FEJS

Prakticna pitanja

1829 poruka u ovoj temi

hahah..e,ja kupovala samo u Abu asariju,nisam na ulici ipak,nije mi sigurno tako..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja preporučujem patike i za Luksor i za Piramide i za sve...

Sklizne noga začas i onda bude problema, ako je nešto neprimereno lokaciji...

e jbg. to mi kazete tako strucno par dana pred put...

ja zaista imam probleme sa oticanjem nogu na vrucini. sto se i papuca tice nekad mogu da udjem u 39 a nekad mi malo i 41...

vec sam spakovala 4 vrste papuca - gde sad jos i da kupim 2 para patika (u dve velicine :blink: )

kupih nedavno jedne espadrile i posle toga vise ne udjoh u njih - male mi...

u svakom slucaju hvala na savetu - probacu nesto da se organizujem...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jelice. A jel tebi naplacuju net po poslatim rečima? Gram zlata po slovu?

Gde ti je taj Abu, šta je to?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

e jbg. to mi kazete tako strucno par dana pred put...

Da, sećam se tog problema. Ali i to opet zavisi od osobe...

Bilo je devojaka i žena u grupi u nekakvim papučama na vrlo visoku štiklu, pa su išle i u Luksor, i silazile niz strme stepenice u grobnice u Dolini kraljeva i jahale kamilu...nije da ne može. ALI bi mene recimo i moje RAVNE papuče prilično ograničavale i sputavale, jednostavno moja LIČNA BRZINA je takva da mi treba obuća u kojoj sam maksimalno mobilan. Ukoliko su zahtevi i potrebe manji, ukoliko je ideja izleta lagana šetnja bez mnogo manevara napred-nazad-okolo, onda verujem da je bilo koja obuća pogodna...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To voce jeste plod kaktusa i nikako ga ne dirajte golim rukama jer ima sitne bodljice koje ne mozete da istrebite iz koze jer se ni ne vide. ;) Nije loseg ukusa, slatkasto, probala sam ga u Tunisu, slobodno zamolite od prodavaca vam vam daju da probate, hoce oni :lol:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imala sam patikice za pustinju,a za Luksor i ostalo bilo mi je jako udobno u baletankama.Ove godine je ogoman izbor baletanki, uzmeš neke malo šire i rešena stvar.

Nikola, ja obožavam salate,ali tamo sam svaki put doživljavala iznenadjenje.One u činijama su bile bez začina,a one kao iz tegle..u svakoj nešto što ne znam šta je.Npr.liči na lešnik,a nije.Jedna je bila toliko ljuta da sam jedva izdržala da ne vrištim na sred restorana.Taj začin o kome pričaš je šafran.Koriste ga u ogromnim količinama.Ni meni se ne svidja.

Jela sam lubenice, znajući kako ih navodnjavaju.Dva puta sam osetila ono kuvanje u stomaku, popila Antinal i prošlo je.Jedino mi je bilo frka što je to bilo baš noć pred odlazak u Kairo.A svako jutro sam preventivno pila Probiotic.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

sorry,nikola..ja navikla na cet onako brzinski..mislila sam da si vec bio,pa da znas..abu asari je veliki market u centru hurgade gde ima svasta da se kupi,ono tipa Cmarket..i tu sam sve kupovala..imas blizu hotela malu radnjicu sa losim izborom,tako da tu kupis ono vodu i grickalice i nesto sitno,a vecu nabavku uvece kad setas..i tamo sam voce kupovala,stvarno nisam na ulici..

i ja toplo preporucujem patile za luxor,udobnije je..e,sad,neke zene su zeljne pokazivanja i dokazivanja pa idu u stiklama,tacno..igrali smo jednu igru uvece kad sednemo u kafic,igra-odakle je ova devojka??(jer stikle zaboravite na ulici,pesak je,ok za hotel,diskoteku,ali za spartanje nije)..kladili se u pice,koja god prodje a da je na stiklama,napucana..ispostavilo se da je nasa il ruskinja..zabavno!mislim,opusteno u setnji,baletanke,espadrile,suknja sorts..a ono misle valjda da je strahinjica bana..pa u toaletama..ccc..al dobro-kako ko voli..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

:) Lep post. Kao da sam bio tamo, čitajući ga.

Ali ne znam gde je taj market! Da nije možda u novom delu Hurgade, onom sjajnom i besprekorno čistom? Ili u starom?

U starom mi je jedini orjentir McDonald's... Tamo pored je bila jedna jako dobra samousluga, KLEOPATRA. Svačega je bilo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

u starom delu hurgade blizu meka,a za kleopatru ne znam..novi je deo daleko,bre..ovde sve ima da se kupi,tako da za stomak nema brige..sve lepo u frizider i milina..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E, super. Prošli put nisam jeo ništa od voća.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa i nije bas toliko blizu Meka Abu Ashari...Jedino ako postoji jos neki.Ako krenes ka centru grada od ,na primer hotela Sun&Sea, u prvom"urbanijem" delu na koji naletis, recimo da je tu negde.

Mi smo se redovno i gotovo iskljucivo snabdevali upravo tamo.Istaknute su cene (sto i nije svuda slucaj) pa znate koliko ce sta da vas kosta. Do duse, jednom prilikom "kasirac" :P je pokusao da nam kuca dve Koka-kole umesto jedne pa ako ne primetite, njemu lepo.... A i uporedjujuci cene sa ostalim samoposlugama/marketima, skroz su bili ok. Koka-Kola 2litra-8.75, jogurt - 2.75, voda 1,5l - 1.50, kisela voda 1,5 l-4.50... I naravno da mozete jesti voce.Ne,najbolje da ponesete jabuke iz Srbije :D

Za kraj, evo kako izgleda Abu Ashari na Sheraton ulici

post-14-1181958239.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa znam, tamo smo i mi išli. Nisam znao da se tako zove.

A šta li je onda bila prodavnica Kleopatra... I da li je uopšte u Egiptu...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li bi neko mogao da me posavetuje koliko novca da ponesem u Hurgadu?

U hotelu cu imati polupansion. Nameravam da idem na izlete (aktivno), i necu shoppingovati.

Sta mislite?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Izleti... zavisi na koje ideš. I da li sa našim ili lokalnim agencijama. Imaš cene na drugim temama. Ostali troškovi tamo, pa recimo kao i kod nas. Voda, sokovi, grickalice...

Što se šopinga tiče, ja koristim svaku priliku da kupim kožnu jaknu, jako jeftino...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

neces sopingovati?ajoooojjjjj!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka