cika sreta

Slovenija - vinjete, pumpe, propisi...

97 poruka u ovoj temi

Da li je Pasjak granični prelaz otvoren za sve građane?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Na http://www.dars.si/D...n_ceste_35.aspx mozete naci mapu sa putevima za koje su obavezne vinjete u Sloveniji. U sustini, vinjete su obavezne za sve autoputeve.

 

Nazalost, sad je kasno za vas, ali ce mozda nekom koristiti za ubuduce.

Da li negde moze da se nadje i opet postavi link za mapu sa putevima za koje je potrebna vinjeta...Kolega me ubedjuje da je vinjeta samo za autoputeve, tako nesto pise i na nasem AMSS, ali ovde pominju sve javne puteve...Samo da proverim zasigurno da li se kupuje vinjeta ako se ne koriste autoputevi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne treba ti vinjeta ako ne koristis autoput. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala, gledao sam i sam i dosao do slicnog zakljucka...Ali kako nisam nikada isao na tu stranu (uspela je jaca polovina da me ubedi), kako od Opatije (u kojoj cemo biti najverovatnije stacionirani) doci do Trsta bez koriscenja autoputeva?Da li je to isplatljivo i da li je uopste realno?Mozda ja ovo sve ne bi ni pitao da me kolega nije bukvalno izgrdio sto bi placao vinjetu...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na delu od Opatije do Trsta ni nemaš opcije da se koristi Slo autoput.

Jedino u mestu Kozina ideš ispod njega.

Izmenjeno (tine)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi planiramo na par dana u Sloveniju.. kad su nam vec dozvolili, da ne bude da je uzalud :)  nego, jel ima neko da je isao ili planira? plan nam je prvo smestaj u LJubljani 3 dana, gde bi uljucili i obilazak Bleda i Bohinja, a ond ajos dva nocenja negde na moru, najverovatnije Portoroz.. 

nisam sigurna oko tranzita kroz Hrvatsku, dozvoljen je i rok je 12 sati, al traze neki dokaz da nas Slovenija pusta.. nebuloza ziva...pa ako je neko bio , dobro bi nam doslo iskustvo

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vaucer za smestaj je dovoljan da dokazete da idete u Sloveniju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi takođe planiramo da odemo u Sloveniju tokom ove nedelje, da iskoristimo priliku, jer ko zna šta će biti sa granicama u narednih par nedelja.  Samo nam nije baš najjasniji taj deo sa tranzitom kroz Hr. Kako bi trebao da izgleda ta potvrda o rezervaciji? Negde sam pročitala da nije dovoljna odštampana potvrda o rezervaciji koju automatski dobijemo na mail, kad rezervišemo preko bookinga. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Proverite sa ambasadom ili pogranicnom policijom

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam kontaktirala obe ambasade, Slovenija mi je rekla da se najnormalnije ulazi jelte :) a Hrvatska je ostala nedorecena.. rekli su mi da mi treba dokaz da me Slovenija pusta ( potvrda o boravistu, zaposlenje, skolovanje..) dakle bukvalno tako kako sam napisala.. trazila sam pojasnjenje te potvrde o boravistu, ali nisam dobila odgovor... 

mada ja se pitam sta ce njima ikakav dokaz da me pusta Slovenija, njih treba samo da zanima da ja napustam njihovu drzavu u roku od 12 sati.. Slovenija treba da da uslove za ulazak u njihovu zemlju a ne Hrvatska, ovako ispada da mi oni diktiraju uslove..

u svakom slucaju, ako krenemo ja cu odstampati potvrde o rezervaciji  a odstampacu i odluku Vlade Slovenije kojom je Srbija stavljena na zelenu listu :)

msm ne znam sta vise.. 

inace nama je bio plan od petka do utorka, al gledam prognozu, kod njih od subote najavljeno zahladjenje sa kisom i to nam bas bas remeti planove :(  cekam do srede da vidim kako ce se stvari odvijati pa eventualno da pomerimo za sledeci vikend..

Mima, javljaj vesti, vase planove i odluke :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ali tranzit kroz Hrvatsku bio moguc i letos kad se islo u Neum, sumnjam da se nesto promenilo ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dobila sam hrvatsku pogranicnu policiju, tteba im dokaz o rezervaciji smestaja kao dokaz da nemas nameru da se zadrzavas u Hrvatskoj vec da ides dalje.. znaci odstampana potvrda i to je to

 

meni trenutno vazno pitanje: 

vazenje pasosa

ima li ko iskustva sa rokom vazenja pasosa, koliko treba da vazi pasos nakon povratka iz Slovenije.. nasla sam podatak da je potrebno da vazi 3 meseca od planiranog povratka al nisam sigurna kako se dokazuje taj datum povratka.. tako da ako neko ima iskustva, molila bih za brz odgovor :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kontaktirala sam jednu devojku koja radi u agenciji, a bavi se inače i pravljenjem individualnih aranžmana. Ona je imala putnike koji su išli u Sloveniju, sad kad su nam otvorili granicu. Totalno sam sad zbunjena i ne znam kome da verujem, a najviše me strah da krenemo na put, pa nas vrate sa granice. U trenutku kad mi budemo na Hr granici, više nećemo imati pravo na besplatno otkazivanje.

Ona mi kaže da je potrebna: Rezervacija hotela i pečatirana potvrda turističke agencije. Pitala sam da li to znači da mi onda ne možemo da putujemo u sopstvenoj režiji, jer imamo samo potvrdu od bookinga koja stiže na mail. Kaže da ne možemo, jer se preko bookinga može otkazati rezervacija. Eto, tim rečima :neznam: Još kaže da uz ovo što mi je navela, ona prilaže još brdo papira jer prave problem na granici. 

Pegi, mi smo rezervisali od subote do ponedeljka. svako jutro proveravam prvo vremensku prognozu, ali nije baš obećavajuće. Ne cima mi se toliko, sad još i sa ovom papirologijom, a da odemo tamo i pada nam kiša dva dana. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa znas sta.. nekako mi logicno da ona zna za uslove puta kada je turisticka agencija u pitanju jer se time i bavi... Ja isto mislim da nema logike da se trazi rezervacija smestaja jer se ista moze otkazati, ali to je m o j e  misljenje, tako mi je to sto je ona rekla za putovanja u slobodnoj reziji samo njeno misljenje, a ne pravilo, ona se nije raspitivala za to zvanicno, jer joj nije potrebno.. Ili jeste?

sa druge strane, Hrvati su celo leto pustali u zemlju one koji imaju rezervaciju smestaja, to je bio uslov za turisticki ulaz, pa me ne cudi ako to i sad traze iako je to nekako malo, ali verovatno su morali da nadju nacin da pustaju turiste,. 
Ni sama ne znam sta da mislim vise..

ja sam zvala bas pogranicnu policiju Bajakovo, mesto naseg prelaza, jer dzaba svih ljudi iz neke administracije kad su mi bitni ljudi na granicnom prelazu koji konkretno rade i imaju uputstva sta tacno treba da traze i oni su mi rekli za rezervaciju. Ja sam 5 puta ponovila za odstampanu potvrdu rezervacije da bih bila sigurna i to je to..  tako je ta zena rekla. 

Sto se toga tice, mislim da cu im verovati.. preuzecu taj rizik i nas plan je da krenemo u cetvrtak zbog vremena.. tamo bi bili cetvrtak petak subota i u nedelju povratak jer su za ta tri dana najavili lepo vreme.. 

 Meni je mnogo veci problem sad pasos, jer mi deci isticu pasosi u februaru 2021... to je 4 meseca i to je ok ako je uslov da pasos vazi 3 meseca ali se plasim da vazenje nije 6 meseci.. i to me sad bas bas nervira.. pisala sam policiji, uputili me na hiljadu nekih sajtova gde ne mogu da nadjem odgovor.. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka