teddi

Skijanje u Francuskoj

37 poruka u ovoj temi

E Biljo, pa sad.... Zavisi kakvih tamo iskušenja ima! :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Odlicna tema i volodja, reportaza ti je super jer se malo javljalo ljudi sa te destinacije. Tema je lepo uklopljena.

Bas sam se pitala kako je i malo me cudilo da ljudi posle retko ponove i vise se baziraju na druga mesta u tom regionu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ovo je bilo užitak i čitati i gledati! :klap:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Super si sve opisao, zaista prava reportaža, razjasnio si mi otprilike kako tamo funkcioniše i kuda treba ići. :klap: Imam par pitanja:

1. Može li se krstariti tim raznim dolinama a da se izbegnu preteške staze jer u porodici imamo jednog malo slabijeg skijaša (ali koji savlađuje bez problema na primer Pančić ili Crvenu Duboku na Kopaoniku)?

Apsolutno! Staze su siroke i uglavnom crvene i plave. Cak i ako ima neka crna, postoji pored neka zaobilazna za slabije skijase tako da sa te strane budi bez brige, na sve su mislili.

Pogotovo ce biti uzivanje za "slabijeg" skijasa jer nema leda, sneg je tvrd ali sneg i posebno je pogodno to sto je sve sirokoooooo...

2. Nezaobilazno i nepopularno pitanje cena). Mislim na cene pića (kafa, sok,čaj, pivo) na stazama, jer moja porodica nema kondiciju baš za ceo dan, dakle vole se negde zagrejati i odmoriti? Ima li neka preporuka nekog kafića sa pristojnim cenama?

Hm, Hm,.... Mi smo snimili neke cene na stazama i da ti kazem pa i nije bas jeftino i vrlo je saroliko (imas cak i vodu za 4,5 evra???).

Ali ne brini, ima na stazama klupe i stolovi, male kucice isto sa klupama i stolovima (uglavnom u Val Thorensu) gde ljudi donose pletene kotarice sa klopom i vinom i prave prave male piknike. Stvarno je simpaticno videti kako ljudi uzivaju.

Mi smo uglavnom u rancima nosili sendvice i vodu, malo mandarina, keks, cokoladu,..

Posto je stalno sijalo sunce, nadjemo neku klupu ili tako nesto pa sednemo i uzivamo.

E da, na vrhovima isto ljudi skinu skije, sednu na njih ili na vec sta nadju, jedu sendvice, piju sokove,...

Pa ne skijaju tamo sve prebogati ljudi, ima i obicnog sveta i sasvim fino uzivaju i druze se ne sedajuci u restorane koji mi nisu ulivali poverenje sa cenama.

3. Volela bih da dobijem preporuku ako se sećaš imena nekih staza koje su vam se baš dopale.

Vidi, sve je tamo tako pregledno da uopste nemoj da se trudis da zapamtis ime neke staze.

Cim krenes prvom zicom "gore' otvorice ti se pogled i jednostavno ces staze nizati nekim redom jer su sve stvarno lepe i odlicno uredjene.

Mi krenemo negde "gore", pa vidimo neku stazu desno i odemo njom. Popnemo se zicom na neki drugi vrh pa odatle snimimo negu drugu stazu i...

Ma strasno sve je toliko lepo da ti jedino treba kondicija jer na koju god stranu krene ili pogledas a tamo pravi RAJ!!!

4. Ima li se gde uveče malo prošetati po Les Menuiresu?

Naravno! Mestom idu besplatni satl busevi pa ako i nisi smestena u Croasettu, za par minuta stizes iz bilo kog dela Menuira. Centar (Croasette) malo podseca na Konake KOP-a, ali jedno 100 puta vece jer tu idu i zice, ima i zabavni deo za decu, a u prizemlju hotela je sve nacickano, buticima, prodavnicama, restoranima, kaficima,...

Ma prelepo je. I skupo, makar za nas.

5.Koji je najbolji način za telefonsku vezu sa Beogradom, moramo imati kontakt a pretpostavljam da je naš mobilni preskup? Ima li neke govornice sa karticama ili tako nešto? Može li se računati na net ili ne, meni u agenciji rekli da se plaća i da je konekcija nesigurna i nepouzdana.

Hvala ti unaprede, a setiću se ja već sigurno još nekog pitanja ako te ne davim previše.

Vidi, sreli smo sofera Laste koji je dosao u nasu vilu na govornicu da telefonira nekom karticom, znaci ima sistem sa karticama.

Ja imam "064 prepaid" i godinama iz inostranstva zovem "USSDCall Back" sistemom znaci:

Koristis sledece: *102*00381broj sa pozivnim bez nule#

1. ukucam za mobilni telefon 064 mreze *102*0038164........# i pozoves nakon cega ti stize SMS: "Sacekajte bicete pozvani" (ili za fiksni recimo Novi Sad *102*0038121.......#)

2. Kada ti zazvoni telefon ti se javis, cujes kako zvoni sa druge strane i to je to.

Minut razgovora na ovaj nacin je nekih 40-tak dinara ako sam ja dobro video, a SMS poruka je nekih 20 i nesto dinara.

Sto se tice neta, ima wireless internet na Croasettu jer sam video naseg vodica kako sedi ispred nekog lokala, drzi lap-top u krilu i divani preko Skypa sa svojom dragom.Negde se placa, a ako si kao ovaj nas vodic snalazljiva - neces ga placati.

Ne davis uopste. Ako ti bilo sta treba od info ja cu ti pokusati pomoci, ali opusti se. Bice sve OK i skijanje najviseg ranga i kvaliteta je zagarantovano.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Volođa hvala ti puno, baš si pomogao. Kad se setim biće još pitanja. I ti nemoj da se sekiraš oko ovih gluposti, stvarno si divnu reportažu napravio i meni je baš koristila :weee:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Volođa hvala ti puno, baš si pomogao. Kad se setim biće još pitanja. I ti nemoj da se sekiraš oko ovih gluposti, stvarno si divnu reportažu napravio i meni je baš koristila :weee:

Ma hteo sam da malo pojednostavim stvar i da na jednom mestu ima i ski-reportaza i slike i mala diskusija, ali...

Nego, da ti kazem jos nesto!

Kada smo dosli tamo, trazili su nam broj kartice umesto depozita (depozit je nekih 250 evra). Ja je odavno imam (Maestro) i uvek je nosim sa sobom u inostranstvo za ne daj boze (sa odredjenom sumom na njoj).

Znaci proverite ovu pricu u agenciji ili ako nemas neku od tih "plastika" idi u banku i izvadi je, nije velik posao (treba samo 10-tak evra kao prvi ulog).

Druga stvar je posteljina i peskiri. Mi smo poneli svoje carsave, jastucnice i peskire, inace se placaju (bespotreban trosak).

Treca stvar je ciscenje apartmana. Unutra ima usisivac, ali nije zgoreg da ponesete malo sredstva za sudove i sundjercic i obavezno na kraju ispraznite korpu sa djubretom. I nema problema!

Cetvrta stvar je ski-pass. Ne znam u cijoj organizaciji putujete, ali ako sam dobro skontao idete u Les Menuires.

Agencije u paket aranzmanima daju ski-pas ali samo za Les Menuires i St. Martin. Ako zelite za ceo ski-centar moracete da doplatite.

Mi smo prvo imali info da treba 67 evra, pa nam je tamo receno na recepciji 53,5 evra da bi u centrali Sevabela-a (agencija koja prodaje ski-passove) platili 43 evra.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

E hvala ti, ovo sa usisvačem je bilo moje sledeće pitanje verovatno.

Kartiu imam neku Master card. Ovo sa posteljinom je malo davež zbog pakovanja, glupa im je fora, ali dobro šta ću! Rečeno nam je i za doplatu za ski pas, sad sam zaboravila koliko, mislim oko 50 evra nešto. Gde se nalazi ta agencija Sevabella?

Inače idemo sa agencijom Skibus, imam sa njima pozitivna iskustva odlazaka na Kopaonik i Jahorinu. Smeštaj nam je u oblasti Preyrand, kažu 500 m od centra Les Meniuresa. Bila je ppnuda i u oblasti Reberta, ali samo mislili da je zgodnije da budemo bliže centru zbog večerrnjih šetnji.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo ovde na broju 22 (zuto) je centrala Sevabel-a gde se doplacuje ski-pass:

http://www.silverlin...iresMap0910.jpg

http://ski-lesmenuir...nuires_plan.jpg

Pokusavam da se setim da li ima iz tog dela (Preyerand) Les Menuiresa neka zica - ali ne mogu!!!

Mislim da Vam nece biti zgodno ni za setnju ni za "vacarenje" prve zice.

Raspitaj se kod slovenaca (mislim da oni kontrolisu "skibus") ili menjaj za Reberty na vreme!

Mozda gresim ali cete morati satl busom do centra i do prve zice. Povratak je OK, definitivno ima staza koja ide kroz centar (preko nadvoznjaka iznad puta) dole pre Preyerandu.

Izmenjeno (DraganV)
ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ćao, došlo je do moguće izmene. U mom terminu se za sada premalo ljudi prijavilo za Les Menuires pa su mi ponudili smeštaj u Val Thorensu gde je siguran polazak, ako ostane ovakva situacija. Prihvatila NARAVNO!

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

"Upasce ti sekira u med" ako bude Val Thorens.

Malo ti i zavidim...

Ja bio, a ti tek treba da ides...

Ma bice ti sjajno!

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

jeste da znaš, ali eto cele zime čekam to skijanje, a skijanje u Tri doline čekam jedno dve decenije veruj mi! klap.gif Nego da pođete i vi ponovo pa da nam budete vodiči! yesss.gif

P.S. Dođi na temu Tasos, ja sam uglavnom tamo, a pozivam te zbog toga što tamo moderatori ne prepravljaju svaki post!

Izmenjeno (DraganV)
ne citiraj bez potrebe.
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ha, ha,...

Ma isao bih ja odmah samo mi je budjelar malo utanjio, a cekaju me neki finansijski cirkusi u martu.

Vodici ti apsolutno ne trebaju! Sve je tako pregledno da cim uzmes prvu zicu bice ti sve jasno ko dan. Bukvalno se staze "otvore" ko na dlanu i ti samo biras hoces levo ili desno ili ces da promenis brdo ili da skoknes malo do Meribela ili Courchavela.... Ma opusti se, veruj mi na rec da je sve sjajno obelezeno i imas ogromne panoe sa strelicama.

Recimo ako hoces iz Val Thorensa do Menuira imas te panoe i prave "saobracajne znake" koji ti pokazuju gde treba da se popnes i posle spustis.

Mislim da na onim mojim slikama imas jedan vrh sa gomilom tih oznaka.

Hvala na pozivu za Tasos, ali ja ove godine planiram Krit, a i sta cu Vam ja tamo kad se bas tako lepo druzite na toj temi od 8,4 miliona poruka!?!

Mislim da je ta tema zastitni znak foruma, kolko sam video mnoga poznanstva i prijateljstva su tu zaceta ili na samom Tasosu pa je nekako ispao domacnski divan!?!

Ja volem nekako stalno nesto novo, kako skijanje tako i letovanje.

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav Volodja...

moja ekipa planira 3 doline ove godine ili Tignes, Val d Iser ..tako nesto...Meni se svidela tvoja reportaza i zeleo bih da mi pomognes kako da najpovoljnije odemo u 3 doline igde bi preporucio smestaj u kom mestu?

Mi mozemo da ide i busom preko Skimanijaka i Skibusa, mozemo i svojim kolima ili kombijem...snaci cemo se nekako ali me intersuje sta preporucujes ukratko>

1. Koje mesto za smestaj

2. Kojim prevozom da li kolima ili moze i bus da zavrsi posao ako su staze povezane ?

3. koliko je ski pos u 3 doline bez dplate i sa doplatom za sve staze?

hvala unapred ...moj mail je vladaue@yahoo.com ako ti je lakse na mail da pises ...hvala ...ili na Facebooku me mozes naci po toj adresi vladaue@yahoo.com

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo pošto nema Volođe pokušaću ja da odgovorim! Bila sam prošle godine krajem marta u Val Thorensu i bilo je zaista fenomenalno. Skijalište Tri doline je zaista "svemirsko", apsolutno pomera sve standarde. Preporučujem ako ste mladi, snažni i volite puno da skijate da odete baš u Val Thorens jer ima sjajan položaj i uvek snega (najvišlji je). Možda je malo bolji položaj mesta Menuires, ali je ono znatno niže prošle godine u martu je tamo već bilo blata i kamena.

Što se tiče organizacije putovanja mislim da je daleko najisplativije ići organizovano autobusom jer je tako cena najpovoljnija, uključuje i ski pas, a kada ideš individualno, iako se može naći povoljan smeštaj, ski pas je veoma skup, ne sećam se tačno cena, ali ima na njihovom zvaničnom sajtu. Ja sam išla preko Ski busa i nemam zamerki. Automobil nije potreban tamo jer su sve staze i sve doline fenomenalno dobro povezane, tako da se celog dana možete skijati svuda i prelaziti stotine kilometara, ali uveče doline nisu povezane i udaljene su previše da bi eventualno noću kolima obilazili okolo. U Val Thorensu je koliko znam noćni život najbogatiji, ali nisam mnogo učestvovala u njemu zbog umora od fenomenalnog skijanja i previsokih cena. Ako imaš još pitanja slobodno ih postavi. Pozdrav!

Izmenjeno (teddi)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav Volodja...

moja ekipa planira 3 doline ove godine ili Tignes, Val d Iser ..tako nesto...Meni se svidela tvoja reportaza i zeleo bih da mi pomognes kako da najpovoljnije odemo u 3 doline igde bi preporucio smestaj u kom mestu?

Mi mozemo da ide i busom preko Skimanijaka i Skibusa, mozemo i svojim kolima ili kombijem...snaci cemo se nekako ali me intersuje sta preporucujes ukratko>

1. Koje mesto za smestaj

2. Kojim prevozom da li kolima ili moze i bus da zavrsi posao ako su staze povezane ?

3. koliko je ski pos u 3 doline bez dplate i sa doplatom za sve staze?

hvala unapred ...moj mail je vladaue@yahoo.com ako ti je lakse na mail da pises ...hvala ...ili na Facebooku me mozes naci po toj adresi vladaue@yahoo.com

Odmah prvo da ti kazem za ski-pas. Mi smo uplatili ski paket dakle prevoz smestaj i ski-pass, a onda smo na sopstvenu inicijativu uplatili ski-pass za sve tri doline. Ovde pronadji cene ali mislim da je bilo nekih 40 i kusur evra po osobi (ne secam se sad, ali veruj mi da vredi svaki evro):

http://www.lesmenuir...-vallees-43.htm

Sto se tice smestaja to je diskutabilno spram tvojih fizickih mogucnosti. Kad ovo kazem milsim na to da li ides da skijas ili da se zezas.

Skijasi obicno provedu dan na stazama i uvece vrlo rano "padaju u nesvest".

Oni drugi .... Hm... Nisu pravi ski-manijaci....

Apsolutno je svejedno gde si smesten, ali spram mog iskustva preporucujem ili Les Menuires ili Val Thorens. Do Meribela i Courhcavela ides bukvalno preko brda.

E sad ovo pod tackom 2. ne razumem!?!

Nije ti "tri doline" Surdulica ili obilaznica oko Beograda pa da dodjes na pola i dalje - nema!!!!

"Tri doline" su bukvalno najvisi, najlepsi, ..., sve naj centar sveta za ljubitelja skijanja i ko ti je to rekao da staze nisu povezane?

Pa imas nekih 600km staza i kako ce da budu povezane nego - SAVRSENO!!!

P.S.

Mi smo uplatili Val D Izer i Tignes posto uvek volimo da idemo na drugo mesto...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26213
    Ukupno tema
    874250
    Ukupno poruka