anafpn894

Shopping u Hurgadi

365 poruka u ovoj temi

To za antinal je uopsteno upuceno, ne direktno vama, malko sam pogresno formulisala post :) Znam da "stari Egipcani" nece nasesti, cisto upozoravam nove naivce. Kad se srusila nisam kad mi covek rece da je platio antinal 17 evra, a neku kremu za alergiju, za koju ja pouzdano znam da kosta 3 evra platio je 26 evra. Ja sam bila kao propovednik ove godine: "ljudi, pa postoje forumi, internet, dajte obavestite se malo!"

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Samo se cenjkajte i sve ce biti OK

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imaju kvalitetnih pamucnih majica (njihova proizvodnja). Na puno artikala pise 100% pamuk, a nije. Onaj ko zna sta je pravi pamuk, osetice pod rukom kvalitet.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi cemo opet Boze zdravlja ici u Hurgadu u septembru.Kako smo prethodnog puta bili na kratko i u Daharu,pitanje za poznavaoce istog (mislim narocito na dujaspasa@):gde se tacno nalazi njihova pijaca (u odnosu recimo na koptsku crkvu) tj.da li je slicna onim tuniskim (kao u Nabelu npr.) ili se one radnjice smatraju pijacom sa njihovim proizvodima? Takodje znate li koji je pijacni dan ako ga ima? Ostalo smo apsolvirali jos nam je to ostalo

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pijaca u El Daharu je najobičnija pijaca sa mesom, ribom, voćem i povrćem. Radi svaki dan i nalazi se na zadnjoj stanici gradskog kombi prevoza. Ili ako od Triton Empire idete normalno na more do glavne ulice El Nasr. E, tu je tačno.

Inače, male radnjice sa raznoraznom robom, suvenirima i začinima se nalaze od ulce El Nasr prema moru. Ima ih jako puno. Otvaraju se u 10 prepodne i rade do kasno uveče.Te radnjice su slične onima koje se nalaze u medinama u Susu, Hamametu, Nabelu, Tunisu ili Mahdiji. Medjutim, pijaca tipa Camel marketa, u Egiptu ne postoji.

Dakle, ako vas interesuje kako doći do El Dahara i šta sve tamo ima da se vidi, možete pročitati na temi Izleti, vodici Hurgada na strani br 100, 101... gde sam sve opisala i priložila slike.

EL DAHAR

EDIT Moderatora , jos  uvek se ne moze prebaciti direktan link stranice koju clan navodi. Kliknite na EL  Dahar,  koji ce vas odvesti na pocetak teme, izaberite stranu broj 100 gde se nalazi opis koji se pominje.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To i mene zanima jel tamo mozemo kupiti cajeve,zacine i slicne stvari i kako da trazimo da dodjemo dotle taxijem iz Makadija jer su nas prosle godine skroz navukli na foru,ostavili nas ispred Alijeve prodavnice on nam napricao svasta kako je nesigurno kako ne smemo ovde onde i uzas ;/A mi naivni i prvi put pa pojma nemamo haha :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Što se začina i čajeva tiče mi smo ove godine kupili začine u Abu Ashari na spratu (u Sakali). Cena je bila ok. Bilo je i nekoliko vrsta čajeva egzotičnog mirisa. Kupili smo šafran, kurkumu, kumin, korijander, kari, biber razni, cimet-šipke, vanilu,čaj od hibiskusa, zatim od guave i još jedan što nisam zapisala ime. Od svega smo kupili po 200 gr, a bibera 1kg. Malo sam podelila rodbini i prijateljima a meni sam ostavila po teglu od skoro svake vrste. Jednostavno više ne umem da kuvam bez njih!

Naravno najveći izbor je baš u El Daharu. Ako kupujete puno toga isplati se otići, ali, u suprotnom, sasvim će vam biti dovoljno ono što može da se kupi u bilo kojoj Kleopatri ili Abu Ashari.

 

Izmenjeno (dujaspasa)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na odgovoru o pijaci dujaspasa@ :thankyou2:,Vas putopis o kome govorite nam je i bio vodic kroz Dahar ali su mene neki ubedjivali da postoji posebna pijaca i da je tipa one u Nabelu ili Susu,koje smo mi ,opet zahvaljujuci vama,obilazili sa zadovoljstvom.

Radnjice o kojima govorite su nam bile zanimljive i naravno da smo kupovali sa zadovoljstvom.Jedino nismo pronasli onaj kafic o kome ste pisali,ali zato jesmo poslasticarnicu koja nas je odusevila.Ja sam pitala da li mogu da slikam u njoj,sto su mi naravno dopustili i pozirali mi sa zadovoljstvom,a onda su nas "naterali"  da isprobamo njihove slatkise kojima ni ime ne znam.Tako smo neplanirano potrosili pare i na kupovinu slatkisa.

 

20150319_103223.jpg

20150319_103409.jpg

20150319_103447.jpg

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@lidija66 Drago mi je da sam uspela da vam malo pomognem da nadjete i vidite ponešto.

Ove godine se u Hurgadi vidno promenio ambijent. Nekako su postali nezaiteresovani i pomalo grubi. Nema više onoliko navaljivanja na kupce. Nekako su mi se baš promenili. Mogoće je da je tome bio razlog Ramadan, jer tada oni po danu na jedu i ne piju, a bila je strašna vrućina.

Broj turista se značajno smanjio i radnje su bukvalno prazne, a robe koliko hoćete. Cene skočile. Ekonomisti bi rekli da je to van pameti, ali tako je.

Ne znam da li sam ikad pominjala jednu radnjicu sa ručno deljanim predmetima od raznog drveta (uglavnom od tikovine). Ona se nalazi u Sakali kad idete od trga sa sirenom prema džamiji sa desne strane (znači prema moru).  Do nje je jedan turistiki biro. E, tu možete da kupite originalne afričke maske, figurice, kutije i druge dekorativne predmete od drveta.

 

IMG_20150811_100821.thumb.jpg.47f947c739

Na ovoj maski je u bareljefu izdeljana sovica. Maska je iz Sudana. 

Ako kupite više predmeta, naravno uz dugo cenjkanje, kupićete puno toga po povoljnoj ceni od 7-10 evra po komadu. Mi smo jednom prilikom kupili desetak, što maski, što figurica i te godine su svi naši prijatelji imali lep poklon za rodjendan!

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Što se začina i čajeva tiče mi smo ove godine kupili začine u Abu Ashari na spratu (u Sakali). Cena je bila ok. Bilo je i nekoliko vrsta čajeva egzotičnog mirisa. Kupili smo šafran, kurkumu, kumin, korijander, kari, biber razni, cimet-šipke, vanilu,čaj od hibiskusa, zatim od guave i još jedan što nisam zapisala ime. Od svega smo kupili po 200 gr, a bibera 1kg. Malo sam podelila rodbini i prijateljima a meni sam ostavila po teglu od skoro svake vrste. Jednostavno više ne umem da kuvam bez njih!

Naravno najveći izbor je baš u El Daharu. Ako kupujete puno toga isplati se otići, ali, u suprotnom, sasvim će vam biti dovoljno ono što može da se kupi u bilo kojoj Kleopatri ili Abu Ashari.

 

Pa kako ostane tegla ako si kupovala po 200 g i podeli se i rodbini :)

Nemoj da se ljutis,ti si divna žena,puna informacija ali ja sada zbog tebe proučavam svoju teglu maslina i na njoj piše 700 g :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa, na primer 200 gr karija je više od te tvoje tegle zato što je to lagani prah. Tako je i sa ostalim začinima u prahu. Delili smo začine u malim kesicama, svakom ponešto.:)

Evo kako to sada izgleda kad smo već malo potrošili:

IMG_20150826_221005.thumb.jpg.dee0ed4cad

Ovo su tegle u kojima je bilo kilo meda, valda su slične tvojima. Inače ne ljutim se, ni slučajno!:hello::D

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Aaa,skontao sam :)

Imam i ja lepe tegle kao tvoje :)

 

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hahah @usb sta tebi pada napamet :hahaha:

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Peškiri koje smo pre desetak godina kupili u Cotton house još uvek su kao novi! Prošle godine smo kupili neke koji jako dobro upijaju, ali se i teško suše.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka