezaljke uz pice, wifi, pesak-sitan sljunak. Desno od tog kafica, gledajuci prema moru malo uzbrdo, pratiti putokaze,... plaza Vulica, pa posle Komitsa, odlicne. Levo od kafici na izlasku iz Nea Rode plaza Wet dreams, takodje odlicna. Pesak, plicak,tirkizno more, zna da bude guzva, lezaljke uz pice. Iznad plaze spomenik Aleksandru Velikom. Uvece za setnju najlepsi je Ouranopoli. 

s3.jpg

s5.jpg

s11.jpg

s1.jpg

s15.jpg

s4.jpg

s9.jpg

s12.jpg

s10.jpg

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sad se jos vise radujem odlasku u hotel. Odlican post,potrazicemo ove plaze,moze li se rucati u njihovom baru ili samo piti pice?

Ako mozes odgovori mi : Da li ste isli mozda na krstarenje ili ostrvo Amulijani? Da li ima uvece neki program u hotelu za odrasle? Kojim putem ste isli na Atos?

 

 

Divne slike :klap:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U svim barovima na plazama moze i da se klopa. Ponuda je razlicita. Negde ima samo brze hrane,  tipa senvici, pomfit, palacinke, sladoled,... Na Komitsi ima taverna. U principu ima sve sto treba. Na Amuljani nismo isli, jer je suprug isao na Hilandar, pa bi nam bilo previse akcije. Inace se camci iznajmljuju na plazi hotela od 9h do 18h. A moze i trajektom.  Neki drugi put. U blizini Jerisosa, nalazi se manastir Kakovo, metoh manastira Hilandara. Tu je dozvoljen ulaz i zenama. Nedeljom je liturgija do 9h, mnogo je lepo, posetite ga u to vreme. Program u hotelu postoji, Grcko vece je subotom. Ima i zive svirke, karaoke, kviz pogadjanja filmske muzike,... 

Isli smo preko Stavrosa, tj.autoputem za Kavalu, pa preko Stavrosa, Jerisosa,...  Put je ok. Ima malo krivina, mojoj deci koja inace uvek imaju mucnine, nije smetalo.  

 

1437680856096.jpg

Manastir Kakovo

FB_IMG_1437730869557.jpg

Ouranoupoli

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala  :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za ove pare to je naj hotel u Grckoj, pored hotela Assa Maris. Doduse jeste skuplji nego pre. Za malo vise para mozete u Lagomandra Beach hotel ali skoro 60% turista su Srbi i placaju se lezaljke i suncobrani na plazi, dok toga nema u Alexandrosu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

2012 je PP bio 65e po osobi u sezoni...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To zvuci vise nego sad :)

Mi placamo 55 eura+dinarski deo po osobi u avgustu kada je najjaca cena(polupansion),s tim da je to sa popustom. Rezervisali smo u januaru superior family sobu

 

Izmenjeno (teax)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala svima koji su do sada pisali u ovoj temi, zaista mnogo korisnih informacija. 

Jedino što mi je još nepoznanica u slučaju kada se uzima samo PP je kako organizovati ručak za dvogodišnje dete. Kakva je hrana u taverni pored bazena, ima li nekih supica i slično? Ima li uopšte još nekih taverni u blizini hotela? Da li frižideri u sobama rade i kada se izađe iz sobe ili se tad prekida dovod struje? Bitno mi je zbog čuvanja mleka za dete.

Koliko sam pohvatao u ovoj temi jedino pravo šetalište pored mora sa kafićima i tavernama u okolini je u Ierissosu? 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Posto sam iscitao citavu temu pre odlaska u hotel evo da I ja napisem nesto o hotelu.

Jedina ali JEDINA zamerka je sto internet skoro nikad ne radi, tj toliko je slab da je nemoguce ista uraditi. I to je sve sto se tice zamerki, sve ostalo je odlicno.

Mi smo imali polupansion pa stvarno ne znam kako je za rucak kad se uplati. Taverna postoji samo jedna u hotelu i ima svega. Na plazi je samo brza hrana (suvlaki, hamburger, pica I sladoledi)

Sto se tice frizidera bar u nasoj sobi je radio non stop ali zna da povremeno bude vode u njemu (znaci da se iskljucuje povremeno). Ima mali market u samom hotelu pa je moja preporuka da tu kupujete mleko u malim kolicinama.

Sto se tice setalista, marketa, taverni najblize je u Nea Rodi, to je stvarno samo par kilometara daleko. Sledece je Ierissos a na drugoj strani Ouranopolis, I to je sve, Sva se ova mesta laganom setnjom obidju za pola sata (stvarno su mala)

Znaci ko zeli odmor divno je a ko zeli i neku akciju nek izbegava ovo mesto.

Vratio sam se pre par dana pa ako neko ima neko pitanje tu sam

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Posto smo dosli pre par dana iz hotela evo i mojih utisaka. Uplatili smo superior family sobu sa pogledom na more i jako smo zadovoljni. Soba je imala dve odvojene sobe vratima(ne paravanom,kliznim kao sto su nam rekli)veliko kupatilo,veliku terasu i pogled na more od kojeg zastaje dah. Bozansveno! Hotel ima vise delova. Nasa soba se nalazila u starom delu,beli zidovi sa plavim vratima a kola su parkirana ispred apartmana. Nama se vise svideo ovaj deo s tim da su nasi vecinom smesteni u novom delu. Tu su sobe manje,gledaju na bazen ili brdo. Nasi prijatelji su u bloku 800 sve vreme imali problem sa toplom vodom i pritiskom. Mi nismo. Sobe su svaki dan cistili,menjali,sredjivali,svi su ljubazni.Hrana je odlicna,muskarci mogu uci na veceru u bermudama do kolena i ako stoji znak da su pantalone obavezne(retko ko ih nosi). Za veceru nema dovoljno konobara tako da cete se nacekati za pice a ponekad i za cist sto.Programi uvece su vise za decu,bilo je Grcko vece......Hotel ne zasluzuje pet zvezdica ali je najbolji izbor po nama na Atosu i vredi jedino ako iskoristite popuste. Nasi prijatelji su skuplje platili isti termin preko bookinga nego mi preko agencije. Tereni za sportove su zapustani,niko ih i ne koristi. Polozaj hotela je odlican,6 km pre Uranopolisa,ali blizu trajekta za ostrvo Amulijani (1,5km) i blizu je odlazak na plaze na drugu stranu prsta. E sad ,na ostrvo smo isli kolima 10 eura+2,2eura po osobi ( i deca isto ) u jednom smeru . Do plaze Aliki od trajekta 2  km samo pravo. Plaza je raj na Zemlji i vredi svaki dinar odlazak tamo.

Krstarenje smo rezervisali na recepciji hotela. Odrasli 20 eura deca 10e. Morate do Uranopolisa svojim kolima,ima ogradjen parking koji se placa,brod krece u 10:30 od kule. Trazite brod Joanu,kapetan nam je pustio razglas na srpskom . Dozivljaj je bio i deci i nama.

Plaza hotela nije losa,ali za hotel sa pet zvezdica je nedopustivo da nema toalet,nego plasticni kontejner. Do plaze Comitsa ima puno,3km se vracate prema Nea Rodi pa kod velikog putokaza imate zemljani put oko 500 m.To je neka precica pa moze da se prodje ako je suv,inace idite kroz Nea Rodu. Od tog puta imate jos 6 km do te plaze uz brdo,pratite putokaz Comitsa kamp pa ako nadjete svaka vam cast,mi smo jedva a iz hotela su neki odustali. E na toj strani cesto duva vetar,talasa uvek ima manjih ili vecih. Plaza na izlazu iz Nea Rode Wet Dream (7 km od hotela) se lako nalazi,na njoj su sve nasi ali talasi se deci nisu svideli. I vetar ubi.

Uranopolis je lep,cist sa dusom Svete gore,pun galerija ikona,bez vasara na ulici....skup(magnet 3-4 eura)

Put preko Stavrosa je odlucan,te krivine nisu strasne,sirok je put,nema provalija.

Sve u svemu pristojan hotel,sa dobrom pozicijom. Uz krstarenje i odlazak na Amulijani ovo je bilo jako lepo letovanje.

Napisala sam sve s brda dola pa ako nekog nesto interesuje neka pita,a kad stignem ubacicu i neke slike

Wi-fi je slab u sobi,na gornjem bazenu radi i u baru,ali se mora rucno traziti.

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li imamo jos svezija iskustva ovog hotela, iz 2016.god.?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I mene zanimaju neki sveziji utisci.

Citala sam o ovom hotelu mnogo i neverovatno je koliko su misljenja podeljena, od hvalospeva do potpunog razocaranja :neznam:

Vidim da je menadzer  hotela najavio delimicno renoviranje i velike promene sto se tice interneta, trebalo bi da radi mnogo bojle, narocito u sobama. Za plazu nisam sigurna. Uglavnom, trebalo bi da za leto 2017 sve bude spremno :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905039
    Ukupno poruka