FEJS

Prakticna pitanja

1829 poruka u ovoj temi

Pozdrav forumasima!

 

Putujem krajem juna u Hurgadu u Golden 5,preko GPR Internationala pa bih imao par pitanja koja nisu dotaknuta do sada. Nemam nikakvog iskustva do sada sa slicnim putovanjima i doticnom agencijom pa molim one koji su sve to prosli da napisu koji dobronameran savet.

1. Sta poneti od garderobe na onu vrucinu?

2. Kako i sta sa novcem , gde ga drzati i ostaviti...

3. Sta se sme nositi odnosno ne nositi u avionu?

4. Postoji li mogucnost narezivanja slika sa digitalnog aparata na CD ili neki drugi nacin?

5. Da li postoje neke zabrane u vezi sa pusenjem?

 

Unapred zahvalan!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

1. Sesiri, marame,... bitno da je pamuk- koji je inace extra jeftin tamo tako da ne moras da se opterecujes ;)

2. Nisam cuo da je neko imao problema sa kradjom, sef je uvek sigurica.

3. :unsure:

4. Ja prebacivao i rezao u net cafeeu.

5. Ne koliko ja znam, cak su i pljuge bile jeftine kao u Srbiji (2004. god)

Pitaj jos sve sto te zanima. :rolleyes:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

1,2 - slazem se sa Joe

3. Tu ima neka nova pravila, koja jos nisam okusio. Raspitaj se.

4. Moze i u photo radnji, ali je mnogo skuplje.

5. Kakve crne zabrane pusenja, na sve strane se puse nargile...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

1. Belo, svetlo, za izlete dugi rukavi i nogavice, za one osetljivije, ALI sasvim lepo moze da se prodje i u kracim varijantama uz obilno mackanje i hvatanje hladovine. Kapica, sesir. I dosta vode, uvek.

2. Sef, i ne mislis...

3. Ne sme turpijice, makazice i slicno. E sad.... do Egipta, koliko se secam, nisu u rucnomprtljagu tragali za tekucinama po flasicama i deyodoransima, ALI SU u NYC na aerodromu zaplenili suvenirčić Central Parka po kome pada sneg kad ga promućkaš-iz bezbednosnih razloga... tako da, informisati se na vreme. Pazite da u novčaniku nemate neku ubitačnu uspomenu na koju ste zaboravili i pokušali da unesete (dedin mini perorez...), bilo je tužnih scena povodom toga...

4. Ne secam se Net kafea, ja sam prebacivao u foto radnjama.

5. Koliko znam ne.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U sobi imas sef,bar koliko se ja secam..tako da kintu tu drzi..a bitna napomena sve sto dodatno placas u hotelu moze potpisivati,pa platiti na kraju na recepciji kada vratis kljuc..mada ponesi neku sicu da das baksis..jer ce ti biti drago da das isti..Cuvaj kopije racuna sto potpisujes da imas evidenciju o troskovima u okviru hotela.Od stvari nema potrebne nositi ama bas nista deblje,jer je zaista toplo.Za pusenje nema nikakvih zabrana,ali kupite cigarete..u Srbiji..Za Egipat nema nekih zabrana koje vaze za ostale evropske zemlje ili Ameriku u vezi aerodroma..ako ides carterom..znaci nema nekih metalnih ostrih u rucnom prtljagu i to je to..I ne diraj korale i ne pokusavaj da ih preneses..jer tu su Egipcani rigorozni..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pošto si odgovore na sva postavljena pitanja već dobio, ostaje mi samo da ti kažem da je hotel odličan, bila sam prošle godine.Doduše, to je komplex, ne znam gde ćeš biti smešten, ali najbolje je u glavnoj zgradi.U svakom slučaju, odličan izbor!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

po novom ne sme ni nista tecno preko 100ml a to spadaju i parfemi, sminka...Mozes ali dobijes specijalnu kesicu i ne smes u velikim kolicinama ali moras da prijavis. Ovo vazi i za nas aerodrom. a ako kupis nesto u free shopu oni su duzni da ti to spakuju i nikako nemoj da menjas kesu jer te nece pustiti ako nisu sigurni da li je iz freea, racun obavezan! ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sorry bebo ali milsim da to vazi samo za letove ka evropskoj uniji i Americi,a ne za chartere ka Egiptu,tako da to sa tecnoscu otpada...,ali u svakom slucaju neka pozove aerodrom informacije,pa neka proveri..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

e pa ok ;) ja sam uvek letela redovnim letovima! Samo pazite na pribor za nokte, meni su nov, novcijat frknuli ne obazrivsi se na moje moljakanje :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zahvaljujem se svima koji su nasli vremena da odgovore na pitanja. meni su u svakom slucaju pomogli a verujem i mnogim drugima koji ce prvi put putovati.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam ovde kao sto se da primetiti novi clan pa iako iscitah skoro sve teme o Egiptu na ovom forumu u posednih desetak dana ne nadjoh pitanje o obuci koja treba da se nosi... a krecem za Kairo tj. Hurgadu za mesec dana preko Argusa...

Pitanje je mozda malo glupo ali nisam htela da otvaram novu temu... pa cu sigurnmio narednih dana na istom mestu pitati jos nesto slicno (samo da mi padne na pamet)... jer su sve to prakticna pitanja...

Ja zbog oticanja nogu na vrucini preko leta nosim samo razne vrste papuca (moram cak i po kisi) tj. ne uspevam da udenem noge ni u kakve vrste patika ili zatvorene obuce... Zna li neko kada se ide u posetu Luxoru npr da li se moze ici u papucama ili je zatvorena obuca obavezna zbog peska?

Hvala unapred na odgovoru :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uopste ti nije glupo pitanje :D jer ides mozda turu Kairo-Hurgada 19.06 jer i ja idem pa cisto da nadjem drustvo ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa evo upravo si ga nasla B)

ako ti ne smeta nesto "starije" drustvo. Ja idem sa jos dve prijateljice (jedna od njih vodi 14-to godinjeg sina :o )...

Nas cetvoro imamo oko 40... u proseku :rolleyes:

Godine nisu nikad bile prepreke za druzenje. Nas tri smo totalno suprotnih karaktera ali se lepo druzimo vec godinama tako ces se sa nekom od nas vec fino uklopiti... Ja priznajem da ne idem zbog provoda vec zbog pravog odmora i lencarenja (u debeloj hladovini). Ne mogu sebi bas svake godine da priustim kvalitetan odmor pa nisam bas za akciju... onih par dana u Kairu ce mi biti sasvim dovoljno a izdrzacu i onaj jedan u Luksoru jer se to ne propusta kad sam vec tamo... ali jedna od nas tri je bas prava hiperaktivna devojka i pravi sportski tip pa cete se mozda i uklopiti... Sve zavisi sta ocekujes od letovanja :blink:

U svakom slucaju vidimo se na aerodromu 19. juna... Avion sigurno polece. Zvali smo Argus pre neki dan - popunili su ga :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

idem da se odmorim i odavno zelim da vidim Egipat, nisam tip da izlazim i bauljam po kaficima i diskotekama vec volim ujutru, ranom zorom oko 7-8 na plazu, da vidim od kulture i istorije sve sto se da videti, uvece setnja, knjiga i u krevet :D Obozavam da putujem i bukvalno svaki dinar trosim na to ;)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zna li neko kada se ide u posetu Luxoru npr da li se moze ici u papucama ili je zatvorena obuca obavezna zbog peska?

Ja sam uvek i svuda isla u papucama jer bi mi stopala prokuvala u patikama.Papuce ne smetaj uopste samo je problem sto ce ti noge posle 5min biti jako prljave. Moj savet (mi smo ovako radili) - kupi pampers bebi vlazne maramice i s vremena na vreme obrisi noge. I sve je super ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka