Nemanja Mutić

Ljoret de Mar,opšta tema

406 poruka u ovoj temi

Nemojte se brinuti, sve ce te zaboraviti kada stignete. A vodici, ko ih sisa i netrebaju Vam. Sve mozete sami jer ima puno nasih a i Spanci su divni i pomocice Vam uvek. Idite opusteno i uzivajte, verujte bice Vam nezaboravno.

Ne mora da znaci da ce i Vama biti isto kao i nama.

Izmenjeno (DraganV)
ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Samo da dodam komentar na prethodne postove za Argusove vodice u Spaniji: Nikad gori :angry2:. Bila sam preko Argusa i u Turskoj gde su bili fenomenalni vodici, ali ovi u Spaniji zasluzuju :udarac:. Tacno je da se usunjaju u hotel da ih niko ne vidi (iskustvo od prosle godine) da okace obavestenje. Samo su tu kada stigne grupa da im otmu pare za fakultativne izlete koji su u ponudi Argusa dosta skuplji od drugih agencija. Primer : prosle godine je izlet u Dalijev muzej u Figuresu preko Argusa bio 45 eur, a preko drugih agencija 25eur. Videli smo vodica kada smo stigli u hotel i dva sata posle toga na zakazanom sastanku u vezi fakultativnih izleta i nikad vise. Takodje nam je naglaseno da ni slucajno ne idemo sami kod lekara (ako nam se nesto desi), dok ne pozovemo njih :zid:. Na nase pitanje : " A sta ako je nesto hitno i koji je razlog da ne idemo kod lekara bez da njih obavestimo, kada smo uplatili zdravstveno osiguranje" - njihov odgovor je bio : " Ima razloga" :tuga:. Neverovatno kakvi su, a takodje smo imali slicnu situaciju kao sto su opisali neki u gornjim postovima: Polazak je bio zakazan u recimo 18 h, a napustanje sobe u 12 h, kada su svi kompletno napustili sobe i ostavili kofere u holu hotela - u tom trenutku kada je cela grupa bila u holu se usunjao Argusov vodic da ga niko ne vidi i ostavio obavestenje da se polazak pomera za 20 h. Nije se udostojio da kaze dve reci iako je video celu grupu sa koferima - neverovatno!

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Korisni saveti za one koji planiraju odmor u ovom hotelu:

I ja imam razervaciju za Flamingo, pa imam nekoliko pitanja:

Svaka soba ima TV?

Koliko je velik, te dal se može prikopčat laptop na njega, dali ima onaj ulaz za kabel tj, dali se može doć do njega?

Koja je brzina interneta? Ima Wireless?

Dali je moguće imat hladnjak u sobi? Na zahtjev, neki hoteli to imaju u ponudi.

I jedno općenito pitanje dali se u hotel smiju unosit alkohol(pivo vion itd..)

Izmenjeno (DraganV)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam takodje jedna od putnica koja je bila u Llotetu od 25.06-05.07 kada se autobus pokvario i drgi moji jedan savet...ako zelite agenciju koja je pouzdana nemojte ici sa argusom!Toliko su neprofesionalni da je to sramota...Vodicu su im krajnje drski i nikad nisu tu kada vam trebaju a sam argus ce vam sve izlete naplatiti bar 10 e vise nego sto to naplacuju ostale agencije...

A sada informacije o hotelu Don Juan center ako nekoga zanima...

Pre svega hotel je i vise nego sto smo ocekivali s' obzirom na to da ima samo 2*

Hrana je stvarno vrhunska i uvek ima za svakog po nesto!Sobe su male,ali izuzetno lepo sredjene...uvek su ciste jer spremacica dolazi svakog dana da menja peskire,oriba kupatilo i eventualno namesti krevet!Osoblje je jako ljubazno,neki malo slabije govore engleski ali uspeli smo da se sporazumemo!Stvarno su nam izasli maksimalno u susret kada smo ostali da cekamo autobus od 10h ujutru jednog dana do 06h ujutru narednog dana...Ucinili su sve sto mogu da nam bude sto udobnije i hvala im na tome...

Sve preporuke za ovaj hotel...bez obzira sta pise na drugim forumima za njega,nas je stvarno odusevio!

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ljudi, da li je neko kojim slučajem bio u hotelu Cleopatra preko RApsody-ja?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi smo ovde vec deset dana i ostajemo jos deset....nismo u tom hotelu...ali dobar je...svi su jednako dobri....i locirani na desetak metara jedan od drugog...sve ti se svodi na centar...ako te interesuje jos nesto pitaj...tu smo do dvadesetog...inace veliki pozdrav za Rapsody agenciju....najaci su ovde...i za vodica Nemanju Losica....koji je upravo otisao sa smenom.....najbolji je......

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

A u kom ste vi hotelu, dragoi mi je da su svi zadovoljni i hvale rapsody posto i mi 26og idemo preko njih u flamingo hotel.

izlleti sta preporucujete? Sta nikako ne propustiti :) ?

pozz

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima, ja ovog leta putujem u Lloret de Mar, pa me zanimaju vidovi transporta. Naime, ne zelim da idem na izlete u organizaciji agencije, vec da sama odem i vidim sta hocu. Zanima kakva je opcija da se ide vozom (ili/i autobusom)do Figueras-a (do Dalijeve kuce), Barselone, Girone i slicno.

Hvala unapred

Poz :thankyou2:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sutra putujemo,prvo Italija,zatim Spanija i na kraju Francuska.U Spaniji smo 8 dana,gledala sam vremensku prognozu i koliko vidim od 16.07 do 25.07 je kisa i max temp.25 stepeni,ne znam da li je to moguce,ali ako bude tako :angry:....Nadam se da te prognoze nisu tacne.Pozdrav svima...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je neko mozda boravio u hotelu Copacabana u Ljoret-u? Kakva je hrana i smestaj? Bilo kakve informacije ce mi biti od velike pomoci :) Pozdrav

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ako ce mo u Evropu, plagijatorima kao sto je Argus treba stati na put !

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Prvo pitanje za Nemanju (ako je jos ziv :)) ili bilo kog drugog ako zna - Maria del Mar hotel. Dosta agencija ga ima u ponudi ali se slabo prica o njemu. Izgleda sasvim pristojno tako da komentar ili dva ne bi bio suvisan...

Aqua park - i o njemu se uopste ne prica. Ono sto sam video jeste da ga nikako ne bi trebalo propustiti. Moze li se bez agencije uci u park, jer cini mi se da je bas blizu...

Tereni za odbojku - ima li ih na plazi? Jesu li besplatni?

Unapred hvala!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ako ce mo u Evropu, plagijatorima kao sto je Argus treba stati na put !

Upravo sam se vratila iz LLoreta,i putnik sam iz famoznog autobusa koji je putovao 38 sati.Deset sati smo proveli na pumpi u blizini Nice,sa nesposobnim ljudima iz Argusa.Vodic Natasa Janic se cak nije ni izvinila putnicima.Strasno je to da agencije zaposljavaju nekomunikativne,arogantne i neprofesionalne vodice koji ne znaju jezike!Ovim opet mislim na doticnu.Konstantno smo bili lagani,da autobus ne moze da se odlepa,zatim da popravka nije moguca bez kanala i Volvovog servisa (ako nista drugo,na ovom letovanju sam se edikovala u mehanicarskoj terminologiji) . Da 86 ljudi nije krenulo da vrsi pritisak,da preti tuzbama i otmicom Argusovih ljudi,ko zna da li bi nam se neko smilovao i poslao autobuse,kako bi se dokopali Lloreta.Problem je sto ljude salju na tako dugacak put bez ikakvog plana ukoliko dodje do eventualnog kvara na putu.Godinama sam putovala preko njih i nisam imala nikakvih problema,ali da sam znala da na ovaj nacin posluju,nikada ne bih krenula sa njima ni do obliznjeg sela!Rapsodi kvalitetnije radi Spaniju,videcete puno njihovih reklama po Lloretu,a i izleti su jeftiniji.Poredjenja radi sam prepisala cenovnike jedne i druge agencije:Preko Rapsodija su izleti za Fontane u Barseloni 15e,za Barselona panoramu 20 e,i za muzej Salvadora Dalija 20 e.Preko Argusa:Barselona fontane 20e,Barselona Panorama 25e,Muzej Salvadora Dalija 35e.Uz sve to je Argus imao ponudu Flamenko veceri,koja me nije zanimala,tako da cenu nisam zapisala,a Rapsodi je imao jos par izleta,dakle raznovrsnija ponuda.Ne zelim da me shvatite kao ogorcenog putnika (koliko je to moguce posle 38 sati puta),vec kao nekog ko ovakvom ponasanju i torturi prema putnicima zeli da stane na put!U ponedeljak cu otici do Argusa,i napisacu prigovor Juti,jer od tuzbe nema sanse,niti planiram da visim po sudovima.Ostalim putnicima i meni vreme niko ne moze da vrati,i cuveni trud da pokusamo sve da zaboravimo i da se posvetimo letovanju.Drago mi je da ima jos samosvesnih ljudi,tako da nam se mozes pridruziti u celoj prici,posto je i vasa grupa ostecena u povratku.Narednih dana smo slusali kako ste bukvalno spavali po ulicama.

Inace,kao i sto su meni svi sa ovog foruma dosta pomogli sa informacijama,htela sam i ja da dam neki doprinos.Odusevljena sam Barselonom,cuvenom Bokeriom pijacom,u kojoj vam svakako preporucujem da probate sveze cedjeni sok.Samo nemojte ga kupiti odmah na pocetku pijace,jer je skuplji..a na sredini ga mozete popiti za 1e.Ne znam da li je neko vec o tome pisao,ali oko kupovine vode,pica i alkohola,jedna vam je cena za nerashladjene napitke,koje uzmete sa polica,a druga za one hladne iz frizidera,cisto da se ne biste zbunili.Maremagnum je trzni centar (u luci,u blizini Kolumbovog spomenika) koji bih toplo preporucila za soping.Ja sam se upravo vratila,a tamo su bila snizenja i do 50% Obavezno udjite u Leftas,koji je vec prporucio Nonamed u svom sveobuhvatnom izvestaju,koji je meni,kao i mnogima sluzio kao turisticki vodic za sve.Tamo su se mogle naci majice i za po tri evra.Zara,H & M i slicne radnje vam se nalaze i u blizini La Ramble,tacnije pre nego sto udjete u nju,u blizini Hard Rock cafea.Ukoliko zelite do Barselone individualno,na autobuskoj stanici i Lloretu je karta kostala 18,5 evra.

Odsela sam u hotelu Don Juan *** i tacne su bile price sa foruma da je hotel ogroman i malo glasniji,ali ukoliko izadjete iz sobe i malo podviknete i zapretite policijom,stisace se:)Inace hrana je u ovom hotelu odlicna,dorucak je malo jednolican,ali zato rucak i vecera imaju toliko salata,uglavnom po cetiri vrste mesa,uvek neko tradicionalno jelo i vise dezerata,tako da niko nece ostati gladan.Peskiri se menjaju svakog dana i sobe se ciste.Onda kad smo isli na izlete,imali smo pravo na lunch pakete ili kako oni nazivaju "piknik" ,koji se narucuje dan pre do 19h,a podize sutradan u dogovoreno vreme.Bazeni su cisti.Takodje preporucujem Fenals plazu,koja je mirnija i manja,samim tim i izbegavate tinejdzere.Bez obzira na sve,lepo sam se provela,Barselona uvek mami osmeh i divljenje.Samo znam da vise nikada necu letovati preko Argusa,i da cu vise posvetiti paznje mestima pored Lloreta koji su mirniji i nemaju prosek godina od 13-19.Veliki pozdrav svima.Ukoliko imate jos nekih pitanja,rado cu vam odgovoriti,jer su mi utisci jos svezi:)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U 20.7.2011. at 11:05, Indijana Džons je rekao/la:

Zdravo osmeh1.gif

Mi putujemo preko Argusa 18. (nažalost) nea.gif , pa nas interesuje koji bus prevoznik je najbolji do Barselone?

Da li postoji neki sajt gde možemo pogledati red vožnje

Hvala

Help.gifthankyou.gif

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Caos svima!Potrudicu se da odgovorim na par pitanja koja ste postavili...Sto se tice aqua parka,jako blizu je Lloret de Mar-a.Nas nije zanimala poseta istog,ali su ljudi iz nase grupe isli tamo i kazu da je extra,jedino su ih smarali dugi redovi,jedan decko mi je cak rekao da se za neku atrakciju cekalo i do sat vremena,tako da je posle toga odlucio da odspava malo:blush:U nasem hotelu (Don Juan) su postojali neki katalozi o aqua parku,ali pretpostavljam da ih ima u svakom hotelu.Takodje mozete otici do autobuske stanice koja se nalazi u centru Lloret de Mar-a,odatle imate direktan prevoz do parka.Ulaznica i prevoz do tamo,cinimi se da nisu bili preko 20e.

Sto se Barselone tice,opet pravac autobuska.Karta je autobusom kostala 18,5 evra.Za opciju vozom do tamo,nesto je jeftinije (par evra),s'tim da idete do obliznjeg mesta Blanes,a odatle hvatate voz do Barselone.Imate dve kompanije (opet koliko sam ja uspela da saznam Sarbus i Sarfa bus-prvi polazak je bio u 8 ujutru,a poslednji 20:00h).Argus iznajmljuje autobuse kompanije Pinjol.

Sto se tice tradicionalnih spanskih restorana,ispod Casina Rojal imate restoran El toro,ali je i sam grad prepun slicnih mesta.U hotel Don Juan je!moglo da se unosi i hrana i pice,za ostale ne znam...ali s'obzirom da nam se iz grupe niko nije zalio na to,pretpostavljam da je moguce sve prosvercovati u torbama:zvizduk:Od jednog para sam cula da se zalio na hranu u hotelu La Carolina.

Nemojte kupovati mape Lloreta ili Barselone.Za Lloret su nam mape cak podelili vodici Argusa,koje su vam odlicne za snalazenje prvih dana,a pogotovu za istrazivanje grada (lokalni spomenici,cuvena basta i plaze).U Barseloni mozete besplatno uzeti karte u info centrima (izgledaju kao trafike) jedna se nalazi kod Kolumbovog spomenika,druga je na pocetku La Ramble...za ostale se ne secam.Odlicne su za snalazenje,i jasno su na njima obelezeni lokaliteti kaoje bi trebalo videti.

Htela bih jos da spomenem da sam pre dva dana,zajedno sa jos par ljudi podnela prituzbu Argusu i da sam uspela da dodjem do B92,koji ce objaviti vec negde nasu pricu o putovanju od 38 sati,kao i o drugoj grupi koja je trebala da krene posle nas u 20:00h,a krenuli su u 6 ujutru.Takodje smo dosli i do informacije da je jedan od sofera koji nas je vozio do tamo,iznajmljeni vozac GSP-a,tako da je promasivanje naplatnih rampi i sl. sada jasnije.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26823
    Ukupno tema
    901188
    Ukupno poruka