FEJS

Prakticna pitanja

1829 poruka u ovoj temi

Kakve farmerke za Hurgadu (& Egipat)?  

Egipatski advokat kaže da ženski rod pripazi:

 "Jeste li sretni kad vidite devojku koja ide niz ulicu s pola gole zadnjice? Kažem vam da kad devojka tako šeta, onda je patriotska dužnost da je seksualno uznemiravaju i da je nacionalna dužnost da je siluju."

Razvila s živahna diskusija po tom pitanju:

http://www.dailymail.co.uk/news/article-5038823/Egyptian-lawyer-says-raping-women-rip-jeans-duty.html

Izmenjeno (Čika Zmaj Jova)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Problem je što je ljudima na Balkanu takvo razmišljanje blisko i normalno a civilizacijske vrednosti se teško primaju.Sada na svakoj evropskoj destinaciji ima pobornika tih ideja i ne moramo da putujemo u Severnu Afriku,sada oni siluju po Evropi.Pre par dana je Marokanac u Italiji ubio neku Crnogorku.Ali i pored svega ima dosta žena kojima je sve to cool i u trendu i opet će se zabavljati sa pobornicima šerijatskog prava na tim egzotičnim destinacijama,pa i u samoj Evropi.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Juče sam čitao da su neku Britanku u Egiptu uhvatili sa 290 tableta trodona i da je zbog toga već mesec dana u pritvoru sa još 25 žena.Došla joj je rodbina u posetu tamo i kažu da je kao zombi.Advokati kažu da joj preti 25 godina robije a možda čak i smrtna kazna!Mislim,jeste ona načinila prekršaj,krivično delo,ali da li je to realna kazna?Jedna  greška u takvim državama je dovoljna da bilo koga bukvalno pojede mrak.U Dubaiju je isto tako čovek teško optužen zato što je dotakao nekog uticajnog šeika u noćnom klubu?!Posle ovih tekstova sam siguran da neću nikad putovati u Severnu Afriku i izbegavaću maksimalno islamske zemlje.Dešava se da pogreše i evropski pravosudni organi,ali obično nenamerno,a ovde su u pitanju neke stvari van svake pameti.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Malo iscitah temu ali ne dovoljno verovatno, jer nisam nasla  odg na ono sto trazim pa cu pitati - koliko duvana sme da se unese u Egipat po osobi? 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Možete poneti jedan boks cigareta po osobi, a kasnije u free shopu kupiti još dva boksa, tako da ukupno možete uneti tri boksa u Egipat.

Jedan boks je ekvivalent 250g duvana za motanje.

Ovo je info sa interneta, mi smo prošle godine nosili svako po boks u koferu, naravno ženi zafalilo pa je morala da dokupljuje ;) 

Izmenjeno (MarkoFaca)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@MarkoFaca hvala mnogo na odgovoru. Bitno je da moze da se unese a ono sto dopustaju je ocigledno vise nego u EU.

Imam jos jedno pitanje u vezi lekova - sta sme da se unese u zemlju, i da li za svaki lek koji unosimo (pa cak iako kod nas se lek kupuje bez recepta npr rapidol, analgin...) treba recept?

I takodje da li sme caj da se unese, recimo za urinarne infekcije?

Izmenjeno (Rainbow)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@MarkoFaca  Svakako se treba raspitati. Hvala na odgovorima.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sto se tice higijenskih sredstava i ostalih tecnih stvarcica, mogu da spakujem koliko cega hocu u predati prtljag ili ima neka odredjena kolicina koja mora da se ispostuje? :rolleyes: (Kremice, gelovi, samponi, parfemi, da se zna na sta ciljam :D)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U predati prtljag tj. Kofer pakujte sve sta Vam je potrebno. Mozete i cigarete, box, dva,a u rucni prtljag vise paklica. Nemojte u rucni stavljati turpiju, grickalicu za nokte. Dezodorans. Moze parfem do 100 ,ml,nesto lekova  redovna terapija.  Kada se vracate dtavite neki lek za temperaturu. glavobolju, stomak u tasnu. Obavezno ponesite sa sobom neki dzemper jer ume da bude jako jladno u avionu, a u povratku na aerodromu

Izmenjeno (seagull)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U koferu koji se čekira stavljajte sve, osim lap topa. 

 Nema ograničenja u tome. Ima ako nosite alkohol jedino ( ne verujem da ćete nositi na more ;) ) 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sto se tice cigareta imaju li oni tamo ove zenske :D slims cigarete? I kako se krecu cene :D negde na forumu procitah da je slicno kao kod nas cena, pa ono ne znam ni da li da nosim odavde ili cisto da znam ako mi zafali

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam nikada bila u Egiptu, a s obzirom da je ovo muslimanska zemlja, ne znam kako da se ponasam...

Idem u Hurgadu sama, bez drustva. Pa me interesuje da li je opcija da tamo osoba zenskog pola seta sama po gradu, po radnjama...? Posto ja volim inace da sve obidjem.... 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Sto se tice cigareta imaju li oni tamo ove zenske :D slims cigarete? I kako se krecu cene :D negde na forumu procitah da je slicno kao kod nas cena, pa ono ne znam ni da li da nosim odavde ili cisto da znam ako mi zafali

Prosle godine sam Kareliju box platila 12 $ u free shopu

 

Sto se tice cigareta imaju li oni tamo ove zenske :D slims cigarete? I kako se krecu cene :D negde na forumu procitah da je slicno kao kod nas cena, pa ono ne znam ni da li da nosim odavde ili cisto da znam ako mi zafali

 

Sto se tice cigareta imaju li oni tamo ove zenske :D slims cigarete? I kako se krecu cene :D negde na forumu procitah da je slicno kao kod nas cena, pa ono ne znam ni da li da nosim odavde ili cisto da znam ako mi zafali

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka