belka

Hotel Alehandros Palace ***** Tripiti

189 poruka u ovoj temi

Evo me opet:) Nije mi nikakav problem da otkucam sve cime mogu da pomognem jer uzivam u tome, Grcka je moja velika ljubav i uzivam i u samoj prici o njoj! Bebacns, nikakav problem samo pitaj sta god te interesuje ... Ja sam radila u Glavnom Baru od 17h sati popodne i kao deciji animator, tako da nisam sigurna kako radi restoran. Znam da je dorucak od 7 ili 8 nisam sigurna do kada, a vecera je od 7 . Pica uz obrok se ne naplacuju. Ali se u drugim restoranima tj barovima u hotelu naplacuju. Radnjica u okviru hotela je mini market, u kom se prodaju suveniri, i razne sitnice, dodatne drangulije za plazu itd, i grickalice- slatkisi, cipsevi, 7days, sokovi, mleko, itd. Znaci nesto izmedju obroka da se prezalogaji, ali nista sto bi moglo i da ga zameni. Za suncobrane i lezaljke nisam sigurna , zaposleni su mogli slobodno da ih koriste na kraju plaze, ali cu da saznam pa cu da javim! Sto se tice sredjenih i ne sredjenih soba, ja iskreno nisam videla ni jednu nesredjenu!Postoji noviji i stariji deo hotela, ali meni licno je stariji lepsi! Objekti su rastkani po resortu, vecina soba ima lepu terasu i pogled ili na more ili na prirodu.. Ukoliko se desi da Vam ne odgovara soba koju ste dobili, trazite drugu ,ne bi trebalo da ima ikakvih problema. Prosle god je jedna porodica insistirala da dobije drugu sobu(A prvobitno je dobila dobru sobu) i nije bilo problema. Ukoliko slabo baratate engleskim ili grckim u hotelu radi Makedonac Deko, fenomenalni barmen u glavnom baru(koji radi od17h) i mozete njemu da se obratite za sta god, pomoci ce! Takodje tu je i animator Simon, takodje prica srpski.. Tako da ako komunikacija malo zakaze, tu su oni! U hotelu stvarno svi rade kao tim, jedni za druge, i vise poslova, sto je zaista mnogo dobra stvar. Ja sam prosle god.radila i kao animator u decijem klubu, par sati dnevno, tako da su mnogi gosti ostavljali decu kod mene da se igramo,a mame i tate malo da odmore:) E sad, plaze..plaze su posebna prica! Zaista bi kola jako dobro dosla. Mi smo bili bez kola, ali nije nam bio problem da pesacimo do Nea rode, ili idemo autobusima, prevoz je ok, dolaze obicno na vreme. Taxi nismo koristili jer je jako skup. Ne Roda je najbliza i ima fenomenalnu platu, Amuljani je bez konkurencije, prelepo nesto, Komica- malo dalje od Nea rode, Jerisos, Uranopoli...Izbacila sam dve foto ture, plazice i sam hotel, pa mozes da bacis pogled..;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno... Odo sada da nadjem te MFT sto si postavila :)

A ti slobodno kucni sve sto se setis :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tara

kazes da si radila kao animator.

Mozes li da kazes nesto vise o uslovima cuvanja dece?

bebacns, nama je vecera prosele godine pocinjala u 18h, a sva pica uz veceru su se naplacivala.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Samo da vam prijavim da je nama ovaj hotel skroz ok. Tu smo od 26. juna i jedino sto je bilo lose do sada je vreme (bilo je malo vise vetra), ali i ono se od juce sredjuje...

Detaljan izvestaj i slikice kada se vratimo :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Letovala u ovom hotelu od 20 juna ,malo nam je vreme bilo losije i jedino na to mogu da se pozalim . Hotel je divan . Mi smo bili smesteni u junior suite dve sobe. Cisto , lepo opremljeno, ljubazno osoblje.Pohvala za hranu . Uz veceru se placa pice,za dorucak ne. Kao i lezaljke na plazi bez doplate. Ako neko ima neko pitanje nek postavi .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sinoc sam se vratio iz Alexandrosa, pa da podelim utiske...

Hotel je zaista lep, ogroman je, i sve je bas onako kako je u agencijama i predstavljeno. Postoji noviji i stariji deo, sobe sa jedne strane imaju pogled na bazen a sa druge na brdo. U principu je isto samo je buka veca u sobama koje gledaju na bazen. Sobe su komforne, sa velikim i lepim terasama, kupatilima takodje. Ciste se svakog dana, peskiri se svakodnevno menjaju.

Tv program je nula, po par Grckih, Ruskih, Poljskih, Rumunskih kanala. Nasih nema sto je ogroman propust. U tom novijem delu nema pristupa bezicnom internetu i to agencije nisu naglasile. Ali cim izadjete iz hodnika i krenete ka recepciji, internet signal je jaci.

Stariji deo, tu vec postoji problem. Jedan deo soba ima lep pogled na more, i tu je zaista super. Drugi deo gleda takodje u brdo i to nije lose. Medjutim jedan broj soba koji je u prizemlju i nalazi se pored prolaza ili setalista kojim se ide do restorana i bazena kod istog, tu je bas lose. Nekako kao da su na auto putu:lol:

Hrana u restoranu je odlicna, raznovrsna, sve pohvale. Plaza nije upste daleko, minut hoda pored terena za basket, tenis fudbal i stoni tenis i na plazi ste. Jeste mala sobzirom da hotel ima mnogo gostiju ali je uredjena i cista. Lezaljke su besplatne uz minimalnu porudzbinu iz bic-bara makar to bila i flasica vode. Cene su frape i flasica vode 3,5 evra, koka kola 3 evra i te cene su skoro svuda na svim plazama na Atosu slicne. Hotel je pun Srba i Makedonaca do 10 Jula a onda dolaze Rumuni (kojih ima najvise), Rusa i Grka.

Ja sam isao na plazu u 3 km udaljenu Nea Rodu, malo prelepo mestasce, mirno i neverovatno cisto i uredjeno mesto. Isao sam u Jerisos, 8 km od hotela, plaza je fenomenalna, ali bas fenomenalna. Mozete uzeti girose, suvlakije cena je oko 2,5 evra, a mozete jesti u tavernama duz plaze cene su ok, za 12 evra dobijete corbu,musaku ili neki drugi prilog, vesalicu, salatu i pivo ili neko drugo pice. Jerisos jeste selo, nabacan je onako bez veze, nemate utisak da ste na moru u Grckoj dok ne dodjete do plaze a onda raj... Pogled, talasi, opustencija...

U Jerisosu imate dva mega marketa Lidl i onaj Grcki, u tom Grckom je malo jeftinije i opremljenije. Cene kao i ovde, nesto je jeftinije u odnosu na nase cene a nesto neznatno skuplje. Recimo paket Zagori vode od sest flasa po litar i po kosta 1,4 evra a jedan litar vode u hotelskom restoranu kosta 2 evra. Sve u svemu Alexandros je predivan hotel, luksuzan, osoblje je ljubazno ali sve to ima jednu manu a to je vreme. Od deset dana provedenih na Atosu, 3 dana je bila kisa i duvao je hladan vetar. More je bilo bas hladno i nije za kupanje. Sledeca 3 dana je bilo suncano ali opet vetar. More isto hladno. Tek poslednja cetiri dana je bilo toplije i moglo je da se kupa u moru. 2 poslednja dana su bila bas tropska i more je bilo odlicno za kupanje. Znaci ko hoce da ide na Atos neka ide u periodu od 10 Jula do 20 Avgusta. Vreme je u tom periodu stabilno i to je onda zaista uzivanje. Sam Atos je prelep, letujem u Grckoj vise od 10 godina ali takav predeo jos nisam video. Kontrast planina i mora, brda i plaza. Prelepo.

Preporucujen put obilaznicom kod Soluna pa odvajanje za Kavalu auto putem, zatim na Stavros i Rentinu prema Uranopolisu. Jeste duzi za 25-30 km ali auto putem se to ne oseti. Granica, nema cekanja osim na ulasku u Makedoniju i povratku u nasu otadzbinu Srbiju.

Eto toliko za ovaj put, ako vas nesto zanima pitajte:)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Stariji deo, tu vec postoji problem. Jedan deo soba ima lep pogled na more, i tu je zaista super. Drugi deo gleda takodje u brdo i to nije lose. Medjutim jedan broj soba koji je u prizemlju i nalazi se pored prolaza ili setalista kojim se ide do restorana i bazena kod istog, tu je bas lose. Nekako kao da su na auto putu:lol:

Moram da dodam da smo mi bili smesteni u tim sobama i uopste nam nije bilo toliko lose... Doduse po dve sobe dele jednu terasu, tj dve terase su kao jedna, ali nama to nije smetalo jer smo u jednoj bili mi sa detetom, a u drugoj baba i deda... A prolaz tim puteljkom nije tako strasan, tj nije nesto jako smetalo jer ne prolaze ljudi po ceo dan... A nama je tu bilo extra jer je sunca bilo samo ujutru do nekih 10-11, a ostatak hladovinica... Klimu uopste nismo koristili... Plus nam je bio blizu i restoran i plaza i bazen...

Meni licno je najgora varijanta smestaj u skroz gornjem delu hotela, na brdu... Mislim da je donde katastrofa stici sa plaze po toj vrucini...

A za vreme se slazemo... Svako popodne talasi i vetar... No mi smo taj period prelazili na drugu stranu, Nea Roda i okolina, tamo bude mirno :)

Bar na plazi... Nas nisu bas svaki dan startovali da moramo da uzmemo pice... recimo pola boravka, ali nekako i sami pozelite neko osvezenje...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma ok Bebo, ja sam imao takav utisak jer je taj prolaz pored :)

Jos bolje jer zaista mi se hotel dopao. One sobe iznad, sa pogledom na brdo, imaju lep pogled, gore je jos jedan teren za tenis. Jedina mana je sto im sunce udara preko celog dana u sobu.

Da i mi smo isli na drugu stranu u Nea Rodu i Jerisos. U Jerisosu su plaze lepse, vece, ali Nea Roda mi je ostavila neverovaran utisak. Malo mesto, uredjeno, nema guzve, nema turista sve Grci, sede na terasama i u dvoristima i 24 sata samo jedu :lol: Neverovatni su, sto i stolice ispred ulaza u kucu na samom setalistu i samo krkaj.

Izmenjeno (Bojanic)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma ne ljutim, samo sam iznela utisak nas koji smo tamo bili smesteni :cool:

Nea Roda je i nama bila extra, Jerisos malo razbacan i haotican... Uranopolis nam se svideo. Sladak gradic...

A najlepsa nam je bila plaza Comitsa, na oko 7km od NeaRode, juzno... Pusto... Doduse na samoj plazi su Atos Vilage apartmani, ali, bar dok smo mi bili, nije bilo ni 10 ljudi na plazi, a plaza velika, najsitniji sljunak :hvala:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na toj plazi nisam bio, nisam znao ni da postoji. Sledeci put kada odem, iznajmicu skuter i lepo cu obici sve te plaze od Uranopolisa do Jerisosa. Zaista je prelep predeo. Bio sam jednom dole juznije, kod Volosa u Kala Neri, tamo je isto super ali meni je ovaj Atos nesto bas legao.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

kakve su sobe sa pogledom na bazen?Da li do njih se ide u "brda" ili su oko restorana i bazena(koliko vidim na fotografijama)

Hvala,odlicno ste opisali hotel tako da resih da odem sledece nedelje na odmor...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sve sobe u tom novijem delu su iste. Odlicne su sobe, komforne, prijatne. Inace, nema tu nekih brda, to ne postoji. Restoran se nalazi u centru hotela. Odatle idete 50 metara i ulazite u deo hotela u kome su te sobe.

Iz restorana se ide i na jednu uzvisicu, 30 metara i tu je taj "stariji" deo hotela. Kakva brda, hotel je A kategorije sa 5 zvezdica i tu kategoriju apsolutno i potpuno zasluzuje.

Tu gde je taj noviji deo hotela tu ima jos jedan veliki bazen. Sve je kako treba, slobodno se uputite tamo, u najmanju ruku ce vam se svideti. plaza hotela je takodje lepa ali 3 km od hotela u Nea Rodi su jos lepse plaze. 9 km od hotela (prolazite Nea Rodu) je Jerisos. Tu su plaze jos lepse.

Ma ubedljivo najlepsi predeo i najlepsi odmor na Halkidikiju a mozda i celoj severnoj Grckoj.

Srecan put i uzivajte :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima.

Posto je izbor pao na ovaj hotel, hteo bih da proverim kakvo je vreme na Atosu krajem avgusta i pocetkom septembra, posto idem sa detetom od 2 godine?

Kakva je hotelska plaza, po slikama vidim da je ok?

Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Bojanic

Preporucujen put obilaznicom kod Soluna pa odvajanje za Kavalu auto putem, zatim na Stavros i Rentinu prema Uranopolisu. Jeste duzi za 25-30 km ali auto putem se to ne oseti. Granica, nema cekanja osim na ulasku u Makedoniju i povratku u nasu otadzbinu Srbiju.

Eto toliko za ovaj put, ako vas nesto zanima pitajte:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Od Stavrosa do hotela jesu krivine, onako... srednje strasne, recimo... a moze i preko sitonije, tuda je kilometarski malo krace, ali mislim da je vremenski tu negde (koliko su nama rekli), no ne garantujem jer nismo tuda prosli ni jednom...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka