cika sreta

Slovenija - vinjete, pumpe, propisi...

96 poruka u ovoj temi

Ja sam bio prošle godine dva puta i ove godine jednom krajem februara . Nikakvu neprijatnost nisam doživeo ni na prelazu ni u konverzaciji sa Slovencima . Mislim da je ovo izdvojen slučaj , možda povezan sa nedavnim prebijanjem tri Slovenačka državljanina u Kragujevcu .

Izmenjeno (Guslar)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Па што онда Београђани да испаштају због Крагујевчана? :hahaha:

Какогод, далеко им лепа кућа. :azdaja:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li neko zna sad gde se placa i kolika je putarina kad se ide do Slovenije preko Hrvatske autoputem ?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U Hrvatsk0j po pravcu je oko 20 e, a u Sloveniji je vinjeta 15 e za 7 dana, kupuje se cim predjete granicu, pise vinjete.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kao što se da primetiti

džaba si arčila tastaturu. 

:D

Ako je bar jednom bilo od koristi, onda nisam :cool:

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

TREBA NAPOMENUTI

VINJETA KUPLJENA ZA 7 DANA KOŠTA 15 E, VAŽI RECIMO OD PONEDELJKA DO PETKA, A NE DO SUBOTE.

PLATIO SAM KAZNU 165 E 

OD PONEDELJKA DO NEDELJE GREŠKA

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

sta je pisac hteo da kaze?:neznam:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da je kupio sedmodnevnu vinjetu a mislio da važi zauvek.

Sve dok ga nisu stigli.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vinjeta važi od trenutka kad ste je kupili -taj dan i još narednih 6 dana do ponoći. Npr.mi smo kupili vinjetu u petak oko podne tj. u 12 i 30 a važila je do sledećeg četvrtka u ponoć., ne do sledećeg petka u isto vreme.Lepo piše na odsečku.

Izmenjeno (rakel)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da gogo23, tako je, mislio sam da vinjeta od 7 dana traje zauvek,pa sam platio kaznu,kad su me stigli,

Rakel drago mi je što čitaš sve odsečke, tebi se nešto slično  nikad neće desiti

Na brzinu sam pisao, jer sam bio pod stresom što sam platio toliku kaznu, a pokušao sam da vodim računa o svemu

Imao sam  potrebu da što pre i druge obavestim da se i njima sl. ne desi ništa slično.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja nisam mislila da budem ironična (u  stvari jesam, ali prema sebi). Daleko od toga da čitam sve odsečke, baš suprotno, idem k'o muva bez glave. Ali, eto, ovog puta, nama je bilo važno koliko tačno važi vinjeta, pa sam napregla okice. Naš odlazak je bio u petak, a planirani povratak sledećeg petka. Kad bi vinjeta važila od trenutka ulaska u zemlju punih 7 dana, a mi smo ušli u Sl u petak oko podne, mislili smo da ćemo se provući ako u povratku kroz Sloveniju prođemo sledećeg petka do podne. E zato sam čitala sitna slova, i naučila da tako nešto ne fercera. Morali da platimo još 15 evra.

Izmenjeno (rakel)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

TREBA NAPOMENUTI

VINJETA KUPLJENA ZA 7 DANA KOŠTA 15 E, VAŽI RECIMO OD PONEDELJKA DO PETKA, A NE DO SUBOTE.

PLATIO SAM KAZNU 165 E 

OD PONEDELJKA DO NEDELJE GREŠKA

Ubedjen sam da si nesto pogresno razumeo. Hoces da kazes da traje 5 dana? Ovo prosto nije tacno, licno sam se uverio vise puta. Vinjeta koju kupis u ponedeljak vazi do nedelje 23:59.

" The 1-week vignette is valid for seven consecutive calendar days from the day specified by the user when buying a vignette. "

https://www.dars.si/vignette_system/about_the_vignette

Jesi li siguran da kazna nije bila za nesto drugo?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

pogresno je napisao dane, mislio je da vinjeta vazi 8 dana tj. od ponedeljka do ponedeljka, ali je vazila do nedelje pa je u ponedeljak platio kaznu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26503
    Ukupno tema
    887616
    Ukupno poruka