Nemanja Mutić

Ljoret de Mar,opšta tema

406 poruka u ovoj temi

Nemanja mozes li mi reci kakvo je vreme u septembru u lloretu, jako je povoljna argusova ponuda od 5.septembra, ali ne znam da nije to bas kasno, jel moze da se kupa, jel ima ljudi? ;)

i dali ovo PA znaci pun pansion obicno pisu PP ili FB

PA znaci da je pansion tj dorucak rucak i vecera , PP znaci polu pansion tj dorucak i vecera,

a sto se tice vremena , septembar je idealan iz razloga sto je more toplo za razliku od recimo juna kada je voda led ledeni . Malo se o tome pisalo ali je u LLoretu za kupanje pogodno recimo od sredine jula , dok se voda mora ugreje , zato preporucujem svima koji idu ranjie da idu u hotele koji posedujeu bazene da ne bi tamo zalili jer nisu dobro obavesteni od bilo cije strane .

Veliki pozdrav.

Izmenjeno (dinastija)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Slazem se da je pocetak leta hladniji, sto se tice mora, nego druga polovina leta. I to je moja preporuka. Septembar je dosta lep.

A sto se tice prebukiranosti hotela, ja bi voleo da se to ne desava ali to nije realnost, bez obzira sto je to EU i sto se zna neki "red".

I dalje mislim da je dobro imati agencijskog predstavnika da ti pomogne, ako nesto krene po zlu.

Sto se tice Darka, ne mogu puno da kazem jer nisam radio sa njim. Cisto da se zna, vecina vodica nisu vezani za agencije (nemaju sa njima ugovore o sezoni) vec se angazuju po potrebi trzista. Tako da koji vodic upadne - upadne.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

S obzirom da si vodic normalno je da se zalazes za agencijska putovanja, jer kada bi svi putovali samostalno, ostao bi bez posla.

Sto se mene tice, ja vec odavno ne putujem preko agencija i mnogo mi je bolje i konfornije ovako, a o ustedi u novcu i da ne govorim! Uvek se dobro informisem pred put, tako da mi vodic uopste nije potreban. Sto se tice hotela, nemoj da plasis ljude bez ikakvog razloga: ono sto rezervisete to cete i dobiti! Zaista nikada nisam cula da je neko bukirao hotel, pa da je posle imao problem. To bi bilo skandalozno i takav hotel vise ne bi bio u sistemu.

Primecujem da ko se bar jedanput odvazio za samostalno putovanje, izbegava agencije u sirokom luku! Ne vidim razlog da se ljudi klackaju 20 i kusur sati u neudobnim autobusma kada mogu lepo i opusteno da za nepuna dva sata budu u Barseloni. Sto se tice Verone, Venecije, Kana i Nice, u tim gradovima se ostaje oko 4 sata, nije vredno tolikog cimanja. No, ko voli nek' izvoli!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

PA znaci da je pansion tj dorucak rucak i vecera , PP znaci polu pansion tj dorucak i vecera,

boze sta li ja studiram ako je PP polupansion :huh: nas ucili drugacije :)))

nego ok, hvala na odgovoru

pozdrav

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

boze sta li ja studiram ako je PP polupansion :huh: nas ucili drugacije :)))

nego ok, hvala na odgovoru

pozdrav

U pravu si ali nase agencije su takve kakve su ko se kako snadje. Iace evo nekih naziva kako bi trebalo da stoji:)

Oznake koje predstavljaju vrstu hotelske usluge:

BB / ND

bed and breakfast / nocenje sa doruckom

HB / PP

half board, polupansion (najcesce dorucak i vecera, a u dogovoru putnika direktno sa hotelskim osobljem vecera se moze zameniti za rucak)

FB / P

full board, pun pansion (dorucak, rucak i vecera)

AL

all inclusive/ sve ukljuceno (obuhvata dorucak, rucak i veceru i sva lokalna pica zemlje u kojoj se putnik nalazi)

NA

najam; izraz koristi se kod zakupa apartmana - podrazumeva samo koriscenje apartmana bez ishrane

Oznake koje se odnose na vrstu pogleda koji se pruza iz hotelske sobe:

I/V

inland view - pogled na okolinu hotela

S/V

sea view - pogled na more

P/V

pool view - pogled na bazen

MINI BAR

mali frizider koji se nalazi u hotelskoj sobi. Sadrzi nekoliko vrsta alkoholnih i bezalkoholnih pica, snack i slatkise. Ne sme sluziti za odlaganje privatnih namirnica putnika. Ukoliko soba nema mini bar, moze se posebno naruciti.

TRSF

oznaka za transfer (od/do aerodroma, hotela...)

OW TRSF

one way transfer - transfer u jednom pravcu

RT TRSF

return transfer - povratni transfer

OVERBOOKING

termin koji oznacava prekoracenu popunjenost hotela i pokazuje da je izvrsen veci broj rezervacija u odnosu na raspolozivi kapacitet.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

pa to i ja znam ali ocigledno je u praxi sve drugacije :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

S obzirom da si vodic normalno je da se zalazes za agencijska putovanja, jer kada bi svi putovali samostalno, ostao bi bez posla.....

slazem se sa tobom u vecini stvari ovde, ja sam neko ko putuje mnogo i samostalno i sa agencijom... ne slazem se oko venecije, verone, kana, nice itd... sasvim je dovoljno provesti u ovim gradovima po nekoliko sati (pogotovo kan) da se opoznaju i to je prednost tih tura, jer vecina ljdi nema movac da posebno obidje azurnu obalu, a posebno italiju...

sto se tice letovanja u barseloni tvoja opcija ranog bukinga mi je mnogo bolja u situaciji kad znas termin odmora sto npr ja ne znam i ne mogu da rezervisem... za boravak u bcn treba ti vodic za barselonu panoramiku jer tako skontas gde, sta i kako i posle je sve lakse sam i to je po meni jedini izlet koji se vise isplati sa agencijom na costa bravi, ili koga zanima flamenko vece.. sve ostalo treba ici u solo reziji. vodici i nase agencije nisu imuni na pare tako da prime u bus i putnike koji su dosli bez njih...

Izmenjeno (ljerka)
Skracen dug citat
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zanima me koji su izleti u ponudi za aranzman LLoret de Mar?Prvi put bih letovala u Spaniji,a na letovanjima u Turskoj smo se nekako navikli na te izlete,tipa krstarenja,obilasci Pamukala,Dajlana,turske veceri i sl.Zanima me sta od toga postoji na "spanski nacin",sem obilaska Barselone i spanske veceri.Volela bih da mi preporucite nesto.Hvala:)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

BARSELONA „PANORAMICA“

Panoramsko razgledanje „olimpijske lepotice“ uz kraća zaustavljanja i posete najznačajnijim znamenitostima grada: Toranj Agbar, Korida, Sagrada Familia, Park Guell, Av. Diagonal, Kolumbov spomenik, Pikasov muzej... Simboli Barselone ! ! !

MUZEJ „SALVADOR DALI“

Poseta gradiću Figuerasu uz obilazak muzeja jednog od najpoznatijih španskih umetnika, gde je izložena fascinantna i neprocenljiva kolekcija i životno delo Salvadora Dalija...

FLAMENKO CLUB „LA SIESTA“

Jedinstvena prilika da uživate u tradicionalnim pokretima vatrenih flamenko plesača i plesačica (plesač HOZE LEON drži svetski rekord u najbržem flamenku!!!). Fantastičan FLAMENCO SHOW uz specijalni program kao i uključenu neograničenu konzumaciju šampanjca, sangrije ili soka... Viva Espana ! ! !

„NOU CAMP“

Poseta muzeju i tribinama najpoznatijeg i najlepšeg svetskog stadiona uz mogućnost kupovine orginalnih suvenira sa oznakom FC Barselona... Fudbal i shopping ! ! !

COSTA BRAVA

Razgledanje botaničkog vrta gde se uzgajaju ogromni kaktusi... Nakon Pinya de Rose sledi poseta najpoznatijem vinskom podrumu gde ćete besplatno degustirati najbolja španska vina, a zatim se uputiti do čudesnog srednjovekovnog mesta Tossa de Mar... „Relax“ izlet koji se često završava spontanom žurkom ! ! !

BARSELONA „BY NIGHT“

Odlazak na Placa de Espana i poseta Magičnoj fontani, remek delu poznatog španskog inžinjera Carlesa Buigasa, gde ćete uživati u fascinantnom plesu vode prožete neopisivim spektrom duginih boja i prelepu muziku... Spektakl ! ! ! GRATIS UZ BARSELONA „PANORAMICA“

KATAMARAN „SENSATION“

Uživaćete u iskustvu koje Vam pruža KATAMARAN „SENSATION“ sa osećajem da „letite“ iznad površine vode... Izlet u trajanju od 3 sata će Vam pružiti prelepu panoramu Costa Brave kao i uzbudljivi „boat party“ uz neograničenu konzumaciju sangrije i piva...

DISCO CARD

Najpoznatiji disko-klubovi u Lloretu sa fantastičnom party atmosferom: Tropics, Hollywood, Universe, Moby’s !!! Klub karta važi za sve noći vašeg boravka uz jedno besplatno piće i razne poklone. Tematske žurke svake večeri: WELCOME PARTY, RED LOVE PARTY®, GRAFIT PARTY®...

Ovo je sa sajta jedne agencije, ali u sustini to je to....

Izmenjeno (mixic)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Cao,videla sam da je Argus izbacio cene za Ljoret de Mar,interesuje me HOTEL CASTELLA 1* - LLORET DE MAR.Vidim da ima jednu zvezdicu,ali nama i nije toliko bitan neki luksuz.Da li neko zna kakav je taj hotel,kakva je hrana i da li je mnogo udaljen od centra i plaze.Kakve su plaze tu i koliko je iznajmljivanje lezaljki i suncobrana i da li mora da se iznajmi?Eto,toliko za sada.Nadam se da ce mi neko odgovoriti.Hvala. :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sve ponude izlaze sad, sledece nedelje, na sajmu turizma u BGu. Ja cu biti ********* i davati informacije, ako ih imate slobodno dodjite i pitajte.

Da ne postoji prebukiranje hotela i problema koje mogu da se dese ne bi postojale agencije koje pruzaju zastitu u odredjenim trenutcima. Svi bi voleli da se lose stvari ne desavaju na odmoru, ali to nije realnost.

Nisam bio u hotelu Castella, tako da nemam puno informacija. Sto se tice Lezaljki i suncobrana, kostaju oko 4evra po danu. Tako da je bolje da se za suncobran iscenkas sa Arapima i mozes ga kupiti za 7evra i koristiti svaki dan. osmeh1.gif

Izmenjeno (DraganV)
reklama
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ok,hvala.A da li znas nesto o hotelu Don Juan Center ** ?Interesuje me lokacija,sobe,hrana?Uzeli bi pun pansion.

Hvala.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Posto svi spominju ekskurzije iz Portugala, pogotovu u Don Juanu, da je katastrofa kad su oni tamo, a spominju se dosta i britanski tinejdzeri, mene zanima u kom periodu dolaze te ekskurzije i koji bi period bio najbolji za odlazak, da se to izbegne?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Tinejdzera ima zaista jako puno u citavom Ljoretu. Stekla sam utisak da je sve podredjeno njima, diskoteke su na svakom koraku. S druge strane, nema nekih normalnih kafica - uglavnom su to barovi ili ljudi sede onako penzionerski.

I u nasem hotelu je bilo ekskurzija, ali nije bilo nekih vecih problema.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li moze neko da mi opsirnije kaze o Fenals plazi?Hvala Unapred...Pozzz:)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26823
    Ukupno tema
    901167
    Ukupno poruka