Uros1982

Hotel Desert Rose Hurghada

589 poruka u ovoj temi

Ja sam se juce vratila iz Egipta,prvo sam bila u hotelu Desert Rose koji sam i rezervisala ali je mene i moju porodicu i prijatelje docekao takav uzas da nas je agencija vec sutradan prebacila u drugi hotel.Bili smo smesteni u kompleksu 8000,i je znam kako je u drugima,ali ovde su sobe,a posebno kupatilo bili u stanju raspadanja,toliko da mi se gadilo da se kupam u toj kadi.Izmedju ulaznih vrata i poda je bila tolika rupa da je mogla komotno ruka da se provuce.Terasa puna nekih dzinovskih mrava,ma Boze sacuvaj.Plaza nikakva,a ispod sloja peska je bio sloj neceg crnog sto je licilo na katran,tako da smo svi bili prljavi,a to smo jedva oprali sa sebe.Jedino hrana nije bila losa.Osoblje izrazito nakulturno,a pojedinci cak veoma bezobrazni.Vec sutra ujutru nakon dolaska smo kontaktirali predstavnicu agencije,obavili razgovor sa menadzerom hotel i odjavili se.Prebacili su nas u Carribean resort bez ikakve doplate i to nam je spasili letovanje.Sve u svemu-cista nula za Desert Rose!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Preko koje agencije ste otisli?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hmmm...da, preko koje agencije ste išli? I voleo bih da čujem štaaragornRSB misli o ovom komentaru? Čovek je nahvalio hotel, a sad ovo!? Plus, moji prijatelji su prošle i pretprošle godine bili u ovom hotelu i nisu mi spominjali ništa crno na plaži??? Bili su prezadovoljni i zbog toga smo se i najviše odlučili za ovaj hotel.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To "crno" i nije crno, vec kada se voda povuce ostane nesto kao mulj, sto je normalno za oseku. Imajte u vidu da je laguna vestacki napravljena... Ja sam bila prosle godine i evo vracam se, a cudi me da ste bili smesteni u paviljonu osam posto do sad niko iz nase zemlje nije tamo bio smesten, posto su to kucice uz samu plazu, i ljudi sa kojima sam pricala (Egipcani i Rusi) su mahom odusevljeni. Opet, ako niste zadovoljni hotelom super ste prosli, ali mi molim vas recite preko koje ste agencije bili, posto to cudo nevidjeno premestanja u drugi hotel samo zato sto niste zadovoljni svojim izborom nije bas cesta pojava, pa me zanima koja to agencija toliko izlazi u susret da i ja sledeci put idem preko njih. Najozbiljnije super ste prosli kad vam je agencija toliko izasla u susret, svaka im cast.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sale_M, iz licnog iskustva vam savetujem da nikad na osnovu jedne preporuke ne birate hotel, cesljajte danima, izvicite sredinu iz svih kometara i to je to... Ja sam par puta zestoko pogresila tako. Nikad nisam, i necu, nekom savetovala da ide u hotel kojim sam ja odusevljena, jer od mog odusevljenja ljudi obicno mnogo ocekuju pa se razocaraju. Sto se hotela tice sve mogu da prihvatim, vise puta sam rekla da sam sigurna da postoje bolji, al nas je eto privukao. Postoje stariji paviljoni i noviji, ne savetujue se na netu dzabe da se biraju 3 i 4. Plaza je meni super, narocito za klince. I da, nema ketlera u sobama.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ljudi,ne znam sta da vam kazem,za mene je taj hotel najgori smestaj u kom sam bila,a putujem cesto.Nije uopste kao na slikama,i nista mi se ne slaze sa iskustvima koje sam ovde citala.Za paviljon 8 smo doplatili 100 € po porodici,jer smo culi da su bolje sobe,bla,bla...ako jesu bolje,onda necu ni da znam kakve su ostale.Kada smo zvali predstavnika agencije da se zalimo,receno nam je da ce doci na sastanak sa nama i ako ne nadjemo resenje prebacice nas u drugi hotel.Na sastanak je doslo i pola hotelskog osoblja,vodili smo ih i na plazu da pokazemo to crno,pa u sobe...i na kraju smo otisli.Osoblje na plazi je bilo katastrofa,cak nam je jedan od njih iz cista mira prosuo pice po nogama i bacio casu na nas.Ma uzas,kao horor film!Nisam ja zelela da nikog uvredim niti kazem da bilo ko laze,ali sam prosto morala ispricati svoje vidjenje hotela jer sam se jako razocarala.Agencija je 1A.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I da,sto se tog famoznog crnog na plazi tice,toga je bilo non stop.Sedis na plazi i sav se ubrljas.Ja kupaci nikako ne mogu oprati.To je nesto masno,kazem,kao katran.Bas jedno ruglo od plaze.Kad smo dosli u Carribean,preporodili smo se.Nije ni to savrsen hotel,ali je mnogo,mnogo bolji.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mogu li vas pitati sa koje strane plaze, posto ja to stvarno nisam videla, pa da pogledam kad budem otisla, ubi me radoznalost sad.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I neverovatno je da su nam iskustva toliko razlicita, posto ja jos nisam bila u hotelu koji slike na netu toliko podrzavaju, bas smo prosle godine komentarisali - nas tri porodice, kako smo dobili tacno ono sta smo videli. 

 

I da, mene je devojka u agenciji pokusala da ubedi da platim za skuplju sobu, medjutim ja naravno to nisam uradila, vec smo vise puta ovde na forumu napomenuli - u Egiptu se sve moze srediti za 10 evra, ne placajte unapred vise od najosnovnijeg.

 

Naravno, opet kazem, svakom svoje, i svako bira i odlucuje za sebe, zato i jeste krajnje nezahvalno preporuciti nekom hotel.

Izmenjeno (ananemet11)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To je bilo na delu plaze bas ispred paviljona 8.Nas nije niko nagovarao da doplatimo,mi smo sami trazili najbolji deo hotela,a to nam je opet preporucio poznanik koji je vec bio tamo.Mislim,ja nisam ocekivala ne znam kakav luksuz i slicno,ali ono je bilo bas uzasno.Nije ni taj drugi hotel bio savrsen(osim plaze koja je PREDIVNA),ali opet,skroz druga prica.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sale_M, iz licnog iskustva vam savetujem da nikad na osnovu jedne preporuke ne birate hotel, cesljajte danima, izvicite sredinu iz svih kometara i to je to... 

Ma znam :-) Letovali smo u hotelima u Turskoj i Egiptu godinama, i uvek su nam merila bila iskustva putnika sa neta (Holidaycheck, Tripadvisor, Zoover, Putovanja.info...), ali i lična iskustva prijatelja. Nikad nismo pogrešili, tj. uvek smo bili zadovoljni. Ovde me je začudilo drastično iskustvo havananights s obzirom da takve stvari nisam nigde mogao pročitati :shokiran: a i sa prijateljima smo X puta pričali na temu hotela, pa čak i kada sam ih danas nazvao u vezi pitanja "katrana" na plaži, nisu imali pojma o čemu pričam. Zato bih i voleo da čujem još neko svežije mišljenje. Nije da ne verujem havananights, ali...čoveče...

Što se sobe tiče, zar je hotel bio toliko popunjen da vam nisu mogli naći drugu, lepšu sobu? I mi smo jednom u Turskoj imali problem sa sobom (bili smo blizu kuhinje pa se osetio miris hrane), ali smo to odmah rešili na recepciji i ponuđena nam je druga soba.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Konačno da sei ja javim. Juče ujutru smo se vratili iz DR pa pitajte sve što vas zanima.

Ukratko da ostavim svoj utisak: O hotelu nemam šta novo da dodam od onog što je rekao aragornRSB. Svi koji očekuju nešto grandiozno od ovog hotela grdno će se razočarati, ali sve u svemu utisak nije loš.

Mi smo prvo dobili sobu u paviljonu 5000. Međutim, bila je do ulice u prizemlju i popodne je bilo sunca. To nam nije odgovaralo zbog mlađe ćerke koja spava otprilike u periodu od 11 do 15. Odmah su nam zamenili sobu koja u tom periodu nije imala sunca. Sve sobe su apsolutno iste, ruinirane ali čiste, i čiste ih svakog dana. Ne očekujte ništa grandiozno od soba. Mala terasica/balkon, ruiniran izgled sobe, ništa posebno.

Što se tiče osoblja, prema nama su bili ljubazni a posebno su ljubazni prema maloj deci. Međutim, od žena koje su bile same sa detetom (jednim) bez supruga čula sam da su im se nabacivali i to non-stop.

U hotelu ima puno Rusa oko 80%, što i nije neki plus jer su strašno arogantni i nepristojni (prema svima). Ima dosta i egipćana, ali svi dolaze sa ogromnim porodicama. Mislim da su to Kopti pošto je sada njihov ramadan. Videla sam i jednog pravoslavnog njihovog sveštenika tamo sa porodicom.

Hrana, lično meni nije legla ali ima šta da se odabere i nećete ostati gladni. Doručak je svakoga dana isti ali ima puno toga, pa možete da kombinujete svakoga jutra nešto drugo. Ručak/večera isto. Menjaju na 7-8 dana meni pa sve pošinje iznova. Puno stavljaju one njihove začine i to u sve. Hranom uopšte nisam oduševljena, slatkiši su uvek isti i svi slični, nije kao u Turskoj.

Što se tiče plaže, dosta me podseća na Adu. Morate da shvatite da je to veštačka laguna, a ne otvoreno more. Voda se zamuti i nije kristalno čista. Vidim da se pominje "nešto crnu u moru". Koliko smo suprug i ja skontali to je neka podloga za veštačku lagunu preko koje je nanet pesak, a takođe na nekim mestima se vide i plastične cevi koje su zatrpane ispod. Dok smo mi bili non-stop je duvao vetar (što mi se nimalo ne dopada), ali bar je u laguni bilo koliko-toliko mirno pa su deca mogla da se kupaju i igraju u pesku i plićaku. Na otvorenom moru se uopšte nije moglo kupati. Ima i grebena pa su trašili sve i svašta na njemu, mogu se videti i ribice.

Sve u svemu klinci su uživali kao u raju. Plitko toplo more, hrana non-stop ne mora da se razmišlja, puno plitkih bazena (mala je sama proplivala sa mišićima u njemu, pošto nije htela u more dok duva vetar), svako veče animacija za decu i disko.

Lično nisam oduševljena Egiptom i nihovim morem. Moj ideal bi bio Egejsko more i grčke plaže, turksa hrana i egipatski prostrani risorti.

Ljudi koje smo upoznali tamo i idu godinama, kažu da ima i boljih hotela sa boljim plažama i hranom.

Išli smo na dva izleta koja su deca mogla da izdrže, u delfinarijum (dolphin show) i akvarijum. Oba su odlična pošto smo prvi put išli, mada kažu da su u turskoj bolji. Akvarijum je fantastičan, sa tunelima.

Eto, ako neko ima nešto da pita, slobodno...

I da, razočarala sam samu sebe, mislila sam da ću se plašiti nečega ali strah je nestao čim smo seli u avion. :) Prilično je bezbedno i niko nas nije pratio do hotela, na ulici smo videli policiju ali ne nešto previše. Čak kažu da su ranijih godina imali praksu da pregledaju autobuse, nama to nisu radili.

Izlazi smo suprug i ja iz rizorta do prodavničica preko puta ulice sa malom da kupi Antinal. Njemu nije bilo dobro ali nama nije bilo ništa. Ne znam, možda zavisi od imuniteta sa kojim odete tamo.

Sve u svemu ni savršen ni nepovoljan utisak. Nešto između. Svakako ćemo opet ići u Egipat, u neki drugi hotel, ali ne narednih nekoliko godina. Za sledeću planiramo Tursku, ili možda Španiju...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Još jedno "glupo" pitanje ako neko ima iskustva sa tim  :rolleyes:

Da li u hotelu prave problem ako se kafa odnese iz restorana u sobu? U svim hotelima piše da nije dozvoljeno nositi išta iz restorana u sobe, ali mi nigde do sada nisu pravili problem oko toga.

Pošto moji vole da dremaju malo duže, ja sam u hotelima u kojima smo do sada boravili, imao praksu da kada se probudim oko 7h, odem da zauzmem ležaljku na plaži i u povratku navratim do resrorana i pripremim dve kafe za suprugu i mene, pa ih odnesem u sobu i popijemo ih na terasi dok se klinac ne probudi.

Jbg...navukli smo se na kofein na prazan stomak, odmah nakon otvaranja očiju :rolleyes:

Što se tiče nošenja kafe u sobu, slobodno to možete da uradite. Ja sam svakoga dana nosila kafu dok je mala spavala preko dana, i pila je na terasi. Pored nas na terasi su to radili i neki Rusi. A donosili su i hranu iz barova pored bazena. Hrana iz restorana je zabranjena da se iznosi.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Rusi samo spartaju sa tanjirima i casama po hotelu :D 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma i ja sam spartala tamo ovamo dok donesem šta nam treba za svo četvoro :D. Inače i oni su donosili hranu u sobu i ostavljali tanjire ispred vrata, ali ne njihovih nego naših :ljutko:.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka