FEJS

Prakticna pitanja

1820 poruka u ovoj temi

Ajde ja kao opet jedno prakticno pitanje...

Krecemo za Kairo a zatim i Hurgadu (Desert Rose) za desetak dana pa su zavrsne pripreme u toku...

Interesuje me telefoniranje... Kako tamo funkcionisu kartice za ulicne (ili hotelske) govonice... Ima li toga tamo?

Pre dve godine iz Turske smo se siti ispricali sa Beogradom za karticu od 5 eur... Ima li neko iskustva s tim karticama za telefoniranje?

Kako funkcionisu mobilni telefoni (063 prepaid) Procitala sam negde da je cena ako ti zoves oko 260 din minut a ako tebe neko zove dok si tamo oko 65 din ti se skida za minut.... pa ih je OK nositi zbog poruka. Pretpostavljam da one funkcionisu normalno po onoj visoj ceni kao za inostranstvo od oko 25-30 din... Zna li neko detalje?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja ne. Moje letovanje podrazumeva apstinenciju od telefoniranja-fiksnog i mobilnog, a naročito SMS-ova.

"Gde ste? Šta radite? KAKVO JE VREME TAMO"

Apsolutno mogu bez tih pitanja.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pre par dana sam drugaru koji je u Hurgadi, poslao sms na Austrijski broj. Stiglo mu je zilion istih poruka. Al ajde da je samo od mene :D . Tako da se ne iznenadis misleci da te neko namerno puni porukama. Samo se malo zakucala mreza...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nije uopste skupo telefoniranje, cene su skroz ok za roaming..Kacis se na T-mobile mrezu.Ja sam se sit napricao zbog posla i moja devojka je sa mog fona poslala barem 50 poruka i jos telefonirala.To mi je sve kostalo oko 100 eur,zajedno sa pretplatom koja je 20 eur.Inace sam na 065 mrezi u Srbiji.

Izmenjeno (Uros1982)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

064 se kachi na njihovu MobiNil mrezu. tako su nama rekli u korisnickom servisu, uglavnom pozovi pre nego sto odes cisto da proveris koju mrezu tamo da izaberes. Poruke su oko 25din. Mi nismo zvali samo smo slali poruke i potrosili oko 2000din.

Govornice nisam videla a iz hotela sa recepcije sigurno deru.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam ovde kao sto se da primetiti novi clan pa iako iscitah skoro sve teme o Egiptu na ovom forumu u posednih desetak dana ne nadjoh pitanje o obuci koja treba da se nosi... a krecem za Kairo tj. Hurgadu za mesec dana preko Argusa...

Pitanje je mozda malo glupo ali nisam htela da otvaram novu temu... pa cu sigurnmio narednih dana na istom mestu pitati jos nesto slicno (samo da mi padne na pamet)... jer su sve to prakticna pitanja...

Ja zbog oticanja nogu na vrucini preko leta nosim samo razne vrste papuca (moram cak i po kisi) tj. ne uspevam da udenem noge ni u kakve vrste patika ili zatvorene obuce... Zna li neko kada se ide u posetu Luxoru npr da li se moze ici u papucama ili je zatvorena obuca obavezna zbog peska?

Hvala unapred na odgovoru :D

Ako ideš u pustinju,obavezno patike, da ne bi propustila trčanje niz peščane dine

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

moze li neko da kaze tj napise kakva je hrana u Golden 5

Ja sam bila zadovoljna, a prilično sam probirljiva.Ujutru puno peciva,ima sve što podrazumeva klasičan evropski doručak,zatim palačinke,kajgana,mnogo vrsta muslija i zrnevlja,obilje voća,salata,salamice,sirevi....večera podrazumeva niz kuvanih jela.Od špageta,preko ćuftica u sosu,jagnjetine,govedine,mnogo povrća,onako tek prodinstanog,piletina na žaru,opet salamice,sirevi,silne salate - sveže i one kao iz tegle( u većini nisam mogla da raspoznam šta je šta - neke su jako , jako ljute).Za posebnim pultom seckaju lubenice u ogomnim količinama.I naravno kolači...Predivno ukrašeni i još boljeg ukusa....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ako ideš u pustinju,obavezno patike, da ne bi propustila trčanje niz peščane dine

Ja preporučujem patike i za Luksor i za Piramide i za sve...

Sklizne noga začas i onda bude problema, ako je nešto neprimereno lokaciji...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam bila zadovoljna, a prilično sam probirljiva.

Da li su samo meni njihove salate izgledale čudne??

Ja volim povrće i prvih par dana me radovalo to obilje svega i svačega, ALI mi je sve to na ukus bilo u najmanju ruku bezukusno, ili sa nekom neprijatnom aromom. Pa sam odustao od toga.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

i ja ne ljubim bas njihovu hranu al dobro..ima restorana,radnji pa se da preziveti..voce,voce..taman da se sve proba za male pare,i dovede linija u red-moja..haha

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ma ja se prosle godine pridržavao uputstava vodiča da ne kupujemo ništa van hotela, što se voće i povrća tiče. Ne znam da li je to bilo neophodno, ta predostrožnost...

A onda je neko u sred letovanja za vreme večere pametno primetio naglas: "A te lubenice što jedete - šta mislite kojom su vodom one navodnjavanje? Flaširanom možda?"

I ajde sad...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ma sve se kupuje,ej!!sto da ne,lepo operes..pa i u restoranu,cime peru voce i povrce!ma idi..vodu kupujes za pice..ostalo,normalno sve..gde da ne jedem ono egzoticno voce sto ovde kosta boga oca?!a jedes ovde radioaktivnu salatu i krompir pa nista!!il jeste?haha

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pa dobro, nije da je baš NIŠTA, smeta nama ta radijacija, samo što je nekako sa odloženim dejstvom... A kontam da od potencijalnih trovanja tamo reakcije budu trenutne - što je zadnje što mi treba na onih kratkih 10ak dana...

Da li si jela ono nešto loptasto-bodljasto? Kažu plod nekog kaktusa da je. Samo sam ga video na uličnim kolicima da ga prodaju na gomilama.

A od drugog voća - šta si jela i gde si ga kupovala?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

pih,muskarci!boje se,ma ajde..ne znam za yo loptasto,ne volim da eksperimentisem,a voce sve-mango,papaja,avokado..ajd plati ovde,oko 1000d,zavisi sta..a tamo jeftino..

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

A gde si kupovala?

Evo je ova voćka sa ulice.

Vocka.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26030
    Ukupno tema
    868483
    Ukupno poruka