FEJS

Prakticna pitanja

1822 poruke u ovoj temi

Nisam nikada bila u Egiptu, a s obzirom da je ovo muslimanska zemlja, ne znam kako da se ponasam...

Idem u Hurgadu sama, bez drustva. Pa me interesuje da li je opcija da tamo osoba zenskog pola seta sama po gradu, po radnjama...? Posto ja volim inace da sve obidjem.... 

Emy, ja sam išla sama sa klincem, tako da mu to dođe slično,  Zavisi i kakva si osoba, neko se uplaši njihovog nasrtanja, neko ne. Bila sam sama sa klincem, šetali smo po Memši lagodno, Nije bilo nikakvih neprijatnosti, ali ipak nisam se ni previše opušatala, da idem po nekim uličicama kao u Grčkoj npr. 

U  radnjama te naravno svakako smaraju, i iskreno mene je zamaralo to što me svakih dva minuta neko presreće da udjem u radnju. Ali, posle sam ih već ignorisala. 

Na tvom mestu bih išla, ali naravno bila i oprezna. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala ti puno! Sad mi je lakse

Ja bas volim da setam, narocito na odmoru, psihicki se opustim, a jos kad su radnje u pitanju narocito ?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Koji si hotel izabrala? Mi smo bili na Memša šetalištu. Sve su ti radnja do radnjice... Zavisi šta te zanima da kupuješ... Imaš veliki izbor torbi, novčanika..  Čajeva, začina, suvenira raznih... 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Uzela sam neki Sphinx resort, nemam pojma kakav je, a realno ni gde je, osim da je pored mora... Morala sam i cenu da gledam, jer je jednokrevetna ipak skuplja od dvokrevetne... 

Uzela sam neki Sphinx resort, nemam pojma kakav je, a realno ni gde je, osim da je pored mora... Morala sam i cenu da gledam, jer je jednokrevetna ipak skuplja od dvokrevetne... 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

On ti je u starom delu Hurgade, u El Daharu.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala, da znam bar orijentaciono ?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Prodajem Orange karticu za net, oko 19 GB je ostalo na njoj neiskorisceno, vazi do 17. Avgusta. Ukoliko je neko zainteresovan, neka se javi porukom u inbox.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Prodajem Orange karticu za net, oko 19 GB je ostalo na njoj neiskorisceno, vazi do 17. Avgusta. Ukoliko je neko zainteresovan, neka se javi porukom u inbox.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

A moze li da se dopuni kako bi se trajanje produzilo? Meni treba do 19.8.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nisam nikada bila u Egiptu, a s obzirom da je ovo muslimanska zemlja, ne znam kako da se ponasam...

Idem u Hurgadu sama, bez drustva. Pa me interesuje da li je opcija da tamo osoba zenskog pola seta sama po gradu, po radnjama...? Posto ja volim inace da sve obidjem.... 

Ako ideš sama po Hurgadi, smaraće te muškarci sigurno (dobacivanja i sl.). A možeš da dobiješ i "rep" koji će te pratiti i trtljati po 100m.  Najbolje ih ignorisati i glumiti ludilo. Moj ti je savet da nađeš neko društvo u hotelu i da sa njima ideš. Mnogo je manja verovatnoća da će se neko zakačiti.  Najbolje 1 dečko nek ide sa tobom ili u društvu. 

Isto kako je bitna garderoba. Ne idi u minićima i oskudno odevena, dugačka lagana suknja, da nije providna. Može i pantalone. Sa društvom, nije toliko bitno. 

A neke  Ruskinje i Engleskinje - pola guzce golo, pa još plave, a ovi kao bikovi kidišu! Videla sam i da je bilo slučejava šljepanja po guzici. A one se kikoću!

Stvarno nema smisla kako se ponašaju u muslimanskoj zemlji. :crven-od-stida:

Slično važi i za muške u pijanom stanju. Policija ima prava da vas momentalno uhapsi, ako ste pijani na ulici. Bez ikakvog opravdavanja. Pa se malo sedi u zatvoru, pa debela kazna i "podmazivanje". I ne daj bože tuče - automatski krivi. Neke Engleze su hapsili kod nas  u hotelu, bili su morka i pravili cirkus.  

Ne znam gde im je pamet... I posle problemi! 

Izmenjeno (Ekislaki)
3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala Ekislaki ?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala Ekislaki ?

Molim lepo i lep provod želim. :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvalaaa :D

Sutra krecem :D

Ovih dana toliko jurnjave da zavrsim sve sto treba, da sve ostavim tip-top, da to nije humano. Nadam se da ce vredeti :D

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Idem prvi put u Egipat pa  imam nekoliko pitanja.

Da li je dosta da dam 10 dolara recepcionarima da bi mi dali bolju sobu? I kako inače funkcioniše to sa davanjem bakšiša? Stavim u pasoš, a sobarima ostavim negde u sobi?

Šta kupiti za poklone?Nešto što je karakteristično za Egipat a da nisu magneti i piramide?

Izmenjeno (Milorad01)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26375
    Ukupno tema
    881379
    Ukupno poruka