183 poruke u ovoj temi

Vreme je sucmurasto...juce je bilo super a evo vec jutros pljusak.Ali do kraja dana se razvedri.Najavljuju jos sutra losije vreme pa onda krece period sa temperaturama i do 28 stepeni.Hladno je naravno kad nema sunca ili zađe za oblak.A oko cena..pa ok su,sokovi,kafa,alkohol u glavnom su oko 2e i vise.Hrana je isto relativno ok.Recimo u restoranu koji preporucuje vodic predjelo,glavno jelo i pice je oko 7-7,90e.Sa tim da mozete da birate sve iz menija...danas sam platio picu za dvoje i flasu vode 1,5l u centru Krfa 12e.Sve u svemu za nas prihvatljivo,ali je jos jeftinije ako se ode u supermarkete koji su malo udaljeniji od kavosa i potreban je auto.Tamo racunajte i do 30% jeftinije,osim coca cole koja je 2e za 1l!!!

Aaaa lezaljke su besplatne u kavosu posto nije pocela sezona pa mozete uzeti iz bilo kog bara sa plaze a ako hocete mozete i pice da uzmete za recimo 2e po osobi.Stvarno je ok.Sa druge strane na boljim plazama izvan Kavosa deru za sve to i iznosi od 2,5-3e za lezaljku i 1e suncobran.Bez pica i ostalog to je klasicno dranje...Postoji i opcija da idete na bazene drugih vila bez problema,niko vas nece dirati i jos ce vas pozivati da dođete.Naravno pice i ostalo uzimate kako zelite ali cene su iste skoro svuda.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dosadan sam znam...:) ali samo jos jedno pitanje? Da li Argus nudi neke fakultativne izlete i koji su? Koje su cene?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Paaa za sve te izlete potrebno je oko 70-80e po osobi.Moožda po prvi put vidim da se turistički vodič nije ugradio u cenu!Ja nisam išao jer sam rentirao auto.Ali znam da ima krstarenje Paxos-Antipaxos,Albanija,ostrvo Vido i Srpska kuca u gradu Krfu,krstarenje do plave lagune,poseta Ahilejevom hramu...mislim da je to to.Sad što se toga tiče svi iz grupe su oduševljeni Albanijom i govore kako idu sledeće godine tamo na letovanje :) do duše znam o čemu pričaju iz drugih izvora i jeste prelepo.Ja sam u svojoj režiji obišao Srpsku kuću na Krfu i još ću ostrvo Vido danas.Mislim da je to obaveza svih nas da obiđemo jer sam do juče imao totalno drugačije mišljenje o celoj priči tog rata i stradanja našeg naroda.

Odmah da znate sve što se tiče grčke kulture,znamenitosti i istorije na krfu debelo naplaćuju!Ulazak u staru tvrđavu je 4e po osobi,Ahilejev hram 7! Itd...jedino naše nasleđe se ne naplaćuje i tu je potpuno besplatno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mick, da li je potrebna medjunarodna dozvola za iznajmljivanje vozila u rent a car-u ili je dovoljna naša?! Svi imamo stare dozvole (bez čipa).

Pozdrav!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dozvola samo na uvid i pasoš...sve vraćaju odmah i daju potvrde za rentu i dozvolu za vožnju.To sve možete preko Miloša-vodiča...cena je 6 dana 150e,auto je kia pikanto i za 20e goriva prelazite okooo 230km.A da 1l bezolovnog je od 1.78-1.90e!!!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dakle da sumiram za one koji dolaze u Kavos,od sutra počinje takozvana sezona,diskoteke se polako otvaraju.Englezi koji rade u kafićima,restoranima i klubovima su izuzetno navalentni sa njihovim pričama kako bi vas navatali da dođete kod njih u objekat.Ne gubite živce i zapamtite da su oni ujedno i najpristojniji od ostalih de...ilnih ljudi koji se valjaju pijani po ulicama!Nama je bilo svega dosta već trećeg dana pa tako više ni ne prolazimo ulicama do prodavnice već koristimo plažu za obilaženje te bolesne mlade horde pijanaca.

Ko ide preko Argusa mogu reći da je Miloš-vodič izuzetno korektan i saradljiv i da on nema nikakve veze sa kvalitetom vašeg smeštaja.On je isto kao i vi putnici istovaren i ostavljen na ostrvu da se snalazi :) ali u svakom slučaju će pokušati da pomogne.Takođe vidim da nije ni ukakvim dilovima sa restoranima i ostalim agencijama i da cene koje on navede jesu takve u agencijama a tiču se rente auta ili izleta...retkost ali eto ima i takvih... :)

Preporuka za klopu je restoran Eves Garden(Miloš će objasniti gde se nalazi),pristojan restoran i koliko sam video i najzaposleniji,on nekako uvek ima mušterije u odnosu na ostale.Cene su pristojne i hrana je ok,imaju bežični wifi i šifra je evesgarden13....a za one koji odsedaju u kući Elenas Garden šifra za internet je elenasgarden1.Elenas Garden je sasvim pristojna vila i sobe su baš onakve kako ih vidite na slikama Argusovog sajta...

što se ne može reći za smeštaj Calypso i ako ste se kao i mi prevarili gledajući slike sa sajta pri čekiranju inststirajte na sobama koje su označena sa slovom A! Nikako ne prihvatajte sobe sa C oznakom jer su one u suterenu i praktično je to podrum koji je preuređen u sobicu.B oznaka je srednja žalost i njih uzmite samo ako baš morate....Takođe Calypso nema internet i ako je navedeno da ima,nema nikakve animacije osim bazena.Buka je prilična jer su ublizini noćni klubovi koji rade celu noć.Naoružajte se sretstvima protiv komaraca jer ih ima u izobilju!

Plaža u Kavosu je pristojna,ne previše čista ali ok.Preporuka je da se ode ako ste motorizovani u susedna mesta na plaže poput San Georgius(u mestu Issos),Santa Barbara...sve navedene plaže su peščane i jaaako dobre.Ko voli kamenje i slično,moraće da ide na suprotnu stranu Benites,Moraitika,Krf,Kontokali...do Dasije a od nje počinje peščani raj sve u krug do Kavosa.

Ubedljivo najlepše plaže su na potezu od Dasije preko Kasiopija,Roda-e,Sidari...pa prema Kavosu.Najviše su me impresionirale plaže San Stefanos,San Georgios i Paleokastrica,i još nekoliko ne mogu više da se setim...nešto prelepo.Za te plaže Glifada je po meni na nižem mestu...

U svakom slučaju,kad pomislite da ste došli u neku zabit nije tako...to su samo pijani Englezi koji ruše ugled ovog prelepog ostrva!Na žalost od njih živi ovaj ceo deo ostrva od Kavosa do grada Krfa...a od Krfa pa nadalje Englezima skoro ni traga!Primat preuzimaju Nemci,Italijani,Francuzi,Holanđani itd...

Eto toliko od mene za sad...sutra je povratak kući...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam toliko razocarana komentarima o vili Kalipso da ne mogu da verujem da nije ni nalik onome sto prikazuju na slikama... :'( Drugarica i ja idemo u avgustu bas u tu kucu i sve su nam najbolje napricali u agenciji "Sunny day" iz Balkanske ulice... pretpostavljam da oni kao i mnogi drugi preprodaju Argusove anrazmane. A da ne pominjem da mi je ovo prvo letovanje posle 10 godina . Da li da cekam da dodjemo tamo pa da vidim kakvu ce nam sobu dodeliti ili da odmah trazim neki drugi smestaj da nam daju? je li bas toliki cumez kao sto se prica? :'( molim za odgovor, hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nadajte se da će se nešto promeniti..ali čisto sumnjam.Solucija postoji...otići u agenciju i tražiti zamenu smeštaja,na licu mesta tražiti zamenu sobe ako postoji slobodna(ISKLJUČIVO SOBE SA OZNAKOM A!) ili tražiti kao što sam ja uradio... tražio sam da mi se odmah promeni smeštaj umesto Calipsa neki drugi...

I oooo daaaa sobe sa oznakama B i C jesu ćumezi!!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

poz svima :) da li bi neko mogao da mi kaze koliko je san petros udaljen od centra kavosa? posto su sve vile preko argusa u san petrosu a pise da je to predgradje kavosa...a ja bih bas u kavosu da budem smestena pa me zanima jel to puno daleko :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma nikakva frka - desetak, petnaestak minuta lagane šetnje ti treba do Kavosa. Nama je to i više odgovaralo nego da smo bili smešteni u samom Kavosu, jer smo mogli da spavamo noću (dakle mnogo manje buke nego u samom Kavosu), plaža nam je bila blizu (na njoj uvek mesta kolko `oćeš), kao i autobuska stanica (dva puta smo busom išli do prelepe Isos plaže i jednom do grada Krfa).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li znate da li se taverna, u kojoj putnici Argusa mogu da uplate polupansion, nalazi u Kavosu ili u San Petosu? Hvala!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam koju ste vilu uplatili, ako je ona u Ag. Petrosu, onda taverna sigurno nije u Kavosu, i obrnuto. Koliko ja znam, gleda se da takva taverna bude u blizini samog smeštaja. Ako je vila u Ag. Petrosu pretpostavljam da se radi o restoranu Sokrates, on je na samoj plaži. Od ove godine Argus ima u ponudi i smeštaj u vili Sokrates, tako da je to u okviru istog kompleksa. A u neposrednoj blizini (preko puta Sokratesa) je još jedna taverna, tako da pretpostavljam da je jedna od te dve u pitanju. To je bliže vili Paolis nego vili Tina, od vile Tina treba 10ak min šetnje do plaže, pa samim tim i do Sokratesa. A vila George je u preko puta Sokratesa.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno, ja sam uplatila vilu Seaside.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Seaside je izdvojena od ludih engleza..ali nije nešto smeštaj,nemoj se nadati previše.Jedina stvar je bazen ali obzirom da je more prelepo mislim da ni to nije plus :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Seaside je preko puta Tine, mi smo bili u Tini prošle godine.Možda i oni služe hranu, ne bi me čudilo. Dakle imaćeš desetak minuta šetnje do plaže na jednu stranu, ili isto toliko do Kavosa, na drugu stranu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka