cika sreta

Slovenija - vinjete, pumpe, propisi...

81 poruka u ovoj temi

Evo i od mene kratka prica..26.12 sam krenuo sa suprugom iz Austrije/Graz "kuci", za BiH..na Sentilju kupio sedmicnu vinjetu, misleci da vazi za sedmicu, sto se kasnije ispostavilo da nije tako..moja krivica..ali ok..po povratku iz BiH, na izlazu iz SLO, na granicnom prijelazu Sentilj su stojali decki iz DARS-a i zaustavili me..dobro vece dobro vece..kazem, da imam vinjetu, pokazem..on me onako drsko samo parkira na desnu stranu i kaze mi da vozim bez vazece vinjete..objasnim mu, kako sam je uzeo prosli cetvrtak i da je veceras jos cetvrtak i da valjda jos vazi..naravno, moja greska..nisam razmisljao o tome...na sta mi taj veoma drsko kaze: A koliko vi cetvrtkov u toj vasoj Bosni ili Avstriji imaaate, dvaaaa???!! Reko, molim??? Kaze on, Vi u Avstriji imate 2 cetvrtka u toku jedne sedmice?? i pocinje da smije cinicno...Reko, slusaj jarane..nemoj da me zajebavas, ako hoces nesto da mi objasnis, objasni normalno..a zajebavat mozes nekoga drugog!!!

Onda malo druga prica, objasnio mi je (naravno, da sam autoput koristio vec od 26., logicno, i da je vinjeta istekla u srijedu..a ne to vecer)

Uglavnom svojom greskom/neznanjem/nerazmisljanjem platio sam kaznu!!

Trazio je 300 Eura!! A ako je platim odmah, na licu mjesta onda 150!!

Tako sam i platio 150 Eura, i kada sam htjeo da krenem, veli mi taj, normalno bi bilo da kupim sad jos jednu vazecu vinjetu!! Za onih nepunih 80 metara do austrijske granice , ali eto..dovoljno je i ovo sto sam platio i odvali se od smijeha.

Reko bas Vam hvala, kako ste Vi samo ljubazni i duhoviti...i odem....

Od sada iz principa , iako sam platio kaznu opravdano i zasluzeno, necu koristiti autoput, nego cu da idem onih 50tak km do Macelja sporednim putem..

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

kazna_1-620x350.jpeg

kazna_naslov-620x350.jpeg

Pazite na razmak između automobila u Sloveniji

KAZNE ZA PREKRŠAJE U SLOVENIJI STIŽU NA KUĆNU ADRESU

Slovenska policija u zadnje vrijeme aktivno mjeri držanje razmaka među automobila na autocesti i nepravilno držanje razmaka kažnjava. Na autocestama su postavljeni mjerači razmaka među vozilima. Kazna se dobije poštom na kućnu adresu zajedno sa fotografijom prekršaja. Takav je slučaj smo mi zaprimili.

Sada kad smo u EU i ta mogućnost naplate je dostupna. Pravila nalažu se se u Sloveniji treba držati razmak od dvije sekunde u odnosu na automobil ispred. Savako pazite na razmak između vašeg automobila u odnosu na onaj ispred vas jer vam ovakva „čestitka" uistinu nije potrebna. (REX)

Izmenjeno (putnik srećko)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Idem pocetkom marta u Austriju u Graz. Zanimam me kakvi su putevi u Madjarskoj i kuda je najbolje ici, jer hocu da izbegnem bezobrazno skupe putarine u Hrvatskoj(34Evra) i Sloveniji(30E+Karavanke12E). Sve pricam za oba pravca, jer se vracam za desetak dana. U austriji je Vinjeta 8.5 Evra, a ne znam koliko je u Madjarskoj. Ukoliko neko ima iskustva...Hvala, pozdrav

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je voznja Beograd - Ljubljana bez pauze previse ambiciozna? (ne racunam ~30 minuta stajanja na srb-hrv granici, zadrzavanje na slovenackoj granici za kupovinu vinjete, i eventualno toalet usput).

I racunam da ce biti oko 5 - 5 ipo sati voznje (krenem u 9 ujutro iz bg, stignem do 14:40 u LJubljanu. Do Hrv granice vozim 150-180, kroz Hrvatsku 140-150 i u Slo strogo po propisima?

Izmenjeno (BucaBmw)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pa zavisi koliko si iskusan vozac. Ako nisi pocetnik ta relacija I nije nesto zahtevna. Bez problema moze u cugu ali moram da te pitam: A sto kroz Srbiju 180 a tamo postujes zakon. :happy:

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

uopste nije ambiciozno,a stvarno nema potrebe da vozis iznad ogranicenja,bilo gde,ako ti ne vodis racuna o sebi,misli malo na nas,ostale,zasto da nosis nekog na savesti.Uz tu brzinu,dobices ukupno pola sata,jel ti toliko znace?

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ali moram da te pitam: A sto kroz Srbiju 180 a tamo postujes zakon. :happy:

Najjednostavniji odgovor - zato sto se ovde to tolerise, tamo je vec druga prica :)

Vozim relativno dobra i udobna kola, na auto putu 140 deluje dosadno i kao da stojis u mestu. Nikad ni ne krecem sa zeljom da nesto divljam, ali ni ne primetis vec si na 150, i tako to obicno ide..

Jedino sto nisam do sad vozio tu relaciju bez pauze. Skrenem u ZG do Arene na pauzu za kafu i bude skroz ok. Do Ljubljane je onda plus jos sat ipo u kolima.

uopste nije ambiciozno,a stvarno nema potrebe da vozis iznad ogranicenja,bilo gde,ako ti ne vodis racuna o sebi,misli malo na nas,ostale,zasto da nosis nekog na savesti.Uz tu brzinu,dobices ukupno pola sata,jel ti toliko znace?

Mislim ja na sve, pogotovo na one sto skrecu u brzu traku bez migavca, na 50 metara od mene :)

Pola sata je usteda kad idem do Jagodine, do ZG se ustedi i duplo. Nije mi namera da se hvalim, samo ume nekad dobro da dodje na duzim relacijama

Izmenjeno (BucaBmw)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nisam siguran da se kod nas to tolerise. Daj Boze da te ne zaustave ni ovde a ni tamo. Sto se tice ljubavi prema brzinama i kvalitet automobila, znam o cemu pricas ali to onda vazi i za ovde i za tamo. Znaci nije to u pitanju vec: ovde mi se moze "medj svojima sam medj bliznjima, ..."

Nije mi jasna racunica. Kroz Srbiju od Dobanovaca do granice imas 100 km ako tim putem vozis 180 km/h umesto 120 kako ces ustedeti vise od pola sata. Moraces da nagazis i po Hrvatskoj da bi napravio pristojnu vremensku ustedu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Idem pocetkom marta u Austriju u Graz. Zanimam me kakvi su putevi u Madjarskoj i kuda je najbolje ici, jer hocu da izbegnem bezobrazno skupe putarine u Hrvatskoj(34Evra) i Sloveniji(30E+Karavanke12E). Sve pricam za oba pravca, jer se vracam za desetak dana. U austriji je Vinjeta 8.5 Evra, a ne znam koliko je u Madjarskoj. Ukoliko neko ima iskustva...Hvala, pozdrav

Ako nisam zakasnio

Iskljucis se na autoputu 15tak km od granice ka Sidu. Predjes tu granicu, Hrvatska se zove Tovarnik.

VUKOVAR/ OSIJEK / NASICE / VIROVIOTICA / KOPRIVNICA / VARAZDIN/ granicni prelaz ka Sloveniji koji jos nije ukinut, ZAVRC/ PTUJ. Dovde je sve jasno i nemozes da pogresis.

OD Ptuja pratis mariborsku cestu ka Hajdose, Slovenja Vas, Starse, Miklavz na Dravskom Polju, pa ulazis ka centru Maribora pravo. Ides do Trzaske ceste koja se nastavlja Titovom cestom koja prelazi Dravu i nastavlja se u Sentiljsku cestu. Odatle pratis putokaz Zgornja Kungota pa onda ulazis u Austriju prema Spielfeldu. dalje si u Austriji..lokalnim putem koji vodi do Graza.

Ova ruta te kosta 85 evra tamo i nazad i po pravcu traje oko 8,5 sati

Izmenjeno (sas)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nije mi jasna racunica. Kroz Srbiju od Dobanovaca do granice imas 100 km ako tim putem vozis 180 km/h umesto 120 kako ces ustedeti vise od pola sata. Moraces da nagazis i po Hrvatskoj da bi napravio pristojnu vremensku ustedu.

I meni malo zvuci neverovatno. Tu ustedu racunam po navigaciji u kolima, npr izracuna mi da cu stici u 21:00, ali stignem sat vremena ranije. Konkretan primer je ruta do Horgosa, po navigaciji treba tacno 2h, a stignem za ~1:35.

Kroz celu Hrvatsku idem uglavnom 150, to je 15% da kazem ustede, kad bas nema nikog bude i brze ali to traje kratko jer mi svaki auto u daljini izgleda kao potencijalni presretac :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@BucaBmw -mozda ti pomogne ovaj podatak - Cacak - Ljubljana pre nepune 2 nedelje, polazak u 10.20 a ispred hotela u 17.56 ,sto dodje 7.36 sati - supruga je vozila sluzbeni automobil , bez cekanja na granicama i dve kafe pauze.

Sad ,oduzmi Bg-Ca i to je to :).

Izmenjeno (Medo)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

hvala za informaciju, to je otprilike to :)

Kakvo je sad zadrzavanje na hrvatsko - slovenackoj granici, posto je sad sve EU? Tamo sam racunao da cu se zadrzati oko 15 minuta, od toga 5 minuta da kupim i nalepim vinjetu

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Te price kad sednemo negde sa drustvom, ko je za koliko gde stigao mi nekako deluju arhaicno.

Ćale moj voli tako da se hvalai da je moskvicem od Beograda do Manhajma isao za 12 sati.(tad kad je on, isao pre 30 godina, to je bilo oko 1400km-sad je manje, napravili autoput)

Nije da mu ne verujem, ali čemu to? :-) . Pa posle 20 godina od kad je bio u Trstu po šuškavce i kafu, krenuo je prvi put u inostranstvo. I umesto da skenira očima svaki metar pejzaža kroz Sloveniju , Austriju i Nemačku, on se trkao Moskvičem po autobanu.

PS.:

Ja sam pre 15tak godina od Beograda do Ankarana stigao starom Astrom za oko 5h (lagao bih kad bih rekao da se posle toliko godina secam tacne cifre). Sada kada vozim auto koji moze da ide preko 200km/h, retko prelazim 140-150. Volim da gledam kuda prolazim, sta je oko mene, i td..

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

eto ti sad, skrenula tema u potpuno drugom smeru :)

treba uzeti u obzir da apsolutno nije isto voziti 150-180 u utegnutom bmw-u sa novim gumama i kocnicama, i ici 150 Puntom sa all-season gumama iz 2008. bezbedna voznja je mnogo vise od same brzine,

ali da ne filozofiram, stvarno mi nije bila namera da se takmicim i merim prolazno vreme, jednostavno imam jos stvari da isplaniram taj dan posle puta, i treba da znam kad otprilike stizem, nista vise :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26375
    Ukupno tema
    881382
    Ukupno poruka