Uros1982

Hotel Desert Rose Hurghada

589 poruka u ovoj temi

postojao je samo jedan problem a to je da hrana i pice ne sme da se unosi u resort ako ste kupili spolja. da pojasnim - posto morate da kupujete flashiranu vodu, koju oni naplacuju 10 funti (1.5l) a preko puta hotela u trznom centru kosta oko 3funte, ne daju vam da kupite vishe flasha i unesete u hotel, chuvar na ulazu vam jednostavno oduzme to i da vrati vam ako izlazite npr na izlet iz hotela. to su rusi napravili problem jer su unosili masovno one galone od 5l, ovima iz hotela pukao film i ispade problem. mi smo unosili po 2 eventualno 3 flase odjednom u mom rancu. igrali smo na kartu da nece smeti da me pretresaju jer sam zensko. na srecu nismo imali problem ali to je stvarno nepotrebno nerviranje.

Sada kad vidim da ALL kosta isto kao i nas PP poludim!! Ako idete na ALL bice vam savrseno.

Jos nesto veoma bitno - trazite da vas smeste u zgradu 200 ili 300. one su u samom centru pored bazena, u blizini restorana i nedaleko od plaze. Imaju vishe zgrada koje su na uzasnom mestu, na samom ulazu u resort, gde gledate samo u beton i zelenilo i ima dosta da se peshaci i do restorana a do plaze tek ima da se nasetate, sto nije naivno jer nama se desilo da smo pocrveneli kao rakovi samo na putu od sobe do plaze...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@KitKat

Ova tvoj napomena oko flasirane vode - ako sam dobro shvatila - oni tamo pretresaju na ulazu? Sta ako mi je flasa na dnu torbe i ne vidi se da je imam? S druge strane isto ne znam da li sam shvatila - ako imamo ALL jer moramo uopste da kupujemo flasiranu vodu ili mozemo da je i u hotelu dobijamo besplatrno?

Znam da ce nam i vodici reci oko ovoga - ali kako ste funkcionisali sa novcem - gde je najbolje menjati novac. Pretpostavljam da u samom resortu postoji menjacnica?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nece te pretresati na ulasku u hotel ako sakrijes vodu u torbu...Hotel ima menjacnicu gde se moze menjati novac i tu je najbolje menjati ga..A za All dobija se voda i njihovi domaci sokovi koji su extra..Ako hocete cedjenje sokove i neka strana pica to se placa,ali je i to jeftino..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

u blizini recepcije je menjacnina koja radi svakodnevno tako da nije ni najmanji problem menjati novac. ako ste all sigurno cete dobijati i flasiranu vodu tako da vi nemate razlog za brigu. verovatno cete dobijate nestle aquafina koja je odlicna.

sto se tiche domacih sokova - nemojte da pijete ni slucajno!! ja sam upropastila stomak sa njima totalno!! prave ih sa onom vodom iz cesme koja je otrov!!! i obavezno pijte antinal i kao preventivu za ne daj boze.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hvala na savetima... bas sam htela da pitam o tim njihovim domacim sokovima... znaci NIKAKO... hvala - vrlo koristan savet...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja sam ih odusevljena pila pa sam zavrsila u wc-u 11 puta jednog dana :( a inache nemam nesto osetljiv stomak. posle toga sam morala svaki dan da pijem po 4 tablete da bih koliko toliko mogla da izadjem iz sobe. (preventivno se piju 2 dnevno). ne dozvolite da vam nesto takvo pokvari odmor. nisam jela one njihove buckurishe, vec samo hranu koju "prepoznajem" sta je ;) preko puta hotela idite odmah prvi dan, ima vishe apoteka, i kupita antinal. oni ce da vam kazu da je cena 10 funti ali slobodno im recite da je cena VEC napisana na kutiji i da je 5 funti. ni mi to nismo znali dok nam vodich Kopt u Kairu nije pokazao gde na kutiji pishe cena.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hajde da budem jos malo dosadna kad je Desert Rose u pitanju... jer - sta je tu je... ali u brosurama nekih agencija pise da imaju aqua centar - jer to isto sto i aqua park ili ne... i jer tacno (to sam cini mi se negde na ovom forumu procitala) da u blizini resorta postoji aqua park...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma pitanje dal je to od sokova, ja sam pio uglavnom pivo i Nestle vodicu pa

sam opet prosao kao ti. Zamisli da te to savata 7. dan na polasku iz Hurgade u Kairo i onda te drzi do sutradan (put dug a noc jos duza), pa se mislis da li da propustis piramide ili ne... :D Srecom piramide su svojom magijom izlecile stomacic ;) .

P.S. Obavezno redovno doziranje Antinalom, ja sam ga samo prvi dan zgutao i eto kako sam prosao.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Slobodno mozes da pijes guavu ja nisam imao nikakvih problema..sok ti sipaju direktno iz tetrapaka..tako da ne verujem da ces od istog imati problema..Malo je problematicna hrana..jer cak i njihovo voce i povrce peru sa istom vodom sa kojom mi mozemo imati problema..Ja nisam pio nikakve lekove i nisam imao problema,ali to nije slucaj svugde..mozda ti je najbolje da odmah kupis lek po dolasku i da pijes po koju pilulu dnevno odmah radi predostroznosti..i mislim da neces imati problema..takodje pripazi sa hranom i mlecnim proizvodima..sve u umerenim kolicinama..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hotel nema aqva park..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

antinal se pije preventivno 2 tablete dnevno- ujutru i uveche.

i ja sam popila samo prvi dan i onda sam ispala budala jer kao "Sta ce to meni" pa sam prosla tako kako sam prosla... i ja sam imala uzas na putu u autobusu do kaira, ma gde god bih se maknula samo bih mislila "sta cu sad ako dodje do toga da moram u wc" :(

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Svaka cast za fotke,jedva cekam da idem.Drago mi je sto ni ovaj put nisam omasila hotel!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Po ovim slikama hotel mi se mnogo svideo, ali ono sto me je pokolebalo to su neki komentari na stranim forumima i upravo pojedine slike koje prikazuju da je hotel u nekim segmentima u loshem stanju. Primedbe koje su takodje upucene je da dozivljaj hotela mnogo zavisi od mesta gde ces biti smesten i da postoje delovi sa 4* i 5*, da su delovi sa 5* ok, dok su oni drugi veoma loshi i udaljeni tako da ti treba pola sata da dodjes do restorana gde se ruca.

http://www.holidaycheck.de/hotel-Urlaubsbi...b-hid_8625.html

Molila bih Urosha1982 i KitKat da daju svoje misljenje da li je moguce da se hotel promenio od kada su oni bili i da li su udaljenosti takve da ti se smraci kad treba da izadjes iz sobe na rucak. Takodje pitanje, da li se mora rano ustajati radi zauzimanaj mesta pored bazena ili na plazi jer sam i tako nesto procitala na forumu, kao i to da je guzva u hotelu nepodnosljiva, da po pola sata moras da cekas na red za svedski sto? Unapred hvala. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Znaci od prvog do poslednjeg nije tacno.Ja sam u njemu bio prosle godine.Ti komentari su ti vezani za razmazene evropljane,koji ne znaju sta da zamere pa nadju nesto..mozda su navikli da idu u Dubai u 7* hotele,pa su smislili nesto.Postoji deo hotela od 4* navodno..ali je to meni cistih 5* i bio sam prezadovoljan i lux deo deo sa superior apartmanima,koji je preskup.Ja sam bio u najdaljem delu od plaze,znaci poslednji deo tih zgradica od 2sprata,odnosno najdalji deo hotela.E sada da napomenem da je kompleks ogroman i da ima jedno 100 metara do plaze,ali prosto ne mogu da verujem da nekom strancu to treba da smeta(mada moguce jer kakve su to debele svinje i koliko zderu po restoranima ne cudi me).Znaci ceo kompleks je uradjen prelepo u bastama,bazenima,raznim restoranima i sama nazovimo setnja do plaze od 2minuta maksimum ne predstavlja ali ama bas nikakav problem.Sama recepcija..hol i restoran se nalazi na sredini kompeksa tako da gde god ste smesteni bice Vam blizu.Restoran i apsolutno ceo hotelski kompleks je klimatizovan i gde god se nalazite unutar neke prostorije bice vam prijatno.Takodje ako vise preferirate i ne smeta Vam bazena ima tri i zauzimaju ceo kompleks.Cak one najdalje od plaze sobe imaju najlepsi bazen odmah ispred sa sankom u vodi i ostrvcima.Na bazenima nema guzve,jer uvek su neki gosti hotela na izletima,a bio sam u spicu leta.Tako da imacete osecaj da je hotel pust i kao da je samo za Vas ceo,jedino cete neku guzvu vidjati na dorucku ili veceri.Moja jedina manja zamerka je hrana,jer nema mnogo mesa,osim kada spremaju na rostilju..Sva cekanja o kojima oni pricaju i setnje su maksimum 2 minuta zapamti,ali i dalje stojim da su ti stranci razmazeni imbecili,a kada budes sama videla bice ti jasno o cemu ti pricam..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napominjem takodje da je bilo ljudi koji nisu bili zadovoljni svojim 4* ili 5* hotelima koji su isli sa nasom agencijom,bili prebaceni u Desert Rose-u i svi su bili prezadovoljni..Mislim da je ovo poredjenje najbolje cisto da uocite koliko se mozete zeznuti sa hotelima u Egiptu,zato je i cela ova prica za sam hotel bitna za one koji biraju smestaj..Jer sam i ja u isti isao na preporuku..zato je i bitna ova tema..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka