cika sreta

Slovenija - vinjete, pumpe, propisi...

97 poruka u ovoj temi

Odoste u Off.

Postovi su prebaceni na : "Slovenija".

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Boravila sam ponovo u Sloveniji par dana.

Fascinantno je da za nekoliko dana provedenih na autoputu NITI JEDNOM nismo doziveli da nas, pri brzini od oko 140kmh, brzinom svetlice pretekne nekio mracnim autom (kao sto je to u Srbiji pravilo)!

Jednostavno svi voze po pravilima.

Kazna za prekoracenje od 10kmh je oko 250evra, na svakom koraku su kamere, i zaista mi je smesno kad neko kaze da se to kod nas ne moze postici! Nije to zato sto su slovenci nesto kulturniji i obazriviji od nas, vec jednostavno sto postoji volja da se stvari dovedu u red.

Pri tome, skoro nigde i nikad ne mozete da vidite policajca, kao da ne postoje

izvinjavam se na OT

Izmenjeno (malaana)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@BucaBmw -mozda ti pomogne ovaj podatak - Cacak - Ljubljana pre nepune 2 nedelje, polazak u 10.20 a ispred hotela u 17.56 ,sto dodje 7.36 sati - supruga je vozila sluzbeni automobil , bez cekanja na granicama i dve kafe pauze.

Sad ,oduzmi Bg-Ca i to je to :).

Ljudi kako god, opet svi cekate na istoj granici neko vreme, cak i taj koji je vozio od BG do granice sa HR 180 km/h i onaj koji postuje brzinu, opet se nadju na istom mestu i cekaju u redu! Zar niko nije gledao emisiju Sat, i patrolu do Zlatibora, da i onaj koji postuje brzinu na Ibarskoj i onaj koji divlja stignu maltene u razmaku od 10ak minuta!!
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Idem pocetkom marta u Austriju u Graz. Zanimam me kakvi su putevi u Madjarskoj i kuda je najbolje ici, jer hocu da izbegnem bezobrazno skupe putarine u Hrvatskoj(34Evra) i Sloveniji(30E+Karavanke12E). Sve pricam za oba pravca, jer se vracam za desetak dana. U austriji je Vinjeta 8.5 Evra, a ne znam koliko je u Madjarskoj. Ukoliko neko ima iskustva...Hvala, pozdrav

Vinjeta u HUN ti je oko 10 evra! Tj nemaju klasicnu vinjetu, nego dobijes papir i to je to.
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kad kupis vinjetu, upisu ti u kompjuter br regeistarske tablice i onda na svakih 10-20km u zaustavnoj traci stoji kombi na kome pise "kontrola vinjeta". Imaju senzorske kamere koje registruju reg.tablice koje nisu upisane kad su kopovane vinjete

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako ostajem 4 dana u Sloveniji, dovoljna mi je jedna vinjeta? Neko je pomenuo "vinjetu za povratak' pa zato pitam. Da me ne cimaju SLovenci bez potrebe

Da li i dalje postoji granica HRV-SLO? I gde se u tom slucaju kupuju vinjete za Sloveniju?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Milose,ukoliko ces boraviti u Sloveniji 4 dana,uzmi vinjetu za 7 dana,ona je 15 evra.Granica Hrvatska-Slovenija,jos uvek postoji,ali nema mnogo zadrzavanja.Vinjetu kupujes cim udjes u Sloveniju.Posle same granice,sa desne strane imas parking i odmah pored parkinga je "trafika" gde se kupuju vinjete.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako iz Slovenije udjem u Italiju/Austriju, pa se vratim u Sloveniju u ta 4 dana, da li ista vinjeta vazi?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vinjeta vazi 7dana, nema veze da li ulazis izlazis

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ljudi imam problem, iz Hrvatske sam isao preko Slovenije u Italiju i nisam kupio vinjetu. Plasim se sada da ne dobijem kaznu, kako se kaznjava, jel to snime ili mora policija da me zaustavi? Molim za brz odgovor da znam sta da radim. Vinjetu nisam uzeo jer sam hteo obilaznim putem, ali sam ipak izasao na autoput.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Snima se, ali u principu kazna je kad zaustave i ustanove da nema vinjete. Teorijski mogu i da evidentiraju kaznu, ali u slučaju vinjete još nisam čuo da je neko imao problema naknadno. Inače, uglavnom se snima na rampama za putarinu (kroz koje kola samo prolaze), a iza na nekom parkingu bude patrola i zaustavlja. Meni se dva puta desilo da uđem na autoput bez vinjete, ali je kupim na prvoj pumpi i nisam imao problema.

Nadam se da neko još može da pomogne

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ljudi imam problem, iz Hrvatske sam isao preko Slovenije u Italiju i nisam kupio vinjetu. Plasim se sada da ne dobijem kaznu, kako se kaznjava, jel to snime ili mora policija da me zaustavi? Molim za brz odgovor da znam sta da radim. Vinjetu nisam uzeo jer sam hteo obilaznim putem, ali sam ipak izasao na autoput.

Komunalna sluzba parking servis , kazne sa policijskih i kamera za kontrolu vinjete ucestvuju u "Cumulative violation"...Zbirnim kaznama koje se zbrajaju da bi te negde policija u EU zaustavila kada dostignes limit. Limit je za Italiju 2000 evra. Imao sam iskustva na naplatnoj rampi za putarinu da to saznam. -Prijatelju oduzeli pasos dok nije uplatio zaostale neplacene putarine, jer se provlacio iza kamiona na naplatnoj rampi bez placanja..

Kazna za nekupovanje vinjete jeste velika u Sloveniji, mislim 200-300 evra, ali je sigurno daleko od njihovog limita za poternicu

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Provereno, kazna za neposedovanje vinjete od 150 eura (koliko smo mi kao stranci platili) pa navise. Drugar je imao vinjetu za godinu dana, alu je zalepio na foliju za mobilni, pa tek onda na soferku. Na izlazu iz SLO, pandur se setkao i od svi auta i svih drugaovih nedeljnih vinjeta koje nije skidao, samo je kucnuo na vozacki prozor i nakon otvaranja direktno skinuo samo tu vinjetu. Blazena kazna zbog priznanja 150 eura, vratili nam pasose i srecan put.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uzas !!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

http://www.kurir.rs/...-clanak-1713938

"Путници из Београда, који су пре седам дана путовали у Словенију, на граничном прелазу Ображје, на аутопуту између Хрватске и Словеније доживели су несвакидашњу непријатност. Путници тврде да је словеначки цариник Јанез Горшин, наредио путницима који имају адресу становања у Београду да изађу из аутобуса, а потом им је претио забраном уласка речима "Београђани не могу да се шеткају где хоће"."

Радост жиуљења! Сам напреј!

Izmenjeno (Баџа)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka