FEJS

Prakticna pitanja

1820 poruka u ovoj temi

poruka za bebazr

bas mi je zao sto se nismo uklopili za letovanje

slican sam tip licnosti,vrlo me smaraju kafici i diskoteke,

volim prirodu,kulturu,istoriju,dobru knjigu i otkrivanje novih stvari

takodje stedim svaki dinar za put,ali od skoro radim,tako da su mi putovanja dugozeljeni ali ipak novi hobi,mozda se dogovorimo za neki drugi put,veliki pozz :)

Izmenjeno (enyans)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@KitKat

Hvala na odgovoru...

vlaznim maramicama sam se vec snabdela u velikim kolicinama...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

S obzirom da ove godine idem prvi put u Egipat vrlo pomno pratim sve savete i iskustva vezana za ovu zemlju.

Medjutim taj koncept bakshisha me prilicno zbunjuje. Do sada nisam ostavljala bakshish na svakom cosku, sem u restoranima.

Nameravam da uplatim all inclusive i realno jedino bi nosachu stvari trebalo da dam bakshish, ali ocigledno je u Egiptu drugacije. Dakle, moze li mi konkretno neko reci, kome ostavljati bakshish i koliko otprilike s obzirom da idem na all inclusive.

Unapred hvala.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Imaj u vidu da je prosecna mesecna plata oko 10-15 $ ili nesto slicno, ne secam se tacno. Uglavnom jako bedno, tako da se taj baksis svodi na recimo ~ 5-10 din koje ti ne osetis a njima su kao kuca. Barem sam ja to tako doziveo i skapirao. Ja sam ih ostavljao na krevetu, za onoga ko sprema sobu, i za uzvrat dobijao razno razne figure od peskira i sl. Ne secam se da sam ostalima davao baksis. :huh:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Imaj u vidu da je prosecna mesecna plata oko 10-15 $ ili nesto slicno, ne secam se tacno. Uglavnom jako bedno, tako da se taj baksis svodi na recimo ~ 5-10 din koje ti ne osetis a njima su kao kuca. Barem sam ja to tako doziveo i skapirao. Ja sam ih ostavljao na krevetu, za onoga ko sprema sobu, i za uzvrat dobijao razno razne figure od peskira i sl. Ne secam se da sam ostalima davao baksis. :huh:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ostavljanje baksisa ne treba da te zbunjuje..Ne trebas ga ostavljati bilo kome i ko ti pruzi ruku posto to cesto rade..kome zelis da ostavis njemu ostavi..To je izuzetno sitan novac,kada se pretvori u nase dinare to je 20,30dinara..zvuci smesno ali za njih je to citavo bogatstvo..Preporuka je ostavljati ponekad ujutro,samo bacis na krevet pre nego sto izadjes iz sobe..tako da ne moras ni krevet namestati,ali ne trebas nista raditi..jer ce oni za taj sitan novac ocistiti i sloziti sobu cakun pakum ukljucujuci sa svim tvojim razbacanim stvarima..cak ce stici da prave razne stvari sa peskirima..koje ce te cekati kada se vratis u istu..takodje ako si u vecem hotelu resortu..treba davati konobarima ili sankerima koji su zaista ljubazni..jer ce oni bukvalno sve sto vam treba raditi za vreme vaseg odmora..primer sa jednog potpuno drugog dela hotela vam doneti na plazu sok ili kafu ili bilo sta drugo,zvuci smesno ali kada budes videla koliki su to hoteli i koliki prostor zauzimaju sve ce ti biti jasnije..a da dodam i 40 stepeni leti..Takodje ako vam se svidi neko srebro u gradu ili nesto slicno sto je malo skuplje isti taj konobar sanker ili bilo ko drugi u hotelu(pozdrav za Hazema iz Desert Rosa) izaci u susret i kupiti vam to,a to je bukvalno 3,4 puta manja cena od onog sto bi vi cenkanjem dobili.Takodje se i lik sam smejao koliko smo neke stvari placali,zato sto je to njemu nezamislivo,jer su cene za njih potpuno drugacije..Takodje ako te mrzi da nosis stvari ili bilo sta dugo za 20,30dinara bolje da se i ne mucis..To bi bilo to..nemoj se opterecivati jer je ovo jedino mesto gde sam bio pored Kube gde sam pozeleo da nekom sam dam baksis..ako jos dodamo da su to zaista male pare..sve ukupno ako potrosite 10eur za celo letovanje..ali ne treba davati svakome..nego onome koji to zaista zasluzuje,a bice takvih...Pozdrav..

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Uros 1982 i joe

Hvala na pojasnjenju :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

moze li neko da kaze tj napise kakva je hrana u Golden 5

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav forumasima!

Putujem krajem juna u Hurgadu u Golden 5,preko GPR Internationala pa bih imao par pitanja koja nisu dotaknuta do sada. Nemam nikakvog iskustva do sada sa slicnim putovanjima i doticnom agencijom pa molim one koji su sve to prosli da napisu koji dobronameran savet.

1. Sta poneti od garderobe na onu vrucinu?

2. Kako i sta sa novcem , gde ga drzati i ostaviti...

3. Sta se sme nositi odnosno ne nositi u avionu?

4. Postoji li mogucnost narezivanja slika sa digitalnog aparata na CD ili neki drugi nacin?

5. Da li postoje neke zabrane u vezi sa pusenjem?

Unapred zahvalan!

Ponesi shto vishe garderobe od lana, koshulje, pantalone, itd .. to ti je moja preporuka .. uveche zna da bude sparno, pa trknite do plazze ..

Mi smo pare drzzali u sefu, koji se nalazi u sobi, imash shifru i ne morash da brinesh, ..

U hotelu imash photo radnju gde mozzesh narezivati photke na CD-ove, videcesh to je u onom prolazu koji vodi ka bazenima i plazzi, tu se nalazi josh par butika ..

Ne propusti odlazak u disco Papa's beach, nismo stigli da odemo, a rekli su nam da u Alibabi pushtaju chak i nashu muziku, pa proveri to :)

POzz.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jos jedno prakticno pitanje...

Ima li u Egiptu ajkula ili nekih slicnih morskih nemani??? Do sad sam se kupala samo po Sredozemlju pa nemam predstavu sta da ocekujem!

I jos nesto, da li je ok da se hoda u kratkim sortsevima i suknjama? Da li imaju neka pravila u vezi toga kada se ide na izlete do Luksora, Gize itd.? Pitam jer je to ipak arapska zemlja...

Hvala unapred na pomoci!!!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li ima ajkula u Egiptu??? :rolleyes:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I jos nesto, da li je ok da se hoda u kratkim sortsevima i suknjama? Da li imaju neka pravila u vezi toga kada se ide na izlete do Luksora, Gize itd.? Pitam jer je to ipak arapska zemlja...

ja sam isla u sorcu do odmah ispod dupeta svuda bez problema. isli smo decko i ja sami tako i po kairu, oni samo bulje i nista drugo. budi bez brige.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moji roditelji su se juče vratili iz Egipta (Sharm). Lokalci kažu da su vrućine koje su vladale ovih dana - tipične za jul i avgust, da nikad u maju nije bilo tako vrelo...

Ajkula u Crvenom moru ima, ali nisu agresivne. Koga zanima konkretan citat iz knjige, neka se javi...

Ono čega je sada bilo a što meni stvara nervozu i strah nisu ajkule nego meduze.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Meduze... brrrrr... neke male, providne, nevidljive u vodi, samo ih zakacis rukom. Nisu opasne, ne peku, ali ... mene su plasile.

Svi kazu da ima ajkula, ali tesko da ces ih videti. Ima puno hrane za njih u toplim koralnim sprudovima i bez evropskih turista... :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da, to je cudno - sva providna skoro, ne vidis je u vodi pored sebe, ALI samo na dnu odjednom primetis SENKU kako se krece! Neki kazu da te male peku, velike ne, ali ne verujem da je tako... A mrzim ih u svakom slucaju.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26030
    Ukupno tema
    868534
    Ukupno poruka