MMarijaMM

Nova avantura

20 poruka u ovoj temi

Poz,

evo da se oglasim ovde da ne otvaram novu temu!

Drustvo i ja smo isplanirali prolece u Holandiji i Belgiji sa akcentom na Amsterdam! Krenucemo iz Bg-a Wizz-om do Dortmunda, pa vozom do Ams, 5 nocenja tamo, jos dva nocenja kod drustva u jednom manjem mestu u Holandiji odakle cemo ici na 1dnevni izlet u Briz! Povratak-voz do Brisela pa Wizz-om za Bg! inace, trenutna cena Wizz-a za ovu rutu je 85 evra, na to dodati 30(20 da smo kupili ranije)evra za voz DTM-AMS i jos malo za voz po Holandiji i Belgiji, zavisi koliko toga zelite obici! Mi cemo zavisiti od finansija, a voleli bismo videti ovde pohvaljene Zaanse Schanse, Hag, Harlem, Gent, ... :)

Sto se tice AMS-a, uzecemo iam citycard, racunali smo da se isplati, uracunato-ulaz u sve muzeje osim kuce Ane Frank, gradski prevoz, voznja kanalima, a od naseg domacina dobicemo jednu museumkart na koriscenje(otvara vrata svih muzeja). Inace, kad spomenuh domacina, smestaj smo nasli preko sajta AirB&B(otvorio sam posebnu temu o tome ), voleo bih da cujem vase misljenje i eventualno iskustvo o ovom sajtu! Smestaj nam je dom jedne porodice koja nece biti tu za vreme naseg boravka u AMS-u, kosta nas 100evra po nocenju za nas 4! Idemo u vreme Uskrsa i pred Queen's Day i jedva da ima nesto slobodno sto se tice hotela i hostela, a da je povoljno!

Jos jedna informacija za one koje to zanima: Holandija ce uskoro mozda zabraniti turistima kupovinu proizvoda u cuvenim coffeeshop-ovima, naime, tamo ce moci da pazare samo lokalci:( ako je verovati Blic-u!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sa zakasnjenjem se javljam, ali se nadam da ce biti korisno:

Dva dana za Amsterdam ti je malo, pogotovo ako zelis da obidjes sve te muzeje. Ali moze se i to!

27 evra za turu brodicem je previse. A s obzirom da su kanali nocu veoma slabo osvetljeni (Amsterdam nije Pariz) samo ces na kraju zakljuciti da si bacila pare za dzabe. Bolje uzmi dnevnu turu za 8 evra po osobi - em ces videti vise, em ces ustedeti pare.

Moj ti je savet da prvog dana obavis turu brodicem, a onda obidjes sto je moguce vise od grada i to pesice. Ili jos bolje - tradicionalnim holandskim prevoznim sredstvom - biciklom! Mozes da ih iznajmis kod Yellow Bike (tacnu adresu vidi na: www.yellowbike.nl). Bicikl kosta 11 evra dnevno po osobi i isplati se. Kreces se brze, obidjes vise, napravis vise snimaka ...

Moj predlog rute ti je: Damrak - Rokin - Spui (obavezno obidji Begijnhof!) - Leidsestraat - Leidseplein - Weteringschans - Museumplein - Concertgebouwplein - Reguliersgracht - Rembrandtplein - Waterlooplein - Nieuwmarkt - NEMO (zgrada u obliku broda istocno od centralne stanice) - VOC schip (jedrenjak usidren pored te zgrade).

Koningsplein - Bloemenmarkt (pijaca cveca) - Muntplein - Rembrandtplein - Waterlooplein. Potom pored Amstela

Crvene fenjere obidji prvog dana uvece - lepsi je prizor nego danju. :-)

Drugi dan rezervisi za muzeje Sto se tice liste muzeja:

Kucu Ane Frank mozes komotno da preskocis. Osim ako te bas emocije ne vuku tamo, zaista nije nista impozantno.

Kraljevsku palatu takodje mozes da preskocis. Ona uopste nije vredna posete.

Ali zato obavezno ubaci posetu jednoj tradicionalnoj holandskoj kuci na kanalu - vidi detalje ovde i odaberi jednu ili dve zgrade:

http://www.grachtenmusea.nl/engels/index.php

Ako imas vremena obavezno poseti tradicionalni podrum likera - http://www.wynand-fockink.nl/.

Od izleta u obliznja mesta preporucujem Haarlem, Zaanse Schans ili Volendam.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sta mislite (vi koji ste bili u Amsterdamu) da li se ovo isplati? Amsterdam Card

Bicu dva dana u Amsterdamu, idemo kolima, smesteni smo u jednom gradicu nadomak Amsterdama pa cemo koristiti usluge P+R parkinga za koji sa Amsterdam Card imamo popust 50%. Ima bas mnogo besplatnih ulazakaka u crvke i muzeje, a uracunata je i voznja brodicem, kao i gradski prevoz za vreme vaznja karte. Ja bih uzela kartu za 48h koja kosta 49e...sta mislite?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nama se vise nego isplatila, prvog dana posetili smo Van Gogh(ne moras da cekas u redu sa ostalima, karta oko 13e), Rijks(oko 12e), iskoristili popust od 3-4e za Heineken experience(preporucujem pivopijama) i vozili se brodicem( 13e). Sledeceg dana smo obisli Van Loon, Rembrantovu kucu(10e), Oude Kerk u cetvrti crvenih fenjera u kojoj je trenutno sjajna izlozba World press photo(8e), obisli smo jos i Amsterdam museum(10e), Tulip museum(oko4e), Houseboat museum(oko4e), dobili smo heineken otvarac za flase u njihovoj prodavnici(kosta 9e)! Inace, karta za prevoz nije vezana za koriscenje karte za muzeje! Mi smo uzeli 48h, ali dosta toga nismo stigli da obidjemo, mozda smo mogli uzeti 72h!

Za Anu Frank obavezno kupi kartu online posto su povece guzve(steta je izgubiti 20ak minuta koje mozes iskoristiti za setnju pored kanala).

Sto se tice parkinga, ne mogu pomoci, nismo koristili taj popust!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka