anafpn894

Shopping u Hurgadi

365 poruka u ovoj temi

Ponavljam post na ovoj temi, malo omasila pa pisala na "radnje u hurgadi".

Mi smo bili u Memši-hotel Sindbad, tako da smo skoro svako veče šetali po tom delu šetališta.

U tom delu ima puno "džidžabidžarnica" sa nefiksnim cenama, treba se cenjkati-početi od 50% pa ići do 70% prvobitne cene.

Ja sam kupovala suvenire, beduinske marame, tunike sa kapuljacom za plažu, caj...u prodavnici sa fiksnim cenama Nil Pharaon - ispalo je najjeftinije i najugodnije iskustvo.

Primer za kupovinu čaja od urmi: udjemo mi u jednu manju radnju i kupimo majice, prodavac nas ponudi da popijemo čaj u njegovoj susednoj prodavnici čajeva. Stvarno je bio ukusan, urmin sa limunom. košta 3 e/100g. U prodavnici Green (pored hotela) sam platila 2 e/100g, a u Nil faraonu je 1 e/100g.

Prodavnica cajeva i krema Green - kod hotela Sindbad, me je baš razočarala. Dva puta sam ulazila u nju i oba puta je vlasnik (prodavac) bio mnogo neprijatan, Prvi put, na svako moje pitanje on je odgovarao mrko gledajuci u telefon, mislim možda mu nije dan, kupim kremu i izađem. Drugi put, tražim čaj od urme, kaže nema, ja vidim na polici. on mi upakuje nevoljno, i histerično uzme pare iz ruke, sve vreme se svadjajući sa čovekom koji je tu sedeo. Možda taj nervozni prodavac i nije vlasnik nego radnik pa se tako ponaša.

Prodavnicu sa pamučnom robom (peškiri, posteljina) ja nisam našla u ovom delu Memše - i  bolje zbog mira u kući:D.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U City hurgada 1l ulja od kima 22 dolara,to je dobra cena..kod nas 250 ml placamo 1500 din

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jeste dobra cena, ja sam, doduše prošle godine, uspevala cenkanjem da skinem cenu sa 25€ na 18€, bilo mi žao da skidam još...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Juče sam se vratila iz Sindbada, pa da dodam na prethodne postove, šta sam ja izabrala i kupila, u Green shop. Žao mi je zbog lošeg iskustva koje je Majana imala, i verujem da je u pitanju radnik ili neko koga je zamolio da bude tu dok se ne vrati, desilo se i nama da nije bio gazda u radnji pa smo se vratili kasnije. Elem, uz čajeve koji su nezaobilazni, kupila sam i kamilje mleko, bočica od 7,5€, opcija 2+1, arganovo ulje iz Maroka, original, bočica od 10€, isto opcija 2+1, dva platiš, treći gratis, Vatika pakovanje za kosu od 1, 2 i 3€, uzela sam srednje i najveće pakovanje, mentol kristali za inhalaciju i raznobojni biber, čaj za astmatične probleme disajnih puteva, čaj za mršavljenje, ima tri opcije, dva su industrijska a ovaj treći prirodna mešavina biljaka, čaj protiv bolova u stomaku, glavobolje, zubobolje, bolove tog tipa. U apoteci sam uzela onaj Off sprej protiv komaraca, i Diklofenak na egipatski način, tj. Dicolac od 5%, za 2€ po tubi od 30ml. Eto, ukratko... 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka