FEJS

Prakticna pitanja

1829 poruka u ovoj temi

@Milorad01 nemoj odmah da stavljaš pare u pasoš - prvo pogledaj sobu koju ti daju, pa ako ti se ne dopadne, onda podmićuj :)

Sobarima ostaviš na krevetu.

Za poklone nije loše uzeti papiruse - imaš A3/A4 veličine papiruse po par dolara, neki čak i svetle u mraku ;) I cenjkaj se obavezno!

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moze li neko da mi objasni otprilike odakle dokle je Sakala i Memsa. Google maps mi prikazuje gde je El Dahar al ova dva ne, pa ne uspevam bas da se orijentisem. Cemu npr pripada Seegull hotel ili marina?

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dupla poruka

Izmenjeno (Sonya)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Marina i Seagull pripadaju Sakali

Memša počinje otprilike od Mariott hotela

80b181cdc0c0424e63c17c0a84af063e.jpg

Izmenjeno (MarkoFaca)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala!

Jos jedna stvar me zanima. Za safari, da li je bolje da sam u salvarama i majci na kratke rukave (skuvacu se?) Ili u sorcu i majci na bretele (izgorecu? Pesak?)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je neko imao problem sa rokom stampanja na americkim dolarima? Meni prosle godine nisu hteli da prihvate dolare starije od neke godine ali ne mogu da se setim koje.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam imala problem sa datumom na dolarima. Nisu hteli da mi ih razmene u hotelu pa sam ih utrapila na ulici za suvenire. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Koje osiguranje pokriva najveci iznos za put u Egipat i u slucaju covida? Vidim da ddor nudi jedino osiguranje 10 000e i 1000e u slucaju covida

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav forumaši, ajd ovde ću postaviti pitanje da ne otvaram novu temu…Naime mi u sredu sada devetog juna idemo za Hurgadu da li priznaju serološki ili neki drugi brzi pcr test koji nije ovaj od 9000 din.? Hvala 

Izmenjeno (maximus66)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav forumaši, ajd ovde ću postaviti pitanje da ne otvaram novu temu…Naime mi u sredu sada devetog juna idemo za Hurgadu da li priznaju serološki ili neki drugi brzi pcr test koji nije ovaj od 9000 din.? Hvala 

Samo PCR od 9000 dinara za sada, ali se mozete testirati i na aerodromu u Hurgadi za 25 30 evra, Na forumu na temi Egipat mozete pronaci sve informacije 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Znam to za test po sletanju u Eg. Ali čuo sam negde da se može ići i sa onim brzim od 1800 iz naših lab. pa zato pitam…?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Znam to za test po sletanju u Eg. Ali čuo sam negde da se može ići i sa onim brzim od 1800 iz naših lab. pa zato pitam…?

Ja nesto razmisljam da posto mora da se nosi test a da krenem bar koliko toliko sigurna ,da ovde uradim antigenski a tamo PCR I i opet je usteda za dvoje oko 8000 din

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zdravo svima.

Odlucih da, po prvi put, idem u Egipat i to u solo reziji (ne preko agencije) i to ne na allinclusiv. Mozda sam pogresio, ali sta je tu je (ovo sada ne mogu da promenim). Dosta sam citao, ali ne mogu da napravim dobar uvid (da nema iznenadjenja na licu mesta) u pitanja koja me zanimaju. Goruca nepoznanica mi je alkohol (i cigare). 

Slecem na aerodnom u Hurgadi (preko Air Caira), a onda (odmah, bez boravka u Hurgadi) idem u smestaj na 180km od Hurgade . Video sam da se pominje mogucnost kupovine alkohola samo u 48 sati nakon dolaska (i apsolutno mi nije jasno da li se to odnosi na strana pica ili i na domaci alkohol, koji se mozda moze kupiti u lokalnim marketima). Bio bih jako zahvalan svima koji mi mogu dati pouzdane odgovore na bar neko od sledecih pitanja:

1) Slecem na INTERNATIONAL Terminal 2 (u Hurgadi). Da li po sletanju, na tom terminalu, postoji neki free shop gde se mogu kupiti alkohol i cigarete? Ako postoji, kakve su cene?

2) Na sta se konkretno odnosi kupovina samo u okviru 48 sati nakon sletanja (npr. samo na strani alkohol ili na sav alkohol ili na sav alkohol, cigarete ili ...)?

3) Pisao sam smestajnom objektu i pitao ih da li prodavnica koja je na 100m od njih ima alkohol i cigarete. Dobio sam potpuno neupotrebljiv odgovor da imaju oni prodaju alkohol i da nemaju informacije sta se prodaje u marketu na 100m. Molio bih za iskustva na sta lice marketi u nedodjiji - da li imaju lokalno pivo i lokalne cigarete? Konkretan market je Abu Ashara Market (25.830857410878636, 34.44379003958415) - ne vidim nacin kako da ih kontaktiram.

4) Razmisljam da zatrazim prevoz od aerodroma do smestaja (na 180km od Hurgade) sa jednim stajanjem da se opskrbim. Koje mesto u Hurgadi (ili blizini) bi bilo najbolje za kupovinu alkohola i cigareta (nisam narocito izbirljiv na ove teme, pa svakako moze i njihovo)? Da li je carobno mesto za tako nesto Senzo mall, neki od free shopova u Hurgadi ili nesto trece?

5) Da li je 1l zestokog pica maksimum koji se moze uneti? Ako jeste, da li to automatski iskljucuje bilo koji alkohol (poput piva) uz taj litar?

Boravak u Egiptu nisam zamisljao kao terapiju odvikavanja od duvana i aklohola. Bio sam ocaran iskustvima, ali kako se put priblizava sme mi se manje ide. Molim vas za savete.

Ziveli!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dobar dan svima. 

Ima li neko da je sleteo u Egipat posle 23.06., I da je posedovao zeleni sertifikat? Da li su vam tražili i negativan pcr? Pitam, jer i ako je na sajtu MSP-a, a i agencije saopštenje da može samo uz sertifikat, u ambasadi su mi danas rekli da oni još nisu dobili nikakav zvaničan dopis i da i dalje zvanično priznaju samo pcr. Ja sam revakcinisane, ali putujem sa kćerkom od 6 god i sad ne znam šta da radim. 

Hvala na odgovoru. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26823
    Ukupno tema
    901142
    Ukupno poruka